Moški in gospodinjska dela

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Vam partner pomaga pri hišnih opravilih?

da
28
58%
občasno
9
19%
da,če ga prosim
11
23%
Skupaj glasov : 48

lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 02. Dec. 2008 21:18

fun napisal/-a:Meni se zdi najbolš, da nekak pospravlja vsak za sabo...

Če nekdo kuha, drug pospravi,če nekdo posesa, drug pobriše prah...
Prav tako ko od moškega pričakujem da bo znal priškočit na pomoč pri takih opravilih, znam tut jaz oprat avto, prebarvat vrata/klop , preštihat vrt itd...



Se strinjam. Jaz s fantom, ki ima drugačen način razmišljanja sploh ne bi hotela nič imeti. Enako na drugi strani ne razumem punc, ki še svojega avtomobila ne znajo tankat ali pokosit trave. Mislim pa da še vedno preveč fantov in deklet deli dela na moška in ženska. Kdaj me kar šokira, ko slišim v družbi, da se jim zdi to popolnoma normalno. Sploh nekaterim moškim se zdi popolnoma samoumevno, da ženska pospravlja in kuha.
:?
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 03. Dec. 2008 10:14

lorelaj napisal/-a:
fun napisal/-a:Meni se zdi najbolš, da nekak pospravlja vsak za sabo...

Če nekdo kuha, drug pospravi,če nekdo posesa, drug pobriše prah...
Prav tako ko od moškega pričakujem da bo znal priškočit na pomoč pri takih opravilih, znam tut jaz oprat avto, prebarvat vrata/klop , preštihat vrt itd...



Se strinjam. Jaz s fantom, ki ima drugačen način razmišljanja sploh ne bi hotela nič imeti. Enako na drugi strani ne razumem punc, ki še svojega avtomobila ne znajo tankat ali pokosit trave. Mislim pa da še vedno preveč fantov in deklet deli dela na moška in ženska. Kdaj me kar šokira, ko slišim v družbi, da se jim zdi to popolnoma normalno. Sploh nekaterim moškim se zdi popolnoma samoumevno, da ženska pospravlja in kuha.
:?


no recimo, tudi meni je samoumevno, da jaz kuham in pospravljam! ker sem pač bila tako vzgojena (tudi mama dela tovrstna opravila) in tudi zato, ker je bil fant tako vzgojen. pa to ne pomeni, da sem zdaj jaz diskriminirana ali karkoli. jaz pač pospravljam in kuham, on pa med tem časom dela kaj drugega (recimo popravi avto, pokosi travo, odnese smeti itd.).
ne vem, kaj je narobe s tem, če ženska kuha in pospravlja? (mislim v tem stilu, da to ve tudi moški, ampak dela drugo, ne ravno leži na kavču). ker kar naenkrat ni več vredu, če kuha ženska, ampak mora zdaj nujno kuhati moški, da ne bo ženska diskriminirana.
ne vem no. še vedno sem za pošteno delitev dela. in dokler se partenrja v tem razumeta, ne vidim v tem nič slabega.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Dec. 2008 10:29

A pa so tole tebi res zdi poštena delitev?
Travo se kosi parkrat letno, za odnos smeti porabiš 2 minuti, avtomobile se popravlja občasno. Kako pogosto bi pa vidva jedla, če bi si ti vzela za kuho toliko časa, kot on za te svoje zadolžitve?
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 03. Dec. 2008 11:22

Moj je ful priden kar se tiče tega. Dostikrat pospravlja doma in se mu zdi čisto normalno, da to tudi on dela in ne smatra tega kot neko pomoč meni.
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 03. Dec. 2008 11:40

Pri nama bo prej obratno :) on čist obseden s pospravljanjem, vsaj 2× na teden vse pospravi. Čist je alergičen, če se je okol računalnika (da ne pride kaj med tipkovnico), pridno kuha (ne sicer neke specialitete, ampak za silo pa je). Js sm pa obratna- me ne moti, če vse razmetano, vrata za sabo redko zaprem, jem večinoma pred računalniko (razen kosila). Sm k kak pujsek v primerjavi z njim.
Mislm pa, da ne bova imela problemov se uskladit.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 03. Dec. 2008 12:01

gaby_ napisal/-a:no recimo, tudi meni je samoumevno, da jaz kuham in pospravljam! ker sem pač bila tako vzgojena (tudi mama dela tovrstna opravila) in tudi zato, ker je bil fant tako vzgojen. pa to ne pomeni, da sem zdaj jaz diskriminirana ali karkoli. jaz pač pospravljam in kuham, on pa med tem časom dela kaj drugega (recimo popravi avto, pokosi travo, odnese smeti itd.).
ne vem, kaj je narobe s tem, če ženska kuha in pospravlja? (mislim v tem stilu, da to ve tudi moški, ampak dela drugo, ne ravno leži na kavču). ker kar naenkrat ni več vredu, če kuha ženska, ampak mora zdaj nujno kuhati moški, da ne bo ženska diskriminirana.
ne vem no. še vedno sem za pošteno delitev dela. in dokler se partenrja v tem razumeta, ne vidim v tem nič slabega.


Ne mislim, da mora nujno kuhati moški, da ženska ni diskriminirana. Normalno se mi zdi, da na npr. enkrat skuha eden, drugič drugi. Ali pa, da recimo fant skuha, jaz pomijem (ali obratno) oz. da enkrat on pokosi travo, drugič jaz. :D
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 03. Dec. 2008 12:15

Kaj pa vem. Pri njih opažam da pospravlja več al manj brat. On vedno cel štuk pospravi (tisti v katerem živita)...Moj fant ne spuca sobe vsak teden.Sicer nikoli ni ful svinska, al pa vse neki razmetano,samo ma pa cunje na pojstli pa na tleh kdaj... Ni glih neki on pospravljač,vsaj v smislu da bi tedensko nekaj nardil.Samo ko se pa nekaj spravi pospravt je pa tak perfecionist da še jaz škilavo gledam,ker včasih gre kar za mano ko kaj skupi pucava in reče da nisem neki dobr nardila,s čimer mi tud mal pritisk dvigne.
Da ne govorim o posteljnini,ki bi jo on tam mel tud pol leta,če je ne bi jaz menjala ko pridem tja spat,ker se mi posteljnina ki ni bila zamenjana največ na 14 dni gnusi.
Kakobova midva funkcionirala skupaj ne vem. Sigurno ne bo vse na meni,to bo pač treba razčistit že takoj. Dokler mi bo pomagal mi je res vseeno a ves ostali čas preživi pred eno ali drugo škatlo (to počne že sedaj). Samo ko bodo pa otroci, bodo šli pa ti njegovi hobiji v manjšino. Zato je tud jasno, da bova melo eno poskusno dobo življenja skupaj,magari nekje v najemu preden se odločim za resno življenje z njim.
Ker zdaj o življenju z njim ne več nič kaj preveč. Tam me mama itak tretira kot gostjo, čeprav po drugi strnai govori da sem družinski član,ampak kdaj pomagat kej spucat al pa kdaj posodo pomit pa ne smem,ker to kao dela ona. In je res boring samo seksat,ležat pred tvjem in gledat filme in hodit na sprehode. To nima kake bistvene zveze z življenjem v dvoje, tako da na to temo kaj preveč ne morem rečt.
alais
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 6. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a alais » 03. Dec. 2008 12:31

Moj je full, full priden kar se gospodinjskih opravil tiče (pa tudi drugih, da ne bo pomote :) ) Glede na to, da sem jaz večino dneva v službi me ponavadi čaka večerja (kuha odlično), pomivanje posode si razdeliva; če kuham jaz pomiva on in obratno, oz kuhava in pomivava skupaj. Nemalokrat posesa, pospravi stanovanje in vse kar spada zraven. Mi je všeč, da mu je samoumevno da je čiščenje delo obeh. Edina stvar ki mu ne diši (pa mu vseeno ni problema) je pranje in sušenje cunj, tako da ponavadi to opravim jaz. Navadno si deliva, jaz kraljujem v kopalnici :D on v dnevni itd...
Glede na to, da zaenkrat še živiva pri moji mami, ga morem pohvalit; full pomaga tudi njej, nč mu ni problem naredit, sem vesela da se vsi uredu razumemo. Sej ma svoje kaprice in kdaj bi ga sunla nekam, samo sej jih mamo vsi in dokler so te malenkosti vse kar me moti sm srečna in ne vprašam nič več kot imam.
In vesela sem tudi zato, ker vem, da ko bo najina hiška končno končana, ne bo nobenga problema, ker sva že navajena živet skupaj in se nama ne bo težko zmenit oz usklajevat pri vseh teh stvareh.
alais
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 6. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a alais » 03. Dec. 2008 12:32

Moj je full, full priden kar se gospodinjskih opravil tiče (pa tudi drugih, da ne bo pomote :) ) Glede na to, da sem jaz večino dneva v službi me ponavadi čaka večerja (kuha odlično), pomivanje posode si razdeliva; če kuham jaz pomiva on in obratno, oz kuhava in pomivava skupaj. Nemalokrat posesa, pospravi stanovanje in vse kar spada zraven. Mi je všeč, da mu je samoumevno da je čiščenje delo obeh. Edina stvar ki mu ne diši (pa mu vseeno ni problema) je pranje in sušenje cunj, tako da ponavadi to opravim jaz. Navadno si deliva, jaz kraljujem v kopalnici :D on v dnevni itd...
Glede na to, da zaenkrat še živiva pri moji mami, ga morem pohvalit; full pomaga tudi njej, nč mu ni problem naredit, sem vesela da se vsi uredu razumemo. Sej ma svoje kaprice in kdaj bi ga sunla nekam, samo sej jih mamo vsi in dokler so te malenkosti vse kar me moti sm srečna in ne vprašam nič več kot imam.
In vesela sem tudi zato, ker vem, da ko bo najina hiška končno končana, ne bo nobenga problema, ker sva že navajena živet skupaj in se nama ne bo težko zmenit oz usklajevat pri vseh teh stvareh.
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 03. Dec. 2008 13:34

jullia_ napisal/-a:A pa so tole tebi res zdi poštena delitev?
Travo se kosi parkrat letno, za odnos smeti porabiš 2 minuti, avtomobile se popravlja občasno. Kako pogosto bi pa vidva jedla, če bi si ti vzela za kuho toliko časa, kot on za te svoje zadolžitve?


Meni osebno je to kar posteno, ja. Ko sva sla recimo z mojim na vikend za 3 tedne, je kosil travo 1x na teden da je bilo skos lepo in lepa linija, na zaru je pekel on, zakuril je isto on, hisko sva pospravljala skupaj, lepo vsak en stuk pa je bilo. Za stedilnikom sem bila jaz, posodo sem tudi jaz pomivala, on pa je medtem delal druge stvari, npr. popravil zleb ki ni bil raven, fiksiral ograjo na balkonih, eno ograjco iz sušic je ostruzil on, postavila sva jo skupaj. Ce ne drugega je najini psicko peljal na sprehod. Barvala sva skupaj, fugirala sva ploscice po tleh skupaj. Uglavnem ena opravila se ziher delijo na spol, ze zaradi tega ker se eni bolj znajdejo na dolocenih podrocjih.
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 03. Dec. 2008 13:55

jullia_ napisal/-a:A pa so tole tebi res zdi poštena delitev?
Travo se kosi parkrat letno, za odnos smeti porabiš 2 minuti, avtomobile se popravlja občasno. Kako pogosto bi pa vidva jedla, če bi si ti vzela za kuho toliko časa, kot on za te svoje zadolžitve?

:lol: To ta zadnje pa res pravo vprašanje,ki tud mene zanima :lol: .
Sam dobr,vse je stvar vzgoje,a veeno moramo nekak vreč stran ta stara konzervativna prepričanja.Jaz enostavno nočm met lajfa,kakega majo moja mati in tašča pa še večina ženska,ki jih poznam.Da ko rpidm iz šihta nekej pojem,malo počivam pol pa norim po stanovanju sz vsemi možnimi rekviziti za pospravljanje,on pa da bo gledal TV,kaj malo pošnofal po bajti in po možnosti kritiziral pa nekam spizdu,da ne bi nihče vedel,kje je...pol da pride domov in spet pizdi,ker mu enostavno ne bi blo nekej po godu...Tiste parkrat pokosti travo...to bi lahk tud sama nardila pa avto spucala in smeti odnesla...
Meni se zdi čist normalno,da si partnerja medsebojno delita delo.Nočem živit kot starejša generacija.Vrjamem pa da kar se delitve dela tiče je čist drugač,če je vmes kmetija...pol pa majo oba dost posla...moški delajo kot biki...dobesedno.poznam tud take ljudi...moški se npr.spokajo v gozd rušit drva za zimo,ženske pa postorijo dela doma.Tam pa obstajajo dela,kerih ženske glih ne mormo opravljat,ker so fizično pretežka.
Samo ap prepričanje,da ma ženska vedno dost dela,moški pa glih ne-to mi dvigne tlak.Da se ne bi zasužnila slučajno.
Če bi mi pa tip nekej skritiziral(če bi npr vse sama delal),recimo,če bi ostala ena pajčevina na steni,matr je ne bi šla pucat.dala bi mu metlo,pa si jo naj spuca,če ga že moti in naslednič bi on brez pardona celo stanovanje spucal pa bi pol vidli,kak bi mu blo lepo na koncu kritiko zarad malenskosti poslušat.
Jaz sm lahk hepi,da mam takega,ki mu ni nč težko in si zlahka razdelimo posel in vglavnem vse skupaj počneva.
In kar se mi je najlepše vidlo pri njemu...dokler sm delala pa sm bla v jutranji izmeni,on pa v popoldanski(dokler so ble 3 izmene) se je zjutrja zbudil,ko mi je zvonila budilka in dokler sm se rihtala za na šiht mi je skuhal kavico.Ko sm bla popoldan pa on zjutrjaj mi je skuhal večerjo in pospravil stnovanje..da sm lahk zjutraj dlje spala.
Lahk smo srečne vse,ki imamo take moške,kerim ni težko nč naredit in se ne zgledujejo po svojih očetih,ki so odrasščali v drugi veri.
vsakem tipu pa bi blo treba dat prebrat mislim,da prvo poglavje iz zbirke Anastazija iz 4 knjige(Energija življenja).

Ženske,pa,ki se jim zdi samoumenvno,da morajo vse postorit same pa pol jokajo,ker so preveč zdelane,a še skos rinejo in vidijo samo delo,dokler njihovi partnerji na velko uživajo.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 03. Dec. 2008 13:58

Moj dragi je ful priden in naredi vse, ampak večinoma samo, če mu rečem...sej ma prebliske, pa kdaj sam kej vidi, da bi blo treba pospravt, posesat itd. Ampak večinoma pa ne. Čeprav morm rečt, da je vsak dan bolje :). Če je pa sam doma, pa vedno sproti pospravlja za seboj :P . Dokler je tko, da nikol ne reče ne, če ga prosim za pomoč, je čist okej.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 03. Dec. 2008 13:58

sarci* napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:A pa so tole tebi res zdi poštena delitev?
Travo se kosi parkrat letno, za odnos smeti porabiš 2 minuti, avtomobile se popravlja občasno. Kako pogosto bi pa vidva jedla, če bi si ti vzela za kuho toliko časa, kot on za te svoje zadolžitve?


Meni osebno je to kar posteno, ja. Ko sva sla recimo z mojim na vikend za 3 tedne, je kosil travo 1x na teden da je bilo skos lepo in lepa linija, na zaru je pekel on, zakuril je isto on, hisko sva pospravljala skupaj, lepo vsak en stuk pa je bilo. Za stedilnikom sem bila jaz, posodo sem tudi jaz pomivala, on pa je medtem delal druge stvari, npr. popravil zleb ki ni bil raven, fiksiral ograjo na balkonih, eno ograjco iz sušic je ostruzil on, postavila sva jo skupaj. Ce ne drugega je najini psicko peljal na sprehod. Barvala sva skupaj, fugirala sva ploscice po tleh skupaj. Uglavnem ena opravila se ziher delijo na spol, ze zaradi tega ker se eni bolj znajdejo na dolocenih podrocjih.


To že, samo kuhanje in pomivanje posode gotovo nista eni izmed takih opravil. Logično je, da ženska ne bo pomagala pri fizično težjih delih, če nima dovolj moči. Prav tako je recimo logično, da bo ženska fantu zašila luknjo na majici, če on npr. nima pojma o šivanju.
Ti si pa itak napisala, da sta hiško pospravljala skupaj, torej je bila delitev dela poštena. Če pa bi ti kuhala, pospravljala in pomivala, on pa ne, pa to po mojem mnenju ne bi bilo pravično. :)
barbika_444
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 12. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a barbika_444 » 03. Dec. 2008 16:46

Moj NE kuha ....pa ne zato, ker ne bi hotel al ne bi znal....nasprotno, prav rad je kej skuhal...dokler mi ni poču film.... kuhinja je bila za tem, ko je on pripravil kosilo KATASTROFA - ampak dobesedno. In ko sm porabljala ure in ure, da sm zdrgnla ploščice, pult, ročke od omar (ki jih je seveda prjemu z mastnimi in usranimi rokami), pomila 256 posod, ki jih je pri tem umazu sem rekla NE, od sedaj kuham jst. Mi je tko velik lažje.

Drgač pa moj posesa (ko ga parkrat opomnem), obeša perilo in puca kopalnico. Posode ne pomiva, ker itak jo morm jst za njem še enkrat... Če sm pa ful zmatrana, pa ni panike, mu pač povem kaj je za narest in to nardi (sicer z malo godrnjanja in ne lih tko popolno, sam to takrat pač prežvečm)

Ko pa delava generalko, mava pa vsak svojo cunjo v rok :)
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 03. Dec. 2008 18:06

jullia_ napisal/-a:A pa so tole tebi res zdi poštena delitev?
Travo se kosi parkrat letno, za odnos smeti porabiš 2 minuti, avtomobile se popravlja občasno. Kako pogosto bi pa vidva jedla, če bi si ti vzela za kuho toliko časa, kot on za te svoje zadolžitve?


v bistvu sploh ne vem, zakaj mora biti to pošteno. ne vem, zakaj bi jaz zahtevala, da on mora kuhati, če je meni to opravilo všeč, njemu pa niti podrazno. razumem, da si skuha pač, ko mene ni oz. je normalno, da si zna pripravit obrok in ni lačen. ampak da bi recimo moral on kuhati ob nedeljah, pa ravno ne zahtevam.
sicer pa ja. meni se zdi taka delitev 'normalna', ker sem tako navajena, naučena, imava tak 'tih dogovor'. in sigurno imajo drugi pari drugačne dogovore, ki njim ogovarjajo.
zdi se mi edino nesmiselno, da nekatere mislite, da če zdaj pa ženska kuha in pospravlja, da ima lenega fanta, da bi morala biti delitev dela (oba delata vse, en dan eno, drugi dan drugo) innevemkajševse. v glavnem, meni je pomembno edino to, da se s partnerjem sporazumem in dogovorim glede dela. če jaz nekaj ne morem, to opravi on in obratno. drugače pa imava vsak svoje delo. in tako se vsaka druga pač dogovori s svojim fantom. :wink:
edino pri otrocih, tu pa sem za 100% 'delitev dela'. :)

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]