Kaj mislite o ženskah v preteklosti in o modernih ženskah?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
samjaz
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 21. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a samjaz » 22. Okt. 2004 15:01

Saj ne vem kam bi to vprašanje dala, ker pa ženske pač grejo k moškim ga bom pa sem :D

Torej, ženske se spreminjamo, emacipacija se dogaja že zellloooo dolgo.. smo bolj samozavestne, bolj samozadostne, močnejših osebnosti, neaktere so prave možače....obnašanje postaja vse bolj podobno moškemu...nekako se mi zdi, da se razlike manjšajo.

Me pa zanima, kako ostali gledate na to. Katere so tiste lastnosti, ki so dobrodošle, katere tiste, ki so mogoče preveč izrazite in katere tiste, ki ženskemu obnašanju nekako ne pašejo?

lp, Mojca
thea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a thea » 22. Okt. 2004 15:03

zenske bi se gonile, tipi pa hocjo resna razmerja... tok o mojih opazanjih
Uporabniški avatar
Bibica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 17. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bibica » 22. Okt. 2004 15:24

Razlike se definitivno manjšajo in to je dobro. Katere pa bi še hotela biti fantova druga mama? Meni je všeč tako kot je sedaj... Včasih so bile ženske le tovarna otrok in sužnje moškemu osebku. Sedaj pa smo lahko kar hočemo in kar si želimo. Lahko zavladamo, lahko pa ubožčeke pustimo v veri, da so glavni... Da smo le vsi srečni. Včasih pa je še vedno biti fajn uboga nemočna princeska. Takšne pač smo. :ritter:
kara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 30. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kara » 22. Okt. 2004 17:13

Eh, men se zdi, da nismo ženske čist nič bolj enakopravne. Celo več. Mislim, da smo si s to svojo emancipacijo nakopale samo še več dela. Prej smo morale skrbet le za dom in družino, zdaj moramo pa še za avto, ogrevanje in še finance zagotavljat. Če je to, da smo bolj pod stresom emancipacija, pol pa hvala lepa :D
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 22. Okt. 2004 18:24

Jaz tut nebi mogla nesamostojna. rrgh znorim.
Prav je da smo si enakopravni. :D Kar se pa možač tiče so že ble prej,sam da so ble bol nekake "Helge" al kak pač.
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 22. Okt. 2004 22:19

meni je najbolj všeč tako kot je zdej...včasih je bilo malo težje z samostojnostjo in z odločanjem o lastnem življenju, zdej je to lažje, ampak kot je napisala kara to prinese nekatere pomankljivosti

vseeno se mi pa zdi, da je potrebno imeti vsaj malo razlik med moškim in žensko,da se bomo me mal bolj ženstveno počutile
Uporabniški avatar
samjaz
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 21. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a samjaz » 23. Okt. 2004 7:23

Saj to se zdi meni najslabša stran vsega tega, torej to, da smo izgubile ženstvenost.
Še posebaj zdaj, ko mam že nekaj let za sabo :D Mogoče prej, ko sem bla še najstnica, sem se tudi jaz obnašala bolj drzno, moško, včasih tudi vulgarno, v glavnem prav nič ženstveno. Zato skušam nekako zdaj te stvari popraviti in v svojo samostojnost vnesti tisti del 'princeske'.
Uporabniški avatar
Ninica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: velenje

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninica » 24. Okt. 2004 1:41

kratko bom povedla..všeč mi je da se ženske v tem času znamo bolj zase postavit in da smo doble mesto v družbi...čeprav še ne do tiste mere da bi ble vsepovsod enakovredne moškim
Uporabniški avatar
Soma
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 27. 9. 2004
Kraj: središče kaosa

Neprebrana objavaNapisal/-a Soma » 24. Okt. 2004 10:36

Ninica napisal/-a:kratko bom povedla..všeč mi je da se ženske v tem času znamo bolj zase postavit in da smo doble mesto v družbi...čeprav še ne do tiste mere da bi ble vsepovsod enakovredne moškim

word.
reptillia.
Uporabniški avatar
plavooka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 24. 10. 2004
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a plavooka » 24. Okt. 2004 16:59

Torej to da so ženske skozi različna obdobja pridobivale na samozavesti in samostojnosti mi je všeč.Pa tudi to da imamo ženske sedaj več pravic kot nekoč je lepo.Mi pa preveč možačaste ženske niso všeč(če se obnašajo po moško,so grobe,preklinjajo).Ženska naj ima nekaj ženstvenega v sebi(naj ima nekaj svojega šarma,miline v sebi)
**Tisti, ki živijo za ljubezen, živijo večno*
Uporabniški avatar
redlion
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 28. 9. 2004
Kraj: strawberry city

Neprebrana objavaNapisal/-a redlion » 24. Okt. 2004 19:55

men se zdi da smo zenske dost mocnejse (karakterno) od moskega. sam moski ne priznajo te sibkosti. zato tut nikol ne jocejo pred kom... pa nekje sem prebrala da mamo zenske 9x visji prag bolecine.

moski se pocutijo bolj pomembni in mocnejsi sam zarad njihovih fizicnih lastnosti. pa tezje jim je priznat napake.. ne vidim kaj je narobe v tem da se zjoces ko ti je hudo.. pol se pa poberes in gres naprej.

a nisi bolj mocen ce si priznas da si se zmotu? pa se opravicis in popravis..

saj ne recem da so vsi taki!

no, upam da ste razumeli kaj sm hotla napisat...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 24. Okt. 2004 21:54

Vse lepo in prav da smo ženske "enakovredne" moškim v današnjem času. Ampak smo s to enakovrednostjo pridobile še dodatno "delo", poleg skrbi za gospodinjstvo in družino, sedaj pomagamo še pri financiranju....
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
dragon_fly
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 24. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dragon_fly » 25. Okt. 2004 7:17

baje da smo bile nekoč ženske, zaradi rojevanja in nadaljevanje vrste in tega spoštovane kot boginje. in enkakovredne. kaj se je dogajalo tekom zgodovine vemo (poveličevanje moškosti in mračni srednji vek in zažiganje čarovnic itd... ) nekoč bomo spet tam kot smo bile....
:razz: ampak ne ko nas bodo priznali moški. predvsem takrat, ko si bomo enakopravnost priznale same sebi in ena drugi. dokler smo spretne metalke polen lastni vrsti pod noge, pa bo emancipacija še mal počakala.
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 31. Avg. 2005 0:07

Men je super da se ženske tko bolj uveljavlamo kakor v zgodovini!
Sem vesela da živim v današnjem času! Kakšni so privilegiji?
Lahko se uveljavljamo v politiki,izražamo svoja mnenja,
mislim da se bolj sproščeno pogovarjamo o sexu,debatiramo
o moških brez zadržkov,upiramo se jim,moški nima več zadnje besede,
me delamo prve korakepri flirtanju,le edino to me moti ker so se moški sedaj tako razvadili in se ne trudijo več tako za ženske :)
Pa tudi nevem moške roke ne rabim ravno pogosto :) kakšno žarnico znam tut sama zamenjat,luknjo zvrtat,gumo zamenjat :D
yeah it's good to be a girl and i like hat a lot :oops: :D
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 31. Avg. 2005 2:40

misim, da je tole malo preširoko zastavljeno vprašanje ... namreč pomembno je na katero časovno obdobje gledamo kot na preteklost in na katero lokacijo. npr: ženske na irskem (pred prihodom krščanstva) so bile za tisto obdobje 14,15 stol. in prej zelo na privilegiranem položaju in na enakovrednem položaju z moškimi, pa zato niso zgubile nič ženstvenosti.
če gledamo šparto, so takrat ženske vodile vso zadevo in so pač bile možače (za moje pojme)

če pa gledamo neko evropsko povprečje, pa verjamem da tistim ženskam ni bilo ravo lepo ... niso imele svobodo samostojnega odločanja in nobenih pravic ... bile so le stroj za rojevanje in za delo ... in to ne zasebe. Bolj bogatejše so bile, lepše (vizualne) igračke so bile in to je tud vse.

sedaj (hvala Bogu) imamo možnost izbire, ali se bomo same odločile tako ali drugače ... to pa ne pomeni, da smo izgubile svojo ženstvenost (ki jo itak dobiš šele takrat,ko se zavedaš ženskosti v sebi).

Enostavo nismo več stroji in sex si same vzamemo, ko si želimo in celo moške smo naučile, da tudi me uzivamo v sexu, da to ni nič hudičevskega in da imamo več vrst orgazmov in med drugim celo ščegetavček :D
Lahko volimo in naši glasovi so enakovredni in priznani kot glasovi moških, kar pomeni, da sodelujemo pri političnem življenju ... celo ene izmed politikov lahko postanemo.
Lahko smo poslovne ženske, ki obračajo milione, lahko smo direktorice in ne samo diplomirane tajnice, lahko smo ... vse za kar se odločimo, ker ni več nobenega, ki bi na nam to preprečeval, samo zato,ker smo se rodile kot ženske in smo zaradi tega prej bile avtomatično potisnjene v pasivnost in so moški odločali namesto nas, ker so nas imeli za bitja, ki so nižje vrste, ki ne znajo razmišljat ali čutit.

in kadar bo katera od vas pomislila, da si je z emancipacijo pridobila le še več dela, naj si proba zamislit, kako bi takrat živela, kjer se niti izrazit ne bi smela, kaj šele kaj po svoje naredila ...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov