Moški in porodniški dopust

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

bi vi (odgovarjajo moški) ali vaš partner šel na porodniški dopust???

da
13
48%
ne
0
Brez glasov
če bi bilo potrebno
14
52%
niti slučajno
0
Brez glasov
Skupaj glasov : 27

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Okt. 2008 15:32

miteq napisal/-a:Drugače pa, ja, bi si vsekakor vzel ta dopust, ker si ne predstavljam, da ne bi tudi jaz imel nekaj pri vzgoji in negi moje bebice. :D


Eh, saj ne bi mogel skrbet zanj, ko pa nisi tako čustveno topel kot ženske. :P

Mene vedno pogreje, ko slišim kakšno posploševanje v smislu tega, da lahko samo mama ustrezno skrbi za majhnega otroka. Potem so pa očetje zapostavljeni, ker otroku sploh blizu ne pridejo, mame pa čisto izgorele, ker se leta in leta sploh ne upajo umaknit stran od otroka, da ne bi drugi rekli, da so slabe mame.
Res, ne vidim enega razloga, ki bi govoril proti temu, da gre moški na porodniški dopust (razen tega, da je ime v tem primeru neustrezno :) ).
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 15. Okt. 2008 16:01

Sem za porodniški doput za moške, ampak le v primeru, da potem nima ženska doma dobesedno dveh otrok, za katera mora skrbeti ... :D
Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 15. Okt. 2008 16:38

Ne vem v čem bi bil moški kaj drugačen kot pa ženska. Glih tako je sposoben plenice menjat, crkljat in uspavat otroka ter ga nahranit. Edina razlika, ki jo tukaj vidim je samo v tem, da ženska otroka doji. Jaz sem bolj za varianto, da ob rojstvu otroka oče vzame tistih nekaj dni ki mu pripadajo takoj ob rojstvu, potem pa ženska najprej koristi polovico porodniške, potem pa polovico še moški. Pač dokler mamica doji je dobro, da je doma, kasneje pa to ni več potrebno. To se mi zdi nekak najbolj fer varianta. Tudi z vidika službe je to bolj optimalno, ker ženski ni potrebno da je celo leto odsotna.
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 15. Okt. 2008 17:46

jullia_ napisal/-a:
miteq napisal/-a:Drugače pa, ja, bi si vsekakor vzel ta dopust, ker si ne predstavljam, da ne bi tudi jaz imel nekaj pri vzgoji in negi moje bebice. :D


Eh, saj ne bi mogel skrbet zanj, ko pa nisi tako čustveno topel kot ženske. :P

Mene vedno pogreje, ko slišim kakšno posploševanje v smislu tega, da lahko samo mama ustrezno skrbi za majhnega otroka. Potem so pa očetje zapostavljeni, ker otroku sploh blizu ne pridejo, mame pa čisto izgorele, ker se leta in leta sploh ne upajo umaknit stran od otroka, da ne bi drugi rekli, da so slabe mame.
Res, ne vidim enega razloga, ki bi govoril proti temu, da gre moški na porodniški dopust (razen tega, da je ime v tem primeru neustrezno :) ).


Jebenti, zdaj si me citirala za 3 leta nazaj. :D

Sicer pa - jaz imam čustvene topline za izvoz. :wink:
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Okt. 2008 18:56

OMG sploh nisem opazila, da je tema iz srednjega veka. C c c, kdo ima spet veselje stara vprašanja iz naftalina vlečt?
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 15. Okt. 2008 19:52

Če ti je že tolk kaj se tiče datuma pol ga poglej prej kot pa greš dajat komentarje.Sam včasih je dobr kako staro temo pogledat.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Okt. 2008 18:24

ženska napisal/-a:Sem za porodniški doput za moške, ampak le v primeru, da potem nima ženska doma dobesedno dveh otrok, za katera mora skrbeti ... :D

Hja, to pa naj ženske prej razmišljajo - ali res hočejo otroka z moškim, ki je še sam otrok in potrebuje njeno nego in skrb. :wink:
Jaz si ne predstavljam, da bi imela karkoli, ne le otroka, z moškim, ki ne zna poskrbeti sam zase.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov