Priimek po poroki

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kateri priimek bi imele- ali imate- po poroki

samo njegov
290
49%
oba
241
41%
samo svoj
57
10%
Skupaj glasov : 588

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 02. Dec. 2005 17:42

Kaj mislite? Bi- ali ste, če ste že poročene- prevzele njegov priimek, imele oba, ali obdržale samo svojega? Kaj pa otroci? Zanima me tudi, kaj moški pravite na to, če ženska obdrži svoj priimek...
Jaz bi najverjetneje obdržala samo svojega, si ne morem predstavljat, da bi se drugače pisala. Otroci bi imeli pa samo njegovega ali pa oba- tu sem pripravljena na kompromis.
jancy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 354
Na forumu od: 17. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jancy » 02. Dec. 2005 17:45

odvisno kak se bo moj bodoči mož pisal. :D če mi ne bo všeč njegov priimek bom obdržala mojega, če bo ok pa bom imela oba, otroci tudi.
I don''t have to worry.
My mother does it for me.
Loesje
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 02. Dec. 2005 17:49

jest - oba priimka...
otroci - njegovega :)
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 02. Dec. 2005 17:53

Čeprav mislim, da se ne bom poročila, bi glede tega rekla tole.
Zdi se mi, da z drugim priimkom to ne bi bla več jaz, jaz sem jaz s svojim imenom in priimkom, da bi pa potem kar nekaj drugega postala, mi pa nekak ne gre v glavo..
Tako da, mogoče oba :?: ali pa obdržala svojega.
Otroci pa verjetno njegovega, obeh jim ne bi dala, ker, predstavljajte si hčerko z dvema priimkoma, potem pa ob poroki hoče obdržat oba svoja pa še moževega..nevem no, malo preveč komplicirano..
Ampak mislim, da otrok ne bom imela...
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 02. Dec. 2005 19:00

se ne bom poročila tko, da en problem, za barvanje las na sivo, manj...
otroci pa njegov priimek,
sicer pa je vse odvisno od situacije, kot pravite same...
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
princesss
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 286
Na forumu od: 18. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a princesss » 02. Dec. 2005 19:04

Ko se bom nekoč poročila, bom pomoje mela kr njegov priimek. Al pa mogoče mojga in njegovga, da bi pa sam svojga obdržala, to pa ne.
Blondie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 8. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Blondie » 02. Dec. 2005 19:06

bejbika napisal/-a:defintivno bom obdržala svojga ... če se poročim s sedanjim fantom, bom zaradi te zadeva prišla v navzkriž z njegovim očetom, ki je neki ponosni balkanac, pa nau trpeu, da se bo kera pisala po svoje ... pa glede kako se fant piše, hvala lepa ... nobenga mehkega ć nam mela v osebni :P


:lol: :lol:

jokica napisal/-a:jest - oba priimka...
otroci - njegovega smile


Tudi jaz bi imela tako... :ja:
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 02. Dec. 2005 19:08

sofia83 napisal/-a:Jst bom pa z veseljem prevzela možev priimek, ker se mi zdi neka glupa sodobna pogruntavščina, da majo babe svoj priimek oz., še bolj glupo, da majo akr dva priimka. In potem ma ta fensi sodobna pi*ka po možnosti še dve imeni, pa je že skor muvistar. :roll: In ja, tud če se bo mož pisal Konda, bom pa pač Ana Konda, ne. :D :D Sem zlo tradicionalna v mnogih pogledih, ja. :P

Pa bejbika, mekani ć prav kul zgleda v osebni, mene že cel lajf spremlja, pa mi nč ne manjka. :razz: :P


:lol: :lol: :lol:

zofka, ti si zakon!

ZOFKO ZA PREDSEDNIKA! :lol:
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 02. Dec. 2005 19:29

o tem še nisem razmišljala, bi pa verejtno prevzela njegov priimek, da pa bi obdržala svojega bi pa še premislila. Otroci bi imeli definitvno njegov priimek.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 02. Dec. 2005 19:36

kakšn priimk bom mela, je čist odvisn, kako se bo ta oseba, s katero se bom poročila, pisala. če bo kakšn priimk d se ti kr jezik zlom, bom rajši kr svojga obdržala. drgač pa bom verjet vzela njegov priimk ali pa v kombinaciji skupaj z mojim
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 02. Dec. 2005 19:39

sofia83 napisal/-a:Jst bom pa z veseljem prevzela možev priimek, ker se mi zdi neka glupa sodobna pogruntavščina, da majo babe svoj priimek oz., še bolj glupo, da majo akr dva priimka. In potem ma ta fensi sodobna pi*ka po možnosti še dve imeni, pa je že skor muvistar. :roll: In ja, tud če se bo mož pisal Konda, bom pa pač Ana Konda, ne. :D :D Sem zlo tradicionalna v mnogih pogledih, ja. :P

Pa bejbika, mekani ć prav kul zgleda v osebni, mene že cel lajf spremlja, pa mi nč ne manjka. :razz: :P


Se strinjam. Čeprav gre verjetno bolj za navajenost, zato majo ženske po dva priimka, konec konca te 500 ljudi pozna pod tem imenom. Tut jaz recimo nebi spreminju priimka, da bi imel v osebni kak trdi č. Ne hvala. :P
Zadnjič spremenil metron, dne 02. Dec. 2005 19:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
*aeval*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 2. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *aeval* » 02. Dec. 2005 19:41

obdržala svojega, mogoče če bi se skladau z mojim dodala njegovega.........hmmmmmmmm.........
otroci pa njegovega
When the first baby was born in this world, for the very first time..The laugh is said to have broken into a thousand pieces and they all went skipping about.... And that my friends was the begining of Fairies.......
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 02. Dec. 2005 20:15

sofia83 napisal/-a:Pa bejbika, mekani ć prav kul zgleda v osebni, mene že cel lajf spremlja, pa mi nč ne manjka. :razz: :P



Mene tut :D :rofl:
Drgač mi je pa useen(bože kje je še to :D ) najbrž bi kr prevzela :cool:
This too shall pass.
Uporabniški avatar
Ashlee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 25. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashlee » 02. Dec. 2005 20:20

Jz bi pa svojega definitivno obdrzala, vsaj črko :) Ne vem no... se mi zdi, da bi mi neki manjkalo, če bi imela čist drugi priimek. Bi pa vzela še njegovega, če bi si prav strašno želel. Za otroke mi je vseeno... :D
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 02. Dec. 2005 20:21

Sofia, saj meni se ne gre za neko glupo sodobno pogruntavščino ali da bi hotela imeti fensi otroke z dvema priimkoma (ja, tudi dve imeni sta mi všeč, ampak glede tega bi itak odločila skupaj z eventuelnim očetom). Enostavno se že tako dolgo podpisujem s svojim priimkom, da si ne morem predstavljat, da bi bilo drugače.
Sicer pa itak teoretiziram, ker trenutno ne slišim poročnih zvonov v bližnji prihodnosti :D in mi sama poroka tudi ne pomeni veliko. Poročila bi se, če bi to kaj pomenilo mojemu, moje ime je pa moja stvar.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]