Stil oblačenja

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 14. Sep. 2010 22:55

jullia_ napisal/-a:Saj kameleonski stil je tudi neke vrste stil :D

:lach: Jz sem tut mal kameleona. Pač počutju in početju primerno oblačenje. Lah me srečaš v istem dnevu v begijih, adidaskah pa hudiju in zvečer u petkah+zrihtano. Če mi paše bit bolj hipi, sem hipi :), če mi zapaše dat gor škornje pa minič, bom pač bolj spedenana. Še vedno je pa vsak kos po mojem okusu in ma vsak outfit moj pridih zraven. Oziroma če to presem v besede kolegice: tut če se zrihtam, kao izpade kul ne fancy, haha. Sem pa definitivno največ v supergah in kavbojkah, bl naizi :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 16. Sep. 2010 8:49

Jaz sem nasploh ful nezadovoljna z mojim trenutnim naborom oblačil in posledično tudi o stilu ne more biti govora (če imam oblačila, ki mi niso všeč potem menda tudi ne odražajo mojega dejanskega "stila").

Problem je (bil) v tem, da sem lani začela kao neko resnejšo službo (saj vbistvu ni, ampak meni se je tako zazdelo - nisem vedla, v kaj se spuščam) in sem nabavila neki omejen nabor resnih, elegantnejših oblek, v katerih nisem mogla niti zajtrka pojest, ker sem se že počutila gadno. Zdaj jih večina sameva v omari, okoli pa hodim kot nek kolaž novih in mojih priljubljenih cot :? ogabno..namen imam renovirat garderobo :D ker sem a) (najbrž oz. upam da) zamenjala slžbo, b) privzela mišljenje, da če komu ni všeč, kako se oblačim, je to absolutno njegov problem in jaz bom hodila taka, kot bo meni pasalo.
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 16. Sep. 2010 9:35

***Ally*** napisal/-a:b) privzela mišljenje, da če komu ni všeč, kako se oblačim, je to absolutno njegov problem in jaz bom hodila taka, kot bo meni pasalo.
Lepo za ta "uspeh", ampak sej valda veš, da to velja le do neke mere - da ni za pretiravat s tem, ne? :D
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 16. Sep. 2010 9:42

purple_rain napisal/-a:
***Ally*** napisal/-a:b) privzela mišljenje, da če komu ni všeč, kako se oblačim, je to absolutno njegov problem in jaz bom hodila taka, kot bo meni pasalo.
Lepo za ta "uspeh", ampak sej valda veš, da to velja le do neke mere - da ni za pretiravat s tem, ne? :D


Če pa ni feeeer :D glej ta dvojna merila:

moj sodelavec ma kavbojke, (lep) pulover (mislim da je Tommy H., ampak ni važno, samo da ponazorim kakšen približno je) in bele Lacoste teniske (no saj se ve o čem govorim, ne? tak kot pač lacostike so)

jaz pa "ne smem" imeti visokih Lacoste tenisk, ker so to teniske :eek: in s tem se na šiht ne hodi..dosti lepše je, ko imam 10cm pete (to so izjave kolektiva), da lahko potem capljam za sodelavcem v teniskih, ko gremo na malco
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 16. Sep. 2010 10:24

^^sitno. :?
Še dobr, da si "med stili" in zdej lahko raziskuješ & sprobavaš. :D
Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 16. Sep. 2010 22:17

Glede svojega stila se sploh ne trudim, da bi ga potisnila v kak dolgočasen predalček, kot je športna eleganca, ali kaj podobnega. :D
Delam na tem, da bom prišla do tistega totalno svojega stila, ki ga imam začrtanega zadaj v glavi... trenutno pa bi rekla, da je geek-chic, Americana-preppy-inspired, čeprav bi to slednjo povezavo rada kar se da zabrisala. Predvsem pa postaja vse precej premišljeno, zdaj sem recimo v fazi kupovanja kvalitetnih basic kosov. Vedno točno vem, kaj hočem. Stalnice v garderobi so pa pletenine, šali in skinny jeans, zadnje čase tudi precej črne.
Kameleonke mi niste všeč, deluje kot da si zmeden in ne veš, kaj točno hočeš. Stil to vsekakor ni. Pa brez zamere! :)

***Ally*** - tebi pa svetujem, da začneš iz nule. Glede na napisano bi rekla, da si nekako ujeta med mladostnim casual stilom in oblekami, ki jih pričakujejo v službi. Priporočam ti, da začneš kupovati osnovne zadeve, kake lepe jope, temen jeans, dober kompromis med petkami in supergi so pa balerinke... iz tega lahko vedno izhajaš in imaš dobre temelje za super garderobo. :wink:
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 16. Sep. 2010 23:31

Meni je še najbližje neka mešanica ženstveno - bohemsko - vintage - romantičnega stila z veliko udobja in praktičnosti.
Torej romantične obleke, zanimive zaradi krojev in materialov. Edini dovoljeni vzorci so cvetlični; pike in črte le če niso pomešane v neke vzorce in so enakih velikosti po celotnem oblačilu. Obvezne ogromne jope in preveliki blazerji, na splošno oversized oblačila. Spodnji del teliran - skinny jeans ali žabe. Veliikee torbe. Brez denima kjerkoli razen na kavbojkah, nobenega usnja in kožuhov, veliko pletenin in lahnih tkanin, tudi bombaža. Čevlji idealno visoke pete, platforma, "težki", opazen (saj ne znam opisat) čevelj; ponavadi pristanem brez pet, ker se veliko hodi.
Oblekla bi veliko večino Mary Kate Olsen in celotno Miss Pandora garderobo.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
blue coctail
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 87
Na forumu od: 13. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a blue coctail » 17. Sep. 2010 0:29

g00fy_qa napisal/-a:Meni je še najbližje neka mešanica ženstveno - bohemsko - vintage - romantičnega stila z veliko udobja in praktičnosti.
Torej romantične obleke, zanimive zaradi krojev in materialov. Edini dovoljeni vzorci so cvetlični; pike in črte le če niso pomešane v neke vzorce in so enakih velikosti po celotnem oblačilu. Obvezne ogromne jope in preveliki blazerji, na splošno oversized oblačila. Spodnji del teliran - skinny jeans ali žabe. Veliikee torbe. Brez denima kjerkoli razen na kavbojkah, nobenega usnja in kožuhov, veliko pletenin in lahnih tkanin, tudi bombaža. Čevlji idealno visoke pete, platforma, "težki", opazen (saj ne znam opisat) čevelj; ponavadi pristanem brez pet, ker se veliko hodi.
Oblekla bi veliko večino Mary Kate Olsen in celotno Miss Pandora garderobo.


kot bi brala sebe! jst tut obožujem tak stil. pazim edino, da ne izpade preveč bohemsko, ampak malo bolj elegantno, saj se, če nisi pazljiv pri kombiniranju takih oblek, to rado zgodi, da izpadeš malce "klošarsko". Saj veš, kaj mislim.

sicer pa:

Vintage romantične oblekice so HOT!!
cvetlice so hot!
mary-kate olsen bi tudi jaz ukradla garderobo!
[mojca]
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 17. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a [mojca] » 17. Sep. 2010 15:32

Jaz se oblačim glede na situacije. Za službo v pisarni imam rada črno+kaj barvnega zraven, obute petke ali balerinke, mogoče še kakšna zapestnica v stilu zraven... Za predavanja podobno (tudi prej ko sem hodila na redna predavanja, sem bila podobno oblečena, zdej ko bom pa letela na izredna predavanja direkt iz službe, je pa jasno da se ne bom preoblačila).
Za prosti čas kavbojke in kakšna majčka casual, puli, jeans jaknica, kratka bundica, pač bolj športno. V trenirkah grem samo v trgovino in nazaj, pa laufat kadar me pač prime.
Za ven pa spet odvisno kam se gre; če se gre na rock koncert, sigurno ne bom v 10cm petkah in beli bluzici pa elegantno opravljena; kavbojke, škornji in leder jakna. Za kakšen bolj eleganten večer pa petke, krilo do kolen, kakšna seksi majčka, mini torbica, če se gre v kakšen disko, nataknem kakšen zanimiv vpadljiv top in kavbojke ter petke, pa je :P
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 17. Sep. 2010 18:09

Sploh ne vem, kako bi opredelila svoj stil z eno besedo. Če se moram popredalčkati, bi ga nekako opisala kot ženstveni, edgy, eclectic z vintage pridihom. :lol: Že od vedno je na moje oblačenje vplivala predsvem glasba in ugotavljam, da to še vedno drži, samo način oblačenja sem sproti počasi prilagajala sebi, svojemu počutju in letom. Obožujem temnejše barve, sloje oblačil, različne materiale. Večinoma je moja garderoba sestavljena iz temnejših oblačil-črna, rjava, temno zelena in bolj pisanih oblek. Obožujem različno dolge verižice, prstane, šale, uhane, predvsem take, ki izstopajo in tako poživijo temno garderobo. Rada kombiniram usnje s čipkami, npr. usnjena jakna in spodaj elegantna čipkasta majica, velike torbe. Od čevljev predsvem škornji, tudi bulerji, balerinke, kadar je priložnost prava tudi zelo visoke pete. Ubistvu se oblačim zelo podobno kot Aria Montgomery (Pretty Little Liars), sploh kar se tiče modnih dodatkov in oblek.

Na sploh so mi na drugih ljudeh všeč vsi stili, tudi zelo izstopajoči, če le dodajo delček sebe in se ne stopijo z množico. :D
Uporabniški avatar
Mrs.Sunshine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 30. 8. 2010
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a Mrs.Sunshine » 17. Sep. 2010 20:29

Jaz se oblečem tako, da potem ta oblačila z samozavestjo nosim ter izrazam soje pocutje s tem.
Drugače pa so mi všeč srajčke, krila, pajkice razlicnih barv, ki tako seksi pristajajo k škornjem-sploh hladne barve. Stari dobri jeans pa je tak se vedno 1. na lestvici.
Plaščki, gamaše-zdaj v hladnejših časih, naredijo nek poseben pridih stilu, kot tudi nakit, ampak nikoli prevec, pa tudi pasi zavzamejo veliko prostora v moji garderobi in balerinke, ker so tako praktične in če izbereš ta prave lahko ustvariš tudi eleganten stil, kar je meni zelo všeč.
Moj stil je včasih eleganten, drugič divji, igriv. Najhitreje bi ga opisala kot drugačen :D
Uporabniški avatar
ameba
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ameba » 17. Sep. 2010 20:58

Svoj stil bi opredelila kot 'razpuščen'. Rada imam razvlečene majice in prevelike puloverje, kariraste srajce, zguljene kavbojke, šale, kape. Obutev so večinoma allstarke, pozimi črni bulerji/čevlji. Nikoli ne nosim pet. Oblečena sem enako za faks in ven, ker itak hodim samo na take lokacije, kjer ni nobene potrebe po nekem bolj fensi videzu. No, če bi bila, tja pač ne bi hodila. :D Barve pa različno, včasih sem bolj v črni in nevtralnih barvah, včasih malo bolj barvita. Nakita ne nosim, razen festivalskih 'zapestnic', če to šteje. :)

Enega najboljših stilov ima po mojem mnenju Freja(KLIK, KLIK) Fenomenalna je.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 18. Sep. 2010 1:05

moj stil je pa petke petke in petke - to je obvezen del. Potem krila do kolen ali malo čez kolena, srajčke in oprijete majčke, hude vzorčaste nogavice, poleti brez, pozimi debelejši model, za prehodna obdobja so mi pa najbolj všeč nadkolenke -ko se še vseeno počutim svobodno, v noge pa me ne zebe.
Za zvečer imam pa celo omaro kratkih črnih oblekc ki so daleč moje najljubše.
modra_kapica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 14. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modra_kapica » 18. Sep. 2010 14:55

no bom pokazala kako si jst predstavlam športn stil in športno-eleganten. upam da bote pol vidl razliko. :wink:
športen stil
Slika Slika
športno-eleganten stil
Slika Slika

je pa res, da si tud vsak mau posvoje to definira. recimo nekdo bo rekel da se mu zdi Sharapova v beli oblekici (samo) elegantno oblečena, in ne tudi športno. lp
modra_kapica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 14. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modra_kapica » 18. Sep. 2010 14:58

Nesanica napisal/-a:moj stil je pa petke petke in petke - to je obvezen del. Potem krila do kolen ali malo čez kolena, srajčke in oprijete majčke, hude vzorčaste nogavice, poleti brez, pozimi debelejši model, za prehodna obdobja so mi pa najbolj všeč nadkolenke -ko se še vseeno počutim svobodno, v noge pa me ne zebe.
Za zvečer imam pa celo omaro kratkih črnih oblekc ki so daleč moje najljubše.


kok si pa velka če smem uprašat? jst petk pomoje nikol ne bom nosila ker sm že tko velka hehe :wink: jih pa zmer rada gledam u trgovinah :oops: :D

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov