Priimek po poroki

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kateri priimek bi imele- ali imate- po poroki

samo njegov
290
49%
oba
241
41%
samo svoj
57
10%
Skupaj glasov : 588

matejka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 176
Na forumu od: 20. 4. 2008
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a matejka** » 19. Dec. 2009 15:07

Edit: po poroki prevzamem njegov priimek. Če se bova poročila..
Zadnjič spremenil matejka**, dne 19. Dec. 2009 18:49, skupaj popravljeno 1 krat.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 19. Dec. 2009 15:16

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 10. Dec. 2016 10:50, skupaj popravljeno 1 krat.
keksy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 6. 4. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a keksy » 19. Dec. 2009 18:07

Jst bi imela oba priimka.Otrok bi tudi imel oba priimka ne samo od očeta,nevem zakaj bi bil oče kle kej bolj vredn kot jaz in bi imel samo njegovga sej sva ga oba nrdila. :roll:
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 19. Dec. 2009 18:15

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 10. Dec. 2016 10:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 19. Dec. 2009 23:09

je v sloveniji možno, da imaš 2 enaka priimka?
kolegica in njen tip imata namreč isti priimek in ona si ful želi imet dvojno verzijo (nevem zakaj).
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 20. Dec. 2009 12:25

^^Tega sicer ne vem, ampak meni se zdi trapasto, da imaš dvakrat isti priimek :)
Npr. se ti nekdo predstavi: 'Jaz sem pa Maja Novak Novak'... wtf? :D
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 20. Dec. 2009 18:34

keksy napisal/-a:Jst bi imela oba priimka.Otrok bi tudi imel oba priimka ne samo od očeta,nevem zakaj bi bil oče kle kej bolj vredn kot jaz in bi imel samo njegovga sej sva ga oba nrdila. :roll:

pa ne no, kakšna logika :lol: :lol:
kaj bodo pa vaše hčerke z 2 priimkoma naredile ko se bodo poročale - kateri priimek bo pa takrat več vreden? ker najbrž bodo hotele obdržat enga svojga in ga tud dat naprej svojim otrokom, da se bo vedl da so 1/2 njihovi :lol:
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 20. Dec. 2009 19:47

Jaz sem glede tega bolj "staromodna" (se mi to nikoli ni zdelo, ampak ko berem komentarje v tej temi, se res tako počutim :D), tako da bi vzela možev priimek. Če bi bil možev priimek res zelo čuden, bi zraven obdržala še svojega, ampak to res v eksrtremnih razmerah :D
O tem, kateri priimek bi imeli otroci, pa pri meni sploh ni nobenega dvoma; v vsakem primeru bi imeli očetovega, tudi v primeru, da z otrokovim očetom ne bi bila poročena. Imam rada svoj priimek, ampak se mi zdi prav, da vzamem možev priimek, ker se mi na nek način zdi, kot da s tem počažeš, da pripadaš njemu (če se bom poročila, se bom z nekom, ki se mi bo zdel vreden, da mu pripadam :) ).
Ker nisem slavna oseba, ne vidim potrebe, da bi zaradi "razpozvanovosti" obdržala svoj priimek.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 20. Dec. 2009 21:36

Meni se pa to sploh ne zdi stvar pripadnosti. Tudi se ne strinjam s tabo, da bi želela pripadat možu :D

Se mi zdi pa fino in praktično, da ima družina isti priimek. Malo iz sentimentalnih razlogov, malo pa tudi iz praktičnih, ker imaš drugače lahko nepotrebne težave že pri najbolj preprostih birokratskih postopkih, recimo pri prestopu meje.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 20. Dec. 2009 22:24

rinca napisal/-a:
keksy napisal/-a:Jst bi imela oba priimka.Otrok bi tudi imel oba priimka ne samo od očeta,nevem zakaj bi bil oče kle kej bolj vredn kot jaz in bi imel samo njegovga sej sva ga oba nrdila. :roll:

pa ne no, kakšna logika :lol: :lol:
kaj bodo pa vaše hčerke z 2 priimkoma naredile ko se bodo poročale - kateri priimek bo pa takrat več vreden? ker najbrž bodo hotele obdržat enga svojga in ga tud dat naprej svojim otrokom, da se bo vedl da so 1/2 njihovi :lol:


Jaz pa se strinjam s keksy. Moški ni nič več vreden kot ženska. Moja mama je na vsaki način hotla meni dati njen priimek (nista bila poročena) in je prav da je to nardila! Zdaj sta ločena, jaz pa srečna z maminim priimkom. Če bi imela njegovega, bi si ga spremenila.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
Sanda
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 21. 10. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sanda » 21. Dec. 2009 10:57

Jaz sem frišno poročena in imam oba priimka :)

valda njemu to ni blo lih ne vem kok fajn...ampak sm pač rekla da se mi to ne zdi ne vem kak problem...ene parim članom moje in njegove družine se je to valda zdel brezveze, men pa ne...in sm vesela da sm se tko odločla :)

pa še mojmu očiju se je ful fajn zdel k sm rekla da hočm met oba priimka :)

tko da use je do izbire....ko bova pa enkrat mela otroke, pa bojo valda mel njegov priimek....in kdo je bl vredn...pri temu nima nobene veze...družina je družina....
with every goodbye, you learn...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 21. Dec. 2009 13:30

---
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Avg. 2010 13:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 21. Dec. 2009 14:30

Lady_Cristina napisal/-a:Jaz pa se strinjam s keksy. Moški ni nič več vreden kot ženska. Moja mama je na vsaki način hotla meni dati njen priimek (nista bila poročena) in je prav da je to nardila! Zdaj sta ločena, jaz pa srečna z maminim priimkom. Če bi imela njegovega, bi si ga spremenila.


pa kakšni kompleksi so to?? a tvoja starša sta tekmovala kateri je več vreden, zmagala je tvoja mami in ti si dobila njen priimek?

vsak se odloča po svoje, ampak ti argumenti o več/manjvrednosti so pa čisto mimo. jst sem prevzela njegov priimek ker se mi je tako zdelo najbolj praktično, njegov priimek mi je bil čist všeč, da sva enakoprvana se pa kaže na miljon drugih področjih v življenju.
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 21. Dec. 2009 18:22

rinca napisal/-a:
Lady_Cristina napisal/-a:Jaz pa se strinjam s keksy. Moški ni nič več vreden kot ženska. Moja mama je na vsaki način hotla meni dati njen priimek (nista bila poročena) in je prav da je to nardila! Zdaj sta ločena, jaz pa srečna z maminim priimkom. Če bi imela njegovega, bi si ga spremenila.


pa kakšni kompleksi so to?? a tvoja starša sta tekmovala kateri je več vreden, zmagala je tvoja mami in ti si dobila njen priimek?

vsak se odloča po svoje, ampak ti argumenti o več/manjvrednosti so pa čisto mimo. jst sem prevzela njegov priimek ker se mi je tako zdelo najbolj praktično, njegov priimek mi je bil čist všeč, da sva enakoprvana se pa kaže na miljon drugih področjih v življenju.


Hja, pri nekaterih zvezah je enakopravnost prisotna, pri nekaterih pa ne. Bodi srečna da je tak pri tebi ker dobro vem kak je ko hoče moški bit glavni. To da imam mamin priimek je edina odločitev od katere mama ni odstopala in menda tudi ena izmed edinih. Zato zgleda da sem rahlo proti moškim, in sem, ampak hotla sem pač povedat da včasih enakopravnosti pri teh stvareh ni.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
00ally00
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 24. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a 00ally00 » 22. Dec. 2009 18:27

če bi se jutri poročila bi imela verjetno oba. Za mojim imenom njegovega, nato svojega - a to lahko, ali obstaja nenapisano pravilo v kakšnem zaporedju mora biti, ker obratno bi se pri meni malo čudno slišalo, vsaj tko se mi zdi.
Enkrat sva se neki o tem pogovarjala in fant ni bil glih navdušen, češ da ko začne par svojo pot bi naj imel en priimek. Po tej logiki bi pol lahko res par sestavil čist tretji priimek iz dekletovega in fantovega, kot je že zgoraj ena omenila. Se mi zdi čist zanimiva ideja, čeprov dandanes malo nerealna, ampak ja, škoda da res ni taka tradicija.:)

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov