Obsedenost z avtomobilom

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Avg. 2009 11:48

Aja, a se je Mercedes že tak posodobu da ima MP3 radie? :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 29. Avg. 2009 11:52

pojma nimam, jaz imam originalne cd-je... :)
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 29. Avg. 2009 12:23

Jochie napisal/-a:
gaby_ napisal/-a:navsezadnje so lahko avti srednjega ranga z vso opremo tudi dražji od tistih z visokega brez opreme.


:lol: :lol: :lol:

draga moja, avti visokega ranga brez opreme ne obstajajo! :D

edino če jaz ne vem, da ima audi a8 stranske šajbe za na ročko odpirat! :D


:) s tabo (ali bilokerim moškim) se ne bom prepirala glede avtov, ker sem ženska in so mi avti zadnja briga v življenju (ali pa predzadnja). le moj fant je na nek način 'obseden' z avti, imajo tudi doma delavnico, dnevno prebira revije in forume... ma svega i svašta. in marsikdaj zapadeva tudi v kako debato o avtih in večkrat recimo tudi na temo dodatne opreme (recimo ker so meni všeč bmw-ji, njemu pa niti podrazno in mi stalno tupi, da pri bmw-ju dodatna oprema stane minimalno 20k zraven (sem je vštet boljši motor ipd.). ne govorim o tipični dodatni opremi recimo klima, pomik stekel ipd.

no kakorkoli, če po tvoje nimajo dodatne opreme pa anj bo po tvoje :wink:
Uporabniški avatar
Tashy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tashy » 29. Avg. 2009 12:23

*mala* napisal/-a:Aja, a se je Mercedes že tak posodobu da ima MP3 radie? :D


Kolikor jaz vem, jih ima :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Avg. 2009 12:28

^^ A prov vgrajene?
Ker moj stric se je nazadnje skregal s prodajalcem, češ Mercedes pa nima Mp3 in so mu dal zastonj iPod (40 ali 80 GB) :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 29. Avg. 2009 12:31

Malo ste hecni ko tukaj berem tele poste. :)
Saj razumem bistvo, ki se ga želi povedati...ampak malo se vse skupaj giba okoli nekih treh firem ki naj bi bile tipične.

Lahko se človek v marsičem pripelje in blabla...
Osebno poznam kar nekaj ljudi ki imajo uspešna podjetja in kolikor sem opazil je med njimi dosti razširjen VW (Passat), so tudi Citroeni, Peugeoti, Renaulti, Volvoti med njimi...večinoma gre za avtomobile tipa limuzina.
V večjih podjetjih sem opazil vozni park kjer prevladuje po večini Audi...moj občutek je cca. 80% voznega parka zavzema Audi. Ponavadi je to Audi a8 ali a6.
Mercedesi pa E razred.

Ni zdaj nekega zakona kako in kaj. Spet je odvisno v kakšnem fohu si...če si gradbinec imaš lahko tudi terenca ali pa karavana, pa te ne bo nihče čudno gledal.

Kar se pa osebnih avtomobilov tiče je pa dosti razširjena kultura v Sloveniji vsaj pred "recesijo" bila da so si ljudje precej radi kupovali avtomobile na lizing ki so presegali njihov družinski proračun.
Osebno poznam človeka, ki si je kupil novega audija karavan 6ico..živel je pa na plečih mame kjer ni plačeval stroškov v družinski proračun...imajo hišo doma. Delal je preko študentskega servisa na napotnico od nekoga drugega bil pa uradno brezposelen.

Po mojem prepričanju je tako, da če ti avto služi za službene namene in da z njim delaš denar da se pač investira vanj denar. Si veliko na cesti, rabiš ga za prevoz ne vem česa, za sestanke, itd.
V kolikor ga imaš pa samo za v službo peljati in za kakšen izletek čez vikende je pa investicija vanj zgolj neko preseravanje in skušanje kazati navzven neki statusni imidž, ki nemalokrat zelo oklesti proračun družine, in se posledično družina odreka kvalitetnemu bivanju zgolj zaradi tega da bi navzven pokazala neko uspešno masko svojega življenja.
Kolikor sem opazil ljudi kaj malo briga kakšen avto imaš...pleha je itak na tone po cesti...in če že hočeš v zdajšnjih časih neki vtis narediti na okolico moraš imeti avto vrednosti vsaj 100.000€+...če si pa pripravljen se odreči kvalitetnemu načinu življenja zgolj zato, ker misliš, da te bodo ljudje zaradi tega občudovali, pa je po mojem prepričanju znak notranjih problemov in ne ravno lepe podobe o samem sebi in skušati prepričati svet da si nekaj čeprav v sebi veš da si bogi in nesrečen.
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Tashy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tashy » 29. Avg. 2009 13:04

*mala*: Uh, ne vem če so ravno serijsko vgrajeni, vem samo, da sem jih pri nekaterih že videla.

Glede dodatne in serijske opreme bi rada rekla, da se avtomobili nižjega, srednjega in visokega cenovnega razreda težko primerjajo med sabo po izbiri dodatne opreme. Recimo, kar je za avto nižjega oz. srednjega cenovnega razreda že dodatna oprema, je mogoče za avto iz višjecenovnega razreda le osnovna serijska oprema. Višjecenovni avtomobili imajo v osnovni serijski varianti 'malo' opreme v primerjavi z vso možno dodatno opremo, ki jo je možno kupiti. Zato se lahko avto srednjecenovnega razreda z veliko dodatne opreme brez težav primerja z avtom višjecenovnega razreda brez posebne dodatne opreme.
Ampak ravno ta plačljiva dodatna oprema naredi avto boljši, dražji in bolj poseben. Je pa res, da je dodatna oprema draga in ponavadi se k osnovni ceni prišteje vsaj še 10.000 ali 20.000 EUR, da imaš avto, ki je res 'malo' boljši od ostalih.

Se pa strinjam z ryu10kyu. Vse je odvisno za kaj in koliko rabiš avto.
Nekdo, ki se veliko vozi z avtom in naredi z njim nekaj tisoč kilometrov mesečno in lahko bi rekli, v njem preživi večino svojega prostega oz. službenega časa, bo verjetno potreboval boljši in udobnejši avto, kot nekdo, ki ga uporablja le da pride do trgovine in službe oz. se tu in tam odpravi na kakšen izlet.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 29. Avg. 2009 14:43

*mala* napisal/-a:^^ A prov vgrajene?
Ker moj stric se je nazadnje skregal s prodajalcem, češ Mercedes pa nima Mp3 in so mu dal zastonj iPod (40 ali 80 GB) :D


Kak je to mišljeno? Ne skapiram tega. :D

Glede radija oz. CDjev in vsega tega mi je A8 (vrjetno to nima vsaka, ali pač?) všeč, ker ma to vse v prtljažniku. Nabašeš notr CDje in pol v kabini sam na tipki preklapljaš. Jst pa med vožnjo odpiram vse škatle, pa prebiram kje je kaka pesem gor, pa vstavljam notr in pospravljam nazaj... blah. :)
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Avg. 2009 14:55

Pač ima radio za navadne CD-je, ne pa za MP3 cd-je :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 29. Avg. 2009 15:02

LOL, skor neverjetno. :D
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
ena pač
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 5. 3. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a ena pač » 29. Avg. 2009 18:20

...
Zadnjič spremenil ena pač, dne 01. Jan. 2010 14:44, skupaj popravljeno 1 krat.
my_self
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 17. 6. 2008
Kraj: Daleč...

Neprebrana objavaNapisal/-a my_self » 29. Avg. 2009 19:19

ryu10kyu napisal/-a:
Kar se pa osebnih avtomobilov tiče je pa dosti razširjena kultura v Sloveniji vsaj pred "recesijo" bila da so si ljudje precej radi kupovali avtomobile na lizing ki so presegali njihov družinski proračun.
Osebno poznam človeka, ki si je kupil novega audija karavan 6ico..živel je pa na plečih mame kjer ni plačeval stroškov v družinski proračun...imajo hišo doma. Delal je preko študentskega servisa na napotnico od nekoga drugega bil pa uradno brezposelen.

Po mojem prepričanju je tako, da če ti avto služi za službene namene in da z njim delaš denar da se pač investira vanj denar. Si veliko na cesti, rabiš ga za prevoz ne vem česa, za sestanke, itd.
V kolikor ga imaš pa samo za v službo peljati in za kakšen izletek čez vikende je pa investicija vanj zgolj neko preseravanje in skušanje kazati navzven neki statusni imidž, ki nemalokrat zelo oklesti proračun družine, in se posledično družina odreka kvalitetnemu bivanju zgolj zaradi tega da bi navzven pokazala neko uspešno masko svojega življenja.
Kolikor sem opazil ljudi kaj malo briga kakšen avto imaš...pleha je itak na tone po cesti...in če že hočeš v zdajšnjih časih neki vtis narediti na okolico moraš imeti avto vrednosti vsaj 100.000€+...če si pa pripravljen se odreči kvalitetnemu načinu življenja zgolj zato, ker misliš, da te bodo ljudje zaradi tega občudovali, pa je po mojem prepričanju znak notranjih problemov in ne ravno lepe podobe o samem sebi in skušati prepričati svet da si nekaj čeprav v sebi veš da si bogi in nesrečen.


me zanima kaj bo meu Jochie za pvoedat pr odebeljenem stavku :wink:

kar se tiče občudovanja.. če kupuješ avto samo zaradi tega (primer človeka kot si ga ti opisu - ni dovolj bogat za tak luksuz) da te bojo drugi občudovali, je pa res neumnsoti, k občudovanje bo trajalo cele 2 leti, potem bo avto veljal že za starga, za novga pa ne bo več denarja :P

tudi jz poznam enga takega osebka, k ma končano samo OŠ, pa je dobu prek punce kar dobro plačano službo glede na to kašno stopnjo izobrazbe ma, živi pr starših (ma vse plačano), podedoval je od nvem katerega sorodnika večjo vsoto denarja in ves keš k ga je zaslužu v zadnjih 5 letih je porabu za nakup bmw 6. Seveda je šeu to razglasit javnosti in prilepu na FB slikce, bil deležen obdčudovanja, itd. in kaj bo čez 3 leta oz. ko bo pršu vn nov model? Ne bo več tega občudovanja, on bo pa mogu delat naslednjih 10 let samo zato da bo meu tistih 5 minut občudovanja. Ni vredno :roll:
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 29. Avg. 2009 21:20

McLarnovc napisal/-a:Direktorja, ki se bo pripeljal s cliotom na poslovni sestanek o poslu med dvema firmama, bo takoj obravnavan kot manj resen, oz. bo firma obravnavana kot ne-resna. Naj se sliši še tako čudno, ampak je resnično in se dogaja... :wink:


Lahko, da ti tako razmišljaš. Jaz ne. Če pa padaš na pleh je pa bolezen. Čudno, da so Pahorja sprejeli v parlament zaradi njegovega fičkota.

Vsak si nekaj privošči, eni avto, drugi stanovanje, tretji dobro hrano, četrti počitnice. Ne vem zakaj bi imel direktor predpisano, da njemu pa pripada dober avto.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 29. Avg. 2009 21:29

fun napisal/-a:Men se pa dobesedno SMILIJO razni muloti, ki delajo že od 15 leta, samo zato da imajo zdej doma enega prerihtanega golfa z nevem kakimi hudimi zvočniki in vesoljskimi feltnami.
Res ne razumem, kako lahko nekdo dela samo za to, da ma pred hišo parkiran dober pleh. meni veliko več pomenijo vsakdanje stvari in razvajanja, potovanja, urejenost bivališča itd.


Sva že dve, ki se to vprašava. Toliko je lepih stvari, ki jih lahko doživimo, a eni se celo življenje pehajo samo za avto. Pa ja ne bom živela samo zaradi avtomobila. Ni vredno.

Pa še to. Nimam Cliota, ampak mi je pa super avto in popolnoma vredu. Sploh ne vem kaj imate toliko proti njemu.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 29. Avg. 2009 21:31

kalanhoja napisal/-a:Lahko, da ti tako razmišljaš. Jaz ne. Če pa padaš na pleh je pa bolezen. Čudno, da so Pahorja sprejeli v parlament zaradi njegovega fičkota.

Vsak si nekaj privošči, eni avto, drugi stanovanje, tretji dobro hrano, četrti počitnice. Ne vem zakaj bi imel direktor predpisano, da njemu pa pripada dober avto.


Pahor ima katro, če jaz kaj vem. To so kazali po tv. Niso pa kazali tega, da ima za bajto tudi A8, al pa E klaso ali kaj v tem stilu, ker bi si potencialni volilci potem mislili "lejga magnata jebenega, ta bo samo še bolj k sebi grabil...". In volili bi Janšo, ki je sicer prav tako komunist kot Pahor...

Pa ne padam na pleh. Ampak če bi jaz bil direktor ene firme in bi k meni prišel en drug direktor na sestanek o poslu, pripeljal pa bi se z avtom nižjega ali srednjega razreda, bi mi to veliko povedalo o njem in o firmi. In to ne pomeni ja jaz padam na pleh in da sem bolan zarad tega, še manj pa da samo jaz tako razmišljam. Moraš kdaj uprašat kakega direktorja kake firme(pa ne privatnika z 10 zaposlenimi, ampak direktorja firme s 400 ali 500 ljudmi) kaj bi si mislil, če bi se drug šef pripeljal k njemu na sestanek s cliotom... :wink:
Zadnjič spremenil McLarnovc, dne 29. Avg. 2009 21:40, skupaj popravljeno 2 krat.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov