Moški in gospodinjska dela

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Vam partner pomaga pri hišnih opravilih?

da
28
58%
občasno
9
19%
da,če ga prosim
11
23%
Skupaj glasov : 48

Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 16. Dec. 2008 10:35

BHawk napisal/-a:Sem alergičen na hišni prah, tko da si mislite kak zgleda moja soba. Čista, vse pospravljeno, vse urejeno in na svojih mestih. Za razliko od sestrine. Pride domov iz šole pa si more prvo plac nardit da lahk da knjige na mizo :lol:

Drugače se pa moram svoji mami zahvalt, da me je naučila vseh gospodinjskih navad. Tko da znam dat oblačila prat, pomivalni stroj naštimat, likat, hendlat s sušilnim strojem, ter deloma kuhat. Sem v nedeljo spekel 7 različnih vrst muffinov :D

Pa ko sem v ljubljani študiral, sem mel poraznega cimra kar se tiče pospravljanja pa čiščenja. Pa sem ga v enem letu tko fajn zdresiral, da še zdj ko me ni več v lj, ma vse tipi topi :rofl:


Copata...

Ok, sobo imam tud jaz v nulo popsravljeno ker ne maram nereda, pa pralni in pomivalvn stroj tud znam zakurblat, to je pa vse.... Da bi pa redno likal pato? A da mi pade krona z glave? :stupid: :D
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 16. Dec. 2008 10:41

edit...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 16. Dec. 2008 13:27

Kar se mene tiče imam problem, ker znam vse sam delati in mi ni težko. Kar se mora se mora. Edino posodo pomiti to pa je problem pri meni...najbolj neljubo opravilo. Likam sploh ne...ker imam take stvari, ki jih ni treba likati oziroma tako obesim perilo, ko se suši da potem ni treba likati. Itak lepo zložiš potem v predal in je to to.

Kar se žensk tiče, pa definitivno ne mislim kakšne packe ob sebi gledati ali pa lenuhinje katero je mamica razvadila in misli, da se delo samo od sebe naredi v hiši.
Je ne mislim gledati kako svojo rit premetava po stanovanju.

Mislim da mora biti pa že sramota za žensko, da si ne zna jajc narediti ali pa hrenovk skuhati pri 20ih letih.
Eno sem imel, ki je bila stara 24let in ko je mama rekla, da nič ni skuhala za kosilo, ker ni imela časa in da bo potem ko domov pride... se je drla nanjo preko telefona in bila užaljena in ji rekla si bom pa pizzo naročila in mi boš pol keš nazaj vrnila. :eek:

Saj v bistvu ni problem v teh puncah ampak v starših, ker ne privzojijo svojih otrok na samostojno življenje ampak jim vse od riti odnašajo.
Pol pa žensko njen partner uči kako se kaj dela in kako se kaj naredi. :nixweiss:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 17. Dec. 2008 19:38

ryu10kyu napisal/-a:Kar se žensk tiče, pa definitivno ne mislim kakšne packe ob sebi gledati ali pa lenuhinje katero je mamica razvadila in misli, da se delo samo od sebe naredi v hiši.
Je ne mislim gledati kako svojo rit premetava po stanovanju.


:D

Zanimivo je to, da tudi jaz (kar se mojih znancev tiče) opažam, da so moški bolj redoljubni in disciplinirani kar se tiče pospravljanja, kuhanja, ipd. Jaz sem seveda svetla izjema, da ne bo kake pomote. :D

Drugače pa - četudi dobiš tako dekle, ki je "packa", se jo še vedno da odvaditi tega. Vztrajno in z ljubeznijo, pravijo. Pa fajn je še, če izbereš tako, s katero se da pogovarjati.
Uporabniški avatar
mala_s*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 28. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mala_s* » 17. Dec. 2008 20:13

Tut jaz morem svojega fanta pohvalit, saj sesa, pometa, briše prah, da perilo prat in kuha, ampak večinoma je le pomočnik. Na težavo pa naletiva pri likanju, saj nobeden tega noče delat. In tako ne likama :mrgreen:
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 04. Jan. 2009 21:22

ryu10kyu napisal/-a:Mislim da mora biti pa že sramota za žensko, da si ne zna jajc narediti ali pa hrenovk skuhati pri 20ih letih.


hehe, to pa je bilo prav zabavno prebrati. Hmm, ampak eni pa pač neradi kuhajo in zato tudi niso imeli nikoli želje da bi se naučili in jim je ljubše da grejo ven jest ali pa naročijo pico (ali pa k mami na kosilo:razz: ). Tako kot eni neradi pomivajo posodo, enim pa je najhujše opravilo čisščenje kopalnice.

Moj rad kuha, jaz tudi, zato vem da lačni ne bomo :) Me pa kar malo skrbi, da bom (ko bova živela skupaj) morala vse ostalo delati jaz, ker se njemu ne bo dalo in bo takoj mel filing da je copata če bo enkrat dal cunje v pralni stroj. hmm, mislim da bo potrebna rahla prevzgoja
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 05. Jan. 2009 10:34

McLarnovc napisal/-a:Copata...

Ok, sobo imam tud jaz v nulo popsravljeno ker ne maram nereda, pa pralni in pomivalvn stroj tud znam zakurblat, to je pa vse.... Da bi pa redno likal pato? A da mi pade krona z glave? :stupid: :D


Pač mi ni težko. Ne skrbi, to ne pomeni da se jst vedno silim v smislu "bom jst, bom jst, bom jst" ampak če se pokaže nuja znam to naredit.
Fajn je če ugotoviš da rabiš čez eno uro srajco, pa pogledaš v omaro, pa jo malo polikaš da zgleda tipi topi. Nenazadnje... obleka naredi človeka al kak že pravjo? :cool:
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 05. Jan. 2009 14:23

BHawk napisal/-a:Pa ko sem v ljubljani študiral, sem mel poraznega cimra kar se tiče pospravljanja pa čiščenja. Pa sem ga v enem letu tko fajn zdresiral, da še zdj ko me ni več v lj, ma vse tipi topi :rofl:


Kako ti je uspelo to naredit? Da ni izpadlo, kot da ga siliš in to...ker si očitno moral imet zelo dober pristop!

ryu10kyu napisal/-a:Eno sem imel, ki je bila stara 24let in ko je mama rekla, da nič ni skuhala za kosilo, ker ni imela časa in da bo potem ko domov pride... se je drla nanjo preko telefona in bila užaljena in ji rekla si bom pa pizzo naročila in mi boš pol keš nazaj vrnila. :eek:

S tem si pa opisal mojega moškega! Iiiiisto do pikice. Ijooo ej, kak mi dekl dvigne, ko to čujem!

Midva boma imela še probleme glede tega, že vidim. Ok, posesa že, spuče umivalnik in banjo, ko je res že svinjsko,sicer vse ful šlampasto, pa smeti odnese. To pa je tudi vse. Pa vseeee naredi tak šlampasto, kot da ni nič naredo. Eni so tak čudni...vse mu morš s prstom pokazat, kje je kaj za naredit. A če bo pa na računalniku kaj crknilo, bi pa po lufti leto ga popravlat.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 05. Jan. 2009 17:11

ryu10kyu napisal/-a:Mislim da mora biti pa že sramota za žensko, da si ne zna jajc narediti ali pa hrenovk skuhati pri 20ih letih.
Saj v bistvu ni problem v teh puncah ampak v starših, ker ne privzojijo svojih otrok na samostojno življenje ampak jim vse od riti odnašajo.
Pol pa žensko njen partner uči kako se kaj dela in kako se kaj naredi. :nixweiss:


Mislim da je sramota tud za fanta pri dvajsetih,če si ne zna skuhat enega simpel obroka. Ne glede na to,da imajo nekateri več,drugi manj smisla za kuhanje,se čisto vsak lahko nauči osnovnega kuhanja. Drugače pa je tud fantov veliko,ki ne znajo postoriti ničesar. Ampak vse se da naučiti,če se hoče.
Uporabniški avatar
PaTsy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 5. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a PaTsy » 05. Jan. 2009 23:35

če mu rečem mu ni problem.. večkrat pospravi posodo, če jo jaz umijem.. pospravlja.. odnaša smeti iz sobe(zdi se mi da je alergičen na njih) :D kuhat ga je treba še navadit pa bo popoln glede tega.. :twisted:
Ne RazmišLjaJ kaJ bo JuTri in kaJ Je biLo včeraJ ampaK živi in RazmišLaJ za daNes <3
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 05. Jan. 2009 23:45

Mojga fanta ful mot če ni pospravljen. Sicer še ne živiva skupej, sam je zlo velikrat pr men in tut spi pr men, tko da včasih če nimam kakšnih oblek pospravljenih mi jih kr sam začne dajat v omaro (sj veste kako je to, k zjutrej ne veš kaj bi obleku pa se ti ful mudi :D ).
Pa tut tko ko greva k nam na vikend poleti mi skooos pomaga pospravljat, res super super....pa včasih mi še celo kej kuhat pomaga :) pridejo pa tut dnevi k pa čist nič ne nrdi in sam leži pred tv-jem al pa pred računalnikm. :)
Live your life like you want
Uporabniški avatar
dorothea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 11. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a dorothea » 06. Jan. 2009 13:53

ryu10kyu napisal/-a:Mislim da mora biti pa že sramota za žensko, da si ne zna jajc narediti ali pa hrenovk skuhati pri 20ih letih.


Mislm, da to pa res ni nč tazga če ne znaš kuhat pr 20 kaj šele sramota. Jst tut nč ne znam kuhat in mi zaenkrat tut ni treba, ker doma mami kuha. Itak se naučiš kuhat takrt k si res prsiln v to. Moja mami ni znala nč do nevem kerga leta pa je zdej najboljša kuharca na svetu :) drugače pa je seveda pri pospravljanju, tm sm pa pridna. Tko, da če greva z mojmu km on kuha jst pa pospravlam :D
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 06. Jan. 2009 13:59

ja pr nas je tut mami kuhala ampak a si res nikol nisi zazelela sama niti jajce skuhat? a potem niti stedilnika ne znas przgat? ne znas vzet vrecke juhe, prebrat navodil, natocit vodo u lonec in jo zavret? a ves kako zgleda voda ko vre?

sori, men se to zdi hudo pomanjkanje inteligence da clovek tega ne zna..cim pa to znas pa ne mors rect da cist NIC ne znas skuhat...

u glavnem, ful se mi lepo zdi da punce znamo kuhat. js zivim s fantom, stara sm pa 18, in znam nardit kar hoce, tut pecivo znam dobr spect, in sploh use...mam en kup receptov u glavi ki jih znam na pamet, plus ce mam napisanga znam pa res use nardit...pa je pr nas tut vedno mami kuhala ampak sem pac js hodila okrog in pomagala in se naucila vsega kar zna ona...zdej pa se izpopolnjujem to znanje, mislim da ze skor bols kuham :D

tut z zlo mal stvarmi u hladilniku, vedno znam pricarat ven eno toplo kosilo :D fant pa tut zna skuhat neki stvari :wink:
Uporabniški avatar
dorothea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 11. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a dorothea » 06. Jan. 2009 14:20

red_rose napisal/-a:ja pr nas je tut mami kuhala ampak a si res nikol nisi zazelela sama niti jajce skuhat? a potem niti stedilnika ne znas przgat? ne znas vzet vrecke juhe, prebrat navodil, natocit vodo u lonec in jo zavret? a ves kako zgleda voda ko vre?


ne jem jajc, juhe iz vrečke mi pa niso všeč :wink:

[/quote]sori, men se to zdi hudo pomanjkanje inteligence da clovek tega ne zna..cim pa to znas pa ne mors rect da cist NIC ne znas skuhat...[/quote]

to se meni ne zdi hudo pomanjkanje inteligence, saj ne študiram kuhanja in ne bom bodoča kuharica ampak ekonomistka. Nism vedla, da moraš biti za kuhanje hudo inteligenten ampak lepo, da si mi to povedala zdej vsaj vem. :D :wink:

:[/quote]u glavnem, ful se mi lepo zdi da punce znamo kuhat. js zivim s fantom, stara sm pa 18, in znam nardit kar hoce, tut pecivo znam dobr spect, in sploh use...mam en kup receptov u glavi ki jih znam na pamet, plus ce mam napisanga znam pa res use nardit...pa je pr nas tut vedno mami kuhala ampak sem pac js hodila okrog in pomagala in se naucila vsega kar zna ona...zdej pa se izpopolnjujem to znanje, mislim da ze skor bols kuham :D

tut z zlo mal stvarmi u hladilniku, vedno znam pricarat ven eno toplo kosilo :D fant pa tut zna skuhat neki stvari :wink:[/quote]

meni se zdi tut to lepo, ampak to je tvoj stil življenja in ne moj. Jst pač ne rada kuham, lahko pa da rada delam kšne take stvari k jih pa ti ne in ti bom očitala, da je to zame hudo pomanjkanje inteligence. Jst pa pravm, da hvalabogu da mi zaenkrat še ni treba kuhati se bom že naučila ko bom enkrat na svojem in takrat bom postala hudo inteligentna :D komaj čakam :wink:
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 06. Jan. 2009 14:25

narobe si me razumela, sej nisem misla zdej da si ti ''neinteligentna'' - hotla sem povedat da tut ti, ki si rekla da nic ne znas kuhat, v bistvu nekaj malega sigurno znas. ker verjetno bi znala prizgat stedilnik in zavret vodo in dat notr juho ane? to sem misla, da v bistvu vsak to zna :D se opravicujem za nerazumevanje :wink:

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov