Prvi zmenek

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

tjasika_19
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tjasika_19 » 28. Jul. 2009 20:59

zmenki oh ja, sploh pa tisti zmenki na novo, znajo biti kar "utrujajoči" če pomislimo koliko truda vložimo v te "priprave" preden nekoga spoznamo. sploh pa me ženske znamo včasih malo zakomplicirat stvari :lol:

zanima koliko se vnaprej pripravite na ta 1. "novi" zmenek( v smislu pogovora) razmišljate o temah samega pogovora že vnaprej ali to sproti spontano steče?
meni pogosto, sploh na teh spoznavnih zmenkih, enostavno zmanjka teme, in potem tista neprijetna tišina, ki se vleče v neskončnost :oops:
nevem kaj bi vprašala, nočem biti preveč vsiljiva, in na koncu izpade full smešno :roll: in živčnost tudi naredi svoje.... definitivno obstajajo teme, ki so nekako "prepovedane" na 1. zmenku.
tko da razmišljam da bi že vnaprej malo preračunala te teme :D

se tudi vam to zgodi? in katere so tiste teme, ki prevladujejo v pogovoru na zmenku?

malo se razpišite in povejte svoje primere,mnenja, ker me res zanima kako se ve pripravljate na to :)
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 28. Jul. 2009 21:05

zakaj bi planirala prvi zmenek? od kod poznaš tipa? sta bila kdaj že v kakem kontaktu?
recimo midva z mojim..sva si preko nekega foruma pisala menda 1 mesec, pa vmes na msn in sva si tak preko spleta že kar veliko o sebi povedala...oz. sva izdala drug drugemu določene stvari, ki jih recimo rada počneva v življenju. in ko sva šla prvi na kofe, sva blebetala o vsem mogočem kar je prišlo na pamet in so minile 3 ure kot bi bilo samo 5 minut :) ne planiraj...čvekaj spontano :)
prc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 1. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a prc » 28. Jul. 2009 21:06

Jst si na prvem zmenku naredim tak plan

- pozdrav
- gledam meni in naročim drinko
- medtem ko čakava na pijačo, ga vprašam če rad je brokoli
- ko dobiva pijačo rečem da sm ful žejna in da sede k svina tole
- se nasmejeva
- pol ga uprašam kje bo za novo leto
- potem grem na WC
- ko se vrnem mu rečem da so skreti ful umazani
- in kdo bi si mislu kakšna debata lahko nastane iz umazanih skretov
tjasika_19
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tjasika_19 » 28. Jul. 2009 21:23

V_Rose_V napisal/-a:zakaj bi planirala prvi zmenek? od kod poznaš tipa? sta bila kdaj že v kakem kontaktu?
recimo midva z mojim..sva si preko nekega foruma pisala menda 1 mesec, pa vmes na msn in sva si tak preko spleta že kar veliko o sebi povedala...oz. sva izdala drug drugemu določene stvari, ki jih recimo rada počneva v življenju. in ko sva šla prvi na kofe, sva blebetala o vsem mogočem kar je prišlo na pamet in so minile 3 ure kot bi bilo samo 5 minut :) ne planiraj...čvekaj spontano :)


hehe ne sprašujem tega zaradi sebe, zaenkrat ne planiram nobenega zmenka :P , pač tko na splošno me zanima. vzadnjič sem bla vpletena v eno debato prov o tej temi, in se mi zdi na nek način zanimiva.
drugače se pa definitivno strinjam s tabo. najbolje je biti spontan, samo včasih pa res zmanjka besed :roll:
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 28. Jul. 2009 21:56

Vedno me je bilo groza te neprijetne tišine, ki jo omenjaš in vedno, ko nanese nanjo najdem neko temo in nekaj rečem, če tudi po tem nastane tišina si pa enostavno mislim, da naredila sem kar sem lahko in da je že neki narobe s tistim nasproti mene oz. da je na njem nekaj da naredi. In razmišljam po svoje in mi ni več neprijetno :)
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 29. Jul. 2009 8:38

mene pa zanima kaj si ve predstavljate pod zmenek, prvi zmenek... Ker kokr si js to predstavlam še nism bla na zmenku :) sm zmer s tipom začela čist tko...spontano brez kkšnih "zmenkov" :) če veste kaj sm hotla povedat :P
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 29. Jul. 2009 8:48

spontano, brez zmenkov? kak to misliš? ne vem no..jaz pod "zmenek" jemljem prvih nekaj srečanj..recimo vsaj 5...da sploh spoznaš malo človeka
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 29. Jul. 2009 8:52

Nikoli se nisem pripravljala za "1. novi zmenek". Kaj pa veš, kdaj te doleti - danes, jutri, naslednji mesec, čez 5 let? Itak potem iz dneva v dan spreminjaš scenarij. Ko pa pride do te situacije, si pa v totalni temi. Najboljše je biti spontan. Tak kot si. To me spominja na recimo situacijo - na prvi zmenek grem v nulo zrihtana (petke, kratko krilo, urejeni in namazani nohti, mejkap...), na vsakega naslenjega pa preprosto oblečena, kot druge dni (majčka, kabovjke, obuvalo glede na letni čas). Če pomislim, da mi2 z mojim šla zdaj na prvi zmenek - ja, jaz bi govorila, on bi poslušal. Pač je tip človeka, ki ne govori non stop. Sicer pa tudi meni kdaj zmanjka besed. Takrat pač uživam v tišini. Ker tudi molk so besede.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 29. Jul. 2009 9:23

heheheheh :) moj je tud taki ja :) sem bolj jaz ona "lapasta" :) ampak ko sva se prvič vidla, je bil kar zgovoren. glede outfita pa...jaz se nisem nix ripravljala, ker sva se zmenla za kofe v bistvu če bo čas...vem, da je bil ponedeljek, da sem imela na faxu prezentacijo seminarske naloge..in sem mu rekla, da če bom med prvimi,bom pobegnila in mu javim, da se dobiva na kavi :) glede na to, da pa sem bila na faxu od 8-16h je pa malo težko v petkah pa nekak hudo kičast bit.. :) sicer pa tud nikoli nisem v petkah pa vsa nakičana :)
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 29. Jul. 2009 9:33

V_Rose_V napisal/-a:heheheheh :) moj je tud taki ja :) sem bolj jaz ona "lapasta" :) ampak ko sva se prvič vidla, je bil kar zgovoren. glede outfita pa...jaz se nisem nix ripravljala, ker sva se zmenla za kofe v bistvu če bo čas...vem, da je bil ponedeljek, da sem imela na faxu prezentacijo seminarske naloge..in sem mu rekla, da če bom med prvimi,bom pobegnila in mu javim, da se dobiva na kavi :) glede na to, da pa sem bila na faxu od 8-16h je pa malo težko v petkah pa nekak hudo kičast bit.. :) sicer pa tud nikoli nisem v petkah pa vsa nakičana :)


^^ nisem misla, da si :). Sam primerjava. Da se kao za prvi zmenek ful urediš, da narediš vtis. Za naslednje zmenke si pač to kar si. Itak se tip že zanima zate in lahko voziš normalno dalje. Kao... Jaz se za prvi uradni zmenek sploh ne spomnim, kak sem bila oblečena. Vem, da je bila nedelja in sem ravno prišla v Ljubljano s potovalko.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 29. Jul. 2009 10:02

jaz pa se spomnim :D jeans bermudke, rumen top brez naramnic, pa japonke :) spomnim se, ker me je sonce ful speklo vmes, ko sem bla na kosilu, pa se je norca delal, da sem pečenka.. :P
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 29. Jul. 2009 11:03

eh meni osebno so ze presedli ti prvi zmenki... vedno lepo od zacetka... poves kaj o sebi itd. ... ker pri meni se je veckrat izkazalo, da to ni blo to, tko da od zdaj naprej se sploh ne bom obremenjevala s tem, kako se bom imela in je boljs vse jemat zlahka in z rezervo :wink:

pac sproti... pri meni so ponavadi bli tipi zelo zgovorni, tko da teme niso bile problem... :lol: bolj kaj drugega heh

Ce se full zastekata, se lahko pogovarjata o vsem, pa je potem vse super :D

Tko da zadje case zinem kar kar mi pade na pamet, briga me :lol:
Tipom ponavadi ne prizanasam in ne odpustim npr. bednega obnasanja, tem ki me ne zanimajo ipd.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 29. Jul. 2009 13:27

prc napisal/-a:Jst si na prvem zmenku naredim tak plan

- pozdrav
- gledam meni in naročim drinko
- medtem ko čakava na pijačo, ga vprašam če rad je brokoli
- ko dobiva pijačo rečem da sm ful žejna in da sede k svina tole
- se nasmejeva
- pol ga uprašam kje bo za novo leto
- potem grem na WC
- ko se vrnem mu rečem da so skreti ful umazani
- in kdo bi si mislu kakšna debata lahko nastane iz umazanih skretov


:lol: :lol: :lol:
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 29. Jul. 2009 14:36

Prvi zmenek, zame nikoli ni bil prvi zmenek, ampak vedno samo prijateljsko srečanje (iz katerega se lahko potem, kaj novega razvije). Prideš in se pogovarjaš. Če sta si dva simpatična, debata itak steče. Če si dva nista simpatična, potem je pa itak brezveze na silo nekaj blebetati. Sicer me nikoli ni nihče (niti jaz njega) povabil na kao pravi zmenek, pač začne se s povabilom na izlet, šport, kavo, kino ... Kakšnih slepih zmenikov in podobnih traparij, se nikakor ne bi šla, ker sovražim vse, kar se zgodi na silo in ni spontano. :)

Če mi je kdo res všeč, potem itak, da se potrudim in oblečem tako, da sem si všeč in na srečanje ne pridem v najgrših kavbojkah, ampak si oblečem tiste, ki mi naredijo hudo rit. :D No, tukaj pa se moje načrtovanje konča. :)

Moj prvi najboljši "zmenek" je bil tak, da me je tip poklical, če sem slučajno doma in se čez dve minuti pojavil na mojih vratih z vprašanjem, če bi šla skočit s padalom. :lol: Lahko si mislite, kako zelo urejena sem bila med skokom. :D
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 29. Jul. 2009 19:10

Jaz si na list napišem vprašanja, in se jih na pamet naučim. Ker sem na 1.zmenku vedno grozno živčna (bojim se da mam spacano maskaro :cry: , in da mam napačno barvo pudra), dam ponavadi list kar fantu, da mi pisno odgovori na vprašanja, jaz pa med tem pišem sms-e kolegicam :D

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov