Zakaj manekene naštimajo tako "gejevsko"?

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 29. Okt. 2010 10:26

Ko gledam moške modne revije, ugotavljam, da mene le-te kvečemu odvrnejo od nakupa. Manekeni mi vsi delujejo nekam gejevsko, ne vem, ali jih namenoma zrihtajo tako, ali kaj, pa še hodit morajo, kot da imajo metlo v riti. Še čisto navadna majica izgleda na povprečnem manekenu...khm, prav nič moško.

Zakaj manekenov, preden gredo na pisto ne zrihtajo tako, da bodo vsaj videti moško? Moška frizura, moška drža? Tako se bo večina moških, ki jih vsaj malo zanima moda, lažje poistovetila z manekenom in cunjami, ki jih ta nosi.

Dokler bodo manekeni zgledali kot geji, bo pač veljal še vedno razširjen stereotip, da je moda nekaj za geje "pravi moški" pa da se ne obremenjuje, kako je oblečen.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 29. Okt. 2010 10:36

Mogoče zaradi dizajnerjev, hehe :D

Saj, če pogledaš ženske modele, se tudi ne morem poistovetit z njimi, ko so naštimane in naličene kot neprespane anoreksične punkerce...zaj pa razumi, če moreš. Cote so pa vseeno aaaahhhhh :P
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Okt. 2010 11:02

That's fashion, baby :P

Sicer pa tak stil oblačenja na moških dejansko kar pogosto zaslediš kje v Italiji. Glede na to, da kar precej dizajnerjev italjanov, veliko jih je tudi gejev, tako da je odgovor na dlani :)

Sicer pa redkega povprečnega moškega zanima moda. Če pogledamo moške, ki jih zanima moda, jih je verjetno več gejev :)

Itak se gre na koncu še vedno v trgovino, proba in kupi.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 01. Nov. 2010 12:18

Na žalost je tudi to ena slovenskih žalosti, da se nekateri moški enostavno ne znajo modno obleči (razen geji seveda). In potem pridejo pregovori...on je tok hud, itak da je gej! Tko da mi je čudno, da se straight moškim še ni naredil klik v glavi o pravilih oblačenja. Ampak ne to, da se morajo obleči po najnovejših smernicah, toda samo ugotoviti svoj lastni stil in ga modno prenesti nase. To, kar počnemo ženske. Verjamem, da se tudi moškim ne zdi interesantna neka punca v pulovarju s kapuco in jeans hlačami.
So pa moški manekeni pravi sladkorčki za oči! :)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 01. Nov. 2010 12:47

mycosmogirl napisal/-a:Na žalost je tudi to ena slovenskih žalosti, da se nekateri moški enostavno ne znajo modno obleči (razen geji seveda). In potem pridejo pregovori...on je tok hud, itak da je gej!


a zato mene nobena ne povoha! :eek: :eek: :eek:
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 01. Nov. 2010 14:38

mycosmogirl napisal/-a:Verjamem, da se tudi moškim ne zdi interesantna neka punca v pulovarju s kapuco in jeans hlačami.

Sicer nisem moški, ampak bi rekla, da moškim dol visi, če je ženska oblečena v pulover s kapuco in kavbojke. Seveda ob predpostavki, da je huda. :) Kolikor vidim, itak večinoma ne opazijo razlike med luštnim puloverjem ali pa super modno majico. :D
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 01. Nov. 2010 19:25

Jochie napisal/-a:a zato mene nobena ne povoha! :eek:


Mislim, da maš ti druge značilnosti, ki pripomorejo k temu :D

Pač sam povem, kar je itak že znano. To vse se tiče samo vizualnosti moških. Sama ne opredeljujem moških po tem kako so oblečeni, da recimo če so slabo imajo zanič osebnost ali kakorkoli. Imam prijateljico, ki išče nekoga z določenim stilom, ki pa ga v Sloveniji nikoli ne bo našla. In vsi drugi fantje zanjo niso sprejemljivi. Diskriminacija meets impotentnost možganov kar se tega tiče.
Ni pa tudi fajn, če ima punca slab gay dar :wink: , ker ko se zaide v k4 itd. se lahko potem samo po glavi tepeš!
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 01. Nov. 2010 19:53

mycosmogirl napisal/-a:
Mislim, da maš ti druge značilnosti, ki pripomorejo k temu :D



kakšne? :eek: :eek: :eek:
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 01. Nov. 2010 19:57

Jochie napisal/-a:
mycosmogirl napisal/-a:
Mislim, da maš ti druge značilnosti, ki pripomorejo k temu :D



kakšne? :eek: :eek: :eek:



poročni prstan :D
Zalida
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 24. 5. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zalida » 25. Maj. 2011 11:36

Mah. Vse deluje gejevsko. Jaz sem zadnjič gledala Orlanda Blooma na reklami za parfum. Totaly "gejish"... Sicer lep, ima tip lep obraz, lepe poteze, sam, gejiš... :?
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Maj. 2011 19:06

mycosmogirl napisal/-a: Verjamem, da se tudi moškim ne zdi interesantna neka punca v pulovarju s kapuco in jeans hlačami


:eek: zakaj pa ne bi? To je pa ja kul oprava, pa še precej pogosta za vsak dan :) Jaz npr. tega ne nosim pogosto, ampak prav super izpadejo npr. skinny jeans in kakšna kul jopica s kapuco (npr. sivo-roza, da je bolj ženstvena :P ), tud odziv na moški strani je bil vedno zelo pozitiven :D

Btw, men so najbolj interesantni tipi v puloverjih s kapuco :D (pa nisem kakšna skaterka)
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 25. Maj. 2011 21:14

Džeki napisal/-a:
Zakaj manekenov, preden gredo na pisto ne zrihtajo tako, da bodo vsaj videti moško? Moška frizura, moška drža? Tako se bo večina moških, ki jih vsaj malo zanima moda, lažje poistovetila z manekenom in cunjami, ki jih ta nosi.


A geji pa niso moški? :?

Meni so manekeni ponavadi lepše oblečeni in bolj privlačni kot 99% tipov v Sloveniji. Ko grem v London, kjer so tud vsakdanji fantje lepo oblečeni, si prav napasem oči. :)
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 26. Maj. 2011 9:57

No so tudi izjeme ki niso geji pa dajo nekaj na svoj videz. Priznam da mi je bilo kar precej smešno dokler se nisem navadila in na začetku sem se tudi vprašala da ni slučajno...khm :D

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov