Kako naj vem ali sva "uradno" par?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Black Diamond
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 28. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Diamond » 29. Avg. 2011 19:57

Zdi se kar verjetno, da sta par, saj se tako vedeta, če ne, pa vama manjka le besedno potrdilo, ki bi vaju definiralo kot par. Čisto možno je, da se on sprašuje isto, glede na to, da se imata rada, da sta zgradila tak odnos, tudi ni videti nekih ovir, da bi to postala uradno, če še nista. Tvoj problem je pogost.. Ne vem, zakaj se toliko žensk ne upa preprosto vprašati, mogoče se že podzavestno bojiš odgovora, ki bi te lahko razočaral. Odkrit pogovor je bil še vedno najboljša rešitev kakršne koli dvomljive situacije, ker je med vama že en čas lep odnos, se ga ne bi rabila bati..
Pred leti sem imela tak problem, nekaj skupnih pijačk po konkretnem dopisovanju in večurnih telefonskih pogovorov, zmenkarije, ki so jim sledili poljubi, pa sem se zasekirala, ker ni bilo nič rečeno, kaj sva. Ker nisem bila nikoli človek, ki bi dolgo zdržal v nevednosti, sem se odločila ukrepati. Takrat tudi sama nisem vprašala direktno, zvito sem se domislila rešitve in prosila kolegico, ki je bila že nekajkrat z nama, da naju vpraša, če sva skupaj. To je tudi storila, jaz, ki pač znam šokirati, sem ob njegovem odgovoru "hja, to sem jo tud jst že mislu vprašat" pohitela: "Eh, če do zdej nisva bla, sva pa od zdej naprej", ga zgrabila v objem in poljubila. :D Nič se ni pritoževal, tako da pač od takrat sem štela, da sva skupaj tudi uradno. Sploh je fajn, da si orientiran zaradi predstavljanja drugim, obletnic itd. Mimogrede, še ena ideja poleg moje zgodbe: Ko ga želiš nekomu predstaviti, reci: "To je pa moj..." In ga vprašujoče poglej, on pa naj dokonča stavek namesto tebe. Evo, najde se tudi drug način, če se bojiš ukrepati neposredno. V današnji poplavi trendov odprtih zvez, friends with benefits in "it's complicated" na facebooku je pač toliko težje vedeti pri čem si, če se ni nobeden od vaju jasno opredelil, zato je pač treba nekako poizvedeti, da ni nepotrebnih nesporazumov in kočljivih situacij. Kar pogumno, upam, da te čaka všečen odgovor! :)
~¤You¤must be¤the change¤you wish¤to see¤in the world¤.~ {Gandhi}
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 29. Avg. 2011 20:20

Black Diamond napisal/-a:V današnji poplavi trendov odprtih zvez, friends with benefits in "it's complicated" na facebooku je pač toliko težje vedeti pri čem si, če se ni nobeden od vaju jasno opredelil, zato je pač treba nekako poizvedeti, da ni nepotrebnih nesporazumov in kočljivih situacij.

to so čist konkretni (razen morda zadnjega, pa še ta se da definirat) primeri razmerij, ki se pač razlikujejo od klasičnega 'fant pa punca' razmerja, ne vem, zakaj bi pri le-teh blo tok težje vedet, pri čem si. sploh se mi zdi težnja po nenehnih definicijah in verbaliziranjih razmerij rahlo nevrotična in večino časa povsem nepotrebna.
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
Black Diamond
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 28. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Diamond » 30. Avg. 2011 23:17

Ja, se čisto strinjam, narobe sem se izrazila, zmotila pač. :) To je pa to, ko neprespan hočeš nekaj modrovat.. :D Pa tudi podobnega mnenja sem glede definiranja..
~¤You¤must be¤the change¤you wish¤to see¤in the world¤.~ {Gandhi}
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 31. Avg. 2011 12:39

Jaz pa mislim da je to butasto, uradno par ali ne.

Če ti je všeč, če si zaljubljena vanj, a ni vseeno? In če je on vate, če hodita skupaj... kaj je problem, uradno ali ne, skupaj sta, to je to... pravil ni, niti standardov. Veza bo zaresna šele ko bosta poročena. Takrat bo to uradno. Prej pa lahko delaš kar hočeš, če si pa zaljubljena v tega tipa je pa logično kaj boš - ostala z njim.
Uporabniški avatar
FTad
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a FTad » 31. Avg. 2011 17:39

se ne strinjam s slovenc79.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 31. Avg. 2011 19:14

tudi jaz ne slovenc
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 31. Avg. 2011 19:21

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 14:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 01. Sep. 2011 12:10

sirova štručka napisal/-a:
slovenc79 napisal/-a:Veza bo zaresna šele ko bosta poročena. Takrat bo to uradno. Prej pa lahko delaš kar hočeš, če si pa zaljubljena v tega tipa je pa logično kaj boš - ostala z njim.

torej do poroke se lahko obnašaš kot da si samski? seveda se vsakič k njemu vrneš, ker si vanj zaljubljena, ampak vsake tolk se je pa popolnoma sprejemljivo še s kom drugim razgibavat? :D


Rekel sem, da če si zaljubljena v tipa, boš OSTALA z njim. Odideš se lahko fu..t s komerkoli, ampak tip te niti pogledal več ne bo, če ima kaj pameti. Koliko boš pa zvesta, je pa od tebe odvisno. Delaš lahko še vedno kar hočeš.

Pravi čar ljubezni je ravno v tem, ko bi lahko brez posledic odšla od fanta kadar bi hotela, ampak si z njim ker ga imaš rada. In ni ti treba označiti zvezo za "uradno". Če ga imaš rada si z njim, ni treba biti nič "uradno". Samo si z njim pa to je to. Tudi če si 10 let s tem tipom zveza ne bo uradna, ker lahko vsak dan odideš in se ne vrneš. Ampak če ga imaš rada, tega ne boš naredila...
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 01. Sep. 2011 12:26

jaz sem vedno imela občutek, da tisti, ki so izogibali izraza"par", niso gojili nekih posebnih čustev do partnerja.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 01. Sep. 2011 13:08

Točno tako!
Če z nekom želiš biti v zvezi, to tud poveš.
In kako zvedet? Vprašaj direkt! Npr:" Kaj pa če bi midva postala par?"
Če menca z odgovorom, vstran od njega/nje :roll: ne pa da se sprašujete, če je pa vseen možno, da kaj rata!!!
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
Uporabniški avatar
Akvamarin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 822
Na forumu od: 30. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Akvamarin » 03. Sep. 2011 19:06

s0nckic4 napisal/-a:jaz sem vedno imela občutek, da tisti, ki so izogibali izraza"par", niso gojili nekih posebnih čustev do partnerja.



Mislim enako
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 05. Sep. 2011 10:53

Ma vi nimate pojma, uradno je, ko je na facebooku!
:P
Because I can.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov