Priimek po poroki

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kateri priimek bi imele- ali imate- po poroki

samo njegov
290
49%
oba
241
41%
samo svoj
57
10%
Skupaj glasov : 588

Uporabniški avatar
Auraya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 30. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Auraya » 15. Feb. 2010 21:56

...
Zadnjič spremenil Auraya, dne 20. Jun. 2011 18:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 15. Feb. 2010 22:09

tudi jaz sem tu old school. hočem njegov priimek nekoč... če se bova poročila. ni mi pa nujno.
ne vem zakaj, ampak meni grejo na živce teli dvojni priimki. morda zato, ker se mi zdi da ženske hočejo s tem dokazovati nekakšno "enakopravnost". jaz pa vidim nekaj krasnega v tem, da se družina isto piše. če je tradicija, da po možu pa pač po možu.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Noelia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Noelia » 21. Feb. 2010 22:26

Kakšni kompleksi in dokazovanje enakopravnosti? Nekateri si ime in priimek zamenjajo zaradi numerologije ali vsakič, ko spremenijo vero, nekaterim je pa sprememba priimka enako nesprejemljiva kot, da bi si spremenili ime. Eni res ne znate v miru živeti svojega življenja brez, da bi sebe in ostale prepričevali kako je vaš način edini pravi.
Konec koncev je menjava ženskega priimka res ostanek iz časov, ko si nismo bili enakopravni.
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 22. Feb. 2010 12:30

^mislim da nihče nikogar ne prepričuje :)

jaz bom vzela njegovega. Sicer so mi nekoč bili dvojni priimki všeč in sem razmišljala, da bi tudi jaz, vendar so se v zadnjem času tako razpasli in potem ko razmišljaš, jaz v bitvu ne vidim nobenega pametnega razloga za dva priimka (osebno).
“Fashion does not only exists in dresses;
fashion is in the air, it is brought in by the wind,
one feels it coming, breathes it in,
it is in the sky and on the pavement,
it depends on ideas, customs, and happenings” - Coco Chanel
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 23. Feb. 2010 12:52

jz bom skoraj gotovo obdržala samo svojega :)
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 23. Feb. 2010 12:59

Meni je edini logičen razlog za to, da ženska obdrži svoj priimek, ta, da želi ostati prepoznavna (ni nujno, da je znana osebnost, da se tako odloči, pač pa tudi nasploh želi imeti še stari priimek). Sama bi verjetno poleg prevzema moževega priimka obdržala tudi svojega. :)
Uporabniški avatar
nixie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 325
Na forumu od: 17. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nixie » 04. Mar. 2010 22:52

Js si ful želim imet svoj priimek zato, ker je res lep...ne rečem to ker je moj ampak mi vsi to pravijo...je svetovno znan in jih je ful malo v slo :)
Če ne bi si ga komot zamenjala :lol:
Uporabniški avatar
amark31
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 366
Na forumu od: 28. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a amark31 » 04. Mar. 2010 23:16

Neka ženska na TV-ju danes se je pisala... Dodič Fikfak... eden od obeh priimkov definitivno ni za obdržat, tradicija gor al dol.
christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 05. Mar. 2010 22:27

vedno sem govorila, da sigurno in 100% samo priimek partnerja, vendar se želje s časom spreminjajo, tako da sem trenutno v fazi mišljenja da vzamem njegovega in obdržim svojega, vendar si ga prevedem v njegov jezik (tujec pač...) ker se mi taaaaak lepo sliši...načeloma bo zdaj kdo tu rekel da če si spremenim svoj priimek je isto kot če ga nebi blo...ampak meni pa to neki pomeni, da me še veže na ''star'' priimek :oops:

glede na to, da se v kratkem ne mislim še poročiti, pa da niti ni izključena tudi menjava partnerja še do takrat ( mladost je norost, kaj čmo...) bomo o tem resno razmišljal k bo čas za to :D
Uporabniški avatar
Mellyora
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 22. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Mellyora » 16. Mar. 2010 5:44

men je pa mal nerodno glede tega. men je moj priimek res ušeč. zdej, moj dragi je italjan, tko d mi nekak njegov priimek ne paše, čeprou je lušn tud njegov priimek. sam glede na to, da je to use zlo sveže še najmanj ne razmišljam o poroki, je pa res da nikol se ne ve. in dopuščam pa tud možnost menjave partnerja no, tko da o priimkih bom sigurno še kdaj razmišljala :)
Freedom is just another word for nothing left to lose..J.Joplin
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 16. Mar. 2010 11:12

Odvisno od tega kdaj (če sploh kdaj) se bom poročila - če bo to po tem, ko bom že nekaj let delala v svojem poklicu, je težko zamenjat priimek, saj te po ta starem stranke poznajo. Tko da bomo vidl - nism pa čustveno navezana na svoj priimek (sploh ne - čist predolgo pa preveč zakomplicirano :D ), tko da s tega stališča bi brez problema vzela fantovga :)
Uporabniški avatar
beniaminnie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 8. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a beniaminnie » 16. Mar. 2010 15:21

Jaz pa mislim, da bom vzela samo možev priimek, ker mi je, tako kot je že ena prej napisala, res lepo če se cela družina isto piše :)
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 22. Mar. 2010 8:32

amark31 napisal/-a:Neka ženska na TV-ju danes se je pisala... Dodič Fikfak... eden od obeh priimkov definitivno ni za obdržat, tradicija gor al dol.


Ta Fikfak-ova je pa tud men u oči padla :D
Uporabniški avatar
Ajda Sitar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajda Sitar » 28. Mar. 2010 23:44

Jaz bi obdržala svojega ali pa imela oba. Všeč mi je ker je moj kratek in brez šumnikov, njegov ima pa ''ž''. No, čeprav tudi ni napačen. Je pa še dolga do takrat, ko sem bo treba odločit.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 29. Mar. 2010 14:47

odvisno, tisti ki bi mi bil bolj vsec, tistga bi obdrzala :D
Zivljenje je piskotek!

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov