PMS in fantje ...

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 11. Sep. 2008 16:55

js pms občutm samo kot izbruh mozoljev po obrazu, da se še cel tedn zdravim pol :D pa v obliki bolečih jošk.. morm priznat, da me še noben ni opozoru, da bi bla tečna lih v tistem obdobju, niti sama ne občutm, da bi bla kej posebno razdražljiva ali občutljiva.. ratam edino mal nesrečna zaradi vseh mozoljev :D
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 11. Sep. 2008 17:07

Razen otožnosti ne zaznavam kakšnih telesnih sprememb (tok, tok) in upam, da jih tudi nikoli ne bom. :D
Uporabniški avatar
trepalnica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 334
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a trepalnica » 11. Sep. 2008 17:17

jaz pa hvala bogu sploh ne vem, kaj je pms... nobenih simptomov...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 11. Sep. 2008 17:21

MsN napisal/-a:To, da se je treba kontrolirati, mi je itak jasno. Bolj sem želela vaše izkušnje glede tega, kako fantje dojemajo to vaše stanje, ali ga razumejo, upoštevajo vaše želje po nežnosti ali miru takrat itd. Z moškega stališča je tale pms verjetno velika uganka in verjamem, da marsikateremu fantu ni čisto jasno, kako naj se takrat obnaša, a hkrati ima odziv drugih odločilno vlogo pri tem, kako se ženska takrat počuti. Mnogo je na ženski sami, da se prebije skozi vpliv hormonov, ki so delno obvladljivi, veliko pa tudi na reakciji oz. odzivu okolice.

Jaz se bolje počutim, če se takrat fant obnaša do mene tako kot vedno. Ne rabim nobene posebne obravnave, ekstra nežnosti itd. Mislim, to, da ni nesramen do mene in da je nežen, se razume samo po sebi ne glede na PMS.
Če bi se začel obnašat drugače, bolj pazljivo, pazit, da me ne ujezi itd, bi se počutila še bolj bedno. Pač, včasih malo eksplodiram in čez 5 minut se skupaj reživa moji hormonski sliki.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 11. Sep. 2008 17:50

Huh, bogi eni (vaši) desci ...

Moj ob mojem pms-ju čist nč ne trpi, medtem k js občasno, ampak kr bitje ob men pač ni krivo za preobrate, podvige in dogodke u mojem telesu (na podlagi kerih bi opravičvala svojo sitnobo lih deset dni pred M, naslednjih pet dni ob M, pa še par dni po M, hm, kok dni pa pol sploh še ostane?!), se jim prepuščam u solo varjanti, kadar sva skupi, se trudm širit veselje (izjema so boleči dnevi same menstruacije, takrt pa itak ve, da se več k stisnt h njemu pač ne morem).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 11. Sep. 2008 18:03

Ah, jaz pa mojega ne ''obremenjujem'' s PMS in sploh ne ve, kdaj ga imam. Če se skregava, se ponavadi tako vedno zaradi istih stvari, ne glede na to, kateri čas v mesecu je. :D Se pa ne znašam nad njim v ''tistih'' dnevih.
Meni se PMS kaže bolj v napihnjenosti trebuha ( :evil: ) in želji po sladkem, pa prvi dan-dva menstruacije mu povem, če me boli trebuh (in me potem boža po trebuhu med gledanjem TV :lach: ).

Nekih ekstremnih oblik se mi pa zdi, da ni.
Uporabniški avatar
Georgia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Georgia » 11. Sep. 2008 19:24

Jst se pa v času PMS spremenim v eno muco, k bi se skos cartala, nežna postanem, pa čist prjazna sm, sam mal stokam pa jokam. :) Tko da je moj na boljšem ko mam PMS.
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 12. Sep. 2008 8:36

Moj PMS je v bistvu tak, da me lahko vsaka malenkost spravi v jok. Tudi pozitivne stvari. Ali pa nostalgične. Seveda se ne cmerim na vsakem koraku, je pa res, da se moram zato večkrat zadržat.

Če ne bi mela tipa bi bla tudi prepričana, da PMSja nimam. Pa mi je en dan povedal, da sem par dni pred fešto bolj jezikava kot po navadi. Namreč, po naravi sem zelo potrpežljiv človek in prenesem marsikaj... pred fešto pa zapizdim če mi kej ne paše in nima kaj da mrda. Ker mi to on itak skozi dela. (Recimo, da mu takrat malo vrnem za nazaj) Tako takrat za par dni vloge obrneva.
Imaš, da me vikaš!
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 12. Sep. 2008 9:34

Jaz pa pri sebi opažam, da so moji PMS-i odkar jem tabletke še hujši. :cry: Velikokrat postanem brez razloga jezna in s tem hkrati tudi žalostna, sicer to probam skrit, ne napadam fanta za brezvezne stvari, ne jezikam ipd. Sem pa v tem času res zelo čustvena, vsaka malenkost me spravi v jok-prejšni mesec sem se jokala zaradi oglasa. :lol: Poleg tega imam trebuh napihnjen, prsa me bolijo, ponavadi tudi križ in noge, pa crkljala bi se ves čas. Fant pravi, da se mu v tem času ne zdim bolj trmasta ali tečna, opazi pa mojo ogromno potrebo po crkljanju in božanju in praskanju. :wink:
Jah bo treba tabletke počasi nehat jest.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 12. Sep. 2008 9:44

Bolj kot razmišljam, bolj si želim, da bile ženske podobne moškim :D

Vesela sem za dekleta, ki pms-a ne poznajo in z njim ne obremenjujejo okolice, zavedati pa se je treba, da smo si različne in prag občutljivosti, bolečine in predvsem izražanje čustev in potreb, se pri vsaki od nas močno razlikuje, zato se ne morem strinjati s posplošitvami češ, kako smo punce, ki pms poznamo, tečne in samo napadamo fante in ostale. Sama poskušam ne napadati nikogar, vem pa kako se v tem času počutim in ne, to ni fikcija, ker si fizičnih simptomov verjetno ne domišljam in logična posledica je, da se človek tudi čustveno počuti bolj ranljivega.
Uporabniški avatar
freaky
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 871
Na forumu od: 27. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a freaky » 12. Sep. 2008 10:53

Tale PMS pa dela preglavice :D Jaz priznam, da sem v tistem obdobju precej občutljiva, me zna marsikatera stvar vreči iz tira za čist brezveze. Ampak ker vem, kakšna sem v tistem obdobju, se skušam prilagoditi tem občutkom in se zadržujem. Navsezadnje fant ni nič kriv, da imam menstro in da sem tečna, zato se mi zdi precej ne fer do njega, da bi zaradi tega on trpel.

Drugač sem pa navajena in me čist nič ne moti, če se heca na račun mene v času PMS-ja. Ponavadi me potem spravi v boljšo voljo in se začnem smejat svoji pretirani reakciji. Ker se v splošnem rad heca (seveda ne z namenom prizadeti), mi to tudi ustreza v času PMS-ja. :wink:
How many years can some people exist before they're allowed to be free?
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 12. Sep. 2008 14:06

Js pri sebi se pučutim kot da sm vsa napinjena p prsi me tut kdaj pa kdaj bolijo. In zart te napihnjenosti se včasih čudno počutm, sploh ko grem kam vn in se morm zrihtat in pol vsa zoprna postanem k mislm da grozno zgledam. To je pa to, drugih problemov ni in noben ne trpi zart tega, moj tip pa še najmanj :)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Sep. 2008 14:17

Miss September napisal/-a:No, js imam prav moteče motnje takrat, ki večinoma trajajo kar 14 dni. To je moje obdobje razdražljivosti, jokavosti, potrtosti...


Zdi se mi skoraj nemogoče, da bi bil PMS kar 14 dni kriv za tvojo razdražljivost in jokavost. To je polovica ciklusa.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 12. Sep. 2008 14:53

Nekaterim je pa res najlažje PMS okrivit za to, da so tečne.
Js nekak sploh ne občutim nekih simptomov, oz. ni tak krize.
Edino prvi dan menstruacije znam biti prekleto tečna, ker me vse boli, pol je pa kul. En dan na mesec mi je pa lahko oproščeno :) ne bi pa 14 dni to izkoriščala!
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 12. Sep. 2008 15:25

Punce, ki ne verjamete, da je lahko obdobje pms-a precej dolgo, pogoogljajte in ugotovile boste, da se lahko le-ta pojavlja tudi 14 pred m. (kar je ja, čudno in žalostno, da lahko polovico ciklusa trpiš, če si med temi nesrečnicami), poleg tega obstaja bolezensko stanje PMDD (http://en.wikipedia.org/wiki/Premenstrual_dysphoric_disorder) pri katerem gre za izredno hudo obliko pms-a, zato tovrstnih težav ni dobro podcenjevati, ker dejansko lahko obstajajo. In ni vedno krivo to, da težave valimo na večno dobri pms. Marsikatere ženska bi dala marsikaj v zameno, da tega ne bi občutila :wink:

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov