Vintage obleke

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 31. Avg. 2012 12:47

spice girl napisal/-a:^^Kakšen je princip te trgovine? Mislim, da imajo dost Zarinih stveri, ki so bile v letošnji poletni kolekciji- http://www.sheinside.com/Blue-Sequined- ... -1740.html

Pa H&M-http://www.sheinside.com/Pink-Floral-Print-Elastic-Waist-Chiffon-Sheer-Shorts-p-94863-cat-1740.html


Iskreno povedano, nimam pojma, sem pa tud že sama opazila to, ja.:nixweiss: Neka blogerka, ki jo spremlam, velik naročuje, pa so mi kar všečni kosi.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 31. Avg. 2012 13:17

Verjetno na isti način kot spletična in podobne trgovine. Dobijo robo, ki je šla iz prodaje oz. jo je nekje preveč itd. po zelo znižanih cenah. Za ene je pa vintage vse, kar izgleda vintage ali pa, kar je bilo 1 mesec nazaj v trgovini pa ni več.
Zame je to grozno! Vintage je vintage, kar pomeni, najmnaj 20 let nazaj in pa avtentično torej izpred 20 let ne pa izpred enega meseca.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 31. Avg. 2012 14:18

^^ Ne, ne, mislim, da ne gre za robo ki naj bi šla iz prodaje, ampak za kose, ki so pač narejeni identično, s tem da gor ne piše Zara al pa H&M, ampak Sheinside.
Se strinjam z drugim delom posta, zato pa pravim vintage inspired in ne vintage.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 31. Avg. 2012 16:36

aha nisem bila dovolj pozorna
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 02. Sep. 2012 8:53

Saj meni majo tudi dobre kose...mi je pa omenjeno padlo v oči.
T3jcha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a T3jcha » 06. Sep. 2012 9:14

Jaz sem že brala, da samo našitke zamenjajo. Še katera?
Radovednost je ubila mačko
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 27. Sep. 2012 16:09

LuvDancin napisal/-a:
spice girl napisal/-a:^^Kakšen je princip te trgovine? Mislim, da imajo dost Zarinih stveri, ki so bile v letošnji poletni kolekciji- http://www.sheinside.com/Blue-Sequined- ... -1740.html

Pa H&M-http://www.sheinside.com/Pink-Floral-Print-Elastic-Waist-Chiffon-Sheer-Shorts-p-94863-cat-1740.html


Iskreno povedano, nimam pojma, sem pa tud že sama opazila to, ja.:nixweiss: Neka blogerka, ki jo spremlam, velik naročuje, pa so mi kar všečni kosi.


Evo sem poslala mail in povprašala. Namreč v Mangu si že nekej časa ogledujem tale trenč, potem pa naletim na identičenga (še slika je copy paste) na tej spletni strani, s tem da je pol cenejši pa še zastonj poštnina.

Odgovoril so mi pa tole:


hello


All items at our website are our own brand. May be some styles are a litter same to that, but their material and fabric and others are our own brand.
You can see our brand information at this link: http://www.sheinside.com/copyright-noticeam-a-379.html



Zdej sm pa v dilemi naročit al ne naročit? :gruebel:
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 27. Sep. 2012 16:27

^^ Hehe, litter :D Sam je res identično, tudi ženska in hlače :? Verjetno so spet kakšni Kitajci, ki z drugih strani poberejo slike in iz svojih materialov naredijo kopije, to sem že večkrat zasledila :nixweiss: Sem tudi sama na eni kitajski strani z luštnimi oblačili enkrat gledala, imajo recimo na dveh mestih v svoji spletni trgovini identične slike nekega oblačila (prav ista slika manekenke), ceni sta pa različni... in so jih spodaj kupci vprašali, kako je to mogoče, pa so odgovorili, da je model enak, ampak dobiš pri cenejši različici slabši material.

Ne vem, lahko probaš, vsaj za eno sezono bo zihr dober, naslednje leto pa itak kaj drugega kupiš, če se ne bo dobro obnesel :)
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 27. Sep. 2012 22:46

men je pa glih material najpomembnejši...
Edit_Piaf
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 23. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Edit_Piaf » 22. Okt. 2012 23:10

Če katero zanima, tukaj se tud kaj najde:

Klik
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 23. Okt. 2012 12:45

meni so kakšni kosi tudi kr všečni, ampak morš met res veliko mero okusa, da znaš to skombinirat.. poleg tega se mi zdi, da je ta "vintage" postal že bolj brand kot kaj drugega in se folku zmeša takoj, ko vidi to besedo kje napisano.. hipsterji in podobne filozofsko/zasanjane duše s tistimi svojimi vintage-all-over outfiti so mi malo pretirani.

mi je pol večja carica ena frendica, ki se vsake tolko vzpne na podstrešje svoje babice ali pa babice od kerga frenda in pol tam izbrska stoj-in-glej kose, ki imajo v različnih kombinacijah res oni pravi reinvention -pridih, ki bi naj definiral celo vintage-sceno..

kar se pa gvanta tiče, pa je tudi meni bolj žalost od second handa, sem se pa zmenila, da me obvestijo, ko dobijo kake kul stvari od adidasa in sem na ta način prišla do dveh res ultra-retro + zelo ohranjenih jopc v vrednosti vsake po 12€, kar je že bizarno ugodno :D
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
dotka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a dotka » 14. Feb. 2013 12:21

Nore vintage kose imaja tudi trgovina Moje tvoje. Imajo samo izbrane kose, večinoma je vintage tudi kakšen modern kos se najde, ampak je vse zelo ohranjeno.. Jaz sem kupila tam večerno obleko, made in USA za 30 evrov...

Pri vintage kosih je pa itak tako, da perfect fit ni nikjer. To je za ljudi, ki imajo svoj slog in stil....
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 14. Feb. 2013 18:23

LuvDancin napisal/-a:Res luštne, vintage inspired in ne predrage oblekce imajo tudi na Sheinside. Pa še free shipping je.



a je že kdo naročal v tukaj? me zanima kvaliteta ker cunje so mi pa čudovite :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Feb. 2013 14:44

Jaz sem pa danes šla obiskat eno second hand trgovino v našem kraju, kjer je še pa još vintage kosov. Še sama, ki nisem največja navdušenka te mode, sem našla nekaj všečnih kosov, katerim se samo gumbe zamenja, pa so direkt zame (blazerji :) ).
The world is as you are.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov