Naj parfum

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 10. Jun. 2021 17:45

Se strinjam za Mon Paris. Za pomlad in poletje... Pozimi nekako ne paše.
Ozračje in temperature kar vplivajo na vonj in kako se razvija...
Na sebi najbolj zaznam malino in očitno mošus.

Sicer pa kakor potem gledam note pri različnih parfumih, ki jih sprobam... si prav želim, da bi imela priložnost note povohat posamično. Saj veliko stvari prepoznam, ampak za nekatere note sploh ne vem kaj prispevajo k vonju, jih ne prepoznam.

Sem sprobala v zadnjih dneh tri in sicer od Parfums de Marly - Delino in Delino Exclusif ter od Van Cleef & Arpels Orchidee Vanille.

Delino sem poznala že od prej, mi je lep vonj, za ta letni čas bolj primeren kot Delina Exclusif. Je pa ta Exclusif zanimiv vonj... na moji koži hitro postane kot neka kombinacija Si Passione in Valentinova Donna (vsaj na moji koži, glede na to, kako se omenjeni parfumi razvijejo po kake pol ure, kolegica pa ne vidi podobnosti z Donno)... Glede na note je razlog najbrž v kombinaciji hruške, vrtnice in vanilije. Tudi bergamotka, čeprav jo pri nobenem (Donna, Exclusif) ne zaznam. Predvsem zaznam vrtnico, ampak mi ne deluje staromodno, sladkobo hruške in ličija ter malenkost lesnih tonov. Prijeten vonj, bolj za pozimi, malo pudrast... mi je bil pa sicer preveč za tole toplo vreme. Zvečer, ko sem sedela na balkonu in se je shladilo pa je veliko lepše prišel do izraza.

Orchidee Vanille me je pa na prvi špric pustil nekako razočarano... aaampak potem se pa razvije v res njami, fluffy vanilijo, še pred tem pa čokolado. Sadnih in cvetličnih tonov na sebi ne zaznam. V bistvu zelo realistično gurmansko diši, dobesedno kot bi vohala pecivo, vanilijev puding. Projekcija je pa kar slaba, res švoh, čeprav vonj na koži se obdrži zelo dolgo. Na koncu ostane taka mlečna vanilija.
Čeprav ne vem, če bi prav želela realistično dišat kot čokoladno-vanilijev piškot.. no, se pa po obdobju "eau de bruheca" seveda ne bom pritoževala nad nobenim parfumom :D

Možu je bila Exclusif najbolj všeč, so mu bili pa vsi trije dobri.

(kolegica mi jih je prinesla za sprobat, do centra še nisem nič hodila. )
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jun. 2021 18:11

No meni je potem, ko sem ponovno sprobala Mon Paris, bil bolj všeč, kot mi je ostal v spominu. Je res tak cosy vonj. Jaz voham pa jagodo in mošus. Razen, če jaz ne ločim med jagodo in malino.
Od kolega komentar na ta parfum je pa bil: 'Se kar v redu.' Oz na koncu, da mu je všeč, ni bil pa najbrž eden izmed parih njegovih najljubših ( je prevohal vse moje, pa se ene ki sem jih v trgovini poskusila).

Ja, v centru imajo pa Delino in Delino rosee. Exclusif Deline pa nimajo. - ko sem bila na zadnje.

Kolegu, ki je z mano šel poskušat parfume Delina ni bila posebej všeč, nekaj srednjega. Je pa kar nor na Kilian - Rolling in Love - tak bolj zapeljiv, seksi vonj in na Amouage - Portrayal - je vohat jasmin z dodatkom tobaka.

Meni Delina mi je bila všeč. Bi jo imela itak, ali pa rosee, samo sta mi bila recimo Amouage Sunshine in Kilian - Rolling in Love se bolj všeč od Deline, tako da, če bi se kakšnega kupila, bi bil najbrž Rolling in Love. Nisem prepričana, katera Delina mi je bolj všeč. Mogoče klasična Delina, je pa mogoče za poletje bolj taka akvatska in temperaturam primerna Delina rosee.

Delina exclusif ima cene oud notri, kar je zelo znana orientalska sestavina, tudi pri nekaterih ljubiteljih parfumov zelo priljubljena nota. Sam najbrž jo ima bolj v majhni količini Delina exclusif. V primerjavi z Delino tudi nima rabarbare, ki daja bolj svež, kisel pridih.

Dvomim, da je Valentino Donna podobna Delini exclusif? Jaz pri Donni voham sam Iris in mi deluje staromodno.

Rolling in Love ima tudi npr. Iris in je pudrast, samo ne seka ven, deluje dobro zmešan notri..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 10. Jun. 2021 19:01

Ne vem, ne bi dala roke v ogenj ali voham malino ali jagodo :D glede na to, da vsebuje obe noti, najbrž vohava kombinacijo.

Fora pri Donni je, da na moji koži tista "vintage vrtnica" zelo hitro izzveni, nekje po 15 minutah vonj postane tak vanilijast, pudrast, usnje/pačuli tudi doda nekaj. Čisto drugače kot pa če povoham recimo le stekleničko ali ob prvem špricu. Z mojo kemijo me zato malo spominja na Exclusif.

Sem videla, da ima oud, samo ga ne "znam" zaznat, morda je res tako v ozadju.

Ja, sedaj želim probat tudi Delino Rosee, Amouage, Killian in Montale.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jun. 2021 19:06

Ja Donno sem samo na listku vohala. Vrtnice niti nisem zaznala, Iris je tisti, ki daje bolj tak staromoden/vintage vonj.

Montale je pa v Maxiju. Sem poskusila samo enega - musk Roses Al nekaj takšnega in mi ni bil všeč.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 18. Jun. 2021 0:28

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Jun. 2021 3:40

Hm, verjetno najboljše, da greš poskusit alpa prodajalko vprašaš za nek parfum bolj za zvečer.

Mislim, da za klube se šteje en od tistih Versace Eros, same je tudi malo bolj tinejdzerski po nekaterih mnenjih. Pri Armani ju je eden La nuit oud, kar izpade malo bolj orientalsko. Ali mogoče kakšni od YSL - La nuit( Al kako so že, tanočni) ali pa kaki Gentelman od Givenchy (jih je več).

Meni osebno sta Mi od dizajnerskih moških najljubša Givenchy - Gentelman(cela črna steklenička iz leta 2018 se mi zdi, jih je več Gentelmanov cene) in YSL - L'homme (ta je bolj tak eleganten, dnevni).
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 18. Jun. 2021 5:21

Za te vroče dni so bolj kakšni lahki, sveži poletni parfumi. Kakšni težki so lahko prav zadušljivi in odbijajo. Jaz bi se recimo orientalskim nekoliko izogibala, čeprav nekaterim so ok.

Med favorite bi sigirno dala Prada- L'Homme, Hugo Boss Bottled Tonic in YSL L'Homme.

Moraš pa sam videti in poskusiti kaj je tebi všeč in kaj bo na tebi delovalo ok in ne pretiravaj, parfumi so močni...
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Jun. 2021 5:35

Aja no ja.. sam on je rekel clubbing, tako da nočni poletni so vseeno lahko močnejši kot za čez dan..

Če bi rad prav neke za v kategorijo clubbing je tudi več videov na to temo oseb, ki imajo yt kanale na temo parfumov. YSL - L' homme lahko nosiš kot normalno čez dan oz za različne priložnosti ni pa nikoli veljal za tipičen 'clubbng'/ večerni parfum.

Mislim saj si lahko predstavljate, kaj clubbing pomeni, tudi pri ženskih se kategorizirajo v take splošne čez dan in v bolj večerne..

Odvisno je tudi od osebnega okusa, npr. zadnji s katerim sem se dobivala je izjavil, da ne mara tipičnih svezih moških parfumov, kolonjskih, ampak bolj toplejše vonje.. Očitno moraš sam poskusiti, kaj ti je bolj všeč..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 18. Jun. 2021 6:58

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Jun. 2021 7:30

Hmm mogoče so ti CK manj obstojni od ostalih dizajnerskih.

Verjetno najbolje, da poveš prodajalki, da iščeš nekaj za zdaj poleti, bolj večernega in ti bo ona kaj pokazala..

Mogoče bolje, da greš na nekaj klasičnega, če nisi navajen ful nosit parfumov, npr kak
- Acqua di Giò Profumo Giorgio Armani https://www.fragrantica.com/perfume/Gio ... 29727.html (tisti taprvi klasičen Acqua di Gio je preveč tak citrusen navaden, ta je boljši), ali kak
- Chanel Allure Homme Sport Chanel (malo bolj splošen, sveži športen, Bleu de Chanel je recimo že bolj tak minimalističen, svež, formalen) - https://www.fragrantica.com/perfume/Cha ... t-607.html .

https://www.youtube.com/watch?v=JEYKlKXznnQ&t=621s
Ta parfumska yterka ima meni od vseh najboljši okus. Sem vidla, da je predlagala za poletje ravno ista 2 kot sem zdaj jaz zgoraj, pa nisem gledala njenega videa prej (ok extreme verzijo je edino pri Chanelu sport). Ima napisane parfume tudi pod opisom pod videom, če se ti ne da gledat celega videa.
Ti so predlagani od dizajnerskih:
.Viktor&Rolf "Spicebomb"

.Chanel "Bleu de Chanel" EDP

.Chanel "Allure Homme Sport Eau Extreme"

.Prada "L'Homme"

.Yves Saint Laurent "L'Homme"

.Giorgio Armani "Acqua di Gio Profumo"

Glede cene ne vem, vzameš pač manjšo stekleničko, da je pod 100e.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 18. Jun. 2021 14:16

Prada "L'Homme"

.Yves Saint Laurent "L'Homme


Ta dva sem že višje omenila. Nista tipična clubbing ampak taka poletna.

Prada je nekoliko bolj vpadljiv od ysl, čeprav sta oba zelo prijetna. Bi pa rekla, da ysl dlje časa zdrži.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 18. Jun. 2021 14:39

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Jun. 2021 16:15

-ja to je njen 3 video od zadaj, o poletnih parfumih za moške, bolj med zadnjimi, je pa že v preteklosti naredila tudi video prav o clubbing parfumih za moske, samo nisem šla iskat.

No meni pa tista 2, ki isem jih omenila, da sta mi najljubša. Prada mi ni ostal v spominu kot eden ljubših, pa mislim, da sem pa poskusila praktično vse od moških v Milerju.
Ta 2, ki sem rekla, da sta bolj klasična, sta tudi ena boljših za moje pojme med moškimi v Miler ju od takih bolj klasičnih, malo bolj odraslih..
SI predstavljam, da bi bila ok za mmmja, da ne bo šel na kake ful preveč izzivalne ali močne..

Drugače so mi pa tudi vsi Bossovi vedno lepo dišali, pa mislim, da so cenejši od ostalih dizajnerski. Ne vem pa, če so obstojni, zna bit. da so manj od tistih dražjih. Za kakšne ženske boss vem, da se je govorilo, da imajo zelo slabo obstojnost.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Jun. 2021 21:33

Ti so biloi pa na seznamu od iste youtuberke za night out - močnejši:
https://www.youtube.com/watch?v=aBFuNoAr9uo&t=8s

.Versace "Eros"

.Mugler "Pure Malt"


.Viktor&Rolf "Spicebomb Extreme"

.Jean Paul Gaultier "Ultra Male"


.Giorgio Armani "Armani Code Profumo"


.Azzaro "Wanted By Night"
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 19. Jun. 2021 9:09

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:21, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov