Rojstni dan

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 29. Okt. 2012 11:11

vem,ampak težko je nekaj kupit,če fant nikoli ne pove:to pa bi ful rad mel.:)
je tak bolj skromen,zato je toliko težje. :? zato sem tudi vprašala za nasvet. :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Okt. 2012 11:25

Vstopnica za kak koncert ljubega glasbenika? Party? Odvisn kaj posluša, kam zahaja. Gardaland? Usb? Trdi disk?

Sam stran od pliškotov, to še js ne maram, kaj šele kak fant :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 29. Okt. 2012 11:37

To si morš sprot memorizirat oziroma zapisovat. Tak sistem imam jaz in se izkazuje za zelo dobrega :) Vsakič ko mi omeni da mu je nekaj kul, da bi nekaj imel, da bi si nekaj kupil pa se mu ne zdi vredno za tolk € kot prodajajo... In potem pred RDjem naredim overview če kaj od tega že ima in je problem rešen.

Do zdaj sem mu podarila npr. koncert priljubljene skupine (je blo slučajno res tak, da je blo 1 dan pred njegovim RD), knjige/stripe/filme, ki si jih je želel, pa so se mu zdeli predragi, igrice (sploh kake ko ob njih nostalgično vzdihuje), stvari za stanovanje, ki jih rabi (ker je tak tip da mu ostanejo npr. 3 molekule od šefle, pa ne gre nove kupit, dokler ni sam 1 molekula...), majice z njegovimi naj motivui (stripovski junaki predvsem), custom made potiskan koledar (spet s stripovskimi junaki) pa praktične stvari, ki si jih želi, pa je preveč žid, da bi si jih kupil (letos mu bom podarila Kindla npr., kr že leto dni vzdihuje ko ga vidi, pa res velik velik bere).

Mal pomisli, kaj ima rad, hobiji, a je kdaj kaj omenil da bi.... Sej ne rabi da bi ''to pa ful mel''. Če ne pa vprašaj koga (prijatelje, družino), če vedno da si želi kaj posebnega ali pa da si je kaj kdaj želel. Npr. primer, moj stric je letos praznoval 60tko in ker si je kot otrok blazno želel postati pilot, smo mu zakupili uro letenja z ultralahkim letalom, s tem da si je sam lahko izbral lokacijo. In je skor proč prišu ko je dobu darilo :D (ok, vem da to ni lih zdaj isto, stric ali fant, ampak samo namig, da se je včasih lepo vrniti v preteklost in človeku podariti nekaj, česar se nostalgično veseli).
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 29. Okt. 2012 11:56

^^ Se čisto strinjam, dobro opisan ''postopek''.

Bistvo je v tem, da poslušaš človeka, ko govori o tem, kar ga zanima, kaj rad počne in nekaj v skladu s tem potem kupiš/narediš/organiziraš Moj fant ni nikoli rekel: ''to bi pa rad imel'' točno s temi besedami. Pač je o čem izrazil dobro menje, rekel, da bi si to privoščil, če bi imel denar, ampak random, brez povezave z RD.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 14. Nov. 2012 22:45

Citiram iz zaklenjene teme:
njegova.mala napisal/-a:hei. vem da je že polno tem o tem kaj kupiti fantu za rojstni dan in to..ampak se mi zdi da so malo zamrle in bolj noben več ne piše.
prebrala sem res že vse te teme..tudi te kaj je punca naredila najlepšega za svojega fanta in obratno. ampak po pravici povedan nisem dobila nobene pametne ideje.
svojemu fantu bi namreč rada kaj lepega podarila, čisto tako mimogrede, za praznike in za rojsti dan..zelo rada bi ga presenetila s čim lepim.
vendar nimam nobene ideje.. punci daš lahko rožico, uhane, morda prstan, verižico..mislim veliko lažje je..
saj dobro poznam svojega fanta..ampak pri darilih in presenečenjih ostanem brez idej.
zato bi prosila za kakšen nasvet, idejo. morda, da punce poveste kaj ste vi kaj dale svojim fantom za darilce ali kako ste jih presenetile.
oz da fantje poveste kaj bi vam bilo všeč,da dobite, kako si želite da bi vas dekle presenetilo.. :)

wasd napisal/-a:Verjetno ga ti bolje poznas kot ostali tu gor in ves kaj si zeli/mu je vsec ane.

Meni bi bila ena proper vecerja v kaksni dobri restavraciji se najbolj prakticno darilo.

njegova.mala napisal/-a:ja res ga najbolš poznam..ampak mi nekak zmanjkuje idej. zato bi rada, da bi še tko druge kej napisal kaj počnejo/kupujejo oz. fantje kaj si želijo ;)

slovenc79 napisal/-a:če bi jaz imel punco.. najraje bi si privoščil en zelo lep dan z njo. kot wasd pravi. kakšen izlet, sprehod, pač neka aktivnost kjer bi oba uživala, ena fajn večerja v lepi restavraciji, kakšen kino mogoče in na konc vrhunec ljubezni v spalnici. mi je bolj všeč to kot kakšno darilo ki ga ne rabim. za darilo, če ga že dobim bi bilo fajn če je praktično in mi zelo prav pride. kakšne stvari ki bi samo stale nekje.. nah :P

soulflySLO napisal/-a:ena ideja: slikaj se pri fotografu (pa ne mislim nekega hudo znanega fotografa ampak navadnega pri katerem se slikaš za osebno, vozniško itd.) in sliko lepo vstaviš v preprost okvir (za moškega najboljše navadni črni okvir) in če je z njegove strani vajina zveza res to-to, potem bo takšnega darila bolj vesel, kot karkoli drugega.
To je ena moška ideja, seveda ti bodo pa znale ženske uporabnice verjetno boljše svetovati...

Anjeske napisal/-a:Meni je moj enkrat rekel, da mu je velik bolj všeč, če dobi eno stvar z majhno denarno vrednostjo, pa da ga res razveseli, kot pa da se mu kupuje draga darila. Malo pomisli, kaj je recimo tvojemu fantu res všeč. Ima rad kakšne specialne sladke zadeve? Uživa v dobrih večerjah? Rad pogleda kakšen dober film? Če je navdušen gejmer, ti pa ne špilaš prav pogosto, bo tako mini presenečenje za kakšen deževen dan že to, da se skupaj spravita nad kakšen dober špil. Al za računalnikom, al na ps, al na wii itd.
Kot je bilo že omenjeno, za rojstni dan pridejo v poštev tud kakšni izleti in pri tem imaš možnosti nešteto. Od raznih lepih kotičkov v naravi (piknik varianta pa valjanje po travi, he he), zanimivih muzejev (pr nas recimo tehniški, vojaški, al pa Krapina na Hrvaškem, če sta ljubitelja umetnosti pa še kup drugih), razglednih točk, sprehoda po mestu, kopanje, savnanje, dobro kosilo ali večerja (ha, Gušt v Izoli ima fantastično hrano, cene so sicer malo višje, ampak še vedno privoščljive- za tem se pa lahko še ob morju sprehodiš).

Če se še kj konkretnega spomnim, pa napišem :D

*Abby** napisal/-a:Jaz sem mojemu kupila kakšne majhne sladke pozornosti, za katere sem vedela, da jih obožuje, knjige, ki bi mu lahko bile všeč, CDje, narisala sem mu kdaj kakšno risbico, enkrat sem naredila nek čuden kolaž, ki je izpadel cel kičast, ampak sem nanj napisala nekaj samo ''najinih'' stvari, potem so tu npr. lego kocke, ki sem jih kupila v šali, ker je rekel, da ima nanje nostalgične spomine, pa seveda kakšno originalno seksualno presenečenje pade v ta krog majhnih luštnih stvari, pa skuhala sem mu kaj, kar ima res še posebej rad, skupaj sva naredila srčke iz slanega testa, so luštni in zdaj na steni, enkrat sem videla tiste tablice, ki so videt kot one, ki jih nosijo vojaki, pa sem mu v eno vgravirala najni imeni, jo ima v denarnici, čeprav je to res kičasto... hm, sicer pa so bila malo večja darila, pač za rojstni dan.

Je pa moj super v tem, recimo enkrat mi je posnel filmček/risanko v kateri se izpiše ''RAD TE IMAM'', pa risbice mi je narisal, pa naredil mi je obesek za verižico, pa na izlete presenečenj me vozi ...

Tega je morje, res! :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 15. Nov. 2012 10:17

Jaz lahko povem svoje: skozi leta sem postajala vedno bolj presenecena sama nad sabo, kako dobro znam poslusat ljudi - pa ne samo pred rojstnimi dnevi in bozicem, ko ti itak vsak pove, kaj si zeli. Ampak cez celo leto. Vcasih ko setam po mestu in kaksno zadevo vidim, tocno vem, da bi jo lahko nekomu od bliznjih kupila. In tako sem dobila navado, da si zapisujem zadeve, ki jih vidim in jih lahko kupim dolocenim ljudem, zadeve, ki si jih ljudje zelijo in to vcasih povedo cisto tko by the way, da se se oni samo ne zavedajo :D.

In tako se je pri mojem fantu ze nekajkrat zgodilo naslednje: vem, da bo dobil od starsev za rd in bozic skupaj iPhone. Ko smo bili na morju je ena bajba mela isto iPhone in en tak mali kjut zvocnik zraven, da smo lahko njeno glasbo poslusali se vsi ostali na plazi :D in ker vem, da je tudi njemu (in meni tudi :D) ql, ce ima muziko na plazi (pred leti sva kupila celo taki mali prenosni radio, ki ga je vedno nosil na plazo) sem se odlocila, da mu ta zvocnik kupim. Ampak sele potem ko dobi iPhone, da ne bo slucajno za brezveze.
Cez 2 meseca po morju greva v eno stacuno z racunalniki, kjer so tudi prodajali te zvocnike in on ga vidi in rece: lej, to mi lahko kupis za rojstni dan. Je ql, ker pase k iPhone, pa na plazi bova lahko muzko poslusala. :D (rekla mu sicer nisem nic, ampak sem si pa mislila: halooooo, a res mores al kaj? Zdaj si vse pokvaru!!!!!!)

Pa zanjic je bla tut ena podobna fora....in mi je full smesno, kako mam jaz neko idejo ze full casa, potem pa on s tem, da jo nevede ugane, pokvari vso presenecenje :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 15. Nov. 2012 14:31

^^hehe, tole z zvočnikom - ful sem pričakovala, da boš rekla, da si je potem kar sam ga kupil :D to bi blo mal hecno & težko mu preprečit.


Se pa strinjam, če ni drugih idej, mu pa kej dobrega skuhaj in še bolš ga poseksi :D
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 15. Nov. 2012 20:44

purple_rain napisal/-a:Se pa strinjam, če ni drugih idej, mu pa kej dobrega skuhaj in še bolš ga poseksi :D
V koncni fazi vedno dobra ideja, ker ponavad si tip itak sam kupi kar hoce.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 16. Nov. 2012 16:45

A se tu govori sam o darilu za fanta? Ker jaz mam mal drugačen problem. :D Sem povabljena k znancema na roj. dan in pač ne poznamo se še dobro ker se družimo bolj malo oz. kratek čas plus ne poznam nobenga, ki bo tud na rd da bi lahk poklicala in vprašala, če se kako darilo skupaj kupuje da dam zraven denar.

Kaj takim osebam kupit? Muči me predvsem to da sta tipa in priznam da tipom sama še nisem lih daril kupovala (razen za fante, ki so mi itak povedali kaj hočejo met). V glavnem imela sem namen enmu bone podarit plus čokolade ker vem da jih obožuje. Za enga pa knjigo za katero vem da bi ga utegnila zanimat ampak se je zataknilo pri naročilu in bom jo na žalost prepozno v roke dobila da bi mu lahk dala v dar. Je pa mal čudno, da pridem tja in povem: poslušaj ti drugič dam darilo ker ga še nimam. Zdaj sem pa preprosto brez idej. Imata pa praktično vse kolko pač vem si lahko tud privoščita marsikaj.

Tak da mogoče kaka ideja kaj podarite takim, ki so vam bolj znanci kot bližnji prijatelji?
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 16. Nov. 2012 17:04

Jaz bi takem kupila buteljko vina, ali pa neko zgano pijaco (z Jack Danielson ne mores falit)...v najboljsem primeru, ce njima to lih ni ql, dasta na mizo, pa bomo itak drugi povabljenci to spili :D
Za bejbo pa....khm...ce ne drugega kako cokolado, bonbonjero. Kaj pa vem...
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 16. Nov. 2012 17:20

^^Ja sem razmišljala, da bi tud pijačo lahko ampak samo za enega. Za tega bom že nekaj našla, bolj me za drugega skrbi ker ne pije, ne je sladkega, zdaj so mi pa še naročilo za knjigo zafrknil. Za bejbo je pa vsaj men dosti lažje nekaj kupit, tisto ni tak problem.
Yada, yada, yada...
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 16. Nov. 2012 17:55

Ker bi mu drugače podarila knjigo, bi mu mogoče lahko namesto nje podarila kar bon za knjigarno, kjer veš, da bi si našel nekaj zase? Meni tudi kdaj pa kdaj kdo podari kakšno knjigo, ker ve, da dosti berem, če ni prepričan katero bi mi, mi pa namesto knjige podari kar bon. Mi je to isto tako kot pravšnja knjiga eno izmed najlepših in najuporabnejših daril. :) :hearts:
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 16. Nov. 2012 18:02

Dobra ideja na katero sem se tudi sama pomislila ampak gre za specifično knjigo, ki je pri nas drugače ni za kupit, žal. Drugače pa redkeje bere razen kake take zadeve kot sem jaz mislila podarit. Saj, bo treba pa nekaj drugega namislit pa mu mogoče tole vseeno drugič podarim. :)
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 16. Nov. 2012 18:17

Mahagonij napisal/-a:
purple_rain napisal/-a:Se pa strinjam, če ni drugih idej, mu pa kej dobrega skuhaj in še bolš ga poseksi :D

V koncni fazi vedno dobra ideja, ker ponavad si tip itak sam kupi kar hoce.


hehehe, tudi meni se zdi, da s tem ne mores mimo udarit :D

Drugace pa si moj tip redkokdaj kaj sam kupi (razen za oblect in obut) in tako "pusti" meni, da mu podarim kaksna manjsa, ne prevec draga darila: CD, knjiga, zvocniki za iPhone...


Imam pa se eno vprasanje:
Zdaj bo spet kmalu bozic in cas obdarovanja....zanima me, kaj ponavadi podarite starsem svojih partnerjev? :D
Meni ze zmanjkuje idej oz. jih nimam. Buteljke vina, bonbonjere so ze pase. Ne morem se vec ponavljat. Spet jih pa ne poznam toliko, da bi vedela kaj jim podarit.
kaj podarjate njim vi?
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 16. Nov. 2012 18:46

^^Kaj pa če se kake domače kekse speče in podari? Ampak tale je tud že verjetno bolj tipična in spada med buteljke vina, vrečkami kafeja, bonbonjerami, raznimi kuhinjskimi cotami/brisačami... - te so res tipične in je mal bedno vsako leto isto podarit ampak po mojem nekih full daril ni treba kupovat staršem od fanta, mogoče neko malenkost + odvisno, če so navajeni sploh da se obdarijo. Mogoče se pol lažje s fantom zmenit pa skup podarita on pa verjetno približno ve kaj bi lahko? Al pa tud ne ker se nekaterim tud s tem ne da uvkarjat. :D Meni se zaenkrat ni treba ukvarjat s tem, vsaj nekaj. :)
Yada, yada, yada...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov