Poroka

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 29. Mar. 2010 20:55

tmis_ napisal/-a:Eh, js bom tko rekla: znaki, da je nekdo kreten, vedno so. Včasih so manjši, včasih večji. Zdej pa, eni jih ne znajo določit, prepoznat, jih spregledajo oziroma si mislijo, da neko obnašanje oz. ravnanje ni "nič takega".

Se strinjam. Če te človek po poroki tako preseneti, si moral prej nekaj preslišat ali ignorirat, ali pa se o nečem nisi nikoli pogovoril. Če se partnerja pogovarjata o svojih najglobljih vrednotah, potem veš, kakšne so. Te vrednote se ne spremenijo. Če pa partner noče govoriti o tem, ali če hoče kaj preskočit, potem bi si pa človek lahko mislil, da nekaj za tem bregom mora bit.

S takim človekom jaz ne bi imel občutka, da ga res poznam. S človekom, glede katerega imaš dvome, ali ga zares poznaš, se pa ni pametno poročit.
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 29. Mar. 2010 21:03

Tle se jaz nikoli ne bom strinjala s tabo. Kaj bi rekla o materi, ki ima 4 otroke,... vsi na okrog so jo imeli za super idealno mati, ki je več kot popolno skrbela za te otroke. Bili so družina za vzor. Potem pa ženska spozna drugega moškega, pusti vse 4 otroke, odide in niti slišati več noče zanje. Razumi, če moreš, jaz ne. Očitno ji je nekaj šinilo v glavo in začela v momentu drugače razmišljat. Ja niti enega ne poznam, ki ne bi bil 200% presenečen ob tem dogodku.

Ne, nič ji ni šinilo v glavo, samo do izraza je prišla ena njena konkretna osebnostna lastnost, ko se je znašla v opisani situaciji.
Ženska je verjetno že prej imela take vzorce razmišljanja in vedenja, ki so kazali na to, da (npr.,konkretno v tem primeru) svoje potrebe postavlja pred potrebami drugih.
Kaj točno se je dogajalo v tem primeru je sicer težko govoriti, point pa je ta,da ljudem ne klikne kar naenkrat v glavi in se meni nič tebi nič kar spremenijo v drugačno osebo.
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 29. Mar. 2010 21:14

Imam vtis, da je modralaguna navajena delati psihološke modele ljudi na podlagi opazovanja njihovega obnašanja, in jo zato preseneti, ko se obnašanje radikalno spremeni.

Psihološki modeli, zgrajeni na podlagi površinskega opazovanja, niso zanesljivi. Zanesljivi modeli so zgrajeni na podlagi interakcije, potrpežljivega pogovora, ki gre v globino, in na podlagi pozornosti na male nekonsistentnosti. Na tak način lahko človeka spoznaš bolje, kot pozna sam sebe, in predvidiš njegovo obnašanje v situacijah, kjer še sam sebe ne pozna.

Določeni ljudje se izmikajo takšni analizi in človeku ne pustijo blizu. Takšni ljudje so nevarni in niso za poročit.
modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 29. Mar. 2010 21:36

Alwaleed napisal/-a:
tmis_ napisal/-a:Eh, js bom tko rekla: znaki, da je nekdo kreten, vedno so. Včasih so manjši, včasih večji. Zdej pa, eni jih ne znajo določit, prepoznat, jih spregledajo oziroma si mislijo, da neko obnašanje oz. ravnanje ni "nič takega".

Se strinjam. Če te človek po poroki tako preseneti, si moral prej nekaj preslišat ali ignorirat, ali pa se o nečem nisi nikoli pogovoril. Če se partnerja pogovarjata o svojih najglobljih vrednotah, potem veš, kakšne so. Te vrednote se ne spremenijo. Če pa partner noče govoriti o tem, ali če hoče kaj preskočit, potem bi si pa človek lahko mislil, da nekaj za tem bregom mora bit.

S takim človekom jaz ne bi imel občutka, da ga res poznam. S človekom, glede katerega imaš dvome, ali ga zares poznaš, se pa ni pametno poročit.


Bi jaz trdila isto, če ne bi imela drugačnih izkušenj. Važno, da sem primer rešila in se imam zdaj super lepo.
modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 29. Mar. 2010 21:38

Alwaleed napisal/-a:Imam vtis, da je modralaguna navajena delati psihološke modele ljudi na podlagi opazovanja njihovega obnašanja, in jo zato preseneti, ko se obnašanje radikalno spremeni.

Psihološki modeli, zgrajeni na podlagi površinskega opazovanja, niso zanesljivi. Zanesljivi modeli so zgrajeni na podlagi interakcije, potrpežljivega pogovora, ki gre v globino, in na podlagi pozornosti na male nekonsistentnosti. Na tak način lahko človeka spoznaš bolje, kot pozna sam sebe, in predvidiš njegovo obnašanje v situacijah, kjer še sam sebe ne pozna.

Določeni ljudje se izmikajo takšni analizi in človeku ne pustijo blizu. Takšni ljudje so nevarni in niso za poročit.


Mogoče glede na moj poklic vem malo več o tem :)
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 29. Mar. 2010 21:45

modralaguna napisal/-a:Mogoče glede na moj poklic vem malo več o tem :)

Veš kaj. Glede na to, da nisi uspela pogruntati človeka, s katerim si živela... ;) Ne verjamem. :)
modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 29. Mar. 2010 21:49

Žal se motiš. Sicer pa dvomim, da druge zanima najin dialog.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 29. Mar. 2010 21:57

modralaguna napisal/-a: Mogoče glede na moj poklic vem malo več o tem :)


:lach: sajpravim. kaj vse tu ne izvem... ah bejž no bejž. poročila si se s človekom z dvema obrazoma in upaš trditi, da dobro oceniš ljudi? :lol:
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 29. Mar. 2010 22:00

modralaguna napisal/-a:Žal se motiš. Sicer pa dvomim, da druge zanima najin dialog.

Problem je v tem, da če ne najdeš niti delčka sokrivde v sebi - da nisi prepoznala znakov, ki bi jih dejansko bilo možno videti - potem nimaš možnosti, da bi svojo naslednjo situacijo ločila od prejšnje, in lahko potencialno vedno živiš v strahu, da se ti kaj takega ponovi.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 30. Mar. 2010 7:03

Modralaguna je psihologinja, zato je rekla, da več ve o tem. Čeravno to zame ni noben dokaz da bolje veš. Tudi psihologi potrebujejo kdaj konkreten nasvet in odpret svoje oči. Ampak lej, važn da si rešila zadevo.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 30. Mar. 2010 7:34

Hmmm, poroka...no, nimam neke pretirane želje po tem. Bi šlo tudi brez. Vendar glede na to, da imam možnost izbire, bi se poročila nekoč. Tudi cerkveno, ker mi je preprosto lepo. Ne dajem temu nekega pomena, ampak zgolj estetsko vrednost :D
Ne predstavljam si poroke brez staršev, brata in sester z družino. To so obvezni sestavni del. Dalje pa že ni več nujno :) No, verjetno bi potem povabla še prijatelje in sorodnike (tete, strice, sestrične in sestriče, dalje pa ne več).
Moram pa priznat, da izrecno ne bi želela, da si folk vozi otroke zraven. Kak mi gre pa to na živce. In potem imaš tam za en otroški vrtec (pri moji številčni žlahti ta cifra hitro doseže 15) otrok, ki jim itak ne veš niti imena, niti niso njihovi starši nič obvestili o tem, da bojo otroke zraven privlekli, kar pomeni, da seveda ni dovolj prostora za sedet, dovolj hrane itd... Poleg tega deca začne tečnarit in sitnarit, starši niso sproščeni, morjo jih spat spravljat in ne vem kaj še...madona, naj si zrihtajo varstvo za tisti večer ali pa naj jasno povejo, da si žal niso mogli varstva zrihtat (čeprav v moji žlahti je kaj takega nemogoče).

Kaj še...definitivno ne bom imela nekih sviračev s harmoniko in klaviaturami, da mi bojo celo noč na midije sviralice in hojladrija špilali. Verjetno bi mela kak band, igrali bi pa evergreene v stilu Tine Turner, CCR, Stonese ipd.
Obleka...hmmm...meni so full všeč take obleke v bolj antičnem stilu. Al bi se ga pa odpičla, pa bi mela kaj takega ko v November rain :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 30. Mar. 2010 21:34

Aja valda, da poroka. A ne mislite nič sexat? Saj veste pred poroko se ne sme :D
Uporabniški avatar
*frisko*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 470
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *frisko* » 31. Maj. 2010 15:09

midva se bova porocila civilno in cerkeveno. kar se samega obreda in 'zabave po' tice, ne misliva komplicirat. tisti najblizji sorodniki + nekaj prijateljev. najraje pa bi se porocila nekje v nama neznanem kraju, mogoce celo v tujini ... bomo videli, kako bo. imava se skoraj leto dni casa ...

kar se obleke tice, bo moja bela ali pa marelicno oranzna, vsekakor pa bova skupaj oblecena tako, da se naju ne bodo mogli nagledati :) kar se 'obvezne opreme' tice, pa samo sopek, vse ostalo je nepotrebno ...

pricakujem, da bo to eden lepsih dni v mojem zivljenju, se posebej, ce se nama uspe porociti s trebusckom
marjancax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 12. 3. 2010
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a marjancax » 31. Maj. 2010 15:51

Jaz se pa s trebuščkom ne bi poročila. Obleka pa v barvi šampanjca. Sicer mi ni poroka nek glavni cilj življenja. Če pa že pride bi imela skromno poroko z najbližjimi.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7046
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 31. Maj. 2010 15:56

Tole s trebuščkom je tako tako.Včasih ko je bila poroka skoraj nuja, se je drugače gledalo na to, zdaj so pa čisto drugi časi.
Midva se bova (če se bova, enkrat v prihodnosti) poročila samo civilno, v krogu najbližjih, brez x tetk itd.
The world is as you are.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov