Bodybuilding

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

bj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 29. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bj » 26. Avg. 2008 21:34

Nekateri ne ločite pojma BB in fitnes. BB je bolj tekmovalne narave žal tudi prisotnost nedovoljenih substanc, fitnes pa je namenjen boljšemu počutju, jačanju določeni delov telesa, oblikovanju.... In mislim, da je prav fitnes eden ključnih razlogov, da so nekateri ljudje začeli jesti bolj zdravo in postali samozavestnejši. Upam, da bomo slovenci končno začeli malo več gibati in se prehranjevati zdravo, ker ko pogledam kakšno najstnico oz. tudi malo starejše punce kako imajo telo, samo rečem kako ne dajo nič nase.
bj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 29. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bj » 26. Avg. 2008 21:35

Nekateri ne ločite pojma BB in fitnes. BB je bolj tekmovalne narave žal tudi prisotnost nedovoljenih substanc, fitnes pa je namenjen boljšemu počutju, jačanju določeni delov telesa, oblikovanju.... In mislim, da je prav fitnes eden ključnih razlogov, da so nekateri ljudje začeli jesti bolj zdravo in postali samozavestnejši. Upam, da bomo slovenci končno začeli malo več gibati in se prehranjevati zdravo, ker ko pogledam kakšno najstnico oz. tudi malo starejše punce kako imajo telo, samo rečem kako ne dajo nič nase.
jupiter
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 22. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jupiter » 26. Avg. 2008 21:48

Aloha napisal/-a:
Ne vem, zakaj se je treba non-stop obešat na te proteine (dodatne, ne iz hrane),


Spet govorenje o stvareh, ki jih ljudje ne razumejo :D Ali veš kaj so proteini v prahu? to ni nič drugega kot sirotka v prahu in je 100-krat bolj naravna stvar, kot bobipalčka, čokolada ali cocacola, ki si jo danes pila. Če ti mleko v prahu ni škodljivo, ne vem zakaj bi ti bila potem bila sirotka (brez mašob, laktoze itd.)? Je veliko bolj zdrava stvar, kot dunajsi zrezek. Edina stvar, ki jo lahko najdem "škodljivo" v tem, so umetna sladila zaradi okusa. Vendar vsebuje isto sladilo kot Coca-cola ali Actimel. Saj veš Actimel - PIJTE GA VSAK DAN. Torej, lahko slab sloves beljakovin (sirotke) v prahu izhaja iz treh dejavnikov:

1. ker to žrejo bodybuilderji in te kao naphne (kar ni res, to je zaradi anabolikov)
2. ker veliko ljudi meša to s steroidi
3. ker se tega ne oglašuje po TV itd. saj gre za ozek tržni segmen (večina ljudi ne miga in gnije, marketinški strokovnjaki to dobro vedo, zato se jim tega ne splača ogaševati, raje oglašujejo sladkarije in drugo sranje, ker so bolje prodaja, saj večina ljudi živi nezdavo in se ne giba) medtem ko oglašujejo razne čokolade, piškote in ne vem kaj še, zaven pa kažejo v reklami kako zdravo je to itd. Vse je v tržnem komuniciranju proizvajalca, na osnovi česar si ljudje oblikujejo lastna mnenja.

Poleg tega mogoče ne veš, da ti proteini v prahu ne bodo nikoli dali nobenih rezultatov, če ni drugih stvari urejenih. Saj ti že sama beseda pove, da gre za dodatke k prehrani, ki sami kot taki bistveno ne vplivajo na rezultat. predstavljajo samo desetino pikice na I. Pomembna je trda hrana. Poleg tega ne gre za NON stop obešanje, kot praviš. Spijejo jih ponavadi samo po treningu, ker takrat telo nujno rabi beljakovine, ki imajo najhitrejši prihod v kri (to je sirotka). Če telo ne dobi ustrezne hrane, začne žreti dobesedno samega sebe.

To je podobno, kot če kupiš samo čip za BMW-ja. Sam čip (kot dodatek) ti ne bo nič pomagal, najprej moraš imeti BMW-ja (glavno osnovo).

toliko o tem
:)
Zadnjič spremenil jupiter, dne 26. Avg. 2008 21:58, skupaj popravljeno 3 krat.
jupiter
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 22. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jupiter » 26. Avg. 2008 21:52

bj napisal/-a:Nekateri ne ločite pojma BB in fitnes. BB je bolj tekmovalne narave žal tudi prisotnost nedovoljenih substanc, fitnes pa je namenjen boljšemu počutju, jačanju določeni delov telesa, oblikovanju.... In mislim, da je prav fitnes eden ključnih razlogov, da so nekateri ljudje začeli jesti bolj zdravo in postali samozavestnejši. Upam, da bomo slovenci končno začeli malo več gibati in se prehranjevati zdravo, ker ko pogledam kakšno najstnico oz. tudi malo starejše punce kako imajo telo, samo rečem kako ne dajo nič nase.


BJ, končno eden, ki ima normalno pamet. Ker ljudje res ne ločijo nobenih stvari:)) vse mečejo v isti koš:)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 26. Avg. 2008 22:15

Oh, eno in isto skos ...

Ne rabš učit, kaj so proteini, čemu služjo in kako se jih dozira ... Redno hodm u fitnes, se ukvarjam s športom, enako moj fant, zato vem, kako se stvarem streže. Sama sm jih jemala eno obdobje, zdej jih več ne, mogoče spet pridejo na vrsto.

In napisala sm, da se da oblikvat geštel tut brez dodatnih proteinou (in ostalih dodatkou, takih al pa drgačnih), ti pa začneš lapat o naraunosti in neškodljivosti (kje sm omenjala to povezavo, nimam pojma). Sam da kokodakaš :roll: , pa tut če tja u tri dni.

Besedna zveza non-stop se je nanašala na use tiste, k ceu cajt blebečejo o tem, da tisti, k trenirajo (tut) u fitnesu in majo razvite mišice, gotou konzumirajo še ceu kp enga sranja, kr drgač pač ne bi bli taki ... in ne na tiste, k jih dejansko jemlejo (al pa ne).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 26. Avg. 2008 22:54

Men je to res grdo. To men sploh niso hudi tipi.
Ok sj lepo pogledat tipa k ma lepo usklajeno telo ampak tole je pa bljek...mam pa raj debelušnega kot pa takega.
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 26. Avg. 2008 22:54

Men je to res grdo. To men sploh niso hudi tipi.
Ok sj lepo pogledat tipa k ma lepo usklajeno telo ampak tole je pa bljek...mam pa raj debelušnega kot pa takega.
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 26. Avg. 2008 22:55

Men je to res grdo. To men sploh niso hudi tipi.
Ok sj lepo pogledat tipa k ma lepo usklajeno telo ampak tole je pa bljek...mam pa raj debelušnega kot pa takega.
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 26. Avg. 2008 22:55

Men to sploh ni všeč, grdo mi je ful. Raj mam debelušnega kot pa takega.
jupiter
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 22. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jupiter » 26. Avg. 2008 23:05

Aloha napisal/-a:Oh, eno in isto skos ...


In napisala sm, da se da oblikvat geštel tut brez dodatnih proteinou (in ostalih dodatkou, takih al pa drgačnih), ti pa začneš lapat o naraunosti in neškodljivosti (kje sm omenjala to povezavo, nimam pojma). Sam da kokodakaš :roll: , pa tut če tja u tri dni.

Besedna zveza non-stop se je nanašala na use tiste, k ceu cajt blebečejo o tem, da tisti, k trenirajo (tut) u fitnesu in majo razvite mišice, gotou konzumirajo še ceu kp enga sranja, kr drgač pač ne bi bli taki ... in ne na tiste, k jih dejansko jemlejo (al pa ne).


Sem te narobe razumel, se opravičujem, nič slabega nisem mislil
kikiriki
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 28. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kikiriki » 27. Avg. 2008 7:04

Fitnes je pozitivna zadeva. A v mejah normale. Dvakrat na teden je za lepo usklajeno postavo dovolj. Tudi sam sem imel obdobje, ko sem pretiraval in se basal s proteini, kreatinom itd. Preden sem se začel zanimati za steroide mi je na srečo glava rekla, da je kaj drugega bolj pametno za početi v življenju. A jaz temu pravim doba odraščanja, ko želiš s mišicami dajati nek vtis in vzbujati spoštovanje pri ljudeh. Ponavadi gre tudi za raznorazne komplekse. Jaz naprimer sem bil v otroštvu izredno suhcan. Enim v šoli prav nič ne gre in se potem postavljajo z mišicami itd. Jaz sem to hitro prerasel, nekateri pa rabijo predolgo in še pri 30 letih zganjajo neumnosti. Rekel bi tud (sicer po občutku), da tisti, ki se dlje aktivno ukvarjajo z utežmi, da nimajo skoraj nobene šanse, da bi se ubranili pred anaboliki in rastnimi hormoni, ker je nemogoče ravnodušno spremljati kako ostali člani na fitnesu pridobijo 15 kil v enem mesecu, ti pa že eno leto delaš za 5 kilogramov (Če si že malo bolj mišičast gredo kilogrami mišic brez anabolikov zelo težko navzgor).
Uporabniški avatar
shanell
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 27. 5. 2008
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a shanell » 06. Sep. 2008 16:01

MOJ FETIŠ :D
Uporabniški avatar
črnamamba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 5. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a črnamamba » 06. Sep. 2008 23:49

meni so hudi taki tipi ;)

in btw v linku iz prvega posta je prva slika predelana...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov