Obleka za na poroko

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

snowie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 7. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a snowie » 13. Feb. 2013 10:22

Hei...ne vem če je v redu da odpiram novo temo...pa vseeno. Torej junija grem na bratovo poroko. Pred tedni sem si kupila oblekco...čisto tako po naključju, ki mi resnično lepo paše...problem je v tem da je večinoma v beli bravi, le da ima črn tanek pas, in pleten ("štrikan") zgornji del dekolteja, na katerem so majhni rjavi kamenčki. Obleka sega do kolen in je taka bolj poletna, lahkotna, lahko bi jo primerjala s tole

http://cdn0.chicisimo.com/thumbs/files/ ... middle.jpg

Mislila sem jo kombinirati z rjavim suknjičem ali s suknjičem v oranžni barvi (ali barve rdeče pomaranče) ki je letos kar moderna. Tudi čevlje bi poskusila najti v takših barvah. Bolj me skrbi, ko bi vzela suknjič dol, glede na to da bo poletje.
Torej ali je obleka primerna za poroko ali ne?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 13. Feb. 2013 10:43

Kolikor je meni znano, je nekak nenapisano pravilo, naj se ne bi smelo imeti belih oblacil na poroko, ce nisi nevesta.
Se mi zdi da je to nekak splosno znano in jaz na tvojem mestu ne bi oblekla tega. Lahko pa se posvetujes z bratovo zarocenko in jo vprasas, ali bi jo motilo. Lahko da ji bo vseeno...

Jaz vem, da bi me bolj kot kaj drugega, presenetilo da sploh pride kdo na poroko belo oblecen razen neveste :D

Daj prilepi dejansko oblekico, da si bomo lazje predstavljali.
snowie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 7. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a snowie » 13. Feb. 2013 11:29

prosim pomanjšaj sliko na primerno velikost (cca 500 pixlov širine)

f


upam da je slikca prilepljena
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Feb. 2013 12:05

če je poroka tradicionalna na tvojem mestu ne bi oblačila bele obleke. je že vesna napisala zakaj.
gospa miąkon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 19. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a gospa miąkon » 13. Feb. 2013 14:32

Oj!

Jaz sem se poročila lani avgusta. Je blo vroče še pa še. In so imele punce svetle, bele oblekice, krilca... In mene ni čisto nič motilo. Šele ko sem gledala slike, sem videla kako je bila kakšna oblečena. Tako, povedano z moje strani. Še vedno pa lahko vprašaš brata in njegovo bodočo ženo za mnenje.

Lepo se imejte! Luštnu bo :D
Nekaj je v zraku. Lepega. Neľnega. (T.Pavček)
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 13. Feb. 2013 15:13

Ne vem no....mene bi motilo, ce bi mela katera belo oblekico. Pri vseh teh barvah, vzorcih...a mors res belo? :roll:
Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 13. Feb. 2013 16:22

Če bi se jaz poročila bi mi dol viselo, če še ima katera belo. Ampak ker se kao ne spodobi, se pogovori s to zaročenko pa si magari kupi novo, bolj "primerno", če je pa ta tvoja oblekica kot tista na sliki, jo boš pa tako lahko nosila za druge priložnosti (meni zgleda tipična poletna) in ti ne bo šla v nič.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 13. Feb. 2013 18:20

Se strinjam z Vesno.
Se grem stavit, da ne nosiš ves čas samo bele in ne vidim razloga, zakaj bi ravno na poroki laufala okrog v beli obleki.
Jaz ju niti ne bi šla spraševat, ampak bi že iz neke tradicije in spoštovanja našla kaj drugega. Ker kot že povedano, dandanes imamo na voljo toliko modelov, barv in vzorcev, da ni vrag, da bi morala imeti točno belo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 13. Feb. 2013 20:55

Kot so že predhodnice rekle, bela je nekako tradicionalno rezervirana za nevesto. Sem gledala enkat ene poročne fotke, kjer je imela nevestina sestra belo obleko in po dekolteju nekaj črnih rož. Nevesta sploh ni prišla toliko do izraza, kolikor bi lahko...sj mal je pa tud point v tem, da se opazi belo nevesto sred pisanih oblačil :D
Jaz bi tvojo poletno belo oblekico porabila ob drugih priložnostih, za poroko bi si pa omislila kaj drugega, bolj živahnega :)
snowie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 7. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a snowie » 13. Feb. 2013 22:50

[img][img]http://www4.slikomat.com/11/0213/4z5-130220.jpg[/img][/img]

evo...upam d je zdej slika =) pa nč se ne svet...k tukej na slik je kr mal tko vidt da se svet...ampak se ne.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Feb. 2013 22:55

Zanimiva. Ne vem, js bi tudi rajši kaj drugega (sem na splošno pristaš temnih oblek na klasičnih porokah). Kaj pa če bi jo npr obarvala? Na marelično, roza? Saj se kupi svašta v trgovinah, in izdelek pride navadno zelo lep.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 14. Feb. 2013 8:34

Oblekica je zelo luštna. Se pa tudi jaz strinjam, da je ponavadi bela rezervirana za nevesto.Do sedaj sem bila na dveh porokah in nobena punca ni nosila bele, razen nevesta. Jaz bi se nekako držala tega in bi kako drugo oblekico oblekla, četudi bi jo v štartu kombinirala z reklčkom, mislim, da ga poleti nebi veliko nosila.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 14. Feb. 2013 9:07

Meni je obleka eew. Drugače pa kot so svetovale, obleč kej druzga. Niti ne sprašuj o tem kaj lahko oblečeš no, kakšne komplikacije. Tudi če vprašaš ti bo morda nevesta rekla "mja sej lahko" iz dobre volje, v resnici pa ji ne bo najbolj všeč to. Vglavnem, obleč kej druzga.
It was forever..but it didnt last long..
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 14. Feb. 2013 11:31

Kak pa veste, da bo nevesta imela belo obleko? Glede na to, kakšni trendi so dandanes, bi lahko imela tudi kakšne druge barve... Prvo se pozanimaj pri nevesti, potem ukrepaj. Je pa oblekca zelooo lepa, tako, da bi si jo jaz na tvojem mestu obarvala ... kot je že predlagala ena uporabnica.
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 14. Feb. 2013 13:54

Luštna oblekica, ampak bolj primerna za vsakodnevno pohajkovanje. Bela tud ni primerna za poroko. Lani sem na kolegičini poroki imela marelično oblekico z volančki, pa me je vseen skrbelo, da ne bo slučajno presvetla. No, na slikah je vseen zlo lepo izpadlo...

Barve, ki se meni zdijo zlo lepe: marelična, umazano roza, turkizno zelena, vijolično-modra. Barve pašejo tako svetlim kot temnim...edin na ten kože pazi, če si bolj bele sorte, se izogibaj svetlejših odtenkov.
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]