Klepetalnica

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 03. Avg. 2013 16:52

dot napisal/-a:^^ Hm, res? :gruebel: Vem, da sem pri nekaterih znamkah opazila, da se z obsegom veča tudi košarica, ampak so mi celo prodajalke rekle, da je to čudno / ne bi smelo biti tako in da naj bi bila košarica A pač košarica A, košarica B košarica B itd. :) Ker ponekod so pa košarice skos enake, le obseg traku spreminjajo (tako mi je tudi mati razložila pred mnogimi leti... mogoče je bila to še stara varianta proizvodnje in so jo zdaj izpopolnili s prilagajanjem velikosti košarice? pojma nimam). :)


Ja, je tako, vsaj kar se tiče standardiziranih številk. Ni nujno, da vsi uporabljajo standardizirane številke, ampak, če je označeno, da je številka na primer evropska ali angleška pred velikostjo košarice, tako, da na primer piše EU 65A ali UK 28A, bi načeloma to morala biti standardizirana evropska ali angleška številka in bi morala košarica EU 65A biti bistveno drugačna od košarice EU 85A, košarica UK 28A pa bistveno drugačna od košarice UK 36A. :)
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 25. Avg. 2013 19:24

men gre pa tk na k*, ko kupujem hlače. visoka 183 cm, in bog pomagi najdit hlače k so dost dolge, k mam res dolge noge. fml :( in da se ubiješ, v slo nimajo ponavadi hlač k majo mal dalše hlačnce. prek neta pa mi ni neki za kupovat hlač :/
sem bla pa ful srečna na morju, kr so in dalmatinke in dalmatinci ful visoki in mnde niti 1 min nisn bla zafustrirana zrad svoje višine. prov noro mi je blo. punce isto visoke, lepi fanti višji... mmm <3 heaven!
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 08. Sep. 2013 20:06

*Abby** napisal/-a:Hm. Morda bi pa še vseeno vprašanje, ki ga je zastavil moj fant, pa mu bi res rada izvedela odgovor.

Ti trdiš, da se človeški značaj ne spreminja. Trdiš tudi, da lahko iz postave neke osebe doumeš njegov značaj. Torej: Če oseba shujša, se spremeni njegov značaj, torej se človek spreminja. Huh. Kako se boš pa iz tega izmazal? Praktično nujno moraš priznati, da se motiš ... ali pa trditi, da nihče na tem svetu ne more shujšati ... :D


zdaj bo še on začel, al kaj? :D sta pa res za skup :P

zanimiva teza :D

zakaj pa misliš, da je tok težav s hujšanjem v razvitem svetu? :D ker ogromno ljudi ki hoče shujšat jim ne uspe. ker je pač zelo malo ljudi možnih spremenit osebnost, da začnejo skrbet za zdravje, so vztrajni, da shujšajo, IN vztrajni, da tako tudi ostane.
MNOGO jih začne razmišljat o tem šele ko se pojavijo resne posledice zanemarjanja zdravja.

in tako je tudi pri zvezah. od tistih ki bluzijo, so le redki zmožni dejansko se zresnit, vztrajat v zvezi, IN vztrajat v v zvezi da pride do poroke, družine.
MNOGI, še posebej ženske, začnejo razmišljat o resnih zvezah šele ko pridejo leta in se čas za ustvarjanje družine izteka (zato je tudi samskih žensk od 30 - 40, ki iščejo resno zvezo precej več kot moških). v to pa niso nikol prisiljeni, ker njihovo življenje ni ogroženo.

torej, ubistvu ja, se motim. ampak ne tako zelo. zelo redki so dejansko zmožni spremenit glavne vrednote v življenju. in to vidiš tako pri ljudeh ki hujšajo kot pri ljudeh v zvezah.
hej norci :)
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 08. Sep. 2013 20:09

^^ Oh, ganjena sem. Ljudje se lahko spremenijo. Napisal si! :D

Odlično, se pa tudi strinjam, da utrjene, bazične vrednote in prepričanja le redki spremenijo. Ni pa vsako prepričanje bazično ... to se bova pa še naučila, a ne? :D
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 08. Sep. 2013 20:13

oh jej.. upam da maš kkšne robčke ob sebi :D

lahko se, ampak pri tem je potrebno velik volje in truda ;) ali pa so v to prisiljeni :D tako da je takih ljudi zelo malo.
vseen se bom pri izbiranju punc raje obdržal kriterij da se prej ni fukarila z neznanci :D
hej norci :)
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 08. Sep. 2013 20:17

No, glej ... tole je čisto druga stvar, kot tvoje zatrjevanje, da se ljudje ne morejo spremenit. Kakšno punco si boš izbiral, je pa seveda čisto tvoja stvar.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 15. Sep. 2013 0:01

mastermind napisal/-a:Jst se delno strinjam s slovencem. Zakaj pa ne bi začeli kroničnim pijancem, strastnim kadilcem in podobnim pacientom zaračunavati zdravstvenih storitev, ki so posledica teh nezdravih razvad. Če kadiš, ni panike, kadi, ampak ne pa potem obremenjevat vseh ostalih s pljučnimi in drugačnimi boleznimi, ki so posledica 20, 30, vseživljenskega kajenja. O alkoholu pa sploh ne bom začenjal, je pa isti princip.

Se pa strinjam, to je zelo skrajen ukrep. Še vedno sem mnenja, da je potrebno v prvi vrsti z izobraževanjem, vzpodbujanjem, tudi obdavčevanjem spodbujati zdrav življenski slog. Skandinavci veljajo za precej zdrave ljudi, alkohol je tam 3x toliko kot pri nas. Cigareti stanejo v Oslu 11€, pivo v trgovini 3€.

Se mi zdi pa malo neumno, da se tukaj smeti temo o fitnes puncah s popolnoma drugačnimi problemi.


dobr, o ukrepih.. to si ideje na pamet. sigurno bi se dalo najt kakšne manj "grozljive" kot mi v momentu padejo na pamet.

ampak, ukrepi ki se izvajajo zdaj, niso učinkoviti, glede na to da je vedno več tega, poleg tega pa najdeš še liberalčke ki bi debeluharje še spodbujali naj uživajo v žretju :roll:

sem absolutno za obdavčenje! ne le cigaret in alkohola, pač pa tud sranja od hrane ki ga najdeš v trgovinah. sam seveda najprej dopovej to najbolj glasnim gobcem ki so polni idej o boljšem svetu, sami bi pa pedofila iz zapora spustil, če bi jih zadost ganljivo pogledal in omenil človeške pravice.
hej norci :)
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 15. Sep. 2013 0:57

slovenc79 napisal/-a:
mastermind napisal/-a:Jst se delno strinjam s slovencem. Zakaj pa ne bi začeli kroničnim pijancem, strastnim kadilcem in podobnim pacientom zaračunavati zdravstvenih storitev, ki so posledica teh nezdravih razvad. Če kadiš, ni panike, kadi, ampak ne pa potem obremenjevat vseh ostalih s pljučnimi in drugačnimi boleznimi, ki so posledica 20, 30, vseživljenskega kajenja. O alkoholu pa sploh ne bom začenjal, je pa isti princip.

Se pa strinjam, to je zelo skrajen ukrep. Še vedno sem mnenja, da je potrebno v prvi vrsti z izobraževanjem, vzpodbujanjem, tudi obdavčevanjem spodbujati zdrav življenski slog. Skandinavci veljajo za precej zdrave ljudi, alkohol je tam 3x toliko kot pri nas. Cigareti stanejo v Oslu 11€, pivo v trgovini 3€.

Se mi zdi pa malo neumno, da se tukaj smeti temo o fitnes puncah s popolnoma drugačnimi problemi.


dobr, o ukrepih.. to si ideje na pamet. sigurno bi se dalo najt kakšne manj "grozljive" kot mi v momentu padejo na pamet.

ampak, ukrepi ki se izvajajo zdaj, niso učinkoviti, glede na to da je vedno več tega, poleg tega pa najdeš še liberalčke ki bi debeluharje še spodbujali naj uživajo v žretju :roll:

sem absolutno za obdavčenje! ne le cigaret in alkohola, pač pa tud sranja od hrane ki ga najdeš v trgovinah. sam seveda najprej dopovej to najbolj glasnim gobcem ki so polni idej o boljšem svetu, sami bi pa pedofila iz zapora spustil, če bi jih zadost ganljivo pogledal in omenil človeške pravice.

Nevem sicer komu točno je bilo to namenjeno, pa vseeno; s pravilnimi prijemi se da narod precej spametovat. Najbolj očiten primer je recimo prometna in eko kultura. Zakaj balkanci, ko pridejo v Nemčijo, Švico ne pičijo ko budale in zakaj ne mečejo stvari čez okno? Zaradi ukrepov. Prav zako imaš primer ZDA, kjer je speedinga izredno malo, vsaj po lastnih izkušnjah. Se voziš pa iz LJ do CE enkrat pa lahko našteješ kar ene par padalcev.
Kaj hočem povedat? S pravilno vzgojo mladih, otrok, se da marsikaj spremenit. Samo mora biti striktno in za vse enako, brez odpustkov.

Pa meni osebno se alkohol in cigareti niti ne zdijo zelo grozen problem, predvsem druge stvari, pomanjkanje telesne aktivnosti, sedenje po 10h na dan...

Aja, pa obdavčenje hrane? C'mon, ta je že mal huda..
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Sep. 2013 7:36

mastermind napisal/-a:Skandinavci veljajo za precej zdrave ljudi, alkohol je tam 3x toliko kot pri nas. Cigareti stanejo v Oslu 11€, pivo v trgovini 3€.



skandinavci, če so zdravi, so zdravi zaradi cen. namreč ko pridejo v cenejše države, se do mrtvega napijejo! Sploh je pa norveška cena malo smešna zadeva, namreč tam gor je verjetno socialna podpora nekje v razredu naše povprečne plače, če ne kaj višja...
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 15. Sep. 2013 9:28

Jp, Skandinavci pa res že klišejsko veljajo za 'kronike', ne vem, kok je to kaj zdravo :) Pa depresija naj bi bila razširjena tam zgoraj, sploh zaradi tistega obdobja večne teme in mraza... o tistih organiziranih pijančevskih potovanjih z ladjico v druge države zaradi domačih visokih cen alkohola so pa tudi že pogosto pisali :/ Je pa vseeno fino, če s cenami vsaj malo preprečijo.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 15. Sep. 2013 11:17

Dejte nadaljevat s to temo v podsklopu Zdravje. :) Hvala :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 14. Mar. 2014 19:23

*mala* napisal/-a:Slovenc- smem vprašat, kaj sploh rad počneš? Kaj bo pritegnilo punco pri tebi? Kaj počeš v prostem času? Poleg športa in kompa...

Firbec pač...k se mi zdi, da iščeš punco, ki ustreza veliko merilom, sam pa nimaš kaj dosti ponudit v zameno. Ali pač? Preseneti me!


marsikej se najde, vejo tisti ki jim zaupam in ki jih v živo spoznam. na javnem forumu, sploh pa na tem, ne mislim svojga lajfa u detajle predstavljat kot ostali.
firbec ni dovolj. če bi te zanimal za kej več bi se že spoznala pa bi marsikej zvedla o men :)
hej norci :)
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 16. Mar. 2014 22:54

Exit napisal/-a:men gre pa tk na k*, ko kupujem hlače. visoka 183 cm, in bog pomagi najdit hlače k so dost dolge, k mam res dolge noge. fml :( in da se ubiješ, v slo nimajo ponavadi hlač k majo mal dalše hlačnce. prek neta pa mi ni neki za kupovat hlač :/
sem bla pa ful srečna na morju, kr so in dalmatinke in dalmatinci ful visoki in mnde niti 1 min nisn bla zafustrirana zrad svoje višine. prov noro mi je blo. punce isto visoke, lepi fanti višji... mmm <3 heaven!
Ne vem zakaj so visoke zenske tako zafrustrirane glede tega. Sej obstajamo tipi, ki nam je to vsec. Po svoje je plus, ker male zenske majo tezko lepe noge.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 17. Mar. 2014 2:26

isto so zafrustrirane kot majhni tipi :D sem zihr da Exit raj vidi da bo njen tip višji od nje, jaz pa, da je moja manjša od mene.
hej norci :)
vilamalina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 13. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a vilamalina » 24. Apr. 2014 21:10

nima veze ;)
Zadnjič spremenil vilamalina, dne 24. Apr. 2014 21:43, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov