Kaj je za vas prevara?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 20. Nov. 2011 16:14

barbie_girl_85 napisal/-a:Kdo pravi, da je varanje, če 20x dnevno ne pomisliš na partnerja? Ti? Tvoj dragi? Tvoje prijateljice?

Moje znanke/kolegice, zato sem se na ta primer spomnila. Po drugi strani, moje kolegice pravijo tudi, da me moj vara, ker pleše salso in bachato z drugimi ženskami 2-3x na teden, mene pa nikoli ni zraven. Jaz pa ga baje varam, ker hodim ven v diskače 2-3x na teden s samo moškimi kolegi in njega ni zraven. Ampak moje kolegice so večinoma neumne in nesposobne zrelih zvez.
Because I can.
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 21. Nov. 2011 23:42

Tip iz mojega primera sem seveda jaz. Srečala se še nisva.

Meni paše. Za moje pojme ona s takimi pogovori z mano že vara svojega tipa, ampak to ni moj problem, temveč njen.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Nov. 2011 23:47

^^jp...
Ampak če gledam na situacijo iz mojega stališča- takšne stvari so meni ponavadi pisali tipi, ki so se bali ostati sami in so potem meni nabijali z nekimi izgovori, da ne mislijo resno s punco, da se še samo kregata. Dejansko pa so potem ostali s taisto punco, do katere ne čutijo več nič, ko sama več nisem kazala interesa. To so za mene prpe, ki so z nekom samo zato, da so z nekom. Jbg. In tudi meni ne bi bilo všeč, da bi si moj fant pisal okrog takšne stvari (navsezadnje se težave začnejo reševati "doma",preden jih razlagaš okrog in si pripravljaš teren).
The world is as you are.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 22. Nov. 2011 8:59

Džeki napisal/-a:Za moje pojme ona s takimi pogovori z mano že vara svojega tipa, ampak to ni moj problem, temveč njen.

In ce bosta potem nekoc le skupaj, bo tud tebi to delala... :?

Babe so grozne dandanes... jaz samo naletim na take, ki so multitasking... zmorejo s temi naenkrat :twisted:
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 22. Nov. 2011 10:31

mene pri teh stvareh bolj kot vprašanje ali gre za varanje moti to, da ta oseba raje pomete probleme pod preprogo in se pretvarja, da jih ni namesto da bi jih reševala.
kaj ima tip ali ženska za razlagat tretji osebi, ki jo pozna malo časa, da ni srečen/a s partnerjem, da ne bosta dolgo več skupaj ipd. to se rešuje s partnerjem. razumem da se pogovarjaš o tem z ljudmi, ki so ti blizu, z neznanci pač ne. in da vidiš da to dela trenutnemu partnerju, potem pa greš zavestno v zvezo s tako osebo.. :roll:

btw džeki, zanimivo, da se ti da to poslušat in prenašat. ker nagrado dvomim, da boš dobil, ker bo bejba imela slabo vest zaradi tipa, pustila ga pa itak ne bo.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Gracia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 25. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Gracia » 26. Nov. 2011 19:24

Zame se prevara začne takrat, ko mi partner prikriva, da (s)pozna(va) neko žensko. Dovolj je, da neznano žensko, recimo na FB, vabi na kavo, dodaja in sprejema neznane ženske ipd., ker virtuala zame nima nič bolj nedolžnega obraza kot realnost. To je lahko začetek varanja - v prvi fazi čustvenega, kar pa je dovolj, saj je menda jasno, da če te nekdo pritegne, ga ne vabiš na pijačo zato, da se boš z njim naklepetal o vsakdanjih stvareh ali izmenjal teorije o gospodarski krizi. Tudi v primeru, da povabi znanko, pelje stvar v podobno smer, razen če gre za prijateljske ali sodelavske vezi, kar se pa razbere iz pisanja oz. govorice telesa in komunikacije med njima. :)
Morda sem za koga glede tega konzervativna, a se držim tega, da ne delam partnerju tistega, kar ne želim, da on ne naredi meni. Tako velja tudi oz. predvsem glede morebitnega varanja.
Sem pa mnenja, da kdor je podvržen temu, bo varal, četudi v zvezi vse štima. Če ne, pa je treba to doma rešit, če se rešit seveda da, če ne, je pa boljše prekiniti zvezo in se gonit dalje, brez da nekoga prizadeneš. Še huje se mi zdi, če se znajdeš v kontekstu "kar ne veš, ne boli". Imam v žlahti primerek, ki je poročen, pa marsikdo (predvsem ženski spol) ne ve niti, da ima punco, kaj šele, da je poročen. On ga seveda okoli pije z družbo, ki ima to "krasno" skupno točko z njim, njegovi ženi pa se doma ne sanja, da medtem, ko mu proti večeru piše in ga kliče, naj že pride domov, on osvaja druge punce. Nočem vedet, če je tukaj zadaj še kaj več kot samo osvajanje... :roll:
Don't give to anyone the power to put you down. Haters are losers pretending to be winners.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 26. Nov. 2011 22:35

Men je čustveno varanje dost hujše kot dejansko - ful bi me bolj prizadel, če bi "našla" kake sms-e v smislu "pogrešam te, kaj bi dau da bi bla zdej kle, rad te mam" itd kokr da bi v pijanm stanju pobrau neko punco v lokalu pa jo pelu dam. Vem, da se skor noben ne strinja z mano, ampak men bi blo to huj :) Mogoče zard tega, ker si v drugem primeru lahko useen lažeš, da mu to ni nič pomenil in da je biu nalit, v prvem pa veš, da obstaja ena k jo ma vsaj tok rad kot tebe in da to počne zavestno. Da ne bo pomote - tolerirala pa nebi ne enega ne drugega :)
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
Gracia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 25. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Gracia » 26. Nov. 2011 22:48

Ampak glede pijanosti... Jaz sem lahko še tako pijana, pa ne bom zabluzila z nekim random tipom, zato isto pričakujem od svojega partnerja, če ne, mu dam proste roke, pa naj samski dela kar hoče. Bi pa tudi meni bilo huje kot si napisala, če bi mojemu partnerju katera pomenila isto ali celo več kot jaz, ker to še bolj boli, če si prevaran na čustveni ravni. :?
Don't give to anyone the power to put you down. Haters are losers pretending to be winners.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 26. Nov. 2011 23:29

To itak, alkohol ni noben izgovor. Ampak je pa žuranje povezano s priložnostnim varanjem (ker je bla glih tam, on pa glih tok pijan, da je padla moralna blokada v glavi) in ga je lažje odpustit (če si človek ki lahko to odpusti, jst pač nism) v primerjavi s tisto drugo situacijo, ko sicer ne pride do fizičnega stika, pa jo vseeno vzljubi in načrtno vzpostavlja razmerje z njo (pa nej gre za fb, klice ali kavice). Je pa res, da v drugi situaciji ponavadi ni dileme ali razdret razmerje - ker ga slej ko prej razdre tip.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 20. Dec. 2011 13:48

Glede Džekija in ženske v zvezi, ki vara svojega, menim, da če vara sedanjega, bo tudi bodočega in je v to žensko škoda investirat čas in energijo! Čeprav tisti, ki varajo trdijo drugače, ampak tega jz ne kupim.
Rešave se rešujejo doma, ne pa razlagaš nekem tipu kako ti je zanič v zvezi. Če ti je res tak slabo, potem pojdi narazen in ne jamraj, ker od jamranja noben nima nič.
O tipih, ki so v zvezi in se pritožuejo čez njihove partnerje, pa nimam visokega mnenja, saj mislim, da na ta način iščejo priložnostno avanturo, ostali bodo itak s punco (če jim res bila zveza tak slaba, bi se že spokali in šli,no druga opcija je da jim je mogoče res zanič zveza, pa ne upajo iti proč). V vsakem primeru so to ljudje "bez hrbtenice" in tudi takšni mi ne ustrezajo.
Tudi jz se držim tistega, kar nočeš da ti drugi nardi, ne delaj tega, mislim da je to vodilo pri vsem, pa tut pri varanju.
Najbolj bedni so pa tipi, ki varajo in potem nočejo tega priznat oz. vsem zanikajo, pa vsi vejo da varajo, pomoje lažejo sebe.
Drugače varala nisem in upam da tut nikoli ne bom. Ali sem bila prevarana pa ne vem, mogoče sem, pa da tega ne vem, to najboljše vedo naši sedanji/bivši partnerji...
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Dec. 2011 14:34

čuftika napisal/-a:...menim, da če vara sedanjega, bo tudi bodočega ...


Tudi jaz sem mišljenja, da kdor vara 1x, bo varal tudi drugič...
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 20. Dec. 2011 14:50

a potem, ko vam bodoči tip na vprašanje ali je kdaj varal reče ne, ve to verjamete?

jaz nisem (več) nagnjena k verjetju da če vara enega parterja bo tudi drugega... prevara je (za moje pojme) specifična v vsakem razmerju in tudi odvisna od starosti posameznika in njegove (čustvene) zrelosti.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 20. Dec. 2011 15:01

^^Točno to. Meni tudi ta zlajnani ''1x vara, vedno vara'' ne gre v račun. Se pravi če se ga 15letna smrklja, ki ima prvega fanta na enem žuru napije in zabluzi s kul 19letnikom - torej prevara svojega fanta - to pomeni da bo pri 30tih imela enaka nagnjenja al kaj? Ker je pač enkrat varala, bo vse.

Ljudje z leti odraščamo, pridobivamo na čustveni inteligenci, eni se iz svojih napak celo kaj naučimo, zveze niso iste, partnerji niso isti, prioritete se srpreminjajo... No, vsaj tako je pri meni in pri večini ljudi, ki sem jih imela priložnost spremljat čez več življenskih obdobij. Dopuščam pa seveda možnost da eni stagnirate in ste isti kot ste celo življenje in ste tudi obdani s takimi ljudmi.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 20. Dec. 2011 23:45

jaz razmišljam tako: tisti, ki vara je tisti, ki mu je glavno zadovoljit sebe, hoče vedno več, in takega človeka lahko prepoznaš. ni nujno da bo tud varal, sam pomoje več možnosti. medtem tisti ki pa NE varajo, pa so pač zvesti, raje imajo mirno življenje s čim manj kompliciranja, ne marajo sprememb, so zadovoljni s tem kar imajo.

tisti, ki vara, precej možno da bo še, sam ni pa nujno. če ga peče vest, če zares obžaluje, vidi da mu to samo slabo prinese in če ima pamet, bo kontroliral naslednjič.
če pa s tem misli da je naredil prav, da sebe zadovolji, sam enkrat se živi itd. tak bo pa še varal. mu ena ni dovolj.

kaj je zame varanje, zame je varanje to da to, kar delaš s partnerjem, a NE s prijateljem, delaš tretji osebi. se pravi to je poljubljanje, osvajanje, sex, romantika... pač to kar delaš samo s partnerjem.

in ne alkohol ni noben izgovor. starost, da 15 letnica zabluzi... dobro to že, 15 letnik je vendar še otrok. ko je pa človek zrel in odgovoren, eni prej, eni kasneje (ponavad punce prej od tipov) pa je to manipuliranje, ne več napaka. takrat se mora človek že znat zadržat in vedet kaj je prav in kaj ni.
Fantin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 7. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Fantin » 21. Dec. 2011 13:51

Imam znanca starega 27 let, pa kljub temu da je v zvezi, se mu ne zdi nič takega, če na žurih bluzi z drugimi puncami (njegove punce seveda takrat ni zraven). Toliko o tem.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]