Kaj mislite o ženskah v preteklosti in o modernih ženskah?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Heart
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 6. 7. 2005
Kraj: Fantasyland

Neprebrana objavaNapisal/-a Heart » 31. Avg. 2005 5:54

Jaz tudi ne mislim, da smo ženske z emancipacijo izgubile milino in ženstvenost. Al jo maš, al pa je nimaš. Sem pa mnenja, da nas moški včasih obravnavajo, kot manj ženstvene, če nas vidijo, kako menjamo gumo na avtu al pa popravljamo wc kotliček!? :D Sam to ni naš problem. Konec koncev smo dobile, kar smo hotle toooolk stoletij. Now , deal with it!
Use your imagination...
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 31. Avg. 2005 9:18

Meni je,pa všeč,da ste postale samostojne in enakovredne nam!Prej ste se počutile manjvredne...uživajte v samostojnosti!Meni je všeč,da spoznavam čedalje več žensk,ki se spoznajo na elektroniko in avtomobile itd....se nam ni treba matrati...bomo še bolj svobodni kot smo bili do sedaj!Zakaj je,pa zelo malo tipov,ki bi se želeli vezati?Na to vprašanje žal ne morem odgovoriti,ker sem že parkrat dobil opozorilo,da sem na ženskem forumu in naj pazim kaj govorim! :oops:

Morda na kratko:
Jaz bom doma kuhal,pomival in pospravljal...potem bom šel,pa na vrt kjer bodo ostali deci in bomo gledali esmeralde in pili pivo vmes!In če bo prišla kakšna tečna ženska in hotela jesti ji bomo rekli...tiho baba kaj zdaj težiš...a ne vidiš,da je esmeralda!Briga me,če si celi dan delala...jaz sem tudi garal...in ti sploh ne vidiš kok se jaz matram zate in garam cele dneve in v jok :cry: !Pa za šporget,ki se je pokvaril ti že cel mesec govorim,da ga popravi,pa ga še zdaj nisi?In pol od mene pričakuješ,da bom na poziv vstal :roll: Kosilo je bilo ob 12h in navadi se ob uri domov hodit!Ne bom jaz vstajal in ti kuhal takrat,ko se tebi sprdne!Ti imaš tudi roke,pa si sama pogrej tisto,kar je še ostalo od kosila!Nisem jaz kriv,če si mogla potegniti do 17h...se pa s šefom drugače zmeni!...
Upam,da ste razumele kaj sem vam želel povedati?Sem vam povedal okoli ovinka direkt :) :wink:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Heart
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 6. 7. 2005
Kraj: Fantasyland

Neprebrana objavaNapisal/-a Heart » 31. Avg. 2005 9:53

Haha...in ti praviš, da še nisi poročen?!
Use your imagination...
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 31. Avg. 2005 10:59

Kaj jaz mislim? Men se zdi, da se folk preveč ubada s temi razlikami in podobnostmi med spoloma. Men pač niso všeč poženščeni tipi in takih ne gledam, enim pa niso všeč ženske, ki majo rade motorje. Enim so všeč rjavolaske, enim pa ne... Ista stvar. :wink:
Men bo tip pomagal tut doma v kuhni, jaz pa rada gledam šport po tv, so what? Men se zdi, da nam je tko še bolj lušno skupaj. :D :wink:
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 31. Avg. 2005 11:07

Men je tut všeč, da smo postale bolj samostojne, predvsem kar se financ tiče, da sploh ne govorim, kolk se mi dopade, ko znam sama žarnico zamenjat, polico zašraufat... Tko kej popravt. In mam še vsejen žensko milino... Ne vem no, če zna ženska delat moška opravila se mi še ne zdi možača. Raj sm taka kot sm, kot pa da sm mašina za froce vn metat.
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 31. Avg. 2005 11:25

nutella napisal/-a:Men je tut všeč, da smo postale bolj samostojne, predvsem kar se financ tiče, da sploh ne govorim, kolk se mi dopade, ko znam sama žarnico zamenjat, polico zašraufat... Tko kej popravt. In mam še vsejen žensko milino... Ne vem no, če zna ženska delat moška opravila se mi še ne zdi možača. Raj sm taka kot sm, kot pa da sm mašina za froce vn metat.


Saj nam moškim je to všeč!Ni vas treba več finančno podpirati...ni nam več treba žarnic menjavati in za vsako malenkost vam biti na voljo!Hvala bog,ker sem se rodil v času,ko znajo ženske vse same narediti! Slika

Končno smo enakopravni in enakovredni Slika
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
_ninchyka_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 324
Na forumu od: 8. 7. 2008
Kraj: *paradiž*

Neprebrana objavaNapisal/-a _ninchyka_ » 06. Avg. 2008 19:50

Moderne ženske znamo poskrbet zase in nismo več odvisne od tipov. Tipi pa tut niso več glava družine, kt so bli učasih, ampak ponavadi zdaj ženske nosimo hlače hehe :D and i like that ;D
Kdor išče nebesa na zemlji je med zemljepisom spal
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 06. Avg. 2008 21:50

redlion napisal/-a:men se zdi da smo zenske dost mocnejse (karakterno) od moskega.
O RLY? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 07. Avg. 2008 8:01

Mene motijo kvazi ženski lepotni ideali. Iz popolnoma naravnega smo prišli do čiste plastike. Ne znamo se več sprejet takšne, kakršne smo. In potem je govora o neki samozavesti.. :?: , kar se tiče našega outlooka, smo jo popolnoma izgubile.. Vse ostalo (od enakopravnosti, praktičnosti, same vloge ženske itd.) je pa tako: tako, kot si narediš, tako imaš. Nikoli ni bilo nujno rodit 10 otrok, ženske so znale zamenjat žarnico tudi v prejšnjih časih (celo kaj bolj 'moškega', kot danes, ko je treba pazit na umetne nohte), tudi sam položaj žensk ni odvisen od moškega odločanja, ampak od nas samih. Sposoben človek je lahko vedno uspel na svojem področju, ne glede na spol. Razlika je v tem, da je bila ženska včasih veliko bolj materinska in niti ni imela želje po uveljavitvi - pomembna ji je bila zgolj in le družina in preskrbljenost in preživetje družisnkih članov (še posebno v povojnih časih). Če ženske ne bi imele pravic, potem ne bi bilo kraljic, grofic in podobnih vladaric, ki so vodile države..
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 08. Avg. 2008 18:59

Bibica napisal/-a:Razlike se definitivno manjšajo in to je dobro. Katere pa bi še hotela biti fantova druga mama? Meni je všeč tako kot je sedaj... Včasih so bile ženske le tovarna otrok in sužnje moškemu osebku. Sedaj pa smo lahko kar hočemo in kar si želimo. Lahko zavladamo, lahko pa ubožčeke pustimo v veri, da so glavni... Da smo le vsi srečni. Včasih pa je še vedno biti fajn uboga nemočna princeska. Takšne pač smo. :ritter:


tuki spodi se jst podpišem ker točno to sem hotla napisat!
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 10. Avg. 2008 3:05

Moški bi še vedno radi bili "močnejši spol", tako kot včasih. Kolikokrat smo že slišali, da smo ženske samo za doma, da stojimo za štedilnikom, rojevamo otroke in strežemo moškim. Ampak včasih, ko je to dejansko tako bilo, so moški preživljali ženske in velike družine. Danes večinoma to ni možno. Niti ni veliko žensk, ki bi rade bile vse dneve doma. Poleg tega smo si ženske zaželele kariere in v poslovnem svetu smo s svojimi lastnostmi (občutek za ljudi, intuicija) lahko celo boljše od moških.


Malo za razmislek ...
Kaj, če smo ženske postale bolj samostojne in ambiciozne zaradi moških, ki so vedno bolj pomehkuženi (pa da ne bo takoj kdo užaljen, s tem ne mislim vseh). Moški tudi niso več to, kar so bili ... Zato ne moremo večno čakati nanje in tudi nismo možače, če kaj postorimo same.
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 10. Avg. 2008 12:07

In kaka bi naj bla razlika med ženskami nekoč in danes?

Česa niso dosegle Kleopatra, Marija Terezija, Ivana Orleanska?

Res je, da so bile ženske skozi vso zgodovino obravnavane kot manjvredne, kljub temu pa so obstajale izjeme, ki so se uveljavile, dokazale kot tudi izjeme, ki so bile zaradi svoje iznajdljivosti kaznovane.

Največje razlike med moškimi in ženskami pa je uvedla cerkev.

Več kot 2000 let je bila ženska manjvredna in zapostavljena in verjemite, da v parih letih se mišljenje nebo spremenilo, ne glede na to, koliko se želijo ženske izpostavljat in dokazovat. Bodo izjeme. Pravilo pa ne.

Marsikatera ženska je še vedno "sužnja" moškemu. Na drugačen način, a podrejanje je še vedno prisotno. Če berete poste na tem forumu, se jih najde ogromno. Okoli nas jih je še več...

Morda je ženska dosegla edino volilno pravico, še vedno pa (posplošujem):
- z delovnega mesta bo ženska prej odpuščena kot moški (uradni razlog bo tehnološki višek, neuradni pa heh... So drugi razlogi)
- na delovnem mestu se bo morala ženska precej bolj dokazovati kot moški
- žensko zelo neradi zaposlijo na delovnem mestu, ki bi naj bilo moško (npr. delo na CMC stroju), moški bo brez večjih problemov lahko sodeloval pri porodih (aka babica)
- na vodilnih mestih ženska(e) bo(jo), a to bo(jo) izjeme, ne pravilo
- v kolikor pride ženska do vodilnega položaja (to bom popolnoma posplošila, ker nikakor to ne velja za vse), pride večina do visokega položaja zaradi poznanstev, imajo družinsko firmo ali pa da pravi osebi tace narazen
- ženska nikoli ne bo vladala v Rimu
...
Skratka... Ne vem, kaj bi naj ženska dosegla, če izvzamem obdobje, ko je pričelo vladati krščanstvo, ki je vcepilo mišljenje, da je ženska kriva za vse...Pred tovrstnim razmišljanjem tovrstnih razlik med moškim in žensko ni bilo (vsaj ne tako zelo opaznih).
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 10. Avg. 2008 12:36

Mahagonij napisal/-a:
redlion napisal/-a:men se zdi da smo zenske dost mocnejse (karakterno) od moskega.
O RLY? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Mogoče nismo karakterno močnejše, če ne drugega že zaradi večje vsebnosti hormonov in bomo vedno take, da se bomo, če ne pred moškim pa zjokale same - dobro veste, da je to res.
Mislim pa, da smo postale bolj vzdržljive, trpežne in da smo sposobne it čez več težav in problemov in življenjskih situacij, ki nas lahko zlomijo ter se potem spet postavit nazaj in se spopadat.
Kar se pa tiče enakovrednosti oz. enakopravnosti sem pa že enkrat pisala in bom še enkrat - enakopravnost ženske se ne kaže v tem, da bo pa zdaj ona ravno tako močna kot moški; da bo zdaj ravno tako ina obvladala popravilo avtomobila kot moški; da bo pa zdaj ona možača. Zakaj? Zakaj se nekatere ženske tako trudijo tekmovati z moškimi z določenimi zadevami? Dejstvo je, da smo si različni in vedno bomo že samo če gledamo fiziološko.
In jaz vidim enakopravnost v tem, da se prizna enakopravnost opravil! Npr. da je to, ko ženska skuha enako temu, ko moški prebarva steno. Da je to, ko ženska pazi na otroka enako temu, ko moški zamenja gumo. Itd... zakaj se silimo delat nekaj, kar na ne ustreza in potem nabijamo o enakopravnosti?? To je zgolj stanje duha, stanje posameznikovega pogleda na svet in spoštovanja vsega.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 10. Avg. 2008 14:40

Tonja napisal/-a:Česa niso dosegle Kleopatra, Marija Terezija, Ivana Orleanska?


To so le štiri... Zdaj pa mogoče ni ravno vsaka vladarica Egipta, ampak je veliko več žensk srečnih in uspešnih v svojem položaju, veliko več žensk doživlja orgazme med seksom, veliko več žensk ima možnost, da naredi kaj iz svojega lajfa. Medtem ko v srednjem veku tut te možnosti ni blo (razen če si rekla, da si devica Orleanska, ki ji na uho šepeta Bog :) )
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 10. Avg. 2008 15:23

One pa niso bile uspešne :? . Al gledaš na njihove uspehe skozi orgazme?
Ivana Orleanska je bila pobožna, kar je njena stvar, ne tvoja. Poznana je po tem, da je pri 17ih letih vodila francosko vojsko proti angležem ter tudi osvobodila Francijo, dokler je niso v enem izmed naslednjih bojev zajeli angleži in jo (kot vsako sposobno žensko v tistem času) obsodili krivoverstva in čarovništva, ter jo sežgali na grmadi, kar je bila tako ali tako rutina srednjega veka.
To so bile 3 sposobne ženske (ne vem odkod tebi 4), ki so naredile velik preobrat v zgodovini, ti mi ne moreš povedat pa niti ene iz sodobnega časa, ker je ni in je v kratkem času tudi ne bo, pa če doživijo 100 orgazmu zapored.
Primerjava z preteklostjo in sedanjostjo je itak skoraj neizvedljiva. Včasih so tudi ženske lahko naredile kaj iz sebe (a prej, da je na oblast prišla cerkev), le na drugačen način, ker so takrat živeli drugače, kot živimo danes.
Ti si se opredelila na najbolj občutljivo obdobje v zgodovini, srednji vek, kjer so bile ženske označene kot čarovnice (v stari Grčiji so bile označene kot hetere, kar je bilo nekaj pozitivnega), neglede na to, kaj so naredile.V srednjem veku je že prevladovala cerku in v prejšnem postu sem lepo napisala, da med moškim in žensko ni bilo bistvenih razlik, ČE izvzamemo obdobje, ko je začela prevladovati cerkev, ki je bistvene razlike med moškim in žensko tudi vpeljala že z samimi nauki o izvirnem grehu.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov