Kako ga zaposliti?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 05. Dec. 2010 22:37

Zakaj je pa potem cel dan pri vas, če je zveza še bolj frišna, on ne ve, kaj bi sam s seboj, ti pa delaš druge stvari? Meni to res ne gre skupaj.
panterica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 6. 3. 2010
Kraj: Tam nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a panterica » 05. Dec. 2010 22:39

Zakaj pa ne bi bil cel dan pri nas? A če mam celodnevni obisk pa naj ne kuham in bom lačna?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 05. Dec. 2010 22:45

Zato, ker je očitno obema rahlo nelagodno, njemu, ker se nima kam dat, in tebi, ker ne veš, kako ga zaposlit. Razumljivo, glede na to, da sama praviš, da je zveza še bolj frišna.
Ne štekam pa, zakaj je treba že takoj na začetku se it neke gostujoče vikende. Če se še vidva nista dobro spoznala, pomoje ni najbolj pametno, da bivakira pri vas cele dneve in špila zeta.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Dec. 2010 22:53

Kolk frišna pa je zveza?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 05. Dec. 2010 22:58

to je men bolano. ne glede na dolžino zveze.
da bi prišel tip k meni, jst bi pa npr. se šla igrat s psom.
a nima vsak svojega življenja? a nima nč pametnejšega za delat, kot viset v tuji bajti?
vem za primere tudi, ko tipa recimo sploh ni doma, pa je punca kar pri njih v hiši... a nima lastnega doma in staršev? nima lajfa? nima kolegic? nima hobijev? drži svoj teritorij, da bog ne daj da bi kaka druga prišla do tiste baje. se usede na imetje dobesedno.

jaz nisem bla nikoli pri tipu, pa da se on ni ukvarjal z mano. in obratno. razen enkrat, ko je šel na eno tekmo, jaz pa z njegovim psom.
Uporabniški avatar
Akvamarin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 822
Na forumu od: 30. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Akvamarin » 06. Dec. 2010 0:03

Hahahahha :rofl: delusional, te obozujem! Hotla sem podobno napisat!
maniac
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 187
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a maniac » 06. Dec. 2010 0:23

panterica napisal/-a:Ko sem jaz pri njemu mi je čisto samoumevno, da njegovi mami pomagam skuhat, pospravit itd. On si pri sebi doma že najde delo zase, ampak kaj pa recimo, ko sva pri meni. Ko jaz pomagam mami kuhat in pospravljat. S čim bi mojega zaposlila za ta čas? Zdaj, če bi bila na svojem ni problema, tko pa blo mal čudno, da pomaga on moji mami kuhat. Kaj počnejo fantje, ko so pri vas, recimo tisti čas, ko ve nimate časa zanje?


Meni je smešno, kako se ti zdi samoumevno, ko ti njegovi mami pomagaš kuhat in pospravljat, da bi on tvoji mami pomagal, ti je pa čudno. Wtf?
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 06. Dec. 2010 9:16

delusional napisal/-a:a nima vsak svojega življenja? a nima nč pametnejšega za delat, kot viset v tuji bajti?
vem za primere tudi, ko tipa recimo sploh ni doma, pa je punca kar pri njih v hiši... a nima lastnega doma in staršev? nima lajfa? nima kolegic? nima hobijev?


+1

Še ena, ki ne razume, zakaj mora tip bit cel dan pri tebi, če je jasno, da je obema na nek način nelogodno-tebi, ker razmišljaš o tem, kako bi ga med tvojim delom zaposlila in njemu, ki mu verjetno tudi ni vrhunec dneva surfat po netu(ustavi poljuben primer nečesa, kar lahko komot počne doma) medtem ko je na obisku pri punci.
Bolj primerna rešitev kot ta, da mu iščeš zaposlitev, je da enostavno omejiš te obiske na par urc. Če bi bila js tvoj tip, bi to itak že sama storila, ker bi se mi zdelo škoda časa, da pri punci igram igrice (primer) medtem ko ona pomiva posodo, ko bi se doma lahko ukvarjala s svojimi rečmi.
Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 06. Dec. 2010 9:45

maniac napisal/-a:Meni je smešno, kako se ti zdi samoumevno, ko ti njegovi mami pomagaš kuhat in pospravljat, da bi on tvoji mami pomagal, ti je pa čudno. Wtf?


Se strinjam!

Sicer pa, če je veza frišna potem vama predlagam, da se raje zmenita drugače. Enostavno se dogovorita, da se vsak pri sebi doma najprej najesta in se nato dobita nekje v mestu in par uric preživita na sprehodu ali ob kakšni drugi aktivnosti. Na začetku veze je namreč pomembno, da se dobro spoznata, da gradita na odnosu in skupen čas namenita predvsem temu. Za ločene aktivnosti (ti v kuhinji on pa za tv-jem ali obratno) bo še dovolj časa ko bosta enkrat skupaj živela.

Jaz sem sedanjo vezo sicer začela na način skupnih celodnevnih vikendov (drugače ni šlo, ker sva bila daleč narazen) ampak sva običajno skoz hodila naokrog ali pa vsaj tičala skupaj v njegovi sobi. Moja pomoč pri raznih opravilih se je začela šele kasneje, ko je najina veza že nekaj časa trajala in so se me njegovi domači že navadili :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 06. Dec. 2010 20:55

delusional napisal/-a:a nima vsak svojega življenja? a nima nč pametnejšega za delat, kot viset v tuji bajti?
vem za primere tudi, ko tipa recimo sploh ni doma, pa je punca kar pri njih v hiši... a nima lastnega doma in staršev? nima lajfa? nima kolegic? nima hobijev?
Hehehehe. Evo, tko sem npr. jz bla z bivšim, pa čeprav sva samo 2 km narazen doma, sem večino časa pri njemu preživela (pač, boljši bivalni pogoji za mlad zaljubljen par kot pa pri nas doma :P) in, ja, se je zgodilo, da sem (kasneje v zvezi) sama z njegovo družino kofetkala/pomagala pri pripravljanju kosila, ko je on skočil po opravkih, ali pa ko je imel vaje z bendom, jz visela pri njemu in počela svoje stvari, ki bi jih sicer lahko tudi pri sebi doma, s tem da tam sem vedla, da bo moj "lubibubi" kmalu nazaj in bova spet skupej osladna.

tmis_ napisal/-a:Še ena, ki ne razume, zakaj mora tip bit cel dan pri tebi, če je jasno, da je obema na nek način nelogodno-tebi, ker razmišljaš o tem, kako bi ga med tvojim delom zaposlila in njemu, ki mu verjetno tudi ni vrhunec dneva surfat po netu(ustavi poljuben primer nečesa, kar lahko komot počne doma) medtem ko je na obisku pri punci.
Bolj primerna rešitev kot ta, da mu iščeš zaposlitev, je da enostavno omejiš te obiske na par urc. Če bi bila js tvoj tip, bi to itak že sama storila, ker bi se mi zdelo škoda časa, da pri punci igram igrice (primer) medtem ko ona pomiva posodo, ko bi se doma lahko ukvarjala s svojimi rečmi.
Kaj pa če furata zvezo na daljavo in jima je to več al manj edina oblika druženja? :nixweiss:
In ker je zveza še sveža, valda ne bo on ta čas pa, kaj pa vem, pripravljal mizo za kosilo/menjal žarnice/šraufal avte; sitno, ja, če mora sam viset v sosednjem prostoru (s TVjem/kompom/časopisom), zato je men všeč predlog, da pač "sodeluje" tako, da se pogovarja s punco & mami.
Uporabniški avatar
Akvamarin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 822
Na forumu od: 30. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Akvamarin » 06. Dec. 2010 21:59

Mah, nocem se kaj velik ubadati z njegovo druzino, kaj jaz imam viset k njemu doma, pa kofetkat, pa pripravljat kosila, kaj ti jaz vem ali bom dokoncno ostala z njim! Ali pa da ga peljem k meni, in da mi on visi ves dan v bajti? Ni sans! Mu placam rajs hotel!

K meni doma, na celodnevne obiske, lahko ga peljem takrat, ko bova imela namen res ostati skupaj! Boze moj, da vsakega novega fanta peljem k meni doma, pa da kuha z mojo mamo in se pogovarja z ocetom, ni sans!

Drugac pa nisem proti to, da starsi spoznajo s kom si v vezi, ampak ne vidim nuja o celodnevnih obiskih, pa kuhanja, pa ne vem ti kaj!

Mi je pa razumljivo pri tistih, ki imajo veze na daljavi!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 06. Dec. 2010 22:06

Ampak pri zvezi na daljavo se pa ne vidiš ravno vsak dan in bi bilo spet za pričakovati, da se bosta dejansko ukvarjala en z drugim, ne pa eden s kuho, drugi pa s časopisi.
Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 06. Dec. 2010 23:28

no, jaz sem v zvezi na daljavo. vidiva se vsak drug vikend in sva skupej od petka do nedelje. tako da, ko recimo on pride k meni domov, nama z mami pomaga pri pripravi kosila - kej nareže, opere... potem pa starša itak nekako razumeta, da če sva končno spet mal skupej, ne bomo imel doma čistilne akcije in čas izkoristiva za kkšen izlet ipd. Se je pa tud že zgodilo, da smo doma obirali jabolka ali dajali solato v ozimnico ipd in jaz sploh pomislim ne na to, kako bi ga zaposlila, ker mi je logično, da bo pomagal...
Ko pa sem jaz pri njih pa je isto. sicer sedaj zadnje pol leta živi na svojem v stanovanju, ampak prej pa je včasih delal tudi polovico sobote in sem pač bila pri njegovi mami v kuhinji pomagala pri kosilu, potem smo šli včasih skupaj k sorodnikom na obisk, fant pa se je kasneje priključil.
drgač pa avtorici teme predlagam, naj ga enostavno prosi, če lahko nareže solato ali pa pripravi mizo, ker so take male usluge logične.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 08. Dec. 2010 9:59

men je pa to še bolj bedno, da bi on "moral" bit zraven v kuhinji in se nekaj pogovarjat z mamo. mislim, če sebe dam v to situacijo, da bi jaz morala viset v kuhinji/dbevni sobi in se pogovarjat s fantovo mamo samo zato, da se pogovarjam...verjetno naslednjič sploh ne bi prišla. pa drugače sploh nimam trenutno fanta, ampak neki prisiljeni pogovori meni pač ne grejo od rok.
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 08. Dec. 2010 10:22

Oh, moj se že nekako zamoti. Ponavadi je poleg v kuhinji in čveka z nama, pa ni videt, da bi mu blo kaj težko. Če je potrebno, tudi kak krompir olupi ali pa čebulo nareže, pač taka bolj pomočniška dela, hehe :)
Včasih gre brata zabavat al pa tv pogleda, če je glih prižgan. Zdaj ko razmišljam za nazaj, se ne spomnim, da bi šel iz kuhinje v dnevno in si prižgal tv ter se počil na kavč. Na računalnik gre, če ima kaj za uredit al pa nestrpno pričakuje kak email. Če ne ga pa hitro foter ponuca za kakšno delo, npr. kaj težkega za dvignit (ker smo sicer same ženske pri hiši) al pa kaj okoli avta. Včasih pa s fotrom pametujeta v jedilnici o financah, elektriki (pač dva štromarja na kupu), računalnikih (moj uči fotra) itd...

No, moram ga pohvalit, da je priden :)
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]