Kaj najbolj cenite na moških?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kaj najbolj cenite na moških?

postava
15
8%
prijaznost
96
51%
zgovornost
47
25%
da je bogat
29
16%
Skupaj glasov : 187

Uporabniški avatar
Akvamarin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 822
Na forumu od: 30. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Akvamarin » 17. Jan. 2012 18:10

Tananda napisal/-a:Sicer pa, kaj pa vem, preprosto občutek mam, da sem na veliko področjih boljša od večine ljudi, ki jih poznam, neodvisno od spola. Zato se počutim večvredno od njih. Ponavadi to ni izraženo zelo aktivno, npr. da bi koga diskriminirala, nalašč nemarala itd. Samo v glavi imam nek glasek, ki mi ob določenih situacijah reče Ne spuščaj se v to, več si od tega osebka, zato odkorakaj stran.


Tananda ti tut nisi Slovenka! Samozavest Slovencev je bistveno nizja, ker dobijajo premalo pohvale za svoja dela (recimo pohvale starsev), ceprav so zelo pridne. Zato nobeden Slovenec ne bo rekel, da se ima za vecvrednega, celo imajo obcutek, da naredijo premalo (vsaj po mojih opazanjih).
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 17. Jan. 2012 18:45

Hm, zanimiv pogled... Sem marsikaj opazila na Slovencih, marsikatero lastnost lahko posplošim na večino, ampak o takem vidiku zdaj prvič razmišljam. Po moje ne gre samo za pohvale (meni mama še vedno občasno navrže, kakšno razočaranje sem, pa mi gre prav fajn), kokr za strah pred družbo ala Kaj si bodo mislili, če priznam, da se imam rad/a in da se cenim bolj kot cenim druge ljudi.

Razglabljanje o cenah večvrednosti na prejšnji strani je pa popolnoma mimo. Besedo večvrednost takoj povežete z diskriminacijo, zatiranjem in nekom, ki se nosi nad vsemi. Well, you got it wrong.

Saj se ne gre za to, da na sebi ne bi videla nobene napake, še zdaleč ne. Sem fucked up oseba na marsikaterem področju. Ampak v srednjem sem precej dobrega mnenja o sebi. In to naglas priznam. Sem pa tudi prijazna in nikogar ne ožigosam za neumnega, dokler tega sam ne dokaže. Po drugi strani pa vsem vedno povem, kar si mislim. Ker svoje mnenje cenim - lahko se reče, da je zame moje mnenje več vredno, kot dobro počutje nekoga. Kolegici povem, da je sama kriva, da je padla letnik in naj se mi ne hodi jokat, če se ni celo leto nič učila.

Nekomu gredo na živce ljudje, ki "ne poznajo ponižnosti" (globlje se jim pa ne da spuščat, da bi razumeli). No, meni pa gredo na živce ljudje, ki napadejo človeka, ki javno prizna, da je zelo dobrega mnenja o sebi.

Edit: to je tko kot une prizadete najstnice na fb, ki prilimajo svojo sliko in napišejo Joooj sem grdaaa, potem pa dobivajo komentarje, da so najlepše. Po drugi strani če da kdo svojo sliko gor in napiše Matr, sem hud/a tle, ga bo folk v najlepšem primeru ignoriral. Bog ne daj, da se človek sam pohvali ane.
Because I can.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 17. Jan. 2012 19:11

^^ točno tak post sem hotla napisat tebi v bran, pa nisem našla besed. 1+
i do agree.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 17. Jan. 2012 19:12

Akvamarin napisal/-a:Samozavest Slovencev je bistveno nizja, ker dobijajo premalo pohvale za svoja dela (recimo pohvale starsev), ceprav so zelo pridne. Zato nobeden Slovenec ne bo rekel, da se ima za vecvrednega, celo imajo obcutek, da naredijo premalo (vsaj po mojih opazanjih).


V bistvu res samozavesten človek ne rabi govorit, da se ima za večvrednega, ker ni razloga. Samozavesten človek je zadovoljen sam s sabo in tudi drugim pusti, da se dobro počutijo v svoji koži.

Kdor si mora dvigovat samozavest z izjavami tipa "sem večvreden od...", v resnici samozavesti nima. :wink:

Tananda napisal/-a:Po drugi strani če da kdo svojo sliko gor in napiše Matr, sem hud/a tle, ga bo folk v najlepšem primeru ignoriral. Bog ne daj, da se človek sam pohvali ane.


Lastna hvala, cena mala.

Čist človeško je, da če pretiravaš pri hvaljenju samega sebe, izpadeš ošaben, neumen, vzvišen in predmet posmeha. Če si res vreden, te bodo itak drugi pohvalili. In tista hvala je nekaj vredna.

Eno je pohvaliti se na način: sem dober matematik, sem dober taekwondoist, sem dober šahist, veliko se ukvarjam s športom. Taki samohvali se lahko verjame, ker v bistvu podaja neko nevtralno informacijo.

Drugo pa je trditi, da si nekaj več od večine folka, ki ga poznaš.

Sori, jaz res dvomim, da si ti kar v večini področij nekaj več od folka okoli tebe.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 17. Jan. 2012 19:41

Saj je prav, da dvomiš. Ker če boš vsem verjel na besedo, ne boš nikamor prišel. :)
Because I can.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 17. Jan. 2012 20:23

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 12:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 17. Jan. 2012 20:53

Zakaj floskule? Če mi kdo ne verjame, da sem kul, se bom zaradi tega sekirala? Ne. Ker me boli patika za mnenje zame nepomembnih in meni neznanih osebkov na nekem forumu, kamor zahajam samo, ko se moram učit .
Dvom v vse je pa dejansko kul zadeva. :)
Because I can.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 17. Jan. 2012 22:00

Kako lahko samozavest in občutek večvrednosti mečete v isti koš? :gruebel:


sámozavést
prepričanost o svoji sposobnosti, znanju, moči

večvrédnost
stanje, lastnost večvrednega: biti prepričan o svoji večvrednosti; zavest
večvrednosti / kompleks ali občutek večvrednosti pretirano občutje lastne
vrednosti

Če sem samozavestna, še ne pomeni, da imam tudi občutek večvrednosti. Ali to kar avtomatsko pogojujete?
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 17. Jan. 2012 22:08

Zdrava mera samozavesti je kul, občutek večvrednosti pa ni, ker že sama beseda pomeni negativno. Tukaj ni zdrave mere, ker je dovolj že to, da se nekdo počuti takšnega, in me že zaradi tega odvrne.
Uporabniški avatar
Akvamarin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 822
Na forumu od: 30. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Akvamarin » 17. Jan. 2012 23:23

Ajča napisal/-a:Kako lahko samozavest in občutek večvrednosti mečete v isti koš? :gruebel:


sámozavést
prepričanost o svoji sposobnosti, znanju, moči

večvrédnost
stanje, lastnost večvrednega: biti prepričan o svoji večvrednosti;


Zdaj je tlele vprasanje ali oseba pretirava pri obcutenju vecvrednosti ali je deljansko vecvredna in se tega zaveda. Ce se zaveda svojih sposobnosti potem je samozavestna, ane?

Jaz nisem o govorila o laznem prepricanju vecvrednosti.

Sem hotla povedati, da vecina Slovencev se ne zaveda deljansko svojih sposobnostih, ker ste premalo pohvaljeni iz okolice. Za pohvalo imate v jeziku sam eno edino besedo priden/pridna, kar je skoraj kot nic. Zdi se mi, da celo prevlada obcutek manjvrednosti, pac Slovenija je med prvih 10 drzav po stevilu samomorov letno.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 17. Jan. 2012 23:34

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 12:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 18. Jan. 2012 15:22

Sem hotla povedati, da vecina Slovencev se ne zaveda deljansko svojih sposobnostih, ker ste premalo pohvaljeni iz okolice


Aja? Od kar pomnim dobivam pohvale od okolice in jih tudi dajem. In ne v smislu Joj kolk si pridna, priden, ker to zame sploh ni pohvala (i don't want to be a good girl..).
In če starši ne znajo pohvalit otroka in ga spodbujat, so pač slabi starši in ne Slovenci, ker to poznajo povsod po svetu.
Na tem področju sta se moja starša res odrezala :)
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 18. Jan. 2012 15:43

Akvamarin, kot prvo, ne vem, zakaj bi človek sploh rabil nenehne pohvale in potrditve, ker v preveliki meri to človeku ponavadi celo škoduje, saj se zna zgoditi, da se razvadi in pričakuje, da mu ljudje vedno pogosteje laskajo. Nekateri pa ne pričakujejo toliko nadaljnjih pohval, so pa zato medtem postali prevzetni in se imajo za ... ja, večvredne. :wink:

Kot drugo pa, če prejmeš pohvalo le redko kdaj, sploh od človeka, ki teh besed ne deli kar tako, malo tu, malo tam, si še toliko bolj ponosen nase in ceniš to pohvalo. Drugače pa nimam občutka, da Slovenci ne znamo pohvaliti, pa živim tukaj že od rojstva. Mogoče pač nismo narod, ki pohvali vse, kar bi načeloma moral iz neke bedne vljudnosti, dejansko pa bi mislili drugače.

In če nekdo ne omenja svojih dosežkov, spretnosti, znanja in izkušenj, še ne pomeni, da ni ponosen nase in da se ne zaveda svojih sposobnosti. Kje piše, da mora človek to obešati na velik zvon? Mene bolj navdahnejo ljudje, ki to pokažejo s svojim delom ali odnosom do soljudi, pripovedujejo o svojih izkušnjah in delijo svoje znanje, ne smatrajo pa ga za večvrednega. Naj delo govori namesto nas, ne naš prevzetni alter ego.

Sem pa vsekakor mnenja, da starši morajo ob primernem času otroka tudi pohvaliti, kajti če ne pozna tega, tudi sam ponavadi ne razvije te lastnosti. Pretirano hvaljenje pa ima vedno kontra učinek. Namreč, če otrok že odrašča v takšnem duhu, se bo nenehno počutil kot nekaj več od večine vrstnikov, lahko tudi starejših in bolj izobraženih ljudi. Taki tudi prav radi zaspijo na lovorikah in se prenehajo truditi, saj mislijo, da so s pohvalo dosegli največ kar se da.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 18. Jan. 2012 22:43

Akvamarin napisal/-a:Zdi se mi, da celo prevlada obcutek manjvrednosti.


če je to res je tale forum ZELOO neslovenski.

pohval pa ni zato, ker slovenski narod počasi postaja len, izkoriščevalski, pokvarjen, oz. z eno besedo - kapitalističen. in seveda še ščepec slovenske nevoščljivosti, pa je kar je. in seveda če potem enega luzerja vidiš kako misli da je večvreden pa ima vse kar hoče, ti da precej močen občutek da si manjvreden.. danes sta poštenost in dobro življenje različni stvari in mariskdo se raztrga med obojim. moje mnenje..
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 31. Jan. 2012 20:01

Ženske pri moškemu najbolj cenijo to, da je zaželjen pri drugih ženskah.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov