Kdaj moški odrastejo?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

=zabica=
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 28. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a =zabica= » 09. Avg. 2009 16:55

Po minulih dogodkih me preganja to vprašanje, kaj moškega prisili, da odraste, kaj je tista prelomnica? Partner, delo, življenje???

Vedno sem si mislila, da ko moški spozna pravo žensko, bo zanjo storil vse, odrastel, jo postavil ob sebe, gradil na njunem skupnem življenju, se trudil...???
Ampak po lastni izkušnji sem ugotovila, da je to nek mit! Kljub temu, da trdi da me ima najraje na svetu, da trpi, da je bila odločitev da se razideva najtežja stvar, ki jo je moral v življenju narediti... pa je stvar, ki bi jo moral pri sebi spremeniti, da bi se bolje razumela tako minimalna, da mi ne gre v glavo, kako da tega ne more narediti zame?
(long story short: vedno sva se prepirala glede prijateljic, ki jih je za cel ocean, z vsemi bivšimi puncami se bi še vedno dobival na pijačkah in klepetal o zasebnem življenju, to pa je skregano z mojo logiko, da ko z nekom zaključiš si lahko samo še na živjo, ne pa na voljo za reševanje partnerskih dilem in vprašanj o spolnosti!)

In ali res verjame kdo v to, da se dva lahko razideta in po določenem času spet prideta skupaj... ter da ta zveza uspe?

Lp
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 09. Avg. 2009 17:04

Ampak ene ste pa res tako posesivne, da je že kr hudo no.... :roll:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 09. Avg. 2009 17:13

Jah dostikrat se zgodi, da se moškega, ki ga motijo njeni prijatelji označi za ljubosumnega psihiča.

Je pa vse skupaj definitivno zelo relativno...vse do zdrave mere razuma.
Mene bi tudi zmotilo, da bi imela stalna srečanja z bivšimi na kavicah in podobno. Bivši so ponavadi bivši z razlogom in nemalokrat se zgodi, da povzročijo trenja med ostalima dvema.
Ti sama si očitno precenila, da je presegel to mejo. Pogovori se z njim in povej da te to moti ker se bojiš da ga boš izgubila ali da se bo spet kaj razvilo med kom izmed njiju ali pa naj te kdaj s seboj vzame da jih spoznaš in boš potem lažje precenila te ženske prijateljice ali imajo kakšne načrte z njim in ga zavajajajo ali imajo res samo prijateljski odnos.
Zdaj če ima res samo prijateljski dnos ne bi smel biti problem, da greš poleg in bo celo še vesel če greš in te predstavi njim kakor svojo izbranko.
Če bo pa cincal in iskal izgovore pa pomeni da ni vse ravno tako čisto kakor bi moralo biti...
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 09. Avg. 2009 18:16

=zabica= napisal/-a:Ampak po lastni izkušnji sem ugotovila, da je to nek mit! Kljub temu, da trdi da me ima najraje na svetu, da trpi, da je bila odločitev da se razideva najtežja stvar, ki jo je moral v življenju narediti... pa je stvar, ki bi jo moral pri sebi spremeniti, da bi se bolje razumela tako minimalna, da mi ne gre v glavo, kako da tega ne more narediti zame?
(long story short: vedno sva se prepirala glede prijateljic, ki jih je za cel ocean, z vsemi bivšimi puncami se bi še vedno dobival na pijačkah in klepetal o zasebnem življenju, to pa je skregano z mojo logiko, da ko z nekom zaključiš si lahko samo še na živjo, ne pa na voljo za reševanje partnerskih dilem in vprašanj o spolnosti!)

In ali res verjame kdo v to, da se dva lahko razideta in po določenem času spet prideta skupaj... ter da ta zveza uspe?

Lp
No, in kaj ima to z odraslostjo in se posebej naslovom - odraslost moskih v splosnem?
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
=zabica=
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 28. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a =zabica= » 09. Avg. 2009 18:53

V tem, da en moški, ki se pri ne več rosnih letih, še vedno podi za kiklami, ki mu očitno več pomenijo prijateljevanja z ljudmi, kakor zasidrati se nekje in začeti resno delati na svojem življenju...
pač zanima me, kdaj moški postane toliko odrasel, da ne gleda samo še na prihodnjo uro, ampak na dolgi rok, da se za nekoga trudi, da ni egoističen v odnosu... da se zna prilagoditi, delati kompromise... zanima me, ker sem zadnje čase slišala toliko teorij moških znancev, da preden naj bi moški začel z resno zvezo, mora položiti najmanj 20 žensk, biti miljonkrat na smrt pijan, vsaj enkrat mu morajo pumpat želodec in podobno...

kaj je pač to do list, preden odrastete? je to posebna oseba, ko začutiš da je to to, okolica, neka začrtana pot???
foals
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 23. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a foals » 09. Avg. 2009 19:00

=zabica= nočem biti nesramna ali te prizadeti kaj pe če le nisi ta prava? Moški mariskaj rečejo kar ne mislijo,ker nas nočejo prizadeti pa naredijo prav to :wink: resen pogovor bi ti moral dati vse odgovor...srečno :)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 09. Avg. 2009 21:44

=zabica= napisal/-a:... zanima me, ker sem zadnje čase slišala toliko teorij moških znancev, da preden naj bi moški začel z resno zvezo, mora položiti najmanj 20 žensk, biti miljonkrat na smrt pijan, vsaj enkrat mu morajo pumpat želodec in podobno...


Mogoče je pa problem v tem, da (nekatere) resno zvezo vidite podobno kot penzijo, potem se pa tip ustraši, da zdaj je pa konec z žuranjem, traparijami, pohajanjem naokrog,...

Pa ne govorim o varanju, ampak na tem forumu se stalno pojavljajo kritike tipov, da kaj si oni sploh mislijo, ko hodijo na pijače (s kolegi ali kolegicami, sploh ni bistveno), doma jih pa punca čaka.
Na tak način se jaz tudi ne bi hotela v resno zvezo spuščat, če bi to pomenilo, da moram življenje za 100% spremenit, ker naj bi ga zveza obogatila, ne pa oklestila in zdolgočasila.

EDIT: s takim, ki ima pijanost do mrtvega in pumpanje na dnevnem redu, pa jaz recimo itak ne bi hotela bit, ker se mi neumno zdi delat utvare, da lahko nekoga s svojo ljubeznijo prepričam v "complete make-over" :)
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 10. Avg. 2009 8:48

=zabica= napisal/-a:pač zanima me, kdaj moški postane toliko odrasel, da ne gleda samo še na prihodnjo uro, ampak na dolgi rok, da se za nekoga trudi, da ni egoističen v odnosu... da se zna prilagoditi, delati kompromise...

Jst sm tak ze par let. Je pa odvisno od tega v kako resni zvezi si.
=zabica= napisal/-a:kaj je pač to do list, preden odrastete? je to posebna oseba, ko začutiš da je to to, okolica, neka začrtana pot???
Haha, od kod ti ideja da obstaja to do list? Vse je odvisno od tega kam zeli moski zvezo peljat in svoje zivljenje peljat. To pa je odvisno od vsakega posameznika. V nasprotju s splosnim prepricanjem tukaj okoli moski nimamo "hive mind" kot cebele, da bi vsi enako razmisljal in vedl kaj drugi razmisljajo. Smo zelo razlicni in veliko je idiotov.

Have fun picking out the right ones.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 10. Avg. 2009 9:22

Nekateri ljudje ne odrastejo nikoli. (pa ne govorim samo o moških).

En moj znanec se od 15ega leta preživlja sam, pravkar je diplomiral, in se vpisal še na podiplomca; skoraj brez finančne pomoči staršev. Tud osebnostno se mi zdi zrel, odgovorem, dobro razmišlja.. (pa še lep je :oops: :lach: ) hihi

Poznamo pa razne 40+ primerke, ki še ne vejo kje je njihovo mesto pod soncem, in živijo od mamine penzije.

Tako to laufa. :wink:
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 10. Avg. 2009 10:23

Večina nikoli.
summer_player
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 17. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a summer_player » 11. Avg. 2009 13:28

=zabica= napisal/-a:Po minulih dogodkih me preganja to vprašanje, kaj moškega prisili, da odraste, kaj je tista prelomnica? Partner, delo, življenje???

Vedno sem si mislila, da ko moški spozna pravo žensko, bo zanjo storil vse, odrastel, jo postavil ob sebe, gradil na njunem skupnem življenju, se trudil...???
Ampak po lastni izkušnji sem ugotovila, da je to nek mit! Kljub temu, da trdi da me ima najraje na svetu, da trpi, da je bila odločitev da se razideva najtežja stvar, ki jo je moral v življenju narediti... pa je stvar, ki bi jo moral pri sebi spremeniti, da bi se bolje razumela tako minimalna, da mi ne gre v glavo, kako da tega ne more narediti zame?
(long story short: vedno sva se prepirala glede prijateljic, ki jih je za cel ocean, z vsemi bivšimi puncami se bi še vedno dobival na pijačkah in klepetal o zasebnem življenju, to pa je skregano z mojo logiko, da ko z nekom zaključiš si lahko samo še na živjo, ne pa na voljo za reševanje partnerskih dilem in vprašanj o spolnosti!)

In ali res verjame kdo v to, da se dva lahko razideta in po določenem času spet prideta skupaj... ter da ta zveza uspe?

Lp


to kar praviš da ima celo morje prijateljic in da se z biušimi dobiva na pijačah. meni osebno se to ne zdi nč takega. Veliko tipou se lažje razume z frendicami kot frendi(npr. ja) i tudi z večino biuših se še vedno dobivamo na pijačah, skupaj gremo na kake prireditve itd. vendar s temi ne mislim nč več kot prijatelstvo. Sam ko mam punco jo ljubim in mi je povsod na prvem mestu, vse naredim za njo, trudim se da uspeva, s frendicami i biušimi pa vseeno hodim na sprehode i pijače in se pogovarjam o svojih problemih(vseh mogočih). z biušimi je še to lažje kr te dobro poznajo.
Jaz vrjamem u to da ko se dva razideta lahko po določenem času pridete skuja in sta srečna:D
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 18. Avg. 2009 15:00

moški nikoli ne odsrastejo, se sam mal na bolš spremenijo :). V glavnem, res se mi zdi, da pretiravaš. Moj ima tud še zmeri stike z bivšimi in z ženskimi prjatlcami. In še vedno se z njimi dobiva na pijačkah, sicer v večjih skupincah, sam al pa z mano. In če si zaupaš, pol se nimaš česa bat.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 18. Avg. 2009 18:32

=zabica= napisal/-a:(long story short: vedno sva se prepirala glede prijateljic, ki jih je za cel ocean, z vsemi bivšimi puncami se bi še vedno dobival na pijačkah in klepetal o zasebnem življenju, to pa je skregano z mojo logiko, da ko z nekom zaključiš si lahko samo še na živjo, ne pa na voljo za reševanje partnerskih dilem in vprašanj o spolnosti!)



Lp


ne, tole ni normalno, da se dobiva z bivšimi in take debate. predstavljaj si: ti boš doma z otrokom, in on ti bo rekel da gre z bivšo na pijačo. wtf???
no, sem hodila z enim tipom, ki se mu je tudi to zdelo normalno in odraslo, da z bivšimi hodi na kavo. sem mu dopovedala da zame je to NO GO in se je zamislil. pa čeprav nisem bla ta prava in ni bil ravno zaljubljen vame, je nehal s tem.
=zabica=
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 28. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a =zabica= » 18. Avg. 2009 19:11

Meni se ne zdi, da pretiravam, ker morda na kratek rok, bit z nekom v neki avanturi je to čist sprejemljivo, da živita eden mimo drugega, noben se ne vpraša kaj in kako in s čim koga lahko prizadane... Ko pa maš enkrat resno zvezo, otroke, družino pa mislim da res ni več prostora za te stvari. Kaj bom naredila zabavo za rojstni dan svojim otrokom, povabila njegove bivše in zraven še malo debatirala o spretnostih v postelji, pa primerjala kako je z mano pa kako je z njimi in če so zdej z novimi tipi bolj zadovoljne...
Mislm halo... pač, na podlagi tega, me res zanima, na kakšen način lahko bivše vidiš v svojem življenju in brez kakšnekoli cenzure tem o katerih govorite?
Sprejemljivo se mi zdi, vljudnosti pozdrav, debata o vremenu in na splošno, ne pa take intimnosti... in pa tist občutek, da se nekdo še vedno lahko zanese nate... to je s koncem zveze konec... pač so neke omejitve...

Bivši so bivši z razlogom, ali kako že govorijo?
sončeek Nika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 18. 8. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sončeek Nika » 18. Avg. 2009 19:13

MOŠKI NIKOLI NE ODRASTEJO! :)
Vse se zgodi z razlogom!

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov