Preseliti, ali ne preseliti se

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

marjancax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 12. 3. 2010
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a marjancax » 22. Avg. 2010 21:44

Ne gre za pasulj, ampak za način odgovarjanja. Ne vem no jaz nisem nikoli imela problemov s taščami, medtem ko od mojega bivšega brata punca se je stalno zapletala z njo zato, ker je kar naprej nekaj jezilakal za brez veze nazaj.
Ne trdim, da je razlog to, ampak pri enih je to, ker vse tašče sigurno niso slabe. Ker v nasprotnem se pa vprašam kakšni so njihovi sinovi, če jabolko ne pade daleč od drevesa?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Avg. 2010 21:52

Ravno za pasulj gre. In za kamilični čaj. Pa odtajano meso za golaž. Pa pospravljanje stanovanja na lastno pobudo.
Saj prvič se človek vljudno zahvali, mimogrede pripomni, da ne bi bilo treba in upa, da bo sogovornik dojel, da RES ne bi bilo treba. Drugič mirno poveš, da ti to ni všeč. Tretjič imaš pa že vso pravico jezikat, če ženska še vedno ni dojela, da hočeš kuhat to, kar sama želiš in ne sledit njenemu jedilniku.
Taki smo eni. Ti mogoče nisi in te ne bi motilo, da bi celo dopoldne planirala, kako boš naredila bučke, doma bi te pa na pultu čakali fileji osliča. Vsak dan znova.

EDIT: Da bo jasno, kuhanje kosila je tu zgolj primer. Tako vmešavanje se v resnici nikoli ne konča pri južini. In ponavadi poteka v obliki "pomoči in dobrohotnih nasvetov".
modrobela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 15. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modrobela » 22. Avg. 2010 21:59

Lahko se pri tebi gre za pasulj, pri meni ne. Jaz govorim o vsebini njenih odgovorov ne glede na to za kaj gre. Rajši bi bila tiho kot nesramno odgovarjala. Sicer mi pa ni jasno zakaj nimata ločeno skrinjo? skrinja ma pa ključ.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Avg. 2010 22:01

A si ti ravnokar razkrila svoj AE?
Uporabniški avatar
mala-anchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 14. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mala-anchy » 22. Avg. 2010 22:03

pa ne pomaga kaj dosti ločena skrinja če da ženska svoje meso ven in pričakuje da bodo sedaj vsi to jedli.

joj, me je vse minilo da bi šla kdaj kakmorkoli drugam živet, kot na svoje, ko tole berem :eek:
modrobela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 15. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modrobela » 22. Avg. 2010 22:03

poglej moj nasvet in moje razmišljanje je takšno, tvoje pač drugačno. obe sva prispevali svoj komentar, ni pa to tema o naju :?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 22. Avg. 2010 22:32

Pač enostavno se z nekaterimi starši ne da živet. Pri meni in pri njemu so domači ok, sm da bi si pa v zgornjem nadstropju v isti hiši ustvarila dom in kasneje še recimo družino...ta ideja se mi pa ravno ne dopade. Čisto je drugače, če prideš k njegovi družini na obisk npr. enkrat na mesec in malo pokramljaš o vremenu, poješ kak piškot in popiješ sok, kot pa da bi se dejansko preselil v isto hiši z njimi.
Se strinjam z eno, ki je napisala...ni fajn, da ti tašča lahko pride v copatih v stanovanje. :)
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 23. Avg. 2010 0:37

jullia_ napisal/-a:A si ti ravnokar razkrila svoj AE?


Not the only one :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 23. Avg. 2010 1:11

marjancax napisal/-a:Ne gre za pasulj, ampak za način odgovarjanja. Ne vem no jaz nisem nikoli imela problemov s taščami, medtem ko od mojega bivšega brata punca se je stalno zapletala z njo zato, ker je kar naprej nekaj jezilakal za brez veze nazaj.

Obstajajo ljudje, ki imajo normalno taščo in dober odnos z njo.

Obstajajo ljudje, ki imajo normalno taščo in slab odnos z njo, ker jezikajo.

Obstajajo pa tudi ljudje, ki imajo nenormalno taščo in slab odnos z njo, ker tašča ne pozna nobenih meja.

Če nimaš v življenju nobene osebe, ki se zares ne zna držati nobene meje, si lahko to šteješ za srečo. Take osebe obstajajo, in kadar je to sorodnik... je težko.
vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 23. Avg. 2010 11:51

ne razumem, zakaj vse tako noro obsojate osebo, ii se je odločila, da se bo zapufala, da bo lahko živela na svojem.očitno ji to toliko pomeni, da je vredno pufa. jaz si npr. tut ne predstavljam,kako lahko dajo ene punce po 200 EUR za kavbojke, 500 EUR za plašč in tko naprej, ampak očitno njim to toliko pomeni, da se jim zdi vredno, pa potem raje pri tašči živijo. in jih ne obsojam, sej svoj denar zapravljajo. tista od nas, ki se bo zapufla, se bo tut s svojim denarjem.

meni je to, da bi živela na svojem vredno pufa. vredno tega, da se odpovem marsikateremu šopingu, novemu avtu itd. tomi pač toliko pomeni, nekaterim pa pomenijo druge stvari in zanje žrtvujejo npr. možnost lastnega stanovanja. eni živijo v podrtijah in vozijo novi BMW. tega sicer marsikdo med nami ne razume, ampak ne vem zakaj bi se spravljali nanj, sej vpliva na svoj način življenja. če mu avto ne bi toliko pomenil, bi verjetno vozil kaj veliko cenejšega in živel v lepšem okolju. ali pa jedel v dragih restavracijah. ali pa nosil oblačila priznanih kreatorjev...sto ljudi sto čudi.

kar se tiče problema barbie girl: point je ravno v temu, da so tudi prej živeli v isti hiši, pa je bilo vse ok, tašča je bila super,šele po odhodu moža je ratala taka tečka. tega pa ne moreš predvidit. in tako, kot je barbie napisala, srečo ima, da se je to zgodilo zdaj, po 10 letih bi bilo vse skupaj veliko težje. možnost, da se bo podobna zadeva zgodila po 10 letih, ni pa čist nič manjša.

jaz hočem pri mojem doma (kjer zdaj živiva skupej nad taščo) samo doseči, da bi pospravili klet in garažo, ker je vse v razsulu in samo odlagajo in odlagajo, nikoli pa nič ne vržejo stran. posledično nikoli nič ne naješ in tudi ni prostora za stvari, ki bi morale bit tam (razna športna oprema). pa vse kar bi bilo treba naredit je, da se vrže stvari, ki se itak ne bojo nikoli več nucale, na kosovni odpad. pa niti tega ne morem doseči, pa prosim že pol leta. sama pa tega ne morem narediti, ker ni na meni, da odločim kaj je za stran in kje kej bo. in če se zatakneže pri taki osnovi, kako bo šele, ko si bom npr. čez 10 let želela drugačno fasado (samo primer, drugače je fasada čist ok ;))? vem, da nič tam ni pravno moje, ampak mislim, da bi se morale upoštevat želje vseh, ki nekje živijo, pa tut če nisva poročena, nimava otrok itd. a vejavo in pravico do besede dobiš šele, ko se poročiš? ko tašči daš vnuke?

take malenkosti sepotem nabirajo in nabirajo, vedno težje se je pa odločiti za to, da se odseliš. kot je že ena napisala...nihče ti ne bo plačal živcev, ki jih tam pustiš.

kar se tiče tašč na splošno: mislim, da nobena med nami, ki smo se do sedaj javljale na to temo, nima splošne predstave o zlobni tašči, govorimo samo o tem, da se tudi navidez super odnos lahk skvari (dokaz je barbie) in da nikoli ne veš kdaj (če) se bo to zgodilo. tut pari grejo narazen, pa je takrat, ko seporočijo najbrž vse rožnato, ane?

kar bi rada povedala je le to, da je pomoje več možnosti, da se odnosi ne bodo zaostrili, če živi lepo vsaka familja na svojem. za tisto, ki je rekla, da je, če ne želim omejevanja svobode zame najboljše, če sem samska, pa tole: fanta s katerim sem, sem si izbrala sama, prav tako, dabom živela z njim. nikako si pa s tem nisem sama izbrala njegove mame in ostale familje, sploh pa ne življenja v isti hiši za vedno.

in ja, zavedam se kak problem je danes dobiti kredit, nimam tudi neke bajne službe. k sreči ki bodo starši pomagali toliko, da bodo kredit vzeli oni, jaz pa ga bom potem odplačevala (ker onadva lahko dobita kredit, odplačevat mi ga pa seveda ne mislita).
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 23. Avg. 2010 13:02

modrobela napisal/-a: Rajši bi bila tiho kot nesramno odgovarjala.


nihče ne rabi biti tiho, če mu ni po volji, da se nekdo tretji meša v njegove reči. tudi nesramen ni treba biti. prvič. drugič. tretjič. stotič imaš pa pravico popizditi, če je tvoj dojenček bolan in te tašča dodatno nervira.
in stotič lahko znoriš, da se tvoje stanovanje sveti, tvoj otrok pa sedi več ur v škatli s tremi medvedi.
in stotič lahko popeniš, ko moraš jesti vsak dan tisto, kar se tašča spomni.

moje mnenje je, da take reči lahko osrečijo le tiste ljudi, ki jim je na prvem mestu to, da sami ne bodo rabili nič čistiti, niti kuhati. sicer ne vidim niti ene pozitivne reči v tem, da tašča nadomesti mamo. res ne.

(POMOČ je pa drugo, a pomoči ne rabimo vsak dan za čiščenje in kuhanje, temveč orda le da se popazi na otročička in se z njim ukvarja!)
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 23. Avg. 2010 20:43

Meni vsi govorijo, da sem neumna, da se ne preselim k fantu. Živela bi v hiši, imela manj stroškov, ... Ampak ne, meni trenutno prav odgovarja, da živim sama. Niti te želje nimam, da bi se fant preselil k meni, ker mi trenutno čisto odgovarja, da sva vsak na svojem. Problemov s taščo tako ali tako ne bi imela, ker je že pokojna, ampak vseeno mi paše bit nekje, ker sem gospodar samo jaz. Priznam pa, da se moram zaradi tega marsičemu odreči.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 24. Avg. 2010 9:21

^^ Jaz si pa ne predstavljam, da bi doma bilo zgoraj prazno stanovanje, jaz pa bi se za 20 ali 30 odpovedala vsem potovanjem, novim oblačilom, avtomobilu,.. zato da bi lahko živela nekje stran od svojih.
Saj, če ne gre greš, ampak zakaj delat problem še preden nastane?
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 24. Avg. 2010 9:27

Vsi bi radi bili na svojem, samo da ni tašče blizu, me pa zanima koliko si nas dejansko lahko to privošči in ali je problem res tašča ali "naše razvajene riti"?
(s)mej se
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Avg. 2010 9:32

:lol:
A to, da ostaneš v zgornjem štuku in po možnosti hodiš dol k tašči na kosilo, pa ni razvajenost? Kaj pa je to?

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov