sestrin fant me je otipaval

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 19. Feb. 2013 11:10

Moram te pohvalit, ker si res odlično in odločno reagirala na situacijo! Ko sem prebrala naslov, mi je postalo kar slabo in sem se zamislila, če bi sploh šla brat, ampak po prebranem, sem bila prav ponosna nate.

Kar se sestre tiče, se zavedam, da ravna zelo narobe, ampak se zavedam, da bi 90% (ali celo več) žensk ravnalo enako, verjetno celo jaz, čeprav sem absolutno proti ( seveda, ker nisem v tej situaciji in ker lahko razmišljam racionalno). Sestra pač noče vedt, udobno ji je tako kot je (ima otroka, zaročenca), počuti se varno in zato ne želi ničesar spreminjati, ker karkoli se že dogaja zdaj, je očitno zanjo še vedno boljše kot pa če bi bila sama z otrokom in bi morala iskati novega moškega (no ni nujno, ampak verjetno bi želela novega tipa). To pomeni, da ne bi vedela kaj jo čaka, v glavi ima verjetno misel, da so ostali še hujši, verjetno se boji, da ga sploh ne bo našla, verjetno se ji sploh ne da, žal ji je za otroka, boji se, da ga drugi moški ne bo sprejel, itd. Očitno ji je lažje, če si misli, da je bil pač pijan in da se to ne bo več zgodilo in vse skupaj odmisli. Navsezadnje je to lažje. (kar pa seveda ne pomeni, da je prav)
Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 19. Feb. 2013 11:24

Dioniz napisal/-a:Nekak mam filing, še posebej, ker tak na dolgo in široko opisuješ, da iščeš izgovore pri sebi.

Izgovore za kaj? Za njegovo dejanje, sestrino reakcijo, ali kaj točno si mislil s tem? :)
Mogoče preveč razčlenjujem in analiziram, a vse to samo zato, ker želim svoji sestri le najboljše. Tudi iz sebe moram dati nekje ta gnev. Staršem s tem ne mislim utrujati, ker imata že tako dovolj drugih skrbi, drugim osebam pa te situacije sploh nisem razlagala - niti prijateljicam (tudi od domačih ni nihče tega širil dalje).
Privoščim ji nič manj kot najboljšega partnerja, četudi to morda ne bi bil oče njenega otroka. Koliko ločenih ljudi poznam, ki so po ločitvi zaživeli lepše, in kolikokrat sva razpravljali o takih ženskah (in ločenih moških z otroci), koliko poguma in hrabrosti premorejo, da z otrokom odidejo (njej sploh ne bi bilo treba oditi od nikjer oz. nikamor, ker še nimata skupnega premoženja) in si ustvarijo novo življenje, v katero slej ko prej pride nova oseba. Če meni, da te nove osebe ne bi bilo nikoli v njeno življenje, ima več kot očitno o sebi zelo nizko mnenje! :( Čeprav je moja sestra, ki jo gledam z drugimi očmi, vseeno lahko poskusim objektivno pogledati nanjo in vidim žensko, ki je lepa, postavna in dobrega značaja, a samo ona tega ne vidi in ceni.

Čakam na primeren trenutek, da ji povem vse to kar sem vam, a mislim, da bom pogum za to temo zbirala še nekaj časa. Predvsem čakam na primeren čas in priložnost, ko se bova lahko v miru pogovorili o teh stvareh. Upam, da mi bo prisluhnila, tako, kot sem ji jaz vsakič, ko je bila mnenja, da si me nekdo ne zasluži.

Prav stemni se mi pred očmi, ko pomislim, da ji je zdaj, ko še nista poročena in nimata skupnega stanovanja/hiše, torej imetja in kredita, težko zapustiti človeka kot je on, ne uvidi pa, da bo kasneje, ko se bo moralo deliti premoženje in ne vem kaj še vse, dosti težje in bo imela že dva razloga, zakaj NE oditi od njega. :(

Ne vem, morda pa niti ne želi vstran. Morda ne vidi tega kar vidim jaz. Morda se je uspela tako močno prepričati, da ni naredil neke velike napake, da v to dejansko verjame. Če pa sem v kaj trdno prepričana, pa sem v to, da ji je do tega prepričanja pomagal priti on. :wall:
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 19. Feb. 2013 12:29

Cassiopeia napisal/-a:
Dioniz napisal/-a:Nekak mam filing, še posebej, ker tak na dolgo in široko opisuješ, da iščeš izgovore pri sebi.

Izgovore za kaj? Za njegovo dejanje, sestrino reakcijo, ali kaj točno si mislil s tem? :)


točno to. Saj super, če sem se zmotil. blo bi neumno dejanje, če bi sebe krivla, da je prišlo do tega.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 19. Feb. 2013 12:52

Tudi jaz podpiram tvoja dejanja. In upam, da tvoje sestre odločitev da ostane z njim ne bo nekega dne hudo kresnila po glavi. Ob primernem trenutku se pa vseeno še pogovori z njo, po možnosti na nevsiljiv način.

Do takih tipov nimam niti najmanjšega spoštovanja. Sestro od svoje bejbe..bruh.
Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 19. Feb. 2013 15:41

Stvar je taka. On zdaj nenehno hodi po njo in gresta ven jest/na kavo, tako da je na samem ne morem dobiti takrat, ko bi imele obe čas. Poleg tega je danes mama omenila (med pogovorom o neki drugi stvari), da se sestra itak seli na svoje z njim in to je povedala na tako normalen način, da sem se zdrznila še ob mami. Wtf? Očitno je najbolje, da molčim, ker pametni pač molčijo in v življenju več z besedico ne omenim tistega dogodka, ker so očitno že vsi zakopali zamere in spomin na tisto noč, samo jaz še nekaj brezveze premlevam.

Ljudje znajo zelo presenetiti, a kaj naj zdaj ... Nočem pa se naslajati nad tem, ko mi bo nekega dne rekla "prav si imela" (kolikor sem ji dne po tisti noči povedala, a me takrat ni kaj dosti poslušala, samo jokala je in ta čas že razmišljala "kaj bo z nama, družina smo??") in ji vreči v obraz "sem ti rekla". Želim ji TUKAJ in ZDAJ povedati, da dela ogromno napako! :( :(
Kreten mi je na nek način odvzel sestro, prvo pravo prijateljico, ki sem jo imela. Ni ta občutek zaradi selitve, saj sva že prej živeli narazen, a sva se dobivali na kavah, šle v šoping, skratka se družili tako ali drugače. Vzel mi jo je, ker se ne bova več mogli družiti, saj ne bom mogla prihajati k njej v tisto stanovanje, ker ga ne želim več videti, niti ne vem kako pogosto bom videvala nečaka ... Ne vem niti, kaj je/bo povedal družbi, s katero smo skupaj hodili kam ven, ker me je avtomatsko "odrezal" od moje lastne sestre! Prav jezna sem postala zaradi tega, ker se stvar do neke mere zadeva tudi mene.
V njuno zvezo se nikoli nisem vmešavala, tudi sicer se ni bilo kaj, ker nista imela nekih sporov, če sta, pa sva s sestro samo podebatirale ob kavi in nič več.

Razočarana sem totalno. :cry: Zdi se mi, da delam iz muhe slona, glede na to, da vsi živijo dalje s tem, da sta nazaj skupaj kot povsem normalen par.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 20. Feb. 2013 19:51

men se pa zdi da nisi ravnala prav in dejansko mislim da potihem zavidaš sestri. Ampak takšno dramo delati iz tega? Tip je bil pijan, sama si rekla da nikoli prej ni počel tega. Pač na samem bi se pogovorila z njim, mogoče še sestro, čeprav jz sestre ne bi vpletala. Ampak to da si vpletla še starše je pa zame še bolj svinjsko kot to kar je naredil fant.

sorry ampak pelat tako dramo iz tega?? Plus da o otroku govoriš kot da je nepomemben. Hvala bogu je tvoja sestra tok pametna da bo šla čez to. Tip bo pa dvakrat premislu preden se bo še kere dotaknu.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Feb. 2013 21:08

^^ti si pa tudi smotana v toto glavo.

Sem vesela, da živim v svetu, kjer me sestrin fant ne otipava in obratno, da moj fant ne šlata moje sestre.

Avtorici pa-ravnala si pravilno. Ljudje nismo živali in alkohol ni noben izgovor, da naredi kaj takšnega, pa če imata doma cel vrtec. Pa četudi je prvič-vse je enkrat prvič in to ne omili njegovega dejanja.
Na žalost včasih pride do situacij, na katere več nimaš vpliva. Zakaj pa sestre ne pokličeš po tel in ji rečeš, da bi se rada videla z njo npr?
Na splošno pa se mi takšni osebki gabijo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 20. Feb. 2013 21:18

jah rekla je da se je je samo enkrat dotaknu. A si slišala njegovo zgodbo? Pač pijan je bil na zadnjem sedežu. Ona pa tudi kot da je samo čakala na njegovo napako da skoći pokonci in naredi celo dramo.

Sorry ampak so na svetu dost bol resni problemi kot pa da se nekdo slučajno dotakne nekoga.

Ne rečem da bi se na samem pogovorila z njim in bi on spet poskušal. Sama si rekla da se poznate več let in nikoli ni bilo nič neprimernega.

Lej čist možn da te je v trenutki pijanosti zamenju za sestro oz. si mu bila zaradi alkohola bolj privlačna. Alkohol ni izgovor, ampak, zaradi enega spodrsljaja uničlit več let razmerja, če ostalo štima, se mi pa tudi ne zdi smiselno. Imam pa občutek da ti tega sestri ne boš pustila pozabiti.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 20. Feb. 2013 21:27

A ti znaš brat? Napisala je, da ni bil pijan, ker so spili samo nekaj rund, vmes plesali in hodili na zrak, torej je bil praktično trezen. Je sama napisala, da ga je videla že dosti bolj pijanega, a ni poskušal. Torej bi se jaz vprašala ali ni bolan v glavo, da jo praktično trezen upa božati tam spodaj (ni se je samo dotaknil, just in case, če nisi pozorno prebrala), ko pa je ZAROČEN z njeno sestro, s katero ima otroka?
Ti itak jemlješ še marsikaj večjega kot vsakdanjo stvar, katero si pripravljena požreti vsaj tolikokrat kot si do zdaj požrla sokove tvojih spolnih partnerjev. Ti si na istem nivoju kot ta tip od njene sestre.

Pa mimogrede. Če je tip pijan in to naredi, ima pijanost za izgovor? Gimme a break. Poznamo take, ki so že ničkolikokrat naredili "woopsie" in se v opravičilo zagovarjali z alkoholom. Ma daj, mrš s takimi.
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 20. Feb. 2013 21:35

Ne vem kaj točno bi lastni sestri naj zavidala. Kot sem že napisala, mi je antipatičen v vseh pogledih, a smo ga sprejeli vsi doma, tako da smo normalno shajali in se družili. Torej, nisem ji ga zavidala niti prej, zdaj pa tudi ne vem kaj bi ji naj zavidala ... Da ima zaročenca, ki bi zabluzil z njeno sestro čim bi bila ta za akcijo? No, zagovarjati se pa res ne rabim. Ti Nesanica si zgrešila celoten point, tako da se mi zdi spuščanje v nadaljnjo debato v tej smeri s tabo brezpredmetno. :)
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 20. Feb. 2013 21:59

Jaz bi ti rekla predvsem pohvale za pogum, da si sploh povedala kaj se je zgodilo. Marsikatera bi "zablokirala" že pri tem in bi zadrževala to v sebi, ker bi se morda celo počutila krivo ali pa bi ji bilo nerodno opisati (družini) kaj se je zgodilo. Ti nisi kriva ničesar, niti ne pretiravaš kot nas sprašuješ. Jaz bi še bolj zaropotala tisti dan, ko je pred vsemi lagal, da je bil pijan in da te je v ovinku vrglo nanj.
Nesanica in njeno pisanje - as usual ... Daj ne maži dreka še na tistih nekaj procentov ljudi, ki še imajo neko moralo.
Nesanica napisal/-a:Sorry ampak so na svetu dost bol resni problemi kot pa da se nekdo slučajno dotakne nekoga.

Slika
Ja, kaj se sploh sekiraš Cassiopeia! To je pa res nekaj vsakdanjega, če te bodoči svak pošlata kjer ga je volja.

Ne rečem da bi se na samem pogovorila z njim in bi on spet poskušal.

Kaj je pa bilo potem tisto doma? Na poti iz kopalnice ji je hotel oviti roke okoli pasu, a se mu je izvila iz rok še preden bi poskušal kaj več. Pa tudi samo tisto v avtu bi bilo dovolj, ne vem kaj pametuješ na prafaktorje češ da ni naredil nič takega.

Sama si rekla da se poznate več let in nikoli ni bilo nič neprimernega.

Pa kje ti živiš? V jami? Menda ne misliš, da vsak gnoj takoj pokaže svoj obraz. Eno je, da jo je lahko šele zdaj videl kot nekoliko drugačno, torej da mu je postala všeč, drugo pa je, da mu ni nujno všeč, a je pač izkoristil priliko, ker ga je razganjalo. V vsakem primeru je izpadel bedak.
Če bi imela ustrezne instrumente pri sebi, bi ga dala tisto noč doma pihat, da bi videla koliko promila je imel v krvi in bi se lahko lepo pogreznil v zemljo, ko bi se ugotovilo, da sploh ni bil pijan. Samo berem kaj se dogaja pa mi prav pritisk dvigne, ker sem tudi sama že imela izkušnjo z enim takim (sicer bil celo poročen in imel že nekaj let stare otroke).

Nesanica, ti zagovarjaš dejanje tega tipa zato, ker se sama družiš s takšnimi svinjami od tipov. Ne vem ali tlačiš nekam v sebe in si dopoveduješ kontra, ali si dejansko že tako daleč, da ti je takšno dejanje povsem normalno.
Naslednjič bo pa dejansko pijan in bo imel spet ta ljubi alkohol za izgovor. Potem pa več sploh ne rabimo govoriti o varanju, ker tega več očitno ni - samo napiješ se in v zagovor poveš, da si bil koma pijan, pa je stvar rešena!

Tip bo pa dvakrat premislu preden se bo še kere dotaknu.

Hell yea. Če zaradi česa, potem (hvala bogu) zaradi njene drame, ki JE potrebna. Vsako dejanje ima posledico in tudi ta zgodba je potrebovala svoj epilog.

Sem mogla vse skupaj še malo pokomentirati, ker so nekateri res od sile.
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 21. Feb. 2013 7:39

Leonessa napisal/-a:Poznamo take, ki so že ničkolikokrat naredili "woopsie" in se v opravičilo zagovarjali z alkoholom. Ma daj, mrš s takimi.


alkohol ne more bit izgovor, ker alkohol ne spremeni tvojega razmišljanja in ne boš pod vplivom delal nekaj kar drugače nikoli ne bi, ampak nekaj kar si drugače želiš (nekatere stvari tud zelo želiš) ampak trezen pač ne boš, ker nimaš dovol samozavesti pa poguma, kar ti pa jo alkohol da, ker vpliva na ta del razmišljanja. Alkohol je lahko izgovor samo nekomu, ki ne pozna njegovih vplivov na vedenje.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 21. Feb. 2013 9:50

Pa saj je Leonessa že napisala to glede alkohola, pa da potem več sploh ne rabimo govoriti o varanju, če folk lahko v izgovor navede pijanost. Pa ta je bil bolj trezen kot pijan. Jaz, ki sem kar precej drobcena, spijem v nekaj urah par rund, pa sem praktično trezna (in ne, nisem vajena alkohola, v bistvu redno žurat nisem šla do zadnjega vikenda vse od decembra).

Jaz bi isto postopala kot avtorica. Mi ne gre nič bolj na živce kot moški, ki so vezani, po možnosti še očetje, ki pecajo/otipavajo/seksajo z drugimi ženskami. Tak tip se mi prav priskuti. Pa brez zamere, vem, da je tvoja sestra, a je precej naivna. Tole vpletanje otroka, češ da zaradi tega ne misli razdreti družine ... hja ženska, tole je dober začetek varanja (če te že ni prevaral s katero drugo, glede na to, da si je upal stegovati roke tudi k tvoji sestri).

Jaz bi ji dala to za prebrat, pa naj se malo zamisli. Meni se take ženske prav smilijo, res. :roll:
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 21. Feb. 2013 13:51

jaz se pa delno strinjam z nesanico.

poznamo samo tvoj del zgodbe, tvoja sestra pozna oba dela. tip ti je že od nekdaj antipatičen, kar postavi pod vprašaj tvojo objektivnost. prav tako so domači na dogodek že pozabili, samo ti ga še vlačiš na plano.

naredila si kar je bilo na tebi za naredit. zdaj je na sestri, da se odloči. če dela napako jo ima vso pravico naredit. ne poznaš njune zveze tako kot jo ona in ne veš zakaj se je odločila kot se je.

prosim no, kako ti lahko on ukrade sestro, odraslo žensko s katero sta zelo povezani? si morda pomislila, da se te sestra izogiba, ker ve, da ji boš s tem konstantno morila?

live and let live.

na tebi kot sestri in prijateljici je, da jo opozoriš na napako, kar si jo. na njej je, da se odloči kaj bo naredila, kar se tudi je. zdaj je na tebi, da jo pri odločitvi podpiraš, ne glede na to kaj si o tem misliš. in ko/če se bo potem ločevala bo spet na tebi, da ji stojiš ob strani in ne kvakaš "sem ti rekla." vzami si malo svoje starše za zgled.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 21. Feb. 2013 14:19

Ni treba tudi tebi sklepati po svoje. Antipatičnost sem omenila zato, ker se mi je zdelo, da spada k opisu mojega videnja njega kot osebe ter kako sem ga dojemala, ne gre pa za kakršen koli odpor do njega, da bi samo čakala na neko napako in ga lahko očrnila.
Gre samo za to, da mi ni bil niti vizualno niti karakterno simpatičen, da bi sploh karkoli imela z njim (kar bi recimo katera druga imela navkljub temu, da je od njene sestre fant).
Nisem tega, da ni moj tip človeka, poudarjala zato, ker bi mi šel na živce ali karkoli podobnega. Sem lepo napisala in to ne samo enkrat, da smo se prejšnji slabi dve leti (kolikor sta skupaj) razumeli normalno - brez prepirov, vtikovanj v njiju ali brez kakšnih drugih interesov kot samo prijateljskih. TO je bil smisel mojega opisovanja najinega odnosa oz. tega kakšen se mi zdi, ne pa da bi me motil kot del naše družine, ki se je priselil k nam.
Vsi smo ga sprejeli in shajali brez problemov, zato ne delajte zaključkov po svoje, ker sem zgodbo (pred in po tem dogodku) opisala dovolj slikovito, da si jo lahko predstavlja vsak. :)
s0nckic4 napisal/-a:si morda pomislila, da se te sestra izogiba, ker ve, da ji boš s tem konstantno morila?

Oprosti, ampak kdo komu mori? Samo enkrat samkrat sem ji povedala kaj se je zgodilo, drugič je prišla sama k meni v sobo in me vprašala še enkrat (v joku), vendar je itak že bila odločena, da bo z njim ostala - slišati je želela le vsako podrobnost tistih dveh njegovih dejanj. Nisem pa na široko razlagala še svojega pogleda na njeno situacijo, ker je bila takrat še v šoku.

In sestre so zato, da se ščitijo. Če že niso nujno vsa prijateljstva taka, so pa sigurno odnosi med sestrami, ali ne? Ona je meni tri leta, ko sem bila skupaj z bivšim, morila da naju ne vidi skupaj in da ga ne more prenašati, pa ji ni naredil (njej osebno!) NIČ. Problem je bil drugje - v njegovem pogostem pitju, ampak to tukaj ni bitno. Ni se tikalo nje osebno, pa sem ji vseeno prisluhnila, ko sva se zadnje leto tiste moje zveze dobesedno odtujili, ker je imela ona tako proti njemu. Zato zdaj ne razumem, zakaj ji jaz ne bi smela povedati niti svojega mnenja? Že tako mi dovolj mori to, da je do tega prišlo, ampak ne vem zakaj bi se jaz morala počutiti krivo, če ima ona pokvarjenega zaročenca?

Samo razmišljam še tu pa tam sama pri sebi, zakaj si sestra dovoli imeti tako slabega tipa, kateremu je padla maska po komaj letu skupnega bivanja in slabih dveh letih zveze (letu pa pol, če sem preciznejša). Mislim, a se je med vsemi ženskami, če je že nezvest, moral lotiti prav mene??

Kakorkoli že, vem, da ima vsak svoje mnenje, a mislim, da sem bila dovolj jasna, da menda nimam slabih namenov do lastne sestre, s katero sva se vedno razumeli in mi je njeno mnenje pomenilo veliko - sem ji še danes hvaležna, da mi je takrat povedala svoje, četudi je šla tisti čas čez mejo, ker se nje osebno ni nič tikalo, saj moj takratni fant ni njej naredil ničesar. :?

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]