Naj parfum

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Mar. 2021 21:46

Ma te Tom Forde verjetno naročuješ, sej jih nikjer v slo ni?

Sem še enkrat poskusila Dior Pure poison - nope, od nekje mi je že ful znan prevohan, isto kot Hypnotic poison, Kenzo amour, Kenzo fleur pa še kaj.. mi niso všeč taki, ki ugotovim da sem se jih že nekje dosti navohala, ne da bi se takrat zavedala..

Medtem, ko za Coco mademoiselle, Coco noir ali Aliena, vsi, ki jih imam tudi sama, nimam toliko v spominu, da bi jih kje vohala, pa so isto že malo stari in taki kultni parfumi..

Toy 2 sem tudi poskusila, tak svež, nič posebnega..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 15. Mar. 2021 15:58

Ma te Tom Forde verjetno naročuješ, sej jih nikjer v slo ni?


Iz tujine so, zgolj za test. Škoda,da jih v Slo.ni, ker so kvalitetni.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Mar. 2021 6:46

Evo sem poskusila to slavno Delino in Delino Roses Al kar že je novi flanker. Ni mi všeč Delina sploh. Mislim da najbolj voham liči. Preveč je sladka in punčkasta za moj okus, diši pa totalno kot nekaj od dizajnerskih, ne vem kaj..
Chaskiju tudi ni bila všeč. :D By kilian Love, dont be shy mi tudi ni bila posej všeč.

Sva poskusila par parfumov Parfums de Marly od obeh spolov, noben se nam ni zdel nič posebnega sploh. Oz jaz sem od ženskih samo ta črno stekleničko zensko, pa dve Delini.

Ljubša od Deline sta mi Amouage
Sunshine in Portrayal woman, ter By Killian rolling in love.

Na koncu je bila od ženskih obem najbolj všeč Portrayal woman Amouage.
Sele ko sem poguglala note mi je poblisknilo, da je večinoma vohat noto jasmina, drugače so pa tako fino zmiskane, da sploh ne pogruntat kaj je noter, dokler ne poguglas.
Razen pri Amouage Sunshine sem zadela osmanthus, ker imam sama več parfumov z osmanthusom.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Mar. 2021 6:43

Moji 3 naj trenutno:
- Chanel Coco noir
- Alien (ta bi bil za kamorkoli, samo v službo ne. Mi pa diši najbolj seksi od vseh parfumov, na koži, ki sem jih vohala, tko rahlo dirty sexy, ni zelo eleganten)
- By killian - Rolling in love (mislim da mi je bolj všeč od Portrayal Amouage, steklenička je tudi top)

Nekje na drugem mestu pa Amouage - Portrayal woman. Moram še enkrat provat. V bistvu belo cvetje in tobacco, na listku deluje Mal podobno kot oud, ampak je samo nota tobacco, belo cvetje-jasmin, ter kanček vanilje. Na koži pa mislim, da deluje precej bolj sladko, tak miks jasmina in vanilje in skoraj nič tobacca, in neka sestavine v bazi ki baje daje pridih citrusov..)

Je pa razlika Al se voha na listku Al koži, večino parfumov razen dveh, sem samo na listku poskusila. Mogoče bi Delino se enkrat poskusila na koži..
Poskusila bi se ta roza in vijoličen Amouage.
By kilian mi je bolj všeč zaradi tipa vonja, ampak pri Amouageih je pa cutit, da so res umetnost od parfuma..

Za Delino sem pa mislila, da diši ful neki posebno, pa ne. Na listku diši čisto isto kot bilo Kater sladek, rahlo svež, brez očitnih not hrane, dizajnerski. Recimo moj Gucci Flora edt, ki ima tudi noto vrtnice, bi lahko dišal podobno kot Delina, pa je tudi zelo tak ženstveni, nežen.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Mar. 2021 13:43

Se na zadnje ne morem odločit kateri med tremi: Sunshine, Portrayal, Rolling in love, mi je bolj všeč. Bo treba it še enkrat poskusit.

Na zadnje se mi zdi skoraj, da mi je najbolj všeč Sunshine - ta od teh treh Cju ni všeč, ostala dva pa sta mu, čeprav mu je bil na začetku Sunshine še vedno boljši od Deline in By Killian Love don't be shy. :D

Ima pa Sunshine res malo tak hipijevski vibe, rahlo sladek od sadja, ampak ni punčkasto sladek, kot Delina, bolj uniseks, ampak je še vedno čutit, da je ekstremno dobro narejen, je čutit nekakšno marelico, hkrati pa (beli) tobacco, ima hkrati svetlejše in temnejše note, ni samo svetel, saden..

Ful simpatičen review Sunshine vonja: Sunshine is the whole summer panopticon: sunsets over the city park, cigarettes and vanilla ice cream, self-adulterated schnapps on the Baltic beach, spilling sunscreen at 40° C in the shade on the Sinai, hippie parties in Tel Aviv, cycling and fruitcake in the Mecklenburg Lakeland, overcrowded outdoor swimming pools.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Mar. 2021 0:44

Na wish listi: Amouage Sunshine

Slika

Sta že dva tipa poskusila vse moje parfume in ocenila, prvi ko sem bila na polovici Oz 2/3 zdajšnjega št. steklenick in rezultat je tak:

Tadrugemu sta bila najmanj od vseh všeč Chanel no. 5 edt in Light blue. Pa Coco Mademoiselle in Coco Mademoiselle intense obema nista bila všeč.

Tadrugemu so bili vsi Chaneli (3je),ki jih imam med najmanj všečni mi med vsemi parfumi, edino Coco noir nekje na sredini.

Drugemu je bil najljubši od mojih parfumov JPG - La Belle, 2. Alien, 3. Armani - Si
Prvemu tipu sta bila isto najbolj všečna La Belle in Si, Alien takrat se nisem imela.

Ful se mi je zabavno it to poskuša je in ocenjevanje s strani 3. Osebe po vzoru jutjuberjev. :D

Meni je pa Chanel no. 5 edt 100x boljsi od Armani Si. Aldehidni parfumi, vsaj nekateri, so mi všeč in delujejo prefinjeno.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Apr. 2021 9:14

Trenutna wish list:
- Amouage -Sunshine
- Parfums de Marly - Delina
- By Killian - Rolling in love

Parfumi, ki mi niso več všeč in bi jih dala proč: Armani Si, Flora - Gucci, Amo Ferragamo Per lei.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 07. Apr. 2021 9:09

hayley, daj ti povej, k maš v nulo naštudirano :D
jaz rabim nekaj za pomlad/poletje.
nek parfum, ki je svež, ampak vseeno sladkast.
jaz sem ful mahnjena na začimbne parfume, ampak je težko najti takšnega, ki ni pretežek za sončne dni.
mogoče kaj v smeri zelenega čaja ali peperminta, v kaki ustrezni kombinaciji. tudi vanilija bi bila v redu, če kje v bolj "sveži" mešanici vključena. lah tudi kako sadje. cvetlični mi niso toliko.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Apr. 2021 9:56

Hm... ja najboljše je v yt vpisat v ang. parfumi za pomlad, poletje in dobiš polno zadetkov in opisov. Jaz tudi spremljam kaksne yterke, na temo parfumov.
Glede zelenega čaja, peperminta lahko tudi v google napišeš v ang. perfumes/ fragrances with green tea/ peppermint note..
Pepermint ima Armani - Aqua di gioia - je sicer že kar dosti let na trgu, ni prav med novimi, kakšni starejši parfumi so fajn, za nekatere pa velja, da so malo 'outdated', odvisno od okusa..

Zdej js več kot toliko nisem poskušala novih parfumov zadnji čas, razen kar sem bila parkrat v nišni parfumeriji.

Js večinoma nosim sledeče (ostalih nisem toliko gledala/ preučevala):
- Chanel Coco noir - je začimben, vrtnica, pačuli, vanilja oz. tonka bean, ki je podoben vanilji, klinčki.. in
- Guerlain Terracoto - ta je bolj poleten, ima jasmin, belo cvetje, vaniljo, malo kokosa, bergamot(podoben limeti na videz..)
- Sunshine Amouage bi imela, malo gurmanski, malo začimben, sladek, ne preveč ... ta je bolj cenovno res že za hardcore fane parfumov...

Me je pa prodajalec v Ikoni podučil, da ni vedno toliko pomembno, katere sestavine so notri, ker sta lahko dva parfuma z istimi sestavinami, na drugačen način destilirna in je posledično celotna mešanica, vonj, izkušnja drugačna.

V bistvu najbolje je it kar v parfumerijo, miler in poskusit, kaj ti ustreza, pa kakšno idejo mogoče na netu dobit.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 07. Apr. 2021 17:33

hvala za nasvet, sem si zapisala, pa bom naslednjič malo prevohala :mrgreen:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Apr. 2021 6:27

- Versace Crystal noir je tak začimben, ampak svež hkrati naj bi bil.

Sadnih nisem nikoli zelo gledala.
- Imam YSL - Mon Paris, ki je najbolj miks jagode in mošusa. Malo tak punčkast mogoče, je pa meni preveč saden, sladek za v službo ga nosit, npr, bolj za prosti čas.

- Armani Si Passione (rdeč) in Valentino Born in Roma (jagodičevje) sta sadna, samo meni prav posebej ni všeč noben od teh dveh.
- Givenchy l'interdit ima hruško, je že malo bolj tak resen, eleganten od teh predhodno omenjenih.
- Dior J'adore taoriginalen ima tudi hruško, je tak malo bolj eleganten bi rekla, pa ful časa na trgu, odkar je prišel original parfum ven.
- YSL - Libre ima lavando, vaniljo in belo cvetje, je pa tak, primeren tudi bolj za večerne čas Oz bolj posebne priložnosti po mojem občutku, mogoče bolj kot za vsak dan Oz. Odvisno od vsakodnevnega stila.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Apr. 2021 9:54

Sej ne da Urankar in Godler imata na yt neke videe o parfumih. Predolg video, da bi celega pogledala, kar sem malo preletela, se bolj nekaj norca delata, pa reklamo delata Ikoni ali kaj?
https://www.youtube.com/watch?v=hijMIsLsNiI&t=1378s

https://www.youtube.com/watch?v=FLO2bILAE_Q&t=2s

Godler ima tud enega Amouage, Urankar pa Roja. Od teh Roja nisem še nobenega poskusila, so pa cene določenih Roja stekleničk še precej bolj navite od Amouaga.

Urankar je izjavil, da tistim, ki začnejo z Eight&Bobom, jim je neka naslednja stopnica Roja. :D Se pravi Chaski bi lahko še Rojo sproval, glede na njegovo preferenco Eight & Boba. :D

So moji naj trenutno:
Od dizajnerskih:
Guerlain Terracotta, (cvetlični z vaniljo, kokosom, jasminom, bergamotom)
Chanel Coco noir,
Mugler - Alien (jasmin, amber)
Jean Paul Gaultier - La belle (malo vaniljin grumanski, vanilja, vetiver, (pečena) hruška, usnje)

Od nišnih:
Amouage- Sunshine (mandelj, črni ribez, cvetje/ grmičevje, beli tobacco)
By Killian - Rolling in love (malo na grumansko - amaretto(češnje), mandljevo mleko, belo cvetje)
Parfums de Marly - Delina (vrtnice, sadje,rabarbara, liči)

*Delino in La belle je naredil isti parfumer, Quentin Bisch.

Moji, ki mi niso več všeč in bi jih dala proč:
Gucci - Flora edt (zelo cvetlično citrusni, zelo močan osmanthus, potonika, vrtnica.. celotna mešanica je kot ženski šampon za lase praktično, sveže, nič posebnega.., mogoče bi se pa bolj odnesel ppoleti)

Armani Si (Nek vonj po pivu (zrd neke rastline cassis baje), začimbno, plus vanilja - topel vonj, malo dolgočasen, nič posebnega)

Amo Ferragamo per lei (svež, na nek način soroden Light blue, samo da ima hruško, in malo maline, namesto citrusov, malo diši kot mokri osvežilni robčki po enem komentarju, nič tako zelo posebnega, mi je pa nota hruške najljubša od not sadja, mogoče mi je bil zato všeč, mi je pa 2 ml testerček dišal precej bolje od kupljenega parfuma, bolj sadno/sladko)
? Chanel Coco mademoiseele mi je tudi malo dolgočasen mogoče, ga ful časa že nisem nosila (medtem ko Mademoiselle intense je malo boljši, me spominja na poletje, oblekice, čik pavze na balkonu v mojem bivšem stanovanju v Bežigradu)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 23. Apr. 2021 8:03

hayley, da te malo updejtam, ker si mi tako prijazno zadnjič svetovala glede parfumov :)! Še enkrat hvala, mimogrede :D

Sem preizkusila od Ariane Grande njen Cloud, pa mi je bil zelo čuden, ne vem sploh, kaj sem vonjala, samo to vem, da tisti je bil " a no-no" :D

Issey Miyake ima nooooro lepo embalažo, na listku je dišal super, na koži pa potem ne :cry: tako da sva s prodajalko tudi tistega izključile...

Calvin Klein In 2 U mi je bil preveč....citrus lajk?

V glavnem, jaz sem zelo picky persona :D

Sva pa potem našli dva favorita: Carolina Herera - Good Girl in pa, Christian Dior - Miss Dior. In sedaj se ne morem odločiti :D aaaaa....grem danes še enkrat na "vonjanje"...

Je pa super fajn, preizkušat nove parfume! Sem si zamišljala, kako bi jih bilo kaj s tabo nakupovati, ko si mojstrica v tem, haha :D
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Apr. 2021 9:44

Aha.. Iseey nisem jih nikoli poskušala.. 1x sem imela enega, ki sem ga dobila za darilo.

Cloud je bil v prvo tudi meni čuden.
Tisti in2u se je meni zdel tak dokaj eleganten za tisto ceno, primeren za službo.

Sicer Good girl velja za tak ' clubbing', večerni parfum je že dolgo kar sem ga poskušala, Miss Dior je bil meni osebno presladek, preveč po mandlju, gurmanski, odvisno od okusa...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Apr. 2021 13:04

Sem šla zdaj pogooglat in Miss Dior nima nobenega mandlja, sem nekaj zamešala očitno.
Miss dior in Good girl sem zelo dolgo nazaj že poskusila in še to samo 1x, tako, da ne vem. Je pa zdaj že kar nekaj časa kar sem nazadnje kaj vohala v Milerju.


Ugl. Good girl je priljubljen kot tak 'seksi, večeren parfum', se pa itak lahko vedno nosi po lastnem okusu kot/ kadar se želi, ne glede na določen spol, letni čas, del dneva... Miss Dior je pa eden izmed bolj klasičnih, priljubljenih dnevnih.

Pri Carolini Herrera je prišel ven en nov Very good girl, ki ga je delal isti parfumer kot Delino in je priljubljen ravno zato, ker naj bi bil podoben Delini, to je en bolj znan parfum.

Mogoče bi spadala v kakšno podobno kategorijo tem dvem Guerlain - Mon Guerlain in Lancome - La nuit tresore.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov