Preseliti, ali ne preseliti se

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 13. Feb. 2010 23:22

Kaj bi ve storile, če se s fantom ne bi mogle sporazumeti kje bosta živela? Recimo, da bi si ve želele živeti nekje kjer bosta popolnoma sama + otroci, če se vama rodijo, medtem ko fant vstraja, da se preselite k njemu, in da si stanovanje uredita zgoraj pri njegovih starših.
Bi vstrajale pri svojem in bi živela vsak na svojem, ali bi se prilagodile, oz. ali imate še kakšno drugo rešitev?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 13. Feb. 2010 23:26

Odvisno. Ali imata dovolj financ za življenje na svojem? Oz. da bi z lahkoto odplačevala kredit. Kakšen je tvoj predlog za skupno življenje? Kako do lastnega stanovanja/hiše?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 13. Feb. 2010 23:37

Jaz že živim na svojem v svojem stanovanju, a se on noče preseliti k meni.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 13. Feb. 2010 23:44

In kakšne razloge proti vselitvi v tvoje stanovanje je on podal?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 13. Feb. 2010 23:47

Nobenih posebnih, kot da on je tam doma in bo tam ostal. Da se mu zdi nesmiselno plačevati najemnino ali kupovati stanovanje, če ima on vse to doma, da ne vidi nobenega razloga za selitev stran od doma.
maniac
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 187
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a maniac » 14. Feb. 2010 1:15

A pa stanovanje, v katerem živiš je prav v tvoji lasti ali plačuješ najemnino zanj? Kakorkoli, jaz bi si na tvojem mestu mislila, da imam maminega sinčka in bi s takim težko bila. Življenje pri starših ni zame in tukaj ne bi popustila.
barbkaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 234
Na forumu od: 14. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a barbkaa » 14. Feb. 2010 9:58

orhideja1 napisal/-a:Nobenih posebnih, kot da on je tam doma in bo tam ostal. Da se mu zdi nesmiselno plačevati najemnino ali kupovati stanovanje, če ima on vse to doma, da ne vidi nobenega razloga za selitev stran od doma.


kaj je ful navezan na svoje sorodnike, starše? ker lej, dobre strani so, da ko bosta imela otroke, da bo vedno nekdo za varstvo, druženje, itd. hkrati pa, če so malo bolj vsiljive sorte, bodo komentirali vajino življenje, njemu bodo neprestano predlagali stvari... če pa so kul, potem pa nevem...

pogovorita se, razloži mu, da je to res tvoja želja. :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 14. Feb. 2010 10:46

maniac- jaz sem razumela, da je ona v najemniškem stanovanju.

Jaz pa čisto razumem njenega fanta. Noče plačevati najemnino celo življenje ali pa kredit 20 let. Jaz sem ista. Če imam možnost si nekje urediti stanovanje pri starših, se nebi na silo odseljevala in bla tako 20 let obremenjena s kreditom. Seveda pod pogojem, da se s starši razumemo in da oni razumejo, da se ne vtikajo v najino življenje.

Zakaj pa avtorica teme noče jit k njemu domov? Kakšne so ovire?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 14. Feb. 2010 10:53

Prvo kot prvo ne preseli se k njegovim staršem! To je najslabš kaj lahko narediš ker se slej ko prej pojavijo problemi ker 2 generaciji/družini težko živita skupaj. Pa čeprav gre za njegove starše. Ti si moraš s partnerje ustvarit svoje življenje!
Kolko je pa star fant? Ker če str npr 20 let se da pol mogoče malo razumet to, da ga je še strah živet na svojem ker je velika obveznost. Če se pa bliža 30. letom bi pa začela dobr razmišljati kaj sploh lahko pričakujem od njega v prihodnosti.
Samo kolikor vidim je še precej nezrel če razmšlja da bo on celo življenje pri mamici, kjer ne bo potreboval kaj plačevati.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 14. Feb. 2010 10:59

*mala* napisal/-a:maniac
Jaz pa čisto razumem njenega fanta. Noče plačevati najemnino celo življenje ali pa kredit 20 let. Jaz sem ista. Če imam možnost si nekje urediti stanovanje pri starših, se nebi na silo odseljevala in bla tako 20 let obremenjena s kreditom. Seveda pod pogojem, da se s starši razumemo in da oni razumejo, da se ne vtikajo v najino življenje.


Moraš se enkrat postaviti na svoje noge ter se ločiti od staršev. Družino si moraš ustvariti na svojem!
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Feb. 2010 11:29

To ni čisto res. Pohlevnih ovc gre veliko v en hlev. Je pa res, da je treba vnaprej dobro premislit in trezno ocenit, če je sobivanje mogoče.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 14. Feb. 2010 12:07

nanamiša napisal/-a:Prvo kot prvo ne preseli se k njegovim staršem! To je najslabš kaj lahko narediš ker se slej ko prej pojavijo problemi ker 2 generaciji/družini težko živita skupaj. Pa čeprav gre za njegove starše. Ti si moraš s partnerje ustvarit svoje življenje!
Kolko je pa star fant? Ker če str npr 20 let se da pol mogoče malo razumet to, da ga je še strah živet na svojem ker je velika obveznost. Če se pa bliža 30. letom bi pa začela dobr razmišljati kaj sploh lahko pričakujem od njega v prihodnosti.
Samo kolikor vidim je še precej nezrel če razmšlja da bo on celo življenje pri mamici, kjer ne bo potreboval kaj plačevati.


A če pri mamici živiš ni treba pa nič plačevati? Stroški se lepo delijo na pol in to je to. Meni lastno stanovanje ne pomeni veliko. Dandanes itak delaš do 5ih popoldne (če začneš delati ob 9ih), prideš domov, doma malce urediš stvari in greš že skoraj spat. Čez vikende pa itak čimveč izven stanovanja/hiše boljše je. Da bi zaradi teh par uric na dan (spanje ne štejem) si zamorila celo življenje- ma ni šans. Seveda odvisno od dohodkov. Če ti kredit ne predstavlja problema, potem kar. Da bi se pa zato omejevala pri drugih stvareh, pa odpade. Konkretno potovanja: najlepša leta svojega življenja si zakreditiran, ne potuješ toliko kot bi lahko (če je želja seveda), paziš za vsako stvar ki jo kupiš. Kaj šele če izgubiš službo? Kaj pa potem?

Seveda vse to, ob pogoju, da se razumete s starši in vas pustijo pri miru. Pri nas se tega zelo dobro zavedajo in sem 99% da bi nama dali mir. Pa tudi prav pride kakšna varuška ali pa za otroka pobrat v vrtcu (ker pri nas vrtci le do 4ih delajo).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 14. Feb. 2010 14:04

maniac napisal/-a:A pa stanovanje, v katerem živiš je prav v tvoji lasti ali plačuješ najemnino zanj? Kakorkoli, jaz bi si na tvojem mestu mislila, da imam maminega sinčka in bi s takim težko bila. Življenje pri starših ni zame in tukaj ne bi popustila.


Plačujem najemnino. Ne gre se za življenje pri starših. Imela bi svoje stanovanje. Ne vem zakaj takoj omenjate mamine sinčke. On mame sploh nima več žive. Gre pa se za njegov dom in od tam noče. Jaz pa bi rada ostala tukaj kot sem.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 14. Feb. 2010 14:09

nanamiša napisal/-a:Prvo kot prvo ne preseli se k njegovim staršem! To je najslabš kaj lahko narediš ker se slej ko prej pojavijo problemi ker 2 generaciji/družini težko živita skupaj. Pa čeprav gre za njegove starše. Ti si moraš s partnerje ustvarit svoje življenje!
Kolko je pa star fant? Ker če str npr 20 let se da pol mogoče malo razumet to, da ga je še strah živet na svojem ker je velika obveznost. Če se pa bliža 30. letom bi pa začela dobr razmišljati kaj sploh lahko pričakujem od njega v prihodnosti.
Samo kolikor vidim je še precej nezrel če razmšlja da bo on celo življenje pri mamici, kjer ne bo potreboval kaj plačevati.


Ne gre se za preselit k njegovim staršem, ampak samo v isto hišo. Sicer ima živega samo še očeta, ki živi v spodnjem štuku. Pač jaz želim biti popolnoma na svojem, ker sem človek, ki me moti vsako prilagajanje nekomu drugemu in žal hočem vse imeti tako kot meni paše. Njemu pa se zdi neumno plačevanje najemnine, ker ima doma možnost dobit in tudi bo dobil, če bo doma ostal celo novo hišo.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 14. Feb. 2010 14:26

V tem primeru čisto razumem tvojega fanta. Saj bi bilo tisto nadstropje popolnoma vajino. In po čem bi se bilo treba prilagajati očetu?
Nič bolj kot v stanovanju, ko ni ravno prijetno, če preveč ropotaš ponoči. Če se razumno dogovorite, ne vidim problema. In popolnoma razumem fanta, da noče plačevati najemnine, ko pa ima doma že nekaj svojega.
Pomisli, koliko denarja bi tako prihranila za ostale stvari.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov