Moški in gospodinjska dela

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Vam partner pomaga pri hišnih opravilih?

da
28
58%
občasno
9
19%
da,če ga prosim
11
23%
Skupaj glasov : 48

Uporabniški avatar
dorothea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 11. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a dorothea » 10. Dec. 2008 20:51

http://www.notpadu.si/video/sezona-3/od ... mocnikovi/

tkole upam da bo kmal pr vsaki ženski :) mal heca more bit:)
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 10. Dec. 2008 21:41

More bit 50%=50%, vsi smo ljudje..
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 10. Dec. 2008 22:45

Od moje kolegice tip je pa ful posrečen, ker prej ni znal nič kuhat in nikol ni bil kej preveč za to, zadnje čase pa hodi na razne tečaje in takoj ko vid koga ki kuha se postav zdraven pa sprašuje ko mali otrok... :D
Tko da je čist freak pa skos visi v kuhni. :D
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 11. Dec. 2008 11:07

Moj dragi pa ni šansss da bi pospravu sobo.Posodo še pomije za sabo,pa juho si tud skuha.Sam sobe pa nebi pospravu za nč na svetu.Prej mu jo je pucala mamica,zdej mu jo pa jst.Sam dobr itak žvim pr njemu tko da mi ni panike,sam učasih kr znorim.Pa njegova kopalnica je tud polom.Tko da kar se pospravlanja tiče je katastrofa!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 11. Dec. 2008 16:22

Jst mam eno (slabo) navado, da dostkrat presojam po tem, kar vidm, ko stopm skoz vrata. Eno je, da mi sam ambient pač ni ušečen, ni kej, usak po svoje, čist drugo pa, da je plac umazan in zanemarjen.

In ko sm pred leti prvč pršla h enmu biušmu domou, me je skor na rit vrgl. Taka navlaka, kt je vladala tm ... In baje, da se je model še potrudu zame in pospravu predn sm pršla. Hm?! U takmu nikol ne bi mogla živet, kr bi mogla reorganizirat celo bajto, če bi hotla dosešt (saj prbližn) tako stanje, kt sm ga vajena (česar se seveda ne bi šla, glede na to, da je takrat žveu s tastarimi). Kako bo zadeva zgledala zdej, ko se seli na svoje, se bo pa še pokazal.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 12. Dec. 2008 11:42

moj ni ravno vzorna gospodinja, vseeno pa stvari naredi, če ne prej takrat, ko je res že vse zasvinjano :D . pri kuhanju sem sicer glavna jaz, mi pa ponadvadi pomaga tako da olupi/nareže zelenjavo, opere solato... tud cunje da prat in sušit,samo likanje mu ne diši. sej tiste hlače in pulover si že zlika preden gre v službo,da bi pa zlikal celo žehto,tega pa pomoje ne bom dočakala.no ja,lahko bi bil mal bolj priden...

tista štorija o uporabljenih vložkih sredi kopalnice,to pa človek ne more verjet da so ljudje lahko tko svinjski. eno je,če ma človek malo razmetano ampak čisto,drugo pa da je vse zapacano in zasvinjano :tot:
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 12. Dec. 2008 14:18

ryu10kyu napisal/-a:
LuvDancin napisal/-a:
*hox* napisal/-a:Moj fant naredi vse kar je treba. :zustimm:

Moj tudi. Posesa flet, poriba, zlikat si zna, oprat tudi, kuha ful rad in zlo dobr ... Za ožent! :zustimm:

On morda je...ampak ali se vprašaš ali si ti za oženiti (oziroma omožiti)?

Vidim, da je ratala kr ena debata na moj post.
Brez skrbi, tud jz znam (in naredim) marsikaj, se pa včasih pustim pocrklat s kakim dobrim kosilcem, kar pa tud ni narobe, ne? Naslednji vikend pa on malo več počiva. :wink:
Uporabniški avatar
BlackMagicWoman
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 22. 4. 2008
Kraj: Somewhere over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackMagicWoman » 12. Dec. 2008 23:42

Jaz lahko za svojega fanta povem le to da je najboljši. Vso delo si lepo razdeliva. Nikoli ne rečeva npr. ti boš to naredil, jaz bom tisto, ampak delava timsko, tako da mi recimo on vedno brez da bi me vprašal pomaga, ali pa jaz delam eno, on pa se prime drugega dela. Včasih pa se recimo prav kregava kdo bo pomil posodo, ker jo hočeva oba. Na splošno pa se v vseh stvareh odlično dopolnjujeva.
Pain is temporary, glory is forever!
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 13. Dec. 2008 9:00

ryu10kyu napisal/-a:
obliterator napisal/-a:Kar se pa meni zdi zabavno je, da se vedno več ženskam kratko malo j*** za ta stvari in raje posedajo in nakupujejo in podobne stvari. Seveda si me drznem posploševati moje opažanje na celotno žensko populacijo, vendar se opazno pojavlja nek trend.
Bi mogoče katera hotela to pojasniti.


Tebi je zabavno...moški drugače gledajo na to.
Meni se zdi normalno, da ima ženska neke navade tudi v gospodinjstvu in ji ni težko doma kaj narediti. V nasprotnem primeru pač dolgoročno pri meni ne bo šlo skozi.
Ker ženske, ki zna biti samo "lepa", poležava in špila damo pač ne želim imeti ob sebi.
Če pa komu to odgovarja pa njegova izbira.


Jaz ugotavljam, da se moraš včasih pač odločit al je stanovanje v nulo pospravljeno al pa maš čas za druge stvari. Pač meni stanovanje popolnoma brez prahu in vse pospravljeno in sterilno pač ni prioriteta in si včas rajš vzamem čas za prjatle kot pa da bi prežvela popoldan med pospravljanjem.
Bi pa jaz rekla, da so neke navade nujne za oba spola. Men bi blo pač smešn, če tip ne bi znal niti krožnika pomit, niti pržgat gumba za pranje na pralnem stroju. Sem mnenja, da morš znat tok da ti znese stvari sam narest, ne nujno popolno in ne nujno čist vse ampak, da ti to prnese določeno samostojnost in verjetno do nekoga (ne glede na spol), ki ob tem da rečeš ej dej ti pomij tole šalco samo milo gleda in ne ve kaj bi, bi mene minilo vse spoštovanje do njega/nje.
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 13. Dec. 2008 11:12

Sem alergičen na hišni prah, tko da si mislite kak zgleda moja soba. Čista, vse pospravljeno, vse urejeno in na svojih mestih. Za razliko od sestrine. Pride domov iz šole pa si more prvo plac nardit da lahk da knjige na mizo :lol:

Drugače se pa moram svoji mami zahvalt, da me je naučila vseh gospodinjskih navad. Tko da znam dat oblačila prat, pomivalni stroj naštimat, likat, hendlat s sušilnim strojem, ter deloma kuhat. Sem v nedeljo spekel 7 različnih vrst muffinov :D

Pa ko sem v ljubljani študiral, sem mel poraznega cimra kar se tiče pospravljanja pa čiščenja. Pa sem ga v enem letu tko fajn zdresiral, da še zdj ko me ni več v lj, ma vse tipi topi :rofl:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Dec. 2008 11:50

*QueenBitch* napisal/-a:
Jaz ugotavljam, da se moraš včasih pač odločit al je stanovanje v nulo pospravljeno al pa maš čas za druge stvari. Pač meni stanovanje popolnoma brez prahu in vse pospravljeno in sterilno pač ni prioriteta in si včas rajš vzamem čas za prjatle kot pa da bi prežvela popoldan med pospravljanjem.


Se strinjam. Na to zdaj počasi mojo mami navajam, da bo imela več od tega, če bo šla popoldne z mano na sprehod, kot pa doma sesala in glancala celo popoldne :)
Uporabniški avatar
Leyla_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Leyla_ » 14. Dec. 2008 9:35

moj dragi je kar dober v tem. kar sam se spravi čistiti, pere obleke, pomaga mi pri kuhanju. pohvalno :)
"Jag är ingen bott Jag är en väldigt, väldigt vacker tjej"
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 15. Dec. 2008 20:32

BlackMagicWoman napisal/-a:Jaz lahko za svojega fanta povem le to da je najboljši. Vso delo si lepo razdeliva. Nikoli ne rečeva npr. ti boš to naredil, jaz bom tisto, ampak delava timsko, tako da mi recimo on vedno brez da bi me vprašal pomaga, ali pa jaz delam eno, on pa se prime drugega dela. Včasih pa se recimo prav kregava kdo bo pomil posodo, ker jo hočeva oba. Na splošno pa se v vseh stvareh odlično dopolnjujeva.


vidva sta pa en posrečen par. da bi se midva kregala kdo bo posodo pomil. mislim, da tega ne bom vidla :D če js kuham, on pomiva ipd. da bi se pa kr oba zagnala posodo pomit - to pa ne :P
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 15. Dec. 2008 20:38

He, he, midva mava tud tko zmenen, da če jst kuham (kar je skor zmeri), on pomije posodo...če se mi da, jo tud jst namest njega. Drgač pa nimava lih tko določen, kaj kdo dela, kar je za narest, nardi pač un, k ma cajt, al pa oba, si razdeliva.
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 16. Dec. 2008 9:57

anoyel napisal/-a:
BlackMagicWoman napisal/-a:Jaz lahko za svojega fanta povem le to da je najboljši. Vso delo si lepo razdeliva. Nikoli ne rečeva npr. ti boš to naredil, jaz bom tisto, ampak delava timsko, tako da mi recimo on vedno brez da bi me vprašal pomaga, ali pa jaz delam eno, on pa se prime drugega dela. Včasih pa se recimo prav kregava kdo bo pomil posodo, ker jo hočeva oba. Na splošno pa se v vseh stvareh odlično dopolnjujeva.


vidva sta pa en posrečen par. da bi se midva kregala kdo bo posodo pomil. mislim, da tega ne bom vidla :D če js kuham, on pomiva ipd. da bi se pa kr oba zagnala posodo pomit - to pa ne :P


Uuu jaz bi tud tazga k komi čaka, da bo pomil posodo....k jaz je res ne maram pomivat. Lohk pa kuham. Hehe. :D

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov