Naj parfum

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Apr. 2021 19:17

mayaeb napisal/-a:
Ma te Tom Forde verjetno naročuješ, sej jih nikjer v slo ni?


Iz tujine so, zgolj za test. Škoda,da jih v Slo.ni, ker so kvalitetni.

So - v Maxiju, ampak samo ene 7 -10 različnih nekje, pa bolj moški.. ni pa testerjev.
V maxiju je tudi nekaj ekskluzivnih linij Chanel, Guerlaina, Aqua di parma, Monsera, Montale, M. Micallef, Tom Ford, Etat d'orange

Samo moji naj nišni hiši sta kar Amouage in Killian.

So moji 3 naj nišni parfumi zdaj:
- Kilian - Intoxicated (sveže začimbno (kardamom) gurmanski (kava, cimet, muškatni orešček)
- Kilian Roling in love (cvetlično gurmanski)
- Amouage- Sunshine (sadno gurmanski s tobakom)

Se še nisem odločlia, katerega od teh treh bi nabavila. Mislim, da sta favorita Sunshine in Intoxicated, moram pa še enkrat poskusit vse 3 oz. še Rolling in love.

Danes mi je bil bolj všeč Intoxicated od Sunshina, Sunshine ima malo hipijevski vajb (priložnosti za nošenje so bolj prosti čas, zabave na prostem..), Intoxicated pa je za moje pojme ful eleganten in primeren za službo, za zvečer, različne priložnosti, drugače naj bi bil skoraj bolj uniseks proti moškemu).
Outfitu od danes - prosojna bela bluza s cipko, bolj ženstveni model črne leather jakne, oprijet siv jeans ful paše parfum Intoxicated Killian, Sunshine ne gre tolk k temu, bi šel bolj k kakšni sproščeni, (malo hipijevski) poletni oblekci..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 04. Maj. 2021 14:43

So - v Maxiju, ampak samo ene 7 -10 različnih nekje, pa bolj moški.. ni pa testerjev.


Morda veš, če so kakšni bolj novi ali bolj stare verzije?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Maj. 2021 15:13

uff, nisem se poglabljala sploh, ker sem itak že imela nagledane tiste v Ikoni in ker ni bilo sploh zraven testerjev, najnovejših sigurno ni (un roza npr, pa nek Brulee od letos al kaj so že).. koliko novi so zate novi, pa ne vem..

https://trgovina.modiana.si/disave-3258/1?brand=8004

To je na spletni strani od Maxija. Zna bit, da jih je bilo razstavljenih na polici še kakšen več kot 6.

Tistega svetlo modrega in ovalne oblike Noir se spomnim.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Maj. 2021 9:25

Verjetno imajo bolj par prodajnih uspešnic.
2 sta od leta 2017/2018, ostali še okrog leta 2010.

Sem sama bolj poskušala Aqua di parma, ki so bili lih zraven Tom Forda. So pa vsi ostali imeli testerje, ki so podobnega cenovnega ranga, mislim da tud Aqua di parma je nekaj podobnega cenovno, samo ti Tom Ford niso imeli testerjev.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Maj. 2021 20:32

So trentno na moji wish listi:
- Kilian - Good girl gone bad
- Kilian - Rolling in love

malo za tema pa še:
- Parfums de Marly - Delina (tnavadna)


Kar sem poskušala (meni) nove parfume, mi je bil najljubši:
Chanel - Paris - Venise :hearts: (ful tak mehek, pudrast, ženstven, čeprav se prodajaj kot uniseks)



Bi imela pa še kakšnega Amouage, malo bolj smoky, ali z oudom.
- mogoče Portrayal

------

So moji najljubši parfumi trenutno:
- Amouage - Sunshine
- Kilian - Good girl gone bad
- Kilian - Rolling in love
- Kilian - Intoxicated
- Guerlain - Terracotta
- Chanel - Coco noir
- JPG - La belle
- D&G - Light blue
- Chanel Coco mademoiselle
- Chanel Coco mademoiselle intense (ta zadnja dva Coco mademoiselle me od vseh parfumov najbolj spominjata na tako veselo obdobje, brezskrbno, na lansko poletje, sem imela ful manj zadolžitev in stresa takrat kot zdaj)
- Chanel - no.5 edt

V mojem ožjem naj izboru pa:

Amouage - Sunshine
Kilian Goog girl gone bad
Kilian
Rolling in love
Chanel cooc noir
Guerlain Terracotta
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 18. Maj. 2021 15:55

Jaz bi šla tudi sprobat malo te nišne.
Zdaj sem imela zaradi glavobolov in dojenčka nekaj časa vse parfume na strani, zdaj me je pa pičilo, da bi imela nekaj novega. Za poletno vreme... Pogrešam občutek, ko najdeš nek nov vonj.
Sem ugotovila, da cvet pomarančevca v parfumih ne maram.
Všeč mi je razna kombinacija ličija, vrtnice, rožnatega popra, pačulija, potonike, kak sadež...
Sem ugotovila včeraj, da me Dolce & Gabbana L’ Imperatrice spominja na Radler, kar ni ravno dobra stvar :D Pa mi je bil sicer pri srcu par poletij.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Maj. 2021 16:14

Ja v Maxiju imajo par Tom Fordov(brez testerjev),Montale, Monsera, M. Micaleff, Acqua di Parma, neki od ekskluzivnih linij Guerlaina in Chanela.. pa še nekaj, ki se jih ne spomnim...

V Ikoni pa Roja, Parfums de Marly, Kilian, Juliette has a gun, Amouage..
Je ful tak prijazen prodajalec meni v Ikoni, tam pri tistih dražjih parfumih je tako, da so za pultom in ti on daje vzorce na listkih s parfumi..

https://www.facebook.com/artperfumery imajo fb stran in Ikona Ljubljana spletno stran.


Ja liči, vrtnico ima ta Delina. Imajo še to Rosee ta novo Delino. Exclusive je pa ni.

Moj mislim, da bo naslednji kar Rolling in love, mi je še najbolj všeč od vseh, ki sem jih poskusila. Še nekaj mi jih je všeč, ma bom malo nehala za nekaj časa po tem.

Ma jaz še vedno ne vem čisto, kaj je ta pomarančevec, ne ločim.

Ma tega L'imperatrice jaz nisem nikoli v Milerju vidla, ali je že toliko časa nazaj bil, ko še nisem gledala parfumov.


Danes sem si pomotoma dala Aliena, ker sem najprej mislila da bom od doma, potem sem pa nehote šla s tem Alienom v službo, zaradi spremembe urnika. Samo en špric, ma ga je še vedno močno vohat, bolj kot pri kakšnih drugih 2 ali 3 šprice.
Nekaj srednjega mi je, ni mi slab, niti da bi mi bil ful všeč. Verjetno bolj primeren za zvečer ven, če želiš bit bolj opazen in se hkrati izognit temu, da si osladno sladek, ker je samo orientalski in nič sladek.
Me pa moti to, da je fiing, da sem ga že vohala prej drugje.

Ima pa samo jasmin, kašmir les in amber. Mogoče sem ta kašmir les vohala v majhnih količinah v Narciso Ambree, če je to to, nekaj podobnega je tam.


-----------------------------------------------------------
Note, ki so mi všeč: tobacco, osmanthus :hearts: ( če je lepo, zaokroženo zamešan), jasmin, iris (če je subtilno dodan, v malih količinah, v velikih, ne hvala), vrtnica, belo cvetje, aldehidi pri nekaterih parfumih v manjših količinah, pačuli, ambrette, tuberose v malih količinah (ne vem točno kakšna je, nekaj parfumov, ki so mi všeč jo ima), vanilaj in mandelj v mini/manjših! količinah, sicer ne hvala, mošus v majhnih količinah, oud v malih količinah.
Mogoče še kakšni, ki jih ne znam ločit, posebi teh v bazi ne ločim.

So mi pa tudi všeč parfumi, ki se jih opiše z 'balzamični', čeprav, ti so bolj zimski največkrat.

Drugače pa imajo starši pred hišo lonce limon in cvetovi teh pa lepo dišijo.

Sem ugotovila, da imam 3 parfume z orange blossom/ cvet pomarančevca - YSL - Mon paris (pri tem jaz čutim samo jagodo in mošus, je kot da bi bil Narciso For her edt z jagodo), Chanel Coco mademoiselle in Terracotto - Guerlain
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 18. Maj. 2021 18:31

Gotovo najdem kaj fajnega. Ah, še preveč... saj veš kako je. :wink:
Samo spravit se moram.

Ta od D&G je kivi in lubenica, svež, poleten... možno, da je moj malo fuč, čeprav jih lepo shranjujem. Ali se je pa meni okus/voh spremenil... In je bila vedno prisotna Radler nota :D

Cvet pomarančevca jaz zelo voham npr. v Armani Code, v Narciso Poudree je pa ta nota, ki me moti, drugače bi mi bil všeč (pokvari pudrasto mehkobo). Sama ga kar prepoznam v parfumih, ker mi potegne na specifično (malo grenko), mogoče z mojo kemijo ne gre najboljš.
Je pa seveda vedno odvisno tudi od ostalih not, nisem vedela, da ga Mon Paris vsebuje (možu sicer eden mojih najljubših, meni se zdi pa malo generičen, ampak ima vseeno nekaj fajnega, tak feel-good vonj, nezapleten).

Ta Terracotta me firbca. Me zanima, če bi ga zaznala.

Aliena pa jaz ne prenašam, ne vem zakaj... Nekaj me moti. Verjetno jasmin :?: Tak oster zeleno cvetličen. Ali pa spet - kemija...

Sicer imam zelo rada tudi pudraste vonje, samo niso ravno za poleti. Se mi zdijo pa čisto stvar okusa, ali potegnejo ali pa sploh ne.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Maj. 2021 18:53

2x
Zadnjič spremenil hayley, dne 18. Maj. 2021 18:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Maj. 2021 18:53

Meni Mon Paris ni več zelo všeč, je tak malo dolgočasen res, sploh odkar sem začela poskušati nišne, no mi je še vedno všeč, ma so mi drugi bolj zanimivi za nosit. Moja mama ga je tudi enkrat pohvalila. Ga že veliko časa nisem nosila. Je med 4imi parfumi, ki so mi najmanj všeč od mojih in bi jih dala proč, če bi.

(Aja Chaski ga je - Mon Paris - ocenil z oceno 9, haha imam še vedno ta list z ocenami parfumov, so bili pa 3je ocenjeni z 9,5 in 2 z oceno 9. To je drgač neka fora, ko tudi pafumske yterke delajo videe, ko dajo možom/fantom, prijateljem/ bratom za ocenjevati številčno parfume. Tako, da si je skupaj z Gucci Floro edt delil 4. in 5. mesto od (takrat) 13 parfumov. :D
Prvi trije so pa bili JPG - La belle, Alien, Armani -Si - v tem vrstnem redu - ocenjeno na listkih, ne na koži. Bivšemu sta isto bila najbolj všeč Armani - Si in JPG - La belle, Aliena in nekaj ostalih parfumov še nisem imela takrat.)


Medtem, ko Light blue npr. mi je osebno še vedno top in poseben. (ta je bil ocenjen s 4/ 10 :D )

Armani code nisem nikoli preveč poskušala, se mi niso zdeli moj stil. Pudree mi tudi ni bil všeč, preveč pudrast.
V Mon paris je ena od manj zaznavnih not, če pogledaš na fragrantici. V Terracotti je zelo močen jasmin in tiare cvet, to je bolj v ozadju najbrž cvet pomarančevca.

Alien.. mi je skoraj tudi en tistih, ki bi jih dala proč od svojih parfumov, ma mislim, da me najbolj moti ravno to, da imam občutek, da sem ga že vohala na drugih. Vonj jasmina dobro poznam in mislim, da je bolj čutit močen amber/jantar, pozneje pa ta kašmir les - mislim, da daje ta tak pudrast občutek na nek način, jasmin ni tako močan, je veliko močnejši v Teracotti ali v enem nišnem Portrayal woman Amouage.

Terracotra mi je pa tudi všeč, ker jaz rangiram Guerlaina zelo visoko po kvaliteti med dizajnerskimi in na splošno, je čutit v vonju/ parfumu, da je dobro narejen, nekje na ravni Chanela ali višje.

Glede kombinacije vrtnice, potonike, pink pepperja + citrusev... imam parfum Gucci - Flora edt, s temi sestavinami. Ma je isto malo tak malo dolgočasen, je 2. po vrsti, ki sem ga kupila od parfumov, ki jih imam zdaj. Kot nek šampon ima vonj, če rabiš res neki lahkega in nežnega.. (ta je tudi med tistimi 4imi, ki bi jih dala proč).https://www.fragrantica.com/perfume/Guc ... -5226.html

Kombinacijo liči, potonika, vrtnica ima pa Chloe Chloe.https://www.fragrantica.com/perfume/Chl ... -1733.html
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 20. Maj. 2021 13:18

Fino hayley, bom prečekirala.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Maj. 2021 14:02

Če boš šla v Ikono ali Maxi, poročaj, kateri ti bodo všeč. :D


V Ikoni, če bo tisti moški prodajalec, ki se tudi najbolj spozna od ljudi tam, te bo najprej vprašal, 'kakšni parfumi so vam pa ponavadi všeč/ po navadi nosite' :D .
Enkrat je eni stranki pred mano razlagal, da kdaj oceni iz nekega imiđa, stila osebe, kaj mu predlaga. :D


Po mojem ti po predlagal, če rečeš da bolj sadni/ sadno cvetlični -
Delino, Delino La rosee, Casilli ('oranžna Delina') - je bolj saden kot cvetličen, mogoče ti bo pokazal Kilian - Love, don't be shy, če imaš rada precej sladke/ gurmanske in ti bo povedal zgodbo o Rihanni...
Mogoče tudi Sunshine, ki je saden, manj močan med Amouagi..

Kaj še obstaja od ženskh parfumov v Ikoni se pa ne bi spomnila... nekatere firme so uniseks, ampak dišijo bolj moško, se pravi je celotna firma bolj moška, kot ženska...

Sicer se pa šteje, da takšne bolj 'crowd - pleasing parfume' najdeš bolj med dizajnerskimi, med nišnimi je več bolj posebnih, ki niso vsem všeč.. no ali pa najdeš kakšnega posebnega zase med nišnimi.. Ampak takšnih običajnih sadno cvetličnih je najverjetneje več med dizajnerskimi.
Kilian - Good girl gone bad se še šteje za sadno-cvetičnega, čeprav ima samo cvetlične note, poleg baze, edino osmanthus je cvetlična nota, ki ima pridih sadja - marelice.

V Maxiju je pa en od Acqua di Parma v roza steklenički s potoniko, vrtnico, malino, ga nisem poskušala se samo spomnim stekleničke.

Pa od Montale je en musk Roses ali nekaj takšnega, ki pa meni ni všeč, sem ga poskusila, mi ima vonj po takih starih vrtnicah, ne po tistih svežih, pa tak plastičen, barbi..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 20. Maj. 2021 14:58

Bom poročala :)

(saj bi kaj več napisala/komentirala pa mi tamala poje v ozadju :D )
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Maj. 2021 7:04

Ananhas napisal/-a:Je pa seveda vedno odvisno tudi od ostalih not, nisem vedela, da ga Mon Paris vsebuje (možu sicer eden mojih najljubših, meni se zdi pa malo generičen, ampak ima vseeno nekaj fajnega, tak feel-good vonj, nezapleten).


Sem po dolgem času v petek nosila YSL - Mon Paris na vožnji do primorske.

Sem ugotovila, da večinoma za hladnejši del leta mi ni bil všeč, ker je malo 'preprazen, prenežen' in mi je všeč malo močnejši karakter, npr. malo bolj začimben Chanel Coco noir ali kak Amouage z malo tobacca.

Drugače je pa res tak comforting vonj. V bistvu meni se ne zdi tako generičen, ker moja steklenička in na moji koži je zelo mošusen, kot da bi to bila skoraj glavna nota skupaj z jagodo. Sicer pa jaz razen tega, nimam nobenega izrazitejšega mošusnega parfuma (in mislim da med dizajnerskimi razen Narciso Rodrigez ni mošusnih), največ cvetlične, sadno cvetlične, orientalsko cvetlične, zato mi je kar ok. Malo spominja mošusna nota na vzorček Rolling in love, od tega, kar imam, ker tisti je pa tudi mošusni ter pudrast malo.

Je pa mošus v tem YSL - Mon Paris zelo tak mehak, nežen, bel, medtem, ko v črni steklenički Narciso Rodrigez- For her edt (imela vzorček) je precej temnejši in bolj oster.

Od moje mame pa je bil komentar, da ji YSL - Mon paris, lepo diši - tako sveže. Kaj je zdaj vohala pod sveže - ali sveže sadje, jagodo, ali bel, bolj nežen mošus, ali oboje - ne vem.

Hkrati mi je pa tak sproščujoč in saden vonj, bolj za prosti čas, ali posebne priložnosti, ko se želiš sprostiti, ne za v službo, za moj okus.

* Sem zdaj nekje prebrala, da naj bi imel 3 vrste belega mošusa notri - 'Airy crystal white musk (three types of it)'
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Maj. 2021 18:01

Ima katera tudi naj moške parfume? Ali moška mnenja za moške?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov