Kaj pričakujete od moškega?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 30. Jun. 2010 15:43

buubbika napisal/-a:Od tipa pričakujem, da je odgovoren, iznajdljiv, da me zna cenit (oz. meti rad/me spoštovat) in da je zrel. Če ma to, ga oženim.


:gut:
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 30. Jun. 2010 16:20

Glede na to, da bo iz mene nastala bolj kilava gospodinja, ki ne kuha, je prelena za vsakodnevno (vsakotedensko tudi) pospravljanje in pomivanje, se mi ne zdi fer, da bi pa od moškega pričakovala neko posebno zagretost za gospodinjska opravila. Najbolj mi je všeč strategija Znajdi se, kdor se lahko.

Imamo pa recimo pri nas doma zelo zanimivo situacijo. Kuha samo očim (in to božansko), on tudi vlaga in kuha marmelade, postori VSE okoli hiše, vzdržuje odličen vrt in gradi prizidke. In prej si bo uničil hrbet pri puljenju plevela (ena je napisala, da si ne predstavlja moškega, ki bi to počel) ali sekanju drv, kot bo kogarkoli prosil za pomoč.
Evo, v takem primeru pa se tut js spravim za gospodinjska opravila, ker po odličnem kosilu kar čutiš, da si to dolžna. :D

Sicer pa ja, enakopravnost, kompromisi and stuff.
Because I can.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 30. Jun. 2010 19:08

Z nestrpnostjo pričakujem dan, ko ženske ne boste več govorile, da vam bo fant pomagal pri gospodinjskih opravilih. S tem samo utrjujete zablodo, da vam tip naredi neko blazno uslugo, ker pomije svoj umazan krožnik. Ful je priden in pomaga :D
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 30. Jun. 2010 19:48

^^same here :D
Tudi meni gre blazno na živce ta beseda - pomagal. A jz njemu pomagam, če spučem najin avto pa če nesem smeti?
Mislim pa, da je pri nama konkretno en drug problem. Da dejansko ne vidi, kdaj je kaj potrebno čiščenja ali pa je treba kaj storit. Ne vem, če je slep, ga bom mogla okulistu poslat, me ma za norca, al pa enostavno nima občutka za to. Enostavno ne vidi, da je koš poln, dokler ni že tolko smeti, da skoraj iz koša ven padajo. Ne vidi, da je od pene za britje cel špegl popackan. Ne vidi, da je stroj opral cote in jih je treba obesit, ker mene ta trenutek ni doma, čez eno uro bojo že zmečkane, čez 3 ure pa bojo že smrdele.
Vse mu je treba dejansko s prstom pokazat in še potem, ko naredi, it preverit, če je vredu narejeno.
:evil:
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7079
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Jun. 2010 19:49

^^mogoče je pa to od doma prinesel in bo še trajalo nekaj časa, da bo dejansko dojel da se ne bo pospravilo itd samo od sebe?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 30. Jun. 2010 20:12

Itak da je od doma, kaj pa drugega. Ne vem, ne vem, če bo okulist reko da vredu vidi, ga bom pa tepst začela :lach:

Vem, emanuela, s tem bo še cel hudič. Ker njemu se zdi čisto in pospravljeno, ko se meni zdi že cel svinjak. Pa nisem noben obsedenec s čistočo, nasprotno, nekje tk ko *mala* :)
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Horus

Neprebrana objavaNapisal/-a Horus » 30. Jun. 2010 20:14

Uživajte še naprej :) Lep pozdrav od Horusa :schreiben:
Zadnjič spremenil Horus, dne 12. Okt. 2010 23:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 30. Jun. 2010 20:20

Njemu se že lahko zdi čisto in pospravljeno, kar je pač za pospravit, in lahko uveljavlja prilagajanje, ja. Ampak na primer cunje iz pralnega stroja je pa treba vn dat, da niso pol zmečkane in nesveže. Ali se bo pa na napakah naučil...
Razen, če mu je vseeno, če obleče smrdečo srajco.
Because I can.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 30. Jun. 2010 20:21

Glej, horus, te bom povabla k nama, pa boš ti precenil, kak se ti bo zdelo :D
Vse ima namreč svoje meje, preko katerih pa ne more bit zadeva več stvar debate, če je ali pa če ni.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Jun. 2010 21:09

Horus napisal/-a:Caki malo, ce se njemu zdi cisto in pospravljeno, tebi pa svinjak, imas ti ravno toliko pravico zahtevati, da se on prilagodi tebi, kot on, da se ti prilagodis njemu. Tako da previdno ;)
No no, tle ni kej za debatirat in iskat izhode kako bi tip spet boljš izpadu (:roll:); dost nas je takih, da enostavno nočemo vidit svinjaka in se delamo, da je vse a-okay :D in pač, taki rabmo mal "spodbude" (nahruljenja tudi, če je treba). Ne verjamem, da positive vajbrejšn ful pretirava tle glede stanja..

Plus, določene stvari se včasih enostavno mora sprejet, like it or not; pospravljanje je eno izmed teh (ne zato ker "bi se spodobilo/lej v kakšnem pa živiš", ampak v skrajnih primerih zarad zdravja).
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 30. Jun. 2010 21:11

Tananda napisal/-a: Najbolj mi je všeč strategija Znajdi se, kdor se lahko.


Fajn strategija, dokler govorimo o dveh študentih, ki ju ne moti, da je so v hladilniku samo 3 kekec paštete in sixpack piva, da je bila kopalnica zadnjič spucana v času Busheve administracije in da en drugemu štunfe jemljeta iz predala, dokler jih dokončno ne zmanjka obema, potem je pa res čas za pranje perila.
Ko pa na sceno uleti nov družinski član, je pa treba malo bolj pogosto kaj skuhat, it v trgovino, oprat cunje, previt otroka, pomit po tleh,... ker je zdaj v družini majhno bitje, ki se samo ne more znajt, zato je treba zanj poskrbet.

Pametno je prej sprobat, če je tip sposoben in predvsem pripravljen furat še kakšno drugačno strategijo, da ni potem neprijetnih presenečenj, ko imaš dva kričača doma, zraven pa moža, ki se sam zase znajde, to je pa več ali manj to.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 30. Jun. 2010 21:29

positive vibration napisal/-a: Da dejansko ne vidi, kdaj je kaj potrebno čiščenja ali pa je treba kaj storit. Ne vem, če je slep, ga bom mogla okulistu poslat, me ma za norca, al pa enostavno nima občutka za to. Enostavno ne vidi, da je koš poln, dokler ni že tolko smeti, da skoraj iz koša ven padajo. Ne vidi, da je od pene za britje cel špegl popackan. Ne vidi, da je stroj opral cote in jih je treba obesit, ker mene ta trenutek ni doma, čez eno uro bojo že zmečkane, čez 3 ure pa bojo že smrdele.
Vse mu je treba dejansko s prstom pokazat in še potem, ko naredi, it preverit, če je vredu narejeno.
:evil:


:D :D :D Sem se poscala od smeha....si prepričana, da ni poročen? Ker tole me v nulo na nekoga spominja :evil: Sicer naredi vse (kar se mu naroči), sam od sebe pa nič. In dejansko lahko stopi čez supergo, ki jo je tamala privlekla iz hodnika na sred kuhne, ne da bi pomislil, da bi jo lahko premaknil. In sigurna sem, da bi tam lahko stala en mesec, pa bi še vedno čez stopal... :roll:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 30. Jun. 2010 21:30

Tako je, purple :D Že jaz bi rabla nekoga, da bi mene priganjal, ne pa, da moram celo jaz druge! Nikol si nism tega predstavljala, haha, to je tak, ko da bi enonogi priganjal breznogega :D

Barbie, ni oženjen :D Kaj zdaj, kdaj ju boma začeli šolat?
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Jun. 2010 21:35

barbie_girl_85 napisal/-a:In dejansko lahko stopi čez supergo, ki jo je tamala privlekla iz hodnika na sred kuhne, ne da bi pomislil, da bi jo lahko premaknil. In sigurna sem, da bi tam lahko stala en mesec, pa bi še vedno čez stopal... :roll:
Slika Slika
Zakaj, sej nobenga ne moti tist bogi čevelj, če se gre pa lahko naokoli/čez? :D

Eh, kaj mi je blo, da sem šla pustit bivšega, ki je kuhal in pospravljal samovoljno, brez ukazov (ubistvu je mogu mene brcat v rit za pospravljanje)..še za 20 otrok bi bil pripravljen skrbet, sam, če bi blo treba, samo da bi mu jih rodila..
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 30. Jun. 2010 21:45

Moj se je zdej začel, k je treba tud tamalo učit. Pa zrihtam dve muhi na en mah. In trobim cele dneve: Poglejta, tukaj je papirček na tleh. Kam more it papirček? Ja bravo miška, v smeti. No daj, odnesi. Super, hvala. Joj, kaj pa je tukaj? Zakaj je pa tale majčka tukaj na kavču? Daj prosim pospravi majčko. Veš, kam paše? Itd Itd

Samo moram priznati, da gre tamali "učenje" veliko bolje od rok :D
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov