Moški in gospodinjska dela

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Vam partner pomaga pri hišnih opravilih?

da
28
58%
občasno
9
19%
da,če ga prosim
11
23%
Skupaj glasov : 48

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Dec. 2008 18:16

Boš ti videla 100% delitev dela pri otrocih. Hranjenje in previjanje si bosta mogoče že delila. Pranje cunj, kuhanje posebnih prilagojenih obrokov, pucanje stanovanja, ko se bo plazil po tleh,... pa očitno vse smatraš za svoj delež, ki ga z veseljem opravljaš, ker si tako naučena.
Ne delaj si utvar, da se bo tip zaradi otrok spremenil in ti pričel pomagat pri opravilih ,ki jih prej nikoli ni opravljal, kljub temu, da bodo zaradi otrok za 200% obsežnejša.
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 03. Dec. 2008 21:31

jullia_ napisal/-a:Boš ti videla 100% delitev dela pri otrocih. Hranjenje in previjanje si bosta mogoče že delila. Pranje cunj, kuhanje posebnih prilagojenih obrokov, pucanje stanovanja, ko se bo plazil po tleh,... pa očitno vse smatraš za svoj delež, ki ga z veseljem opravljaš, ker si tako naučena.
Ne delaj si utvar, da se bo tip zaradi otrok spremenil in ti pričel pomagat pri opravilih ,ki jih prej nikoli ni opravljal, kljub temu, da bodo zaradi otrok za 200% obsežnejša.


:D in kje si ti prebrala, da mi fant nikjer ne pomaga? samo smejem se lahko. jaz sem napisala, da pomagava en drugemu, ampak da pač jaz recimo pogosteje kuham in pospravljam (čeprav tudi on pospravlja), on pa ostala opravila. ampak ko en nečesa ne more ali nima časa, pa komot naredi drugi ali si pomagava.
sicer pa jaz že vem, kako je meni prav. in mi je tako super. pa sploh nisem zgarana ali karkoli zaradi tega, ker moram 'vse sama'. (kar sploh ni res).
sicer pa še vedno pravim, stvar dogovora med partnerjema. in nama zaenkrat tako ustreza (ker je pri nama res delitev približno na pol, ampak vsak opravlja svoje delo).
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 04. Dec. 2008 19:59

O tem mam kr deljeno mnenje.. itak, da moški tudi opravljajo svoj delež- mene je ravno moj bivši naučil kuhat in likat :D tako, da vsi tudi niso za v kanto hehe
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 04. Dec. 2008 20:00

gaby_ napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:Boš ti videla 100% delitev dela pri otrocih. Hranjenje in previjanje si bosta mogoče že delila. Pranje cunj, kuhanje posebnih prilagojenih obrokov, pucanje stanovanja, ko se bo plazil po tleh,... pa očitno vse smatraš za svoj delež, ki ga z veseljem opravljaš, ker si tako naučena.
Ne delaj si utvar, da se bo tip zaradi otrok spremenil in ti pričel pomagat pri opravilih ,ki jih prej nikoli ni opravljal, kljub temu, da bodo zaradi otrok za 200% obsežnejša.


:D in kje si ti prebrala, da mi fant nikjer ne pomaga? samo smejem se lahko. jaz sem napisala, da pomagava en drugemu, ampak da pač jaz recimo pogosteje kuham in pospravljam (čeprav tudi on pospravlja), on pa ostala opravila. ampak ko en nečesa ne more ali nima časa, pa komot naredi drugi ali si pomagava.
sicer pa jaz že vem, kako je meni prav. in mi je tako super. pa sploh nisem zgarana ali karkoli zaradi tega, ker moram 'vse sama'. (kar sploh ni res).
sicer pa še vedno pravim, stvar dogovora med partnerjema. in nama zaenkrat tako ustreza (ker je pri nama res delitev približno na pol, ampak vsak opravlja svoje delo).

strinjam se stabo,da je vse stvar dogovora.to mora bit definitivno.pač vidva že najbolje znate,kak vam ugaja.
sam kar je jullia rekla o pedenanju otroka se pas trinjam z njo,kajti premalo moških se ukvarja s tem in večina obvisi ženski na hrbtu.ful mojih sošolk iz OŠ in SŠ majo že dojenčke in se moški glih kaj dost ne ukvarjajo z njimi.edino,kar nabavijo kar rabijo za dete in mislijo,da so nardili boga in pol.jaz mislim,da bi se mogli tud temu opravilu malo bolj posvetit.ko jih panika zgrabi,ko je treba dojenčka previt in se gravžajo nad tem.ker kakec smrdi...pa take scene.
so stvari,kerim se lepo probajo izognt.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
[She.]
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 778
Na forumu od: 5. 5. 2008
Kraj: Bora Bora

Neprebrana objavaNapisal/-a [She.] » 04. Dec. 2008 20:44

Hm, jst mojga ne vidim u tem, kr zenkrt (ja, tko je) nrdi mama dosti nmest njega. Ga morem pa pohvalit, k če hoče se zna potrduti. :)
..quello che c'e' in fondo al cuore non muore mai.. :*
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 04. Dec. 2008 20:49

En preblisk - dokler s partnerjem ne živiš skupaj, tako ali tako ne moreš pretirano dobro vedeti, kako se znajde pri gospodinjstvu, koliko je priden ipd. Lahko ti reče, da je za enakopravno delitev dela, ampak v praksi se lahko pokaže, da mu umazana posoda smrdi, da se nerad utaplja v prahu med sesanjem in da ima nategnjeno mišico in ne more po stopnicah, da bi nesel smeti :lol:

Tudi bivanje na morju teden ali dva ni neko merilo, ker tam veš, da bivaš začasno, oba se trudita, da bi tisti 1x na leto izpadel čim boljše in lepše, ves čas poležavaš ali vsaj nimaš nekih stresnih situacij, seveda sta oba posledično vsa nora, ko je treba kaj skuhati in potem pospraviti za sabo. Kaj pa se dogaja potem, ko enkrat živiš skupaj, ko dan za dnem prihajaš utrujen iz službe, ko vsak uvaja svoj red v miniaturno stanovanje in ko dan za dnem gledaš en in isti obraz, kjer eden želi tip-top urejeno okolje, drugi pa nima te sile ... no, to je pa že druga zgodba, kjer naj spregovorijo tisti, ki že imajo to izkušnjo :wink:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 05. Dec. 2008 8:25

Mislim, da je za dva, ki živita skupaj najbolj pomembno, da imata vsaj približno enake kriterije o spucanosti in teh stvareh. Če se hočeta izogniti konfliktom.
Moj se meni zdi super, ampak ravno zadnjič sem razmišljala, ko mi je prijateljica jamrala čez svojega, da ona najbrž tudi z mojim ne bi bila zadovoljna. :wink:
Kadar on kuha, je kuhinja v razsulu, ampak mene to ne sekira, ker je najkasneje naslednji dan, ko vstanem, vse tipitopi. Lahko bi pa že eno uro po večerji histerizirala, kakšno kuhinjo je pustil in se jo spravila sama pucat in potem seveda težila, da je vse na meni.
Enako je s sesanjem - če bi hotela imeti vsak teden vse posesano, bi bilo to najbrž moje delo. Ker pa nisem tako natančna, mirno počakam, da se on sam od sebe spomni, da bi bilo dobro posesat. Cunje da prat tisti, ki se prej spomni; velikokrat je to on, ker pač prej opazi, da ima nekam prazne predale - jaz imam pač več cunj in mi jih ne zmanjka tako hitro, razen če pogrešam točno določeno majico.

Seveda pa velja tudi obratno - najbrž veliko tipov ne bi bilo zadovoljnih z mano, češ da sem nemarna gospodinja ... ampak važno, da je moj zadovoljen, ne? Gospodinjska opravila jemljeva kot nekaj, kar je pač treba od časa do časa narediti in se tičejo obeh. In naredi jih tisti, ki ima v danem trenutku več časa in volje. (zato je tudi mene privzdignilo, ko sem prebrala anketo "če mi pomaga pri gospodinjskih opravilih". Pomaga? Oba sva lačna, oba rabiva čiste cunje in kolikortoliko spucano stanovanje. Torej je to delo obeh, ne pa moje, on je pa le tako prijazen, da mi pomaga. Razen seveda, če bi želela vsiliti svoj sistem pospravljanja in teh stvari njemu in bi moral delati točno tako in točno takrat, kot meni paše. Zakaj že? Ko spim, mi je čisto vseeno, če je kuhinja svinjska; mi je pa lepo, da je spucana, ko vstanem. In njemu najbolj paše pomivat zjutraj. "Naučila" sem ga le nekaj malenkosti, ki so meni bistvene: da se moje - in tudi njegove, če želi - majice obešajo tako, da se ne raztegnejo in da se nožev ne meče v pomivalno korito polno posode ali postavlja v stojalo za sušenje z rezilom navzgor, ker se potem mimogrede urežem. To, da on ščipalke pušča na špagi, jaz jih pa spravljam v košarico, pa lahko prenesem. :wink: )
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 05. Dec. 2008 12:59

[She.] napisal/-a:Hm, jst mojga ne vidim u tem, kr zenkrt (ja, tko je) nrdi mama dosti nmest njega. Ga morem pa pohvalit, k če hoče se zna potrduti. :)

Zarad tega,ker pač "mamice" delajo vse namest sinov jih večina ne zna nit umazanih nogavic dat v koš za pranje.pač vbogi fantki,kaj bi se "matrali",če lahk mai nardi.mela sm tud enga takega,ki je gate in štumfe puščal kr pod pojstlo,kar pa mi je šlo na živce.
saj,potrudit pa se zna vsak.
kr.enatud jaz lahk rečem,da nism bogzna kaka gospodinja in se mi tud ne da skos nekej delat,posebej pa če me negdo provocira za določeno delo(npr tašča).v takih trenutkih pa mam inat in nečem.pač če je vse skup malo razmetano me nč ne moti,pa tud za vsako drobtinco na tleh se mi ne da metle vleč...če je kuhna vsrana,jo ma že cajt pospravit...itd...vse naredim ko se mi da in to res v piko.
jaz sm tud svojga malo naučila določene stvari,ki jih ni znal.pa kuhat tud.
pa itak,ko kaj delava mu ne dam navodil,kak mora kaj zložit,kam kaj postavit(je pa tašča hudič kaj se tega tiče-vse mora bit kakor si je zamisnla).je čist znorela,ko sva prerukala omaro v njegovi sobi,ko sm se preselila k njemu.not je mela neke posteljine pa sva jih nesla v drugo sobo,da sva nardila plac za moje obleke.jao je popizdla...
pa vedno me kurvca,ko mu npr, ko dela popoldan nekej ne skuham...večinoma mu,sam ne da se mi skos...pa ko si gre kaj tak brezveze sam kuhat,ko me nadere,da zakaj nism šla jaz kuhat...ma da ne bi.hvala k...u da si zna nekej sam naredit...
in vrjamem,da je večini takih situacij mama kriva,da si ne zna nit hrenovke tip skuhat.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
rihanna27
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 13. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a rihanna27 » 05. Dec. 2008 15:05

Hm to vprasanje je kot opazam zadnje case zelo aktualno v zvezah.
Evo naj podam se jaz svoje mnenje in izkusnje, mene tud ful moti ta stereotip kao zenska mora vse naredit!!WTF- oboji imamo dnevne zadolzitve in obveznosti pol pa ko prides domov se pricakuje da bo kosilo, vecerja pripravljena pa se vse tipitopi sčisceno in to dnevno,ker pol si slaba zenska da ne zmores poskrbet za gospodinjska dela. Jaz osebno vedno zagnajvim oziroma ko zacnem jaz pospravljat in metat stvari okoli moj ve da mora on tudi kaj narditi.Ne vem al moški ne opazijo da je potrebno kaj storit okoli, da je polno praha,da je treba dat cote prat,itd. Pri nama je prej blo tako skoraj vse jaz, zdaj pa se veliko boljse,ker sem enih par krat nardila hude korake, kot je recimo ta:dva tedna nisem dala nic prat in ko je njemu zmanjkalo cistih zoknov, spodnjic in srajc je ugotovil, da bo treba kaj tud nardit.Ker ko je iskal in me spraseval kje so njegove spodnje majce,sem mu rekla v kosu v kopalnici je sam vido da tk ne gre.Od takrat je pri nama veliko bolje in vedno ko zlikam cote se njemu se stisne k meni in se mi zahvali, čeprav je zadnjic izjavo,zakaj ce zlikam mu se ne zlozim in pospravim v omaro.SKoraj je dobil likalnik v glavo s to izjavo!! :D
Mravlca*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 28. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mravlca* » 05. Dec. 2008 21:03

oh, imam jaz srečo z mojim :) kuha in pospravlja in pri obeh stvareh je boljši kot jaz, žal sem jaz tista, ki se mora poboljšat :D
Uporabniški avatar
ipomea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 25. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ipomea » 06. Dec. 2008 9:54

Ja jaz imam tudi srečo :) Sicer pa imava midva približno enake navade kar se pospravljanja tiče. Nič ne noriva, če je kdaj razmetano, veva pa da je treba vsake toliko tudi pospraviti :P
Kuhava skupaj. Me je na začetku kar presenetilo, da sva v kuhinji tako usklajena.
Edino kar mi je bilo smešno je bilo to da s pralnim strojem ne zna operirat
:lol:
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 06. Dec. 2008 12:51

Ah...kolikor jaz ženske poznam v zdajšnjih časih...se mi zdi da je dosti njih večjih pack kakor moških in imajo manjše delovne navade kakor samci.
Ponavadi je tako, da če moškega ni v hiši je vse razmetano in se ne da dosti na čistočo.
Poznam primer kjer so mati in dve hčerki živele skupaj...lepe ženske vse tri...po mami verjetno. In so imeli doma tako razmetano, da je bilo kar groza. Mene kot moškega bolj skrbi kako se bo ženska odrezala pri vsem tem kakor, da bi me skrbelo kako se bom jaz.
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Dec. 2008 20:45

ryu10kyu napisal/-a:Poznam primer kjer so mati in dve hčerki živele skupaj...lepe ženske vse tri...po mami verjetno. In so imeli doma tako razmetano, da je bilo kar groza. Mene kot moškega bolj skrbi kako se bo ženska odrezala pri vsem tem kakor, da bi me skrbelo kako se bom jaz.


U kakšni povezavi so telesni atributi (u tvojem primeru lepota) in "gospodinjske" navade?

Jst mam rada pospraulen, čist in urejen plac bivanja. Da tak ostaja, skrbim (večinoma) sprot, tko da "svinjarije" pr men ni.

Moj že skor 15 let živi na svojem, tko da je navajen useh gospodinjskih del in ko sm prvič stopla skoz vrata njegouga stanovanja, sm bla tko prijetno presenečena kt še ob nobenmu obisku te sorte (pa ne samo moških, tut žensk). In tko je blo usakič. Čisto, lepo, dišeče. Prijetno, res.

Kadar sm bivakirala pr njemu, nama je za jest vedno on prpraulu (sama ne obvladam, on je pa kr precej spreten), jst sm zravn kej brklala, posodo sm pomila takoj za tem, največkrat pa naslednje jutro, ko je biu on že u službi/na treningu, jst sm se pa igrala ženkico in se vrtela u kuhni, pomivala, brisala, zlagala, u spalnci "speglala" celo pojslo, mu zložila cunje s terase, pospraula use dekce in pouštrčke s kauča, odstranla kšno morebitno mačko s kota, ...

In če bi živela skupi, se ne bi blo za bat, da bi nama taka in drgačna deliteu dela nardila kšn problem. Kr mava glede čistoče in urejenosti zlo podobne interese.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 06. Dec. 2008 21:16

Aloha napisal/-a:
ryu10kyu napisal/-a:Poznam primer kjer so mati in dve hčerki živele skupaj...lepe ženske vse tri...po mami verjetno. In so imeli doma tako razmetano, da je bilo kar groza. Mene kot moškega bolj skrbi kako se bo ženska odrezala pri vsem tem kakor, da bi me skrbelo kako se bom jaz.


U kakšni povezavi so telesni atributi (u tvojem primeru lepota) in "gospodinjske" navade?


Vlogo igra v tem, da so vse navzven izgledale dosti urejene in...in da si res nisem mislil, da imajo tako doma. Verjamem, da človek nima časa vedno pospraviti ali ne vem kaj...ampak kaj takega res še nisem videl v življenju. :eek: Raje ne bom razlagal...če samo omenim vložke na tleh v kopalnici in razlit puder po banji..pa je še dosti ostalega...že dejstvo, da se mi je to zgodilo kakšno desetletje nazaj in da še nisem pozabil tega prizora pove dovolj o tem.
Pa tudi kolikor sem ženske spoznal ponavadi niso ravno vzor čistoče, pa pošteno dvomim, da sem samo jaz na take naletel. :P
Glede na to, da je bila mama, kar situirana in urejena navzven, starejša hčerka je navzven izgledala dosti atraktivno in bila vizuelno zelo privlačna...mlajša pa ni dosti zaostajala za njo...res ne bi pričakoval takšne slike.
Torej navzven so izgledale urejene...doma je bila pa slika dosti drugačna.
Zakaj je pa fotr pobegnil si pa ne upam ugibati :lach: (upam, da me ne boš vprašala zdaj kaj ima oče veze pri vsem tem in kakšno vlogo igra v vsej tej zgodbi :) )
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Dec. 2008 21:29

Mene to spomne na tiste čudaške primerke ljudi (pa recmo, da se osredotočm na ženske), k dajo kao dost na fasado, tisto, kar je pa očem skrito, je pa obup. Primer, se zalije z enim dragim parfumom, k pa žou ne more skrit neuporabe žajfe in deodoranta.

Mogoče je tem bejbam pomembno sam to, kaj bodo drugi misll, rekl, vidl, zato temu posvetijo precej cajta, tistmu, kar je pa očem jaunosti skrito, se prau domu, pa ne namenjajo tolikšne pozornosti, kr s spucano kopalnco in pomito posodo pač ne morjo narest (tacga) utisa (če izvzamemo obiske) kt s "speglanim" videzom.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov