Njemu več pomeni družba kot družina?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Googi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 11. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Googi » 17. Avg. 2008 19:37

MsN napisal/-a:No, pa še drugi zorni kot:

Razumem, da ženska ni navdušena nad početjem svojega moža, ampak kje je imela glavo leta poprej, ko je z njim imela prvega otroka, ko je imela še drugega in ko se je poročila? Je bil takrat idealen partner, ki se je čez noč spremenil v nemarneža? Verjetno ne. Zato je del krivde tudi na tovrstnih ženskah, ki neprestano sanjajo o tem, kako se bo njihov tip spremenil na bolje, kako bo enkrat boljša oseba, kako bo imel več časa in ljubezni zanjo. Ja seveda. Spremembe so mogoče, ampak obstaja določen profil populacije (tako moške kot ženske), ki si umislijo družino pa o njej nimajo pojma, nanjo niso pripravljeni, ne vlagajo v to področje in pač ostajajo na neki drugi ravni svojega življenja, ki ga niso pripravljeni deliti z drugimi. In pametna ženska bo to ugotovila ... In pametna ženska bo sčasoma po upanju in razočaranjih odkorakala od neodogovornega tipa, ki je ne zadovolji, še preden ji bo postregel s poroko in otroki od katerih nima nič.

Zato naj neha jamrat, naj sprejme situacijo kakršna je, se pogovori z možem in se čim prej sprijazni, da je poročila napačnega. Žalostno, a resnično. Mogoče bo pogovor zalegel, mogoče bo on odprl oči in vizijo svoje prihodnosti ugledal v družini in ne v kolegih, najverjetneje pa sta skrajno nekompatibilna kar se tega tiče in je mogoče le dvoje - narazen ali skupaj (a skupaj pod pogojem, da ona sprejme njegov življenjski stil, ki je vse kaj drugega od njenega).

Verjetno ni treba poudarjati pomena izbora partnerja, moža in očeta svojih otrok. Ene pač razširijo noge, mislijo, da bo otrok in prstan rešil vse, da bodo tipa prevzgojile, pozabljajo pa, da se to največkrat ne da.

p.s.: Malo posplošujem, a zgolj z namenom, da vidite, da ni ves problem samo v moškem.


Nekaj takšnega sem si jaz mislila, ko sem prebrala to temo (čeprav jaz ne bi tako grobo napisala :P ). Pač ne moreš pričakovati, da se bo tip spremenil, zato ker je dobil otroka. In mislim, da je v veliki meri tvoja prijateljica sama kriva za situacijo, v kateri je pristala. Ti, kar lahko narediš je, da jo spodbujaš, pomagaš in nudiš oporo. Težko je svetovati, glede na to, da ga ne more kar pustiti, pa da ima po vrhu še dva njegova otroka, po drugi strani pa tudi kompromisi pri njemu očitno niso možnost...

Šok terapija mogoče res ni tako slaba ideja.
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 17. Avg. 2008 19:45

:cool: MsN zelo dobro napisano
Marcela123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 272
Na forumu od: 12. 4. 2008
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Marcela123 » 17. Avg. 2008 20:11

Stara sta med 29 in 34 let. On je starejši.
Ja strinjam se, da kaj dosti rešitev ni. Narazen ne bosta šla, že za voljo otrok ne...mogoče nekega dne, v primeru da situacija postane tako moteča, ko ji bo enostavno utrgalo, bo pobasala kufre in otroka in šla...vendar dvomim da je to rešitev, da bo potem bolje. Za nekaj časa že, vendar na dolgi rok ne. Žal mi je, da je tako, da ima on v glavi samo določene stvari, da ne vidi da ni več mlad frajer, brez obveznosti...vse jemlje na tako enostaven način da glava peče. sploh se po mojem mnenju ne zaveda svoje odgovornosti, biti oče.
Always look on the bright side of your life.
Marcela123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 272
Na forumu od: 12. 4. 2008
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Marcela123 » 17. Avg. 2008 20:15

ja, ko sta se vzela...ne vem kako si je mislila da bo...sigurno si ni mislila da bo toliko hodil ven s kolegi, ko bodo otroci. pa saj to ni vsak vikend, ampak ko se približuje dela prost dan, on avtomatsko poštudira na preživet dan z družbo, kje pa da bi pomislil na npr živalski vrt z otroci in ženo, saj grejo na izlet, ampak ne gre ji v glavo da si želi za več dni sam z kolegi nekje prespat, jadrat, bit na morju...to naj ne bi šlo..Družina je družina.

Mislim da ji bom res še bolj prigovarjala na to foto, kot sem ji žer, mu pustit otroka, naj ju ima en popoldan, in se naj sprosti. Tudi jaz zaenkrat ne vidim druge.
Always look on the bright side of your life.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 17. Avg. 2008 20:41

Marcela123 napisal/-a: Narazen ne bosta šla, že za voljo otrok ne...mogoče nekega dne, v primeru da situacija postane tako moteča, ko ji bo enostavno utrgalo, bo pobasala kufre in otroka in šla...vendar dvomim da je to rešitev, da bo potem bolje.

Če je že zdaj bolj ali manj sama za vse, ne vidim razlike, kaj bi bilo drugače, če bi šla narazen. Zavoljo otrok? Kaj pa imata od neodgovornega očeta? Mogoče bi imela več, če bi ju videval vsak drugi vikend in se ta čas dejansko ukvarjal z njima. Mogoče bi ga to celo streznilo in bi spremenil svoje prioritete. Zdaj mu jih ni treba. Ženička je doma, otroci so na varnem, perilo oprano in kosilo skuhano. Kaj mu pa manjka? Idealno življenje zanj.

Človeka ne moreš spremeniti. Lahko se sprijazniš s takim, kot je ali se pa umakneš od njega.
Začetni umik bi lahko bil, da mu neha kuhat in prat. Naj reče, da ob dveh majhnih otrocih nima časa za to in pika.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
freaky
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 871
Na forumu od: 27. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a freaky » 17. Avg. 2008 20:48

kr.ena napisal/-a:Vredno razmisleka za deklice, ki zagovarjajo svobodo v zvezi (recimo v temi, da hodi vsak sam na morje ipd), hkrati pa sanjajo, da bodo diplomirale, dobile službo, stanovanje in imele otroke.

Sicer moj fant ne hodi sam na morje, ampak vem, da bi ga "pustila". Tudi ko bi bila poročena, ne bi bilo nič narobe z mojega vidika, če bi si vzel kdaj mal frej in šel s kolegi na dopust. Seveda s predpostavko, da ne zanemarja otrok. :!: To se pa, kot je omenila MsN, opazi že veliko prej, kakšen tip človeka je. In ja, krivda seveda ni samo v moškem v tem konkretnem primeru.
How many years can some people exist before they're allowed to be free?
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 17. Avg. 2008 20:52

Tonja napisal/-a:Meni se porodi vprašanje, zakaj se tak človek sploh odloči za zvezo in družino, če mu je smisel lajfat?

Tvoja prijateljica je zelo tolerantna. Jaz verjetno nebi bila.

Žal, ampak ko pride enkrat do družine sta tako moški in ženska primorana, da se odrečeta določenim stvarem. Pa ne zaradi sebe, ampak zaradi otrok. Da se mora non-stop žrtvovati samo eden, medtem ko drugi lepo lajfa...
Ne vem...


ampak ti ne moreš vnaprej vedeti, kako se bo partner obnašal, ko bosta imela otroka. poznam več primerov, ko so si moški kao ful želeli ustvarit družino in zagotavljali, da bodo zgledni očetje, potem pa so samo hodili okoli in ženo puščali s tamalim, da ji je pobral vso energijo. potem se pa po možnosti začnejo zgovarjat, da je vzgoja žensko delo ...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 17. Avg. 2008 21:05

Ne moreš vnaprej vedeti. Če pa imaš sposobnost razmišljanja, lahko sklepaš.
Je navajen, da mu mama vse skuha in opere?
Kakšni očetje so njegovi prijatelji? Ko se pogovarjata o tem, zavzame kakšno stališče?
Če živita skupaj pred rojstvom otroka oziroma zanositvijo, kako je z gospodinjskimi deli?

To je spet stokrat slišana zgodba. In ko poslušam prijateljice, ki jamrajo, sem prišla do sklepa. One želijo jamrat. Laska jim, da je njihov tip odvisen od njih, da skrbijo zanj. Potem sicer jamrajo, da je vse na njih, hkrati pa jim ustreza, ker se jim to zdi zagotovilo, da jih ne bo pustil. Ker je odvisen od njih.
Nekatere so tudi "slučajno" zanosile z namenom, da bi se tip končno zresnil in jo zasnubil. Velikokrat ta taktika uspe. Na videz. Potem pa tip nadaljuje s starim samskim življenjem.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 17. Avg. 2008 22:52

kr.ena napisal/-a:Ne moreš vnaprej vedeti. Če pa imaš sposobnost razmišljanja, lahko sklepaš.
Je navajen, da mu mama vse skuha in opere?
Kakšni očetje so njegovi prijatelji? Ko se pogovarjata o tem, zavzame kakšno stališče?
Če živita skupaj pred rojstvom otroka oziroma zanositvijo, kako je z gospodinjskimi deli?

To je spet stokrat slišana zgodba. In ko poslušam prijateljice, ki jamrajo, sem prišla do sklepa. One želijo jamrat. Laska jim, da je njihov tip odvisen od njih, da skrbijo zanj. Potem sicer jamrajo, da je vse na njih, hkrati pa jim ustreza, ker se jim to zdi zagotovilo, da jih ne bo pustil. Ker je odvisen od njih.
Nekatere so tudi "slučajno" zanosile z namenom, da bi se tip končno zresnil in jo zasnubil. Velikokrat ta taktika uspe. Na videz. Potem pa tip nadaljuje s starim samskim življenjem.
Quoted for truth. Mja jst moram rect da sm kr mal prekomot za froca. Na sreco lahko moji zaupam da ne bo kakih bedarij pocela, kot je "ponesreci" zanositev.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 17. Avg. 2008 23:02

Mahagonij, ampak včasih (zelo redko) se ne "ponesreči", ampak se res ponesreči. Je pa težko ločiti. Ženske to težko priznajo. Še same sebi ne.

Do neke mere zagovarjam, da mora vsak, ki seksa, prevzeti odgovornost, če se ponesreči. In tudi če se "ponesreči". Otrok je živo bitje. In če ne zagovarjam manipulativnih ženščin, tudi ne zagovarjam tipov, ki ne prevzamejo odgovornosti.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 18. Avg. 2008 7:07

Verjamem, da ji ni kul in še manj lahko..in tud jaz mislm, da je čas da se ornk pogovorita. Se pa bojim, da ne bo kej dost zaleglo ker ljudje se v fundament ne spreminjajo, mogoče se mal prilagodijo al karkol ampak če je pač on tak bo tak tudi ostal. In tukaj je sama kriva, če je mislila da ga bo spremenila (pa takih žensk je na miljone) al karkoli, ker to nikol ne traja.
Zdj če se drgač štekata in to nej ga sprejme kot je al pa nej gre stran, tko al tko je ze zdj za vse sama. Če imata pa velik keša nej pa pusti otroka varuški pa gre še ona kam po svoje, mogoče se bo mal zamislu.
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 18. Avg. 2008 8:38

Jst mislim, da žal tle ni velik upanja, da se bo tip spremenil. Ljudje imamo namreč čudno navado, pričakovanje, da se bodo drugi spreminjali za nas. Ne, ne, če se do zdej ni, se tut ne bo. Lahko se smo ona premeni in to sprejme, al pa pač popoka otroka in čao. Zavoljo otrok skupaj ostat je totalni nesmisel, ker tako nihče ne bo nikoli srečen. Otroci so namreč zelo dojemljivi za čustva in marsikdaj prej vidijo resnico, kot pa starša sama.

In na žalost se moram strinjat s tistimi, ki pravijo, da si je prijateljica "sama kriva". Ker tip verjetno res ni začel okol hodit od danes na jutri, ampak je skos tak. In je niti slučajno ne morem razumet zakaj se je odločla imeti še enega otroka.
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 18. Avg. 2008 8:50

Nažalost je tvoja kolegica nrdila ogrommno napako s tem da se je z njim porocila, se hujse pa da ima otroke z njim.. Da se trudi z vsemi mocmi je 99% da ga ne bo spremenila. Tak je in tak bo ostal. Lahko se pa stvar z leti samo slabša in stopnjuje. Logično, če tip vidi da ni nobenega upora bo iskal več in več.. Ona bo pa še več sama doma z otroki.. In otroci tudi če so majhni se zavedajo nekih stvari in trpijo.. Na njenem mestu bi spokala stran, otroci si ne zasluzijo taksno zivljenje.
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 18. Avg. 2008 9:03

A ona ni vedela kakšen je ta tip preden sta se poročila in imela otroke? :?
Sedaj je prepozno za jamranje, ker starega dedca neboš spremenil :wink:
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 18. Avg. 2008 9:47

kr.ena napisal/-a:Vredno razmisleka za deklice, ki zagovarjajo svobodo v zvezi (recimo v temi, da hodi vsak sam na morje ipd), hkrati pa sanjajo, da bodo diplomirale, dobile službo, stanovanje in imele otroke. Ste prepričane, da bo potem kar naenkrat nehal hodit sam na morje?


Tudi jaz sem se spomnila na to temo. Sicer sem jaz zagovornik tega, da mora tudi, ko si že poročen imeti vsak nekaj svobode in ohraniti stike s prijatelji,... Svobodo gibanja, a do te meje, da zaradi tega ne trpijo drugi, oz. ne zanemarja družine.
V tem primeru kot se tukaj piše pa res ne vem kaj ima ženska sploh od moškega. Res bolj sama ne bi mogla bit za vse kot že je. Mislim, da je moški ravno tako dolžan skrbeti za otroke kot ženska, saj so tudi njegovi.
Jaz bi se na njenem mestu resno pogovorila z nim, kar se naj bi ona že, in če nič ne zaleže spokala stran od njega. Mogoče mu bo to kaj dalo misliti. Če mu ne bo , jo ni vreden, ne nje in ne otrok. Od takšnega človeka res nimaš nič, ker si za vse sam. Ji vsaj njemu ne bo treba kuhati in prati. Vidim samo eno breme manj.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov