Kaj pričakujete od moškega?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Jun. 2010 12:52

Moj fant se je že sprijaznu, da če bo hotel pospravljeno domovanje, da bo moral sam ukrepat, ker meni čist ustreza pucat 1× na mesec ali še manj :lach: Medtem ko je on oseba, ki rabi precej pospravljeno stanovanje, mene pa ne motijo pajki in prah :D

Medtem ko blazno rada kuham, pečem, pomivam posodo, celo likam (čeprov če lepo obesiš cunje, ni treba skoraj nič likat). Čeprov imam tudi rada pomoč fanta, ker je ful zabavno skupaj kuhat, pa tudi on rad kuha in preizkuša nove recepte. Pač odvisno od tega, kdo bo imel več časa, včasih tudi volje.

Ne predstavljam si pa, kako mislite ene pucat vsakih par dni, ko bodo otroci?
Pri meni bodo otroci vedno na prvem mestu, tudi če pomijem posodo naslednji dan in bo stanovanje kot da bomba padla (ker nekaterim staršem zmanjka časa vedno za otroke, medtem ko vse v piko pospravljeno, posoda pomita in vrt brez kančka trave in plevela).

Si pa ne predstavljam fanta, da bi pulil plevel, kuhal marmelade, pekel torte za rojstne dneve ter vlagal :D. Bo pa bolj košenje zanj in take stvari. Računalnike pa itak že sedaj js rihtam.
Pri vzgoji otrok pa seveda 50:50, če se bo le dalo. Sploh pa vem, da bo hotel bit zelo prisoten pri vsem.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Jun. 2010 13:12

claire...
Pms ali si na splošno tečna?Opisujem sindrom gospodinje, kjer mora vse biti tipi topi.Čeprav priznam, da med samim kuhanjem rada kaj postorim po bajti, tudi prah in sesanje je vključeno, pa še zato nimam sterilno.Ne predstavljam si, da bi si sesala enkrat mesečno, ko pa imam mačka not.
Mimogrede, če je hiša kot hiša, tvojemu tipu ne bo vzelo obrezovanje drevja in košenje trave večino časa, medtem ko ga kuhanje in pospravljanje vzame kar nekaj.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 30. Jun. 2010 13:35

^^ pač nisem čiščenje freak, da bi delala milijon reči hkrati. bom vsak dan nekaj, ne bom zato tipa obremenjevala po nepotrebnem. češ pobriši prah, samo zato, da bo nekaj delal. ali se spomni sam, ali pa ga prosim, če je res kriza.
ti si pa pisala, kot da je večina žensk takih. verjamem da so, a kot sem že rekla: kar so si izbrale, to imajo.
tudi jaz ne morem sesati le enkrat na mesec, ker mi je to nagnusno. lahko pa okna pomijem ko imam res čas in ne medtem ko se mi kuha krompir. ali da se spravim vmes wc-školjko loščit. že iz higienskih razlogov se jaz tega nebi šla.
imajo pa tudi dedci kaj za delat, brez skrbi, če ne drugo, moj pomiva avto zelo pogosto. tudi trava se kosi vsak tretji dan. lahko gre on po špecerijo, pa v mesnico. veliko je reči, le babe vidijo/te le svoje fucking pucanje in kuhanje in dedca s pivom.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Jun. 2010 13:45

Ajoj....kot sem rekla, opisala sem skrajnost.
In oprosti, ampak umivanje avta ni opravilo, ki bi se ga poslužila nekajkrat tedensko.
Kuha se vsak dan.
Trava se ne kosi vsak tretji dan, kje pa ti živiš?Na golf igrišču?
In jaz ne vidim samo svojega dela opravil.Roko na srce, to, da greš v trgovino ni ravno višek oz večji del hišnih opravil pri bajti.
Najbolj smešna mi je pa tale-ribanje kopalnice med kuhanjem.
Če že razčlenjuješ, si le preberi moj post še enkrat, preden mi hodiš naprej s higieno.Prav?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 30. Jun. 2010 14:00

tako kot eni sesajo le enkrat na mesec. mi kosimo na tri dni. in ni mi večje muke, kot z vozičkom in listkom po interšparu, potem še do mesarja, na banko, na pošto. sigurno vsakih 14 dni. in če miše to fantič porihta je to zame krasno! sploh pa jaz pač nisem freak, sem ti že povedala, da bom delila vse 50:50. ker se pač kuha vsak dan je treba tudi dedcu nekaj uturit, da ne bo slučajno kako tekmo gledal. :roll:
res razlagate, kot da se kuha 8 ur. malo več časa porabim le med vikendom, sicer je vse 1,2,3. pa niso le "mizica pogrni se" zadeve. tudi sesam ne cel dan, niti likam, niti nič razen kuhanja in pomivanja posode se ne dela vsak dan. avto se pere enkrat na teden, isto se sesa. trava se kosi dvakrat na teden, isto se lika. grmičevje se reže bolj redko, isto pomiva okna. po špecorijo se gre na 14 dni (recimo), nekako tako jaz pobrišem po tleh z vlažno krpo.
mislim, kje najdete toooooliko več dela za ženske, da morate še sesanje na fiftififti deliti?
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 30. Jun. 2010 14:15

Pa saj ne gre za to, da je toooooliko več dela za ženske in da morajo nekatere vseeeee deliti na 50:50....gre za to, ali vam je partner pripravljen pomagat pri opravilih in otroku (če ga imate), ali ne.

Jaz vem da če bi jaz likala oblačila in bi ga prosila, če on lahko vmes posesa, bi to naredil. Ne pa da bi on ves ta čas bluzil, jaz bi pa naredila oboje...
Ker poznam modele, ki niti s prstom ne mignejo - pa čeprav gresta z bejbo najslednji dan na dopust, bo vse ona oprala, vse zlikala in še zložila v kufre. Pa vmes še kosilo ipd...On bo pa vmes gledal Tv in po možnosti še prijatle povabil k sebi na pivo...mislim haaaalooooo!!!!!!!!! Ni šanse da kaj takega prenašam....ampak pomoje nekatere pa...

....žalostno!
grr
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a grr » 30. Jun. 2010 14:16

Imamo pač različne navade.
Midva živiva na 20m2+20m2 atrija od tega pol trave.
Sama sem zelo univerzalna, tudi sama sem že namreč kosila. Tudi druge zadeve opravljam enakovredno. Svoj avto sama registriram, peljem na tehničnega in ga očistim. Kot on svojega.
In če njega ni doma kamot pokosim. Doma kjer imamo hišo in veliko traave greva z bratom z vsak svojo lakserco in pokosiva, po kosilu v ned pa jst njega prosim če mi pomaga pospravit po kosilu, k je mami že itak kuhala. Si pomagamo.
Je pa hudo če ženska nima predsodkov ala "moška" in "ženska" dela, kot jaz ne, zame so vsa dela za oba, moški jih pa ima...
Oba delava 8 ur torej je prav da se delo razdeli. Je pa vsaj pri nama imel nekako prednost ker si je mas izbral, kaj bi raje delal :) In je prav da je razdeljeno... Če jst kuham, on pomiva itd.

Nekje je pač drugače, sploh če kot pri claire, se kosi vsake 3 dni, in ne hodi rada po trgovinah itd. Midva najraje greva skupaj v trgovino naprimer... :)

Kakokrkoli, vsak ma svoje...jaz vem da sem univerzalna za delo, anredim vse, tudi žarnco zamenjam, belim itak, lohk tud kaka druga dela...ampak pričakujem in želim pa tudi da men moški pomaga...zato mi je strašno ko iz ust mojga slišim, da mama je pa le mama in nosi večji delež skrbi za otroka...zakaj že??
Horus

Neprebrana objavaNapisal/-a Horus » 30. Jun. 2010 14:27

Uživajte še naprej :) Lep pozdrav od Horusa :schreiben:
Zadnjič spremenil Horus, dne 12. Okt. 2010 23:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 30. Jun. 2010 14:29

No, ne zdi se mi normalno, da ženska dobi otroka po ločitvi. Mam pravico zahtevat od tipa 50/50. :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Jun. 2010 14:33

Če imam tipa, ki tričetrt dneva dela, normalno ne bom zahtevala delitev dela na točno polovico.Ampak to še vedno ne pomeni, da mu bo vse k riti prinešeno.
In tip, ki dela tričetrt dneva, nima časa da bi se ukvarjal z otrokom kot je treba, tako da ...se mi ne zdi prav, da bi imel skrbništvo nad otrokom.Tudi tukaj obstaja deljeno skrbništvo, ampak to je bolj tako tako.
Malo me iritira, da se gleda za vse veze naprej, kot da bodo razpadle.
The world is as you are.
Horus

Neprebrana objavaNapisal/-a Horus » 30. Jun. 2010 14:35

Uživajte še naprej :) Lep pozdrav od Horusa :schreiben:
Zadnjič spremenil Horus, dne 12. Okt. 2010 23:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Jun. 2010 14:41

Če se bi fotri dejansko s tamalimi ukvarjali toliko kot mame (to govorim za takšne, ki se ne) bi tudi otroci bili bolj navezani.
Če pa se dejansko oba ukvarjata, govorjenje o navezanosti nima nekega pomena.
The world is as you are.
Horus

Neprebrana objavaNapisal/-a Horus » 30. Jun. 2010 14:46

Uživajte še naprej :) Lep pozdrav od Horusa :schreiben:
Zadnjič spremenil Horus, dne 12. Okt. 2010 23:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Jun. 2010 14:52

Eh, tu je pa že včasih otrok kot uveljavljanje lastne volje, dokazovanje nadmoči.Prej si si lahko delila, zdaj pa kar zase.Ni ni tega :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 30. Jun. 2010 15:30

buubbika napisal/-a:Od tipa pričakujem, da je odgovoren, iznajdljiv, da me zna cenit (oz. meti rad/me spoštovat) in da je zrel. Če ma to, ga oženim.

ne no, preber uvodn post. :D
It was forever..but it didnt last long..

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov