Kdo plačuje?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Me.Myself.and.MY.EGO
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 15. 5. 2009
Kraj: Mars

Neprebrana objavaNapisal/-a Me.Myself.and.MY.EGO » 25. Nov. 2009 22:45

no a kera časti pivo?
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 26. Nov. 2009 11:14

Veliko nas je, ki častimo pivo.

Znam častit tudi benz za trip, kinderjajčke in pivo iz petrola, vstopnino za bazen, karto za smučarijo in škatlo čaja ki ga rad pije.
Če denar imam mi ne bo nikoil težko dat, klinc težko, še razmišljam ne o tem. Ljubljeno osebo kam peljat, razveselit, preživljat čas z njo, jeb* se mi za evre. Z osebami ki bi to znale izkoriščat se pa že v štartu niti ne zapletem, ker mi tovrstni stiskaški odnos do denarja ni kul, ker sčasoma pride do tega da parček ves svoj čas preleži na kavču - ker je za vse drugo pač škoda denarja :evil:
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Me.Myself.and.MY.EGO
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 15. 5. 2009
Kraj: Mars

Neprebrana objavaNapisal/-a Me.Myself.and.MY.EGO » 26. Nov. 2009 15:25

jst sm mislu če kdo meni časti per? :P

no vseeno...cheers :bia:

drugače pa...na prvem "dejtu" kdo ponavadi? fantje ane? samo vprašanje je...ne provociram
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 26. Nov. 2009 15:25

ja fantje :D oz. tisti ki povabi
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 26. Nov. 2009 15:33

^^ Na 1. zmenku sem tudi jaz bolj za to, da plača fant (sploh če on povabi), ne vem, no. Potem pa izmenjaje. Js sm za pol-pol, usaj dokler sta par, ki ne živi skupaj. Potem ko pa enkrat živiš z nekom pa si ne predstavljam ločenih financ.
Infatuation
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 6. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Infatuation » 29. Jan. 2010 12:49

snezinka* napisal/-a:^^ Na 1. zmenku sem tudi jaz bolj za to, da plača fant (sploh če on povabi), ne vem, no. Potem pa izmenjaje. Js sm za pol-pol, usaj dokler sta par, ki ne živi skupaj. Potem ko pa enkrat živiš z nekom pa si ne predstavljam ločenih financ.


Se popolnoma strinjam z napisanim. :)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 29. Jan. 2010 13:38

snezinka* napisal/-a: Potem ko pa enkrat živiš z nekom pa si ne predstavljam ločenih financ.


se vidi, da si ženska! da bi jaz denar domov nosil pa da ne bi imel popolne kontrole nad svojimi financami? :eek: :eek: :eek:

ni mi problema dati svoje bančne kartice ženi, ve tudi PIN, ampak mi prej pove kaj bo kupila in koliko zapravila, tako da že vnaprej vem, kakšno bo novo stanje na kartici. pri naju se tudi ve, kdo za kaj plačuje, koliko denarja lahko mesečno pričakuje od mene za hrano itd. tako da potem ona razpolaga s stroški gospodinjstva.

da bi pa imela skupen račun, s katerega bi vsak od naju lahko črpal samovoljno denar, si pa ne predstavljam in to se ne bo nikoli zgodilo!

sem pač takšen, da hočem imeti popolno kontrolo nad svojim denarjem!
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 29. Jan. 2010 13:52

Tista, ki je napisala, da gre kasneje denar pol-pol (pijače ipd.) - to je men totalno čudno. Ne morš na pijači svoje plačat in to je to. midva mava tko da vsak enkrat plača rundo oz ko gremo redno pit konstantno plačuje on, ker pač tako hoče. btw, jaz sem še študentka, on pa redno zaposlen, poleg tega ima več kot solidno službo, tako da tud to morš gledat na položaj. :)
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 29. Jan. 2010 15:35

Jochie napisal/-a:
snezinka* napisal/-a: Potem ko pa enkrat živiš z nekom pa si ne predstavljam ločenih financ.


se vidi, da si ženska! da bi jaz denar domov nosil pa da ne bi imel popolne kontrole nad svojimi financami? :eek: :eek: :eek:

ni mi problema dati svoje bančne kartice ženi, ve tudi PIN, ampak mi prej pove kaj bo kupila in koliko zapravila, tako da že vnaprej vem, kakšno bo novo stanje na kartici. pri naju se tudi ve, kdo za kaj plačuje, koliko denarja lahko mesečno pričakuje od mene za hrano itd. tako da potem ona razpolaga s stroški gospodinjstva.

da bi pa imela skupen račun, s katerega bi vsak od naju lahko črpal samovoljno denar, si pa ne predstavljam in to se ne bo nikoli zgodilo!

sem pač takšen, da hočem imeti popolno kontrolo nad svojim denarjem!


s tem se strinjam.
jaz si predstavljam nekako tako: on bo imel/ima kar solidno plačo (in večinoma nič na banki ampak doma v sefu - ima s.p). jaz pričakujem glede na izobrazbo tudi solidno plačo - denar večinoma na banki.
in si zato predstavljam nekak tak, da on, ki ima denar doma, da sproti za kuhinjo, čeke,večerje,bencin ipd. moj denar pa ostaja na banki in se porablja za kaj večjega (recimo novo pohištvo, avto, kredite,potovanja ipd.). tako imajo urejeno tudi zdaj pri njih doma, in jim prav lepo laufa.
seveda takrat, ko bi vzela kaj iz sefa, se to pove. in tako tudi, če on plača kaj z mojo kartico.

ampak to si jaz predstavljam pod pojmom skupne finance (ločene finance so zame npr. da grem enkrat na teden v trgovino, zapravim 100€, od tega mi on da 50€ in jaz 50€ - se pravi, da vse gre točno na pol).
“Fashion does not only exists in dresses;
fashion is in the air, it is brought in by the wind,
one feels it coming, breathes it in,
it is in the sky and on the pavement,
it depends on ideas, customs, and happenings” - Coco Chanel
Uporabniški avatar
Dorotheia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 2. 11. 2006
Kraj: Na poti k sanjam...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dorotheia » 31. Jan. 2010 18:45

V_Rose_V napisal/-a:
Mimi_M napisal/-a:Midva dobiva približno enako plačo in razpolagava vsak s svojo, pa se še nikol, res čist nikol nisva sploh sporekla zarad denarja :wink:
Vsak ima svoje izdatke, npr. jaz plačujem obrok kredita za svoj avto, šolnino, življenjsko zavarovanje... samoumevno mi je, da so to moji stroški. Enako on plačuje preživnino, svoje življenjsko zavarovanje...
Tankava vsak svoj avto, v trgovino gre enkrat eden, drugič drugi, lahko bi se reklo, da imava ločene finance.
Če kupujeva kakšno darilo, zbereva skupi, ni pa nujno, da sta prispevka čist enaka; za dopust tud prispevava oba in to enako (kar se tiče aranžmaja)...
KO kam greva, nikol ni problem, kdo bo plačal, npr. če greva vsavno plača eden, drug pa večerjo in tko je zmeri; za svoje prčkarije pa itak zapravlja vsak zase. :)
Ideja o popolnoma skupnih financah mi itak ni čist jasna in niti ni preveč všeč; ne vem, jst recimo dost več zapravim od njega, ki mu od plače ostane kr dost, in se mi ne bi zdelo fer, da za svoj luskuz zapravljam njegov denar.


se podpisujem pod to...pri nama je enako...svoje položnice plačam sama (fon, zavarovanje, avro, življenjsko...) in on enako...položnice, ki pa so od stanovanja, pa si deliva...kar se hrane tiče pa tudi-enkrat en, enkrat drugi. če kam greva, plača enkrat en, enkrat drugi-kino, bazen, večerja...do sedaj je skoz tako funkcioniralo. če pa bi kdaj kateri od naju potreboval kaj denarja, pa mu bo drugi itak dal al pa plačal njegov del česa.


Evo, tudi pri nama je tako.
...vedno si prvi prinesel mi sonce in jutro z okusom poljuba...
NattyVIP
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a NattyVIP » 31. Jan. 2010 20:11

si ne predstavljam da bi zapravljala od partnerja denar, tako da sem absolutno za locene finance, ne pa da se vse steka na en racun in pol se zapravlja. kaos... pa tudi ne bi blo fer ce en dobiva 600€ place, drug pa 2000€... nevem no, men to ni. razumem pa da bi tisti z vec place kdaj kej vec pac prispeval - veckrat placal vecerjo, racun v trgovini alpa tko kej, ne pa zmeram.
tudi v zvezi mi je blo zmer ko je on placal, ful trapasto ko da sm odvisna (njemu so dajali €€ starsi, ker sinko razvajeni pac ni hotel nikjer delat, jaz sem delala preko SS vsak dan po 7ur) in sm bla cist happy ko sm lohk js placala, tud bencin ceprav je blo za njegov avto in js sploh se nism mela izpita, alpa karte za kino in tko pac kaksne drazje stroske...
Uporabniški avatar
Mellyora
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 22. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Mellyora » 01. Feb. 2010 4:44

Jochie napisal/-a:
snezinka* napisal/-a: Potem ko pa enkrat živiš z nekom pa si ne predstavljam ločenih financ.


se vidi, da si ženska! da bi jaz denar domov nosil pa da ne bi imel popolne kontrole nad svojimi financami? :eek: :eek: :eek:

ni mi problema dati svoje bančne kartice ženi, ve tudi PIN, ampak mi prej pove kaj bo kupila in koliko zapravila, tako da že vnaprej vem, kakšno bo novo stanje na kartici. pri naju se tudi ve, kdo za kaj plačuje, koliko denarja lahko mesečno pričakuje od mene za hrano itd. tako da potem ona razpolaga s stroški gospodinjstva.

da bi pa imela skupen račun, s katerega bi vsak od naju lahko črpal samovoljno denar, si pa ne predstavljam in to se ne bo nikoli zgodilo!

sem pač takšen, da hočem imeti popolno kontrolo nad svojim denarjem!


s tem se tud jz strinjam.
Freedom is just another word for nothing left to lose..J.Joplin
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 23. Feb. 2010 16:24

Se strinjam z gornjim komentarjem.

Kaj pa, da greš narazen in nazadnje tebi nič ne ostane? Mene mama uči, da nekaj skrite rezerve moreš imeti, za katero fant/mož ne rabi znati.

Mi je povedala kako je bilo, ko ji je prvi mož umru pa je morala socialni/sodišču dokazovat kaj je njeno in da bo to v dobro otrok, ki sta jih imela. So se takoj pojavile moževe sestre, ki so mislile, da bodo one kaj dobile ne pa njegove hčerke.

Vidim pa še en primer kjer imajo oče/mama/sin skupne finance. To zgleda tako, da dokler je vsi vzamejo iz kupčka, ko ni pa ni za vse. To ni dobro, ker se niti en mesec ne zgodi, da bi ostalo 20 evrov, ker bo nekdo vzel, ko pa treba registrirat avto je pa problem, ker ni nič našparanega.

Ko sva na morju oba krijeva stroške v istem deležu, denar dava v skupno denarnico in pol on plačuje, zaradi tuje valute, si pa tudi sama lahko vzamem brez vprašanja denar ne bo težil zaradi tega.

Ko pa greva na kakšno pijačo pa ponavadi on krije stroške (nisva tako razsipna glede tega, kavica dve v enem mescu, pa recimo 20 evrov na mesec za hrano, če jeva zunaj). Zaenkrat živmo vsak pri sebi in vsak krije stroške pri sebi doma. Pri tej stvari pa on več porabi pri meni, ker on 5 dni na teden prespi pri meni ja pa samo čez vikend pri njemu.

V glavnem pa imava vsak svoj denar, ker on doma veliko stvari financira in bi mojega hitro zmanjkalo, če bi imela skupne finance. Sama pa ne bom finančno podpirala njegovih staršev.
Uporabniški avatar
N0ty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 9. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a N0ty » 01. Mar. 2010 16:50

Midva mava kar se tega tiče tud kr lepo poštimano... Sicer je bogi revež rabu skorej dva meseca da me je loh še kkšno pijačo (razn 1.) častiu, ker pač res toooolk mal spijem, in pol še če jz za 1. rundo dam (in po možnosti tist sok dve uri skup pijem :D ) nima šanse se izprsit :)

Zdej pa ne vem, novo leto sva si vsak svoj delež plačala, mela pa tut nekak dol skupn denar. Je pa meni precej logično da če si on kup rakijo za 12eu, vse skup je pa račun 18eu... da ne bom ravno za polovico dala, če je tist zgolj za njega.
Prav tako ne prčakujm od njega, da če bi si jz nabavla 6pack sojinega mleka (k se ga on ne dotakne spljoh) da bi zahtevala od njega polovico...

Ko greva pa km vn jest, v savno, plavat, kino... je pa ponavadi tko da dokler mam jz denar se zagrebem da plačam, ker slej al prej se zgodi da s plačo zamujajo in je tiste dni pol on kavalir.

Pa tut nekak tko je da če on men npr. kup 2 škatli čikov, mu ne bom šla dnarja nazaj dajat, ampk bom jz njemu naslednič kupla cigarete in to je to.


Mi je šlo pa pr bivših na živce to, da sm jz mela dost dnarja, ker valda nism pila alkohola, nism kadila, zapravla v celmu večeru zase maximalno za dve pijače... on pa kadiu, piu... pol je blo pa nonstop: N0ty dej posod, a maš še kj, a loh za en pir založiš itd... Tega denarja nism nikol vidla.
Pa zmaga mi en dečko s kermu sva šla v trgovino, si kupm cigarete pa vžigalnik, on vzame vžigalnik... in mi ga čez ene 300m da, in zravn doda: na, to je pa zate (ves sladk, ko da mi daje uro za 500eu)
Tko like..eeeeem... JA VEM DA JE ZAME, ČE SM GA SEB KUPLA :eek:
Fightin for a peace is like fu*king for virginity
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 01. Mar. 2010 22:36

:) Tud jaz sem za ločeno ja, če ne bi mi tipi ves denar zapravili.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov