Poroka

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Avrora6
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 5. 4. 2013
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Avrora6 » 04. Sep. 2013 16:36

*Lani*, meni se zdi pa tak odnos do poroke predvsem znak zgrešenega feminizma (zgrešenega zato, ker gre v nasprotno skrajnost, kot je bil prej patriarhat, noben ekstrem pa ni dober, le da danes marsikdo/katera še ni sposoben/a pogledati objektivno, da bi videl/a, da je res ekstrem) in obremenjenosti in strahu pred tem, da te ne bi moški nadvladali, ker nadaljuješ strahove iz zgodovine, ko je res bilo tako in to prenašaš v svoje življenje. Danes pa ni več patriarhata, kar zelo pozdravljam, in sem vesela, da smo začeli predvsem upoštevati lastne občutke, in je od tistih dveh, ki sta v paru odvisno, na kakšen način si bosta izkazovala spoštovanje v odnosu. Poroka se nekaterim mogoče zdi sinonim za ujetost, dokončnost, oviranje, obenem pa se mi zdi, da reduciranje poroke na izključno nekaj pravnega, civilnega onemogoča v ljudeh večji občutek varnosti. Vse to kršenje in zavračanje pravil, vsega kar ureja našo družbo - odnose med posamezniki - nekaj mora ostati, drugače se bomo počutili ne-varne, izgubljene.
Jaz pogrešam več pristnosti, veliko stvari je preveč površnih, ljudje se ločujejo, kregajo se v družini, mislijo da imajo ogromno prijateljev, pa le nabirajo večjo št. na facebooku, ko greš po ulici jih ima ogromno slušalke v ušesih, če ne to, pa tipkajo po najnovejšem smart telefonu. Ampak ali vas to res osrečuje? Mene ne, me pa družba mojega moža in to, da sva se zaobljubila en drugemu do konca življenja. Da ustvarjam svojo zgodbo, skupnost, svojo družino in prihodnost za svoje otroke. Obenem pa tiste, ki zavračate poroko, sprašujem - česa se bojite, ali ne zaupate svojim partnerjem? Dvomim, da je globoko v vas res razlog to, kar navajate. Mislim, da zavračate, ker doživljate preveč površno. Skušam le razumeti in predstavila sem vam svoje razmišljanje... Brez zamer prosim, ker vem, da kritik na moj post bo ogromno.
Pomeni pa meni veliko več cerkvena poroka kot civilna, ker se da civilno razveljaviti, cerkvene pa ne. In kakšni govori pri civilnih so bolj usmerjeni v branje zakona kot prigovarjanju h trdnim odnosom, enakopravnosti, podpori in otrocih. Moja civilna je bila sicer te druge vrste. Cerkvena pa sploh spodbuja to vrednotno stran odnosa. Naj vam zaupam še to, da sem v Boga postopoma začela verjeti šele zadnja 3 leta, zakramente pa sem prejela letos pri svojih 23 letih.
Oprostite, če bo kateri to omenjanje Boga vzbudilo neprijetne občutke, vendar je pri meni tesno povezan s poroko in odnosi in ne morem, da ga ne bi omenila.
Zadnjič spremenil Avrora6, dne 05. Sep. 2013 10:21, skupaj popravljeno 1 krat.
~ Najtemnejša je ura, ki ji sledi sončni vzhod ~
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 04. Sep. 2013 17:31

Jaz sicer ne bom na ta post odgovarjala, ker se v splošnem z manjšimi modifikacijami strinjam z *Lani* s stališča kritike, bom pa dodala samo to:
"patrializem"? :D No such thing. :) Če pa misliš s tem patriarhat, kar ni nasprotje feminizma, pa: "kot je bil prej" niti pod razno ne spada poleg. Ampak mi nekako zadnji odstavki razložijo tvoj..pogled na svet. In seveda, brez zamer.
It was forever..but it didnt last long..
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 04. Sep. 2013 17:46

Najprej: Patrializem? :lol: ali :cry: ?

Jaz bi, kar se tiče tega posta odgovorila predvsem na eno stvar, ker je moje mnenje o poroki že v prejšnjih postih povsem jasno izraženo: ne morem razumeti, zakaj si nekateri dovolite se postavljat nad vse drugače misleče z neukimi neumnostmi kot je ''se bojite predaje'' in ''ste preveč površinski''. Kar pritisk se mi dvigne.

Tvoje mnenje, Avrora, je tvoje mnenje. Ni objektivna resnica. In skrajni feminizem(?) kot ga imenuješ, nima nič s tem. Morda ljudje, ki te obkrožajo, nimajo istih vrednot kot ti. In to ne pomeni, da so plitki in površinski. Mogoče ljudje, ki te obdajajo preprosto ne verjamejo v institucijo zakona in ne stojijo za tistim, kar ta institucija pomeni. V vsem svojem bistvu. Ne samo v hollywoodcrapy pogledu. In ne, to ne pomeni, da ti isti ljudje ne ljubijo globoko in z vsem svojim srcem. (Okej, konec patetike.)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 05. Sep. 2013 7:04

Jaz tudi nisem pristaš porok. In to ne zaradi strahu pred kaj vem čem. Niti nikoli nisem analizirala samega obreda in pomena poroke kot nekatere tu (čeprav sedaj, ko vas berem, se popolnoma strinjam). Poroka pač ni bilo nekaj, na kar bi se polagalo kak poseben pomen v moji familiji. Moja starša nista poročena pa sta skupaj že več kot 30 let in se očitno nista bala vzgojit dveh frocev skupaj, skupaj kupit stanovanje in kar še je teh obveznosti, ki v realnosti prinesejo obvezo eden drugemu in družini, ne pa neke lepe besede pred matičarjem/župnikom.
blackrainbowxd
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 28. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a blackrainbowxd » 08. Okt. 2013 15:52

Jaz bi se čez nekaj let rada poročila tako civilno kot tudi cerkveno. Moja poroka bi bila zelo tradicionalna; torej vse kar paše zraven. Bela obleka, rože, prstana... samo najbližji ljudje in to je to :) Za piko na i pa bi najela enega takšnega starega old-timerja kabrioleta in bi se z mojim možekom v njem odpeljala na svojo poročno noč. :D
blackrainbowxd
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 28. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a blackrainbowxd » 08. Okt. 2013 16:20

Ne vem zakaj se ljudje toliko "prepirajo" o tem ali je se dobro poročiti cerkveno ali ne.
Jaz osebno bi se cerkveno poročila zato, ker imava oba s fantom rada Bugeca, se včasih z njim pogovarjama, se hecama z njim, ko sva na kakšnem izletu greva v cerkvo malo "pozdravit najinega prijetelja" in mislim, da bi bil Bugec vesel, če bi se poročila pred njim. Bom pač dala nekaj denarja cerkvi, da bom imela čisto vest, da Bugec ni jezen name :D , pa priznam, tudi da bo moja družina vesela itd.. Pa od malega že sanjam o tem kako hodim proti oltarju v beli obleki... :Đ

V glavnem, moje čisto poenostavljeno mnenje je takšno: tisti ki ima zelo rad Boga in veruje v njega, tisti se bo pač hotel pred njim poročiti, tisti, ki pa ni neki velik vernik pa se pač ne bo.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 08. Okt. 2013 19:04

Ti pa resnično rabiš neko strokovno pomoč in sobo v ustanovi za norce :eek:
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 08. Okt. 2013 19:16

zakaj? ker je verna in bi se rada cerkveno poročila? in ker išče uteho v bogu?
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 08. Okt. 2013 20:10

Očitno je vsakdo, ki je veren in moli (tj. nagovarja boga, pa v okviru katerekoli vere že), za v norišnico? Take odkrite nestrpnosti pa že dolgo nisem videla :/
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 08. Okt. 2013 21:55

blackrainbowxd napisal/-a:Ne vem zakaj se ljudje toliko "prepirajo" o tem ali je se dobro poročiti cerkveno ali ne.
Jaz osebno bi se cerkveno poročila zato, ker imava oba s fantom rada Bugeca, se včasih z njim pogovarjama, se hecama z njim, ko sva na kakšnem izletu greva v cerkvo malo "pozdravit najinega prijetelja" in mislim, da bi bil Bugec vesel, če bi se poročila pred njim. Bom pač dala nekaj denarja cerkvi, da bom imela čisto vest, da Bugec ni jezen name :D , pa priznam, tudi da bo moja družina vesela itd.. Pa od malega že sanjam o tem kako hodim proti oltarju v beli obleki... :Đ

V glavnem, moje čisto poenostavljeno mnenje je takšno: tisti ki ima zelo rad Boga in veruje v njega, tisti se bo pač hotel pred njim poročiti, tisti, ki pa ni neki velik vernik pa se pač ne bo.


Dvomim da se je trust delal resno norca iz tega posta z namenom diskriminacije..

Sicer pa je ta post po mojem produkt še enega trola. Preberite si še enkrat boldan tekst.. Če je pa slučajno napisano v resnem tonu, pa meni trol in sarkazem detektor ne deluje več, pa je to samo žalostno. Zaslepljenost do konca. Poznate hepi, hepi zgodbo? Nekako gre na enak koncept.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Okt. 2013 22:00

Zaslepljenost? Pa kaj vas briga, kdo v kaj verjame ali kdo kam hodi. Mimogrede, cerkvo imamo na vsakem vogalu, v vsaki vasi je polno ljudi, ki tja še vedno hodijo in vi se zdaj na forumu kur*ite nad eno punco, ki je pač napisala, da s fantom hodita v cerkev.
Kdo je zdaj tu omejen?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 08. Okt. 2013 22:22

A si ti neumna? Koji klinac, kdo se kurči nad bogo punco? Mam pravico povedat svoje mnenje, a je tako? Zame je vera sicer ok do neke mere, če vzamem post dobesedno pa je punca way off that line.

Sploh pa sem še vedno prepričan da je post navadno trolanje.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Okt. 2013 22:26

Khm, khm... a si mogoče ti neumen ali si po domače samo fukjen?
Kdo si pa ti, da postavljaš merilo, do kod je verovanje v Boga dopustno in od kod naprej je fanatično? V obeh primerih, ali je troll ali ne, vsak ima pravico do izbire in obsojanje mi je v tem primeru bolj neumno kot pa "fanatično" obiskovanje cerkve.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 08. Okt. 2013 22:51

Bi ti odgovoril, pa ste nekateri userji tukaj prave črne luknje za živce, tako da uživaj v svoji zablodi, jaz bom pa v svoji. Jaz ne bom tebe uspel prepričat, ti pa ne mene. ;) Tko da ja, srečno.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 08. Okt. 2013 23:11

Meni se zdi, da je čisto normalno napisala, pač malo za šalo, malo zares ;) Sama nisem verna niti nikoli nisem hodila v cerkev, ampak si komot predstavljam, da si dandanes mladi verniki vse skupaj malo lahkotneje naredijo... pač ne klečijo doma na podu in stiskajo rožnih vencev v molitvi, ampak skozi pogovor / svoj vsakdan malo vpletejo še vero. Saj ima skoraj vsak par kakšne interne hece in navade, onadva sta pač tako navajena o.O Saj je še smeška dala zraven, dvomim, da je mislila smrtno resno, hkrati pa verjamem, da se pohecata, da gresta pozdravit 'Bugeca':D, ko gresta mimo cerkve, le zakaj ne :) In tisto s strokovno pomočjo ter norci je bilo zame skrajno ostro in nepotrebno, da ne rečem žaljivo.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov