Poroka

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 26. Mar. 2010 23:55

Alwaleed napisal/-a:
puma napisal/-a:hmm meni nekak deluje poroka, kot da nimam izhoda ven ...

Metuljček. :)

Bognedaj, da bi se kdo dotaknil kril. ;)


:D ... svoboda je na prvem mestu
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 27. Mar. 2010 9:07

Jaz pa bi se poročila. Ampak takole čisto na tiho, da ne bi nihče vedel, brez vsakega pompa in razglašanja okrog. Poročila bi se na morju, tako da bi bili poleg naju prisotni samo še priči.
modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 28. Mar. 2010 17:25

Poroka je kot pravljica, ki se hitro konča. Nekateri možje, prej fantje, se po poroki zelo spremenijo. Jaz vidim v poroki več slabega kot dobrega.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Mar. 2010 20:15

Zakaj bi se pa spremenili?
Poroka konkretno ne spremeni nič, če si labilen se ti lahko spremeni samo stanje v glavi.
The world is as you are.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 28. Mar. 2010 21:12

Če bo draga to želela, se pa vzameva nekoč.
modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 28. Mar. 2010 21:23

emanuela napisal/-a:Zakaj bi se pa spremenili?
Poroka konkretno ne spremeni nič, če si labilen se ti lahko spremeni samo stanje v glavi.


Bi tudi jaz tako mislila, če ne bi doživela.
Zdaj razumem ženske, ki se nočejo poročit iz bojazni, da se bo on spremenil.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Mar. 2010 21:26

Kaj pa, če se je v resnici spremenila ženska in je poroko izkoriščala npr za izgovor, da mora z njo preživeti ves prosti čas, ker sta zdaj poročena?Veliko je takšnih for.Če imaš z nekom zdrav odnos, poroka ne spremeni ničesar.Ne smeš pa misliti, da bo poroka rešila nerešene stvari od prej, kvečjemu se lahko poslabšajo.
The world is as you are.
modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 28. Mar. 2010 21:28

emanuela napisal/-a:Kaj pa, če se je v resnici spremenila ženska in je poroko izkoriščala npr za izgovor, da mora z njo preživeti ves prosti čas, ker sta zdaj poročena?Veliko je takšnih for.Če imaš z nekom zdrav odnos, poroka ne spremeni ničesar.Ne smeš pa misliti, da bo poroka rešila nerešene stvari od prej, kvečjemu se lahko poslabšajo.


Govorim o sebi, zato vem kdo se je spremenil.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Mar. 2010 21:29

Mogoče če bi moža vprašali, bi pa odgovoril, da si se ti spremenila :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 28. Mar. 2010 21:45

*mala* napisal/-a:Mogoče če bi moža vprašali, bi pa odgovoril, da si se ti spremenila :wink:


Ah daj no. Bom že vedela kdo se je hotel poročit, kdo se je spremenil in zakaj sem proti poroki, saj gre za mojo poroko.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Mar. 2010 21:50

Ti vidiš vse z svojega vidika. Odgovora tvojega moža pa pač ne bomo izvedeli, tako da tvoje izjave veljajo za "edino resnico" v tem primeru. Ampak dejanska resnica je pa lahko čisto drugačna...

Verjetno se je mož res spremenil, ampak mogoče je pa njegova sprememba le "odgovor" na tvojo spremembo :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Mar. 2010 21:51

^^takšne stvari se velikokrat dogajajo.In pol so tipi bastards :)
The world is as you are.
modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 28. Mar. 2010 22:01

*mala* napisal/-a:Ti vidiš vse z svojega vidika. Odgovora tvojega moža pa pač ne bomo izvedeli, tako da tvoje izjave veljajo za "edino resnico" v tem primeru. Ampak dejanska resnica je pa lahko čisto drugačna...

Verjetno se je mož res spremenil, ampak mogoče je pa njegova sprememba le "odgovor" na tvojo spremembo :wink:


Poslušaj, potem lahko zapremo vse teme, ker je od vsake zgodbe samo ena plat. A lahko počakaš, da povem svoje. Odgovore podajaš predno veš zakaj se sploh gre.

Spremembe so iz njegove strani, ne moje. In ne vsiljuj mi svojega mnenja.
Po poroki se je vse precej spremenilo. Prej se je bal, da bom našla drugega, zato se je delal medenega, pridnega, prijaznega, dokler me ni zaprosil za poroko. Sedaj vem, da predvsem zaradi tega, da me je priklenil nase. Ko sem enkrat podpisala je bilo vse drugače. Začel mi je metat v obraz, da sedaj sem žena in naj izpolnjujem svoje dolžnosti. Prej se je trudil, mi nosil zajtrk v posteljo, pospravljal, kuhal, bi oh in sploh popoln moški. Potem pa je začel lenarit, za vsa gospodinjska opravila sem bila sama, nobene pozornosti več, razen v postelji. Kamorkoli sem šla je godrnjal, če se to za ženo spodobi, medtem ko je tudi sam hodil s kolegi na pijačo. Prej nikoli nič, potem kar naenkrat nisem smela nikamor. Stalno je ponavljal, da zdaj sem žena in nimam več pravic, ampak samo še dolžnosti. Vsak denar, ki sem ga zapravila (moj denar) je bil po njegovo nesmiselno porabljen. Njegov pa je kopnel za popolnoma nepotrebne stvari.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 28. Mar. 2010 22:04

*mala* je našla novo žrtev za napad.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Mar. 2010 22:05

^^ Kakšen je pa tvoj nasvet v tej situaciji? In ja, če ne vemo celotne situacije, lahko le ugibamo in jaz sem pač ugibala svoje :wink:

Kaj pa potem še delaš z njim? Tudi ločitev ni več tak bav bav kot je včasih bila. Čimprej stran. Razen če misliš to prenašat še naslednjih 50 let?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov