Naj parfum

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Jun. 2021 9:17

Aja, kaj vse si pa poskusil?

Aha, ja js sem poskusila navadnega, brez extreme, po navadi pri vseh parfumih najraje poskusim kar originalne verzije, ne tistih različic originala/ flankerjev, saj najbrž je podoben..
Dobro za moje pojme Chanel itak mora bit dober tako ali tako, ne moreš falit.

Zdaj ta Allure homme sport je najbrž bolj nosljiv za različne outfite, ne rabiš bit nujno zelo uštiman, medtem, ko Bleu de Chanel je za moje pojme bela srajca oz. neka minimalistična srajca, urejeno, elegantno, minimalistično..

Moji ženski Chanel ne vem točno koliko zdržijo, zagotovo vsaj 4-6 ur. Nimam nobenega parfuma sploh, ki bi držal samo 2 uri.
-------------------

Moj najljubši za poletje/ toplejše mesece, je trenutno Kilian - Good girl gone bad. Sem pri koncu z vzorčkom.

V bistvu je sestavljen samo iz cvetlic( osmanthus, vrtnica, jasmin, tuberose, narcisa) in cedre, amberja v bazi. Ampak osmanthus ima značilen vonj po marelici, breskvi, zato deluje sadno - cvetličen.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Jun. 2021 20:04

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jun. 2021 5:36

Čudno, da ni testerja, v Milerjih so v glavnem povsod testerji.

Pogrešam poskušanje parfumov, nazadnje sem jih, ko sem kupila Amouage Sunshine, kar je najbrž najmanj 2 meseca nazaj.

Sem ugotovila, da mi pačuli ni več všečna sestavina. Lani poleti mi je bil pa ravno pačuli in tak malo medicinski, hladen filing všeč v teh Chanelovih.

Armani Si ima tudi ful močen pačuli, prve pol ure diši lepo, potem ne kaj posebno več.
So mi očitno še najbolj všeč cvetlični in taki malo sadno cvetlični, orientalsko cvetlični.. Ugl. Good girl gone bad tip parfuma mi je top.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Jul. 2021 18:57

Je na moji wish listi za naslednji nakup:
-Kilian - Good girl gone bad ali Parfums de Marly - Delina, zaenkrat bolj Kilian
- drugi na wish lisi pa je Amouage - Epic (vrtnica in oud, incense in več začimb..)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Jul. 2021 21:15

Sem po doolgem času poskušala parfume v Milerju, sploh ne vem, če sem jih že letos, razen takrat, o sva šla s Chaijem iz Ikone še malo v Miler.


Ena se je odločala enkrat med Good girl in Miss Dior, boljši mi je Miss Dior, še posebi ena različica tega parfuma, ki sem ga danes poskušala.


Imam na roki trenutno:
-Chanel - no. 5. edp (mi je zelo všeč, bolj všeč od edt, ki ga imam in manj vintage je od edt)
- Dior Miss dior Blooming Bouquet (mi je precej všeč)
- Guerlain - Mon Guerlain (mi ni všeč, je preveč očitno vohat mandelj)

Pa še samo na listku:
- Dior Poison girl (mi je tudi všeč, v dry downu na listku niti ne več, ker tudi tukaj kar močno diši po mandljih, kar mi ni všeč)
- Chanel allure sensuel (mi je zelo všeč, po mojem občutku manj močan pačuli kot v Coco mademoisellih)

- in še Dior Pure poison (na listku diši kot detergent za perilo, kar je tudi kul vonj lahko, po sveže opranem perilu, ni mi neki ful po mojem okusu sicer)

So mi najbrž od teh najbolj, Dior Miss dior Blooming bouquet, Chanel no. 5 edp, tudi Poison girl oz bi mogla še enkrat poskusit vse.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Avg. 2021 8:23

Sta trenutno moja naj parfuma in na moji wish listi
- Kilian - Good girl gone bad ( sadno cvetlični)
- Tom Ford - Neroli portofino (citrusni aromatski)

Je ta tom Ford moj naj od zenskih/uni seks. Diši pa zelo lepo na koži, na listku je samo citrusen, na koži čez čas tako citrusni kremast. Primeren bolj za poletje in pomlad.

Moj zadnji nakup je pa bil Chloe Nomade edt, diši lepo ampak se ga tako malo voha, tako blizu kože je in ne zdrži dolgo, mogoč ima kakšno vezo, da sem ga kupila na letališču in je tam slabša kvaliteta? Najbolj svohcen od vseh parfumov, kar jih imam.

Ni fora, da bi kupila edp, ker so čisto druge note notri. NOMADE EDT, ima na vrhu liči, edp ga pa nima (malo spominja na liči v Delini, naredil jo je isto parfume kot Delino), neko cvetlico v sredini - Lily of the valley? Al neki tazga in Oakmoss v bazi. :)

*frezija je. Rastlina v sredini
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Avg. 2021 7:40

* Glede Tom Ford parfumov, mi je Neroli Portofino naj samo od tistih, ki sem jih poskušala, poskušala sem pa jih v Sephori v Bentkah in na letališču v Romuniji, pri obojnem so imeli samo par najbrž najbolj znanih Tom Fordov, pa nobenih najnovejših.
V Lj sem jih 1x videla v Maxiju, ampak ni bilo zraven nobenih testerjev, samo zapakirani.

Poskusila sem Black orchid, Velevet orchid, White paculli, Od moških Oud wood, Ombre leather, v Benetkah je bilo ene par tamodrih stekleničk testerjev praznih, tako da jih nisem mogla poskusit (Mandarino di Amalfi npr), Noir, Eau de soleil blanc (je podoben drydownu od Guerlain Teracotta, tako da ne rabim dveh istih), pa še enih par Metalic neki..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Avg. 2021 23:37

Imam še vedno svojo wish listo parfumov, ki jih še nimam :D :

Na prvem mestu bi bil Kilian - Good girl gone bad
- Parfums de Marly - Delina
- Amouage - Portrayal woman

- Od vseh Montalov, ki sem jih poskusila ( 5 sem jih), pa mogoče Intense cafe, čeprav je že skoraj na meji, da je preveč gurmanski za moj okus. Bi bil bolj za večerne priložnosti, ali prosti čas, ne za v službo.


- bi pa šla poskušat še kakšne parfume, ker itak več kot kakšne 3 ne zaznam več, tako, da jih prejšnjič nisem več kot toliko poskušala. Če voham tiste, ki jih že poznam, jih lahko tudi 10 ali več, nove pa vse pomešam.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Sep. 2021 4:41

Sem videla (samo na netu), da imajo Tom Ford parfume tudi v NAMI in na videz/ od daleč deluje bolj založena polica kot v Maxiju, pa Jo Malone (al kako so že) tudi imajo.

Bi mogoče poskusila kakšne še iz Private blendov, kar se tiče standardnih kolekcij, Black, velvet orchid, White paculli, mi niso bili prav posebno všeč od Tom Forda.

Mi je sicer še vedno kar najljubši Good girl gone bad od Killiana, tak najbolj ženstven in tak bolj 'elegantno, nedolžno? seksi', ne preveč očitno seksi, za moj okus. :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 09. Sep. 2021 14:57

Pred časom sem poskusila Valentinov Voce viva. Vse odkar se je po tvju nonstop vrtela reklama z Lady Gago sem ga želela poskusiti ampak potem kar nekako pozabila nanj.
Iskreno se mi zdi čudovit parfum, reklama ga je zadela, nežen, čuten, topel. Res ženski parfum za vsak dan. Parfum,ki ga uporabljaš več let redno, ki te ponazarja. Francozi bi rekli, parfum, ki postane ti.

Včasih mi cvetlični niso bili pretirano všeč ampak ta je res dobra kombinacija citrusov z gardenijo, ki jo na koncu oplemeniti vanilija, mu da tisto več.

Zadnji nakup je bil Fragonardov Jasmin. Čaroben vonj, nevsiljiv, ravno dovolj časa zdrži.

Zanimivo mi je kako se spreminja "okus" za parfume s starostjo. Odražajo neko našo notranjost, od udarnih do nežnih.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Sep. 2021 15:11

Jaz sem stestirala Voce vivo, ma mi ni nič posebnega bil. Noben od zdajšnjih Valentinovih mi ni nič posebnega . Voce viva, Donna, Donna Born in Roma, vse samo na listku poskusila.
Mi je bil pa od Valentina pred več leti zelo lep Valentino Valentina, ko sem imela vzorček, samo takrat nisem se kaj dosti s parfumi ukvarjala. No ampak po spominu, mi je bil Valentina veliko lepši od teh treh.

Mislim, da nimam prav preferiranega žanra parfumov, so mi vsi všeč, edino nekateri izrazito gurmanski mi niso ali zelo močno sladki, ker mi ni všeč preveč po hrani dišat.

V preteklosti so mi bili najbolj všeč cvetlično-orientalski ali 'chypre'.

Trenutno so moji naj:
Tom Ford Neroli portofino - citrusni (oz citrus in belo cvetje je najbolj čutit),
Guerlain Teracotta - cvetlični,
Kilian - Good girl gone bad (sadno cvetlični),
Kilian -Rolling in love (ponekod piše kategorija belo cvetje, ponekod orientalsko cvetlični - ali gurmanski z belim cvetjem)
Kilian - Intoxicated (aromatično začimbni)
Amouage - Sunshine (orientalsko cvetlični, ponekod piše sadno gurmanski)

Moram poskusit še kakšnega Kiliana - Voulez vouz coucher avec moi ter Moonlight in heaven.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Sep. 2021 4:45

Sem sicer od cvetličnih not ' zmešana' na noto Osmanthus. Neko cvetlično azijsko grmovje, s sladkim, marelično--breskovim vonjem. Kar 4 od vseh mojih parfumov (16?) jih imajo:Good girl gone bad(imela samo vzorcek) , Amouage - Sunshine, Amo Ferragamo Per lei in Gucci Flora edt.

Druga cvetlicna nota, ki mi je všeč, pa je jasmin. Ga je pa najmočneje cutit v Teracotti in Alianu od mojih parfumov.
Sem 1x testirsla tud en Amouagov vonj s prevladujočim Jasminom - Portrayal ( woman) in je tudi bil top. V kombinaciji vanilje, belega tobaka in elemi. Je inspiracija neko obdobje 20ih 20ega stoletja in kršenje pravil Al nekaj podobnega..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 13. Sep. 2021 11:03

daj mi hayley nekaj povej, no ali pa če ma katera druga odgovor.. a si kaj probavala parfume od l occtaina? kakšni se vam zdijo? Zdaj si ogledujem tega Osmathus.. se mi ful dober sliši kombinacija osmanthusa in marelice. Pa nevem a imajo oni obstojne parfume, saj ne da so prav ful dragi sploh če kupiš manjše pakiranje ampak vseeno.. Kakšne izkušnje?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 13. Sep. 2021 11:20

Zdej sem šele vidla da si v zadnji objavi ravno od osmathusa govorila :D se mi zdi da more biti dober vonj za jesen glede na to da itak cveti jeseni..
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Sep. 2021 11:51

Sem vohala v L'occitanu parfum Osmanthus ravno nekaj pred dvemi tedni, ko sva sla s kolegom tam kupovala darilo za prijateljico.

Meni osebno diši Osmanthus boljše od vonje češnjev svet ali vrtnice, sem pred veliko leti dobila za darilo nek set z milom za tuš češnjev cvet, tako da poznam vonj...

Ma ja malo od osebne preference odvisno... meni osebno mi je L'occitan cenovno ful precenjen, imajo očitno nek močan marketing, vse zelo estetsko, embalaže, vonji in potem nabijejo ceno x3, x4, x5 v primerjavi s kakšnimi drugimi izdelki. Jaz osebno zase ne bi kupovala tam, za darilo komu zgleda pa tako estetsko, kjut..

Ena kolegica je pa pravila, da ji med nosečnostjo dizajnerski parfumi niso pasali, ampak samo L'occitane, ker je bolj naraven (mislim, da je ona zmotno nasedla marketingu, da je tam kaj bolj naravno).


Jaz osebno ne poznam L'occitane parfumov, imam pa prepričanje, da so ti dizajnerski/Miler, bolj kakovostni, več časa zdržijo. Če je parfum edp, ima da zdrži 6-8 ur. Mogoče kakšni bolj švohni primerki vmes po okrog 4 ali 4-6h, ki jih toleriraš, če ti je vonj zelo všeč.

Glede osmanthusa, po moje ga itak lahko nosiš kadarkoli želiš, se pa meni sicer bolj cvetlični, ali sadno cvetlični vonji asocirajo najbolj na pomlad - poletje. Odvisno tudi kdaj nosiš, posebi pomlad, poletje, jesen, je vedno dobro dišat sveže čez dan, cvetlično, ali kakšen na splošno svež vonj. Zdaj če je vonj tipa, ki bi bil hkrati primeren za dan in noč ali samo večerni/ nočni, pa je lahko bolj primerno imet cvetlične note v kombinaciji še z nečim 'težjim'.

(Ok bi mogla za sigurno ocenit še enkrat povohat prav samo osmanthus, ker imam par parfumov, ki imajo samo eno od not osmanthus, je vseeno osmanthus lih malo bolj sladek, od ostalih tipičnih cvetličnih vonjev..)

Jaz sem tudi gledala različne vonje za prijateljico, tisti citrusni nek al nekaj na V, je totalno premalo ženstven zadnjo, potem sem gledala neke češnjev svet kombinacije, na koncu sem vzela tisti set, ki je bolj na mandelj (samo tuš geli, olja, ne parfum), kr se mi zdi, da zdaj že lepo paše za jesen - zimo nekaj bolj toplejšega po vonju.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov