Finančna in materialna stabilnost moškega

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 29. Okt. 2012 21:13

v-e-s-n-a definitivno - se strinjam da ni vedno tako in se strinjam, da če imaš doma veliko hišo, da ni potrebe da se takoj odseliš. Ampak za partnerja si želim, da bi živel sam, ker to pomeni v mojih očeh, da je samostojen in da zna poskrbeti zase (+ da mi tašče ne bo treba gledati, kar tudi ni zanemarljivo) :)

Verjamem pa da je včasih bolj udobno ostati doma.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 30. Okt. 2012 19:34

Kar se tiče tega, kako je težko dobit službo z bolonjskim magisterijem... cel kup mojih kolegov je pred diplomo in službe jih čakajo. Je pa res, da ne študirajo nekih humanističnih sociološko-kulturološko-komunikoloških pizdarij, ampak nekaj dejansko zaposljivega.

Predvsem je treba imet vizijo, če se hočeš osamosvojit, kar pomeni, da sprejemaš odločitve, ki vodijo k temu, da boš nekoč samostojen. Pa naj bo to polletno bivakiranje pri starših, da si nabereš nekaj finančne zaloge, ali primerna izbira izobrazbe. Dokler stvari počneš z nekim ciljem, je to OK. Če pa živiš z danes na jutri in ni čisto jasno, zakaj točno si se pri 25ih letih vpisal na srednjo ekonomsko in kaj ti bo to v življenju koristilo, potem moraš pa pomoje malo razmislit in odrast.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 31. Okt. 2012 19:37

OT
tudi humanistične sociološke kulturološke komunikolške pizdarije po tvojem, so doprinos k naši družbi, če je tudi tvoje mišljenje, se pa naj vsak sam vpraša in odloči. deliti pavšalne sodbe o svetu, kot ga vidiš skozi svoje oči, brez širšega vpogleda vanje, zame ni ravno izraz intelekta, ampak, če se ob tem boljše počutiš, drugega kot sočustvovat s tabo, človek ne more.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 01. Nov. 2012 7:44

Sploh ni vprašanje doprinos k družbi, ampak jamranje, da danes ljudi ne čaka več služba, ko diplomirajo. Marsikoga čaka, je pa res, da je treba prav študij izbrat, če hočeš, da ti službe ponujajo. Kolega metalurg je med tremi izbiral. Politolog si jo bo moral pa sam najt, oziroma si celo sam "ustvarit delovno mesto, ker služb za FDV-jevce praktično ni". To je citat z informativnega dne leta 2005, sem bila tam, tako da mi ne palamudit o spremenjenih razmerah, ker je generacija današnjih 25-letnikov že ob vpisu na faks vedela, v kaj se spušča.

Pa to ne pomeni, da sem proti družboslovnim študijem nasploh. Moj kolega je 25-letni diplomiran politolog z odlično službo - je vodja enega najbolj perspektivnih start-up podjetij. Ampak to podjetje je sam ustanovil, ni čakal, da mu kdo ponudi službo direktorja. Aja, osamosvojil se je pa tudi že.

Tako da ni problem izbira faksa kot takšnega. Če hoče kdo humanistiko študirat in pozitivno doprinašat k svetu, naj kar. Preberi moj post do konca. Pomemben je načrt, kaj boš sam s seboj. Če študiraš družboslovje, moraš pač vedet, kako boš kasneje svoje znanje izkoristil in kaj boš pravzaprav v življenju počel. Ker grebli se zate ne bodo. V tem primeru potem ne bo joka, da kako se je danes težko osamosvojit in da za mlade ni nobenih priložnosti.

Lahko pa folk tudi mirno gre po liniji najmanjšega odpora, izbere đabe faks, prebluzi 6-7 let brez kakršnekoli dodatne samoiniciative, ki bi presegala obseg obveznih študijskih dejavnosti, potem pa ugotavlja, da je država čisto v badu in da itak nič ne morejo, tako da bodo še naprej bluzili.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 01. Nov. 2012 9:52

jullia_ napisal/-a:
Lahko pa folk tudi mirno gre po liniji najmanjšega odpora, izbere đabe faks, prebluzi 6-7 let brez kakršnekoli dodatne samoiniciative, ki bi presegala obseg obveznih študijskih dejavnosti, potem pa ugotavlja, da je država čisto v badu in da itak nič ne morejo, tako da bodo še naprej bluzili.


podpis po tole.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 01. Nov. 2012 10:11

tukaj se strinjam. če ne prej je treba vsak proti koncu faksa začet razmišljat o bodoči zaposlitvi in iskat niše ki še niso zasedene.

je pa že s tem dost težko, kaj šele če nimaš nobenega cilja. sem pa nekje prebrala, da je nekje 6 mesecev normalen čas aktivnega iskanja zaposlitve. čeprav se mi zdi, da se je trenutno malo podalšal.

po drugi strani pa se tako tolče po politologih pa komunikologih, kak je to neperspektivno pa da tega noben ne rabi; v bruslju je pa precej oglasov zanje. je pa res, da tak tip potem punci ki živi pri nas nič ne koristi :)
Vsak raj ima svojo kačo.
scorpio64
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 31. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a scorpio64 » 02. Nov. 2012 1:23

Dejstvo je da ni vsak narjen za naravoslovje. Pa tudi študij naravoslovja ti ne nudi 100% službe ali pa vsaj dobre službe. Je pa res da smeri kot so politologija ipd. so trenutno zelo zgrešeni. Treba je najti nek kompromis med tistim kar te zanima in tistim kar je iskano, treba pa je tudi upoštevat da tudi tisti fax ki ti je zanimiv nima samih takih predmetov ki so ti zanimivi. Pač če se odločaš za unikatne ozko usmerjene družboslovne smeri se to dejte odločit z ugotovitvijo da bo boj za službo podoben mesarskemu klanju. In kot je bilo zgoraj omenjeno, ne poj jokat da ne dobite službe, da polnite police v trgovinah z diplomo ali celo magisterijem v žepu. Pa potem govort da je za vse država kriva in da je vse v kurcu. Lahko pa povem da tudi v tujini ne najdeš službe z naravoslovjem, kaj šele družboslovjem. Npr v Ameriki fiziki in inženirski fiziki zelo zelo težko najdejo službo. Daleč najbolj iskani so inženirji vseh vrst, govorjenje o politologiji v Bruslju je pa malo smešno meni osebno. Pač verjamem da iščejo tako izobrazbo, ampak če misleš da prideš tja direkt iz faxa in brez izvrstnih priporočil in vez ter kakih 20 let prakse - se motiš.

lp
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 02. Nov. 2012 8:31

Pa kdo je rekel, da ne it študirat družboslovja? Naj vsak študira, kar hoče, jaz tudi nisem naravoslovec.

Je pa treba bit realističen glede tega, kaj lahko od določenega študija pričakuješ. Na nekaterih smereh ti bodo službe ponujali (če boš dober, seveda), na drugih pač ne. To, da služb za družboslovne študije ni, je splošno znano dejstvo. Če že je prosto delovno mesto, je razpis običajno napisan tako, da pogoje izpolnjuje samo ena oseba. Torej se moraš potrudit, da si ti ta ena oseba, za katero sestavijo razpis.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 02. Nov. 2012 10:47

Julija, v prvem postu me je zmotilo predvsem to, da si študij kot tak označila kot manjvreden, v drugem postu pa si izpostavila angažiranost posameznika, kar pa je velika razlika v pomenu. z drugim postom se čist strinjam.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7029
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 02. Nov. 2012 10:54

Če še ima kdo kaj povedati na to temo, se lahko prestavi v Klepetalnico oz v kakšno že odprto temo v Karieri.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
_Matej_Z_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 5. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a _Matej_Z_ » 05. Nov. 2012 16:16

Nisem niti vsega bral.
Lahko pa povem za sebe... Sem študiral dva družboslovna predmeta (dvopredmetno seveda) in ja... Delam čisto nekaj drugega in celo dober sem v tem in hvalabogu (kar je redkost) imam tudi dobro službo (stabilna je pa toliko kot ostale...).
Rad bi povedal samo to, da če bi bil še enkrat na odločitvi za študij. Še enkrat bi se vpisal na družboslovje. Zakaj? Zato, ker me je tisto veselilo in poleg tega pa delam še tudi kar me veseli, vendar te znanosti (kar delam) pa nikoli ne bi študiral...
Ni ga težjega po mojem, študirati nekaj takega, kar te niti približno ne zanima. No, to je moje mnenje.
Kohant
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 20. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kohant » 11. Maj. 2020 18:23

Konec oktobra 2016 sem zgrda spoznal, da brez avta ne bom več mogel shajati. Januarja 2017 sem kupil prvi avto. Sicer strošek, toda javnega prevoza se nikoli več ne poslužim.
peter991
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 20. 10. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a peter991 » 20. Okt. 2021 18:29

25 let še mlad. Odvisno je od tega, ali cilja na kaj več ali mu to zadošča

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov