Naj parfum

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Avg. 2020 3:49

Sem nekaj na hitro povohala in mi ni tako všeč My way, kot mi je Si (ta je bil mišljen, da ima paculi - tanavaden najbolj, potem črn in roza in najmanj rdeč), mi je najljubši, kar je od Armanija. (Zdej tistih Code pa ne nosim, naj bi bili bolj večerni, kar itak redko kam hodim..)
So mi pa od dizajnerskih hiš Armanijevi na splošno kar vsi všeč, ena ljubših firm.

Odvisno tudi katera znamka pri kozmetiki. Kot primer sem pred več leti imela kakšno stvar od l' occitana ( ok ni toliko dražji spet) in ni čisto nobene razlike v kvaliteti za moje pojme od ta navadnih firm iz drogerije. Npr šampon, balzam, maska za lase.. nobene razlike. Tudi razni pilingi ne.. Samo da imajo zelo izrazite disave in da veliko dajo v ta marketing, embalaže so tudi lepe..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Avg. 2020 17:47

Sem še enkrat povohala My way, sicer spet bolj na hitro, ne vem niti več al sem ga dala na kožo ali samo stekleničko, ker se mi je mudilo, se samo spomnim, da mi je dišal kar sladko oz sladko in rahlo kislo/ sveže, pol sem pa vidla, da v bistvi nima nič (sladkega) sadja noter na fragrantici. Vonj mi je všeč. Se mi zdi tak svetel, živahen, optimističen, kar eleganten vonj, nič vzvišen ali skrivnosten, nasprotje od tega.. Samo ne vem, kakšen stil točno naj bi imel armani, oz. kaj je fora, ampak so mi v bistvu čisto vse ženske armanijeve dišave všeč, kar sem jih vohala in zelo nosljive, za čez dan, za različne priložnosti, kar se mi pri drugih hišah ne zdi..
Se mi zdi, da če bi en random parfum armanijev vzela, da skor ne bi mogla zgrešiti sploh, za moj okus, kar po moje ne bi upala reči za nobeno drugo firmo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 01. Sep. 2020 15:59

kolekcija Privé bi bila za bolj večerne pri Armaniju.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Sep. 2020 16:37

Ma to spet ne vem, če je v Slo..
Sicer pa jaz nimam sploh skor za kam nosit večernih, zdaj ko je zaradi korone večino dogodkov odpovedanih pa sploh ne, tako, da najbolj rabim kar dnevne.. Čene se mi code kolekcija zdi bolj večerna.

Od parfumov, ki jih imam, mislim da je JPG - la belle še edini oz še najbolj večeren..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 02. Sep. 2020 21:04

Sem primerjala Narciso Poudree in Rouge... Sta zelo podobna v smislu, da sta oba pudrasta, ampak ugotavljam, da mi je Rouge bolj všeč. Pri Poudree me je vedno malo motila nota cvetov pomarančevca. Zdaj jo zelo vonjam, se mi zdi, da trenutno na moji koži pride bolj do izraza, kot sicer (najbrž imajo prste vmes hormoni).

Letos poleti sem res malokrat posegla po parfumu, zapasala mi je edino Signorina Eleganza (Ferragamo) ali pa Versace Pour Femme.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Sep. 2020 21:50

Meni pudree ni vsec, se mi zdi ful močen pudrast.. Sem na zadnje, ko sem bila v parfumeriji imela na eni roki the only one, na drugi pudree in pol sem se neke hrane pojedla preveč in oba ta parfuma vohala in mi je bilo prav slabo.. Sem potem gledala note od the only one in je res neki ful sladek in karamelo ima, kar noben od mojih parfumov nima in jih tudi ne dojemam kot premočne..

Rouge je vseeno malo bolj svež od pudree ker ima neko sadje zraven ali se neki drugega.. Samo se mi hkrati ne zdi nič tako posebnega.. Se pa šteje bolj večerni se mi zdi. Enkrat sem hkrati poskušala gucci guilty in Rouge, mi je bil guilty bolj všeč, samo me je motilo, ker je deloval tak, kot da sem ga že nekje vohala Oz je bil verjetno enkrat pred leti bolj moderen (okol 2010) in zdaj ni nič posebnega ali že malo out..

Sem pa enkrat poskušala vse hkrati poudree, ambree in Rouge(vse samo na listku) in mi je bil ambree najbolj všeč ali kako je že.. Me pa nobeden ne zelo pritegne.. Preferiram La Belle.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 11. Sep. 2020 22:22

hayley, bom kar tebe ponucala za pomoc :D jaz se namrec na parfume cisto nic ne spoznam. Mislim, da so mi vsec bolj 'lesni' vonji? Sandalovina, kaj taksnega. Oriental mi nic ne pove, kaksna je razlika med temi in cvetlicnimi?

Vem samo, da mi tejle 'fresh' oz citrusni ne pasejo, me spominjajo na kopalniske spreje.

Iscem kaj jesenskega, kar se dolgo obdrzi. :) hvala!
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Sep. 2020 7:04

Hm.. js niti ne bi rekla, da se sama spoznam na parfume, samo ful so me neki navdušili zadnja 2 meseca..
Mislim, da so tudi meni všeč ravno lesne note.. si predstavljam, da so ti potemtakem všeč bolj taki, ki so malo proti unisex in niso tipično zelo ženski, 'sexy', izstopajoči..

Splošno se štejejo cvetličnimi bolj nežni, po cvetlicah, za čez dan, orientalski pa močnejši, začimbni, večinoma večerni bolj. Lahko je pa mix obojega.. nekaj vmes..

Zdaj prav ne vem kaj bi predlagala.. napišem, če dobim kakšno idejo..

Mislim, da se Armanijev Si šteje za lesnega, ampak je hkrati vanilja pa neke določene rastline, ki imajo kar močnejši vonj.., tudi Coco mademoiselle naj bi bil lesen med drugim..

Po mojem poglej :
- Bvlgari Omnia Crystalline (enkrat sem bila v trgovini in je nek tak ful postaven, hud tip kupoval nek ženski parfum in mu je prodajalka kazala Chloe Chloe, ki mu ni bil všeč, ene tretje, ki jih nisem videla in na koncu se je odločil za tega Crystalline.. :D ) - je tak zelo dneven, ne tako opazen, prijeten, če iščeš kaj bolj večernega potem mogoče kaj drugega..
- Calvin Klein so vsi bolj v takem stilu unisex
- Narciso Rodrigez so načeloma taki, ki so vsem všeč, tudi če niso toliko 'v parfumih' .. Mogoče kakšen tisti klasični For her, roza višja steklenička, Meni samo tisti Pudree, kocka svetlo roza steklenička diši zelo močno pudrasto, me spominja na italijanke, ki so malo over the top uštimane in imajo ful preveč makeupa, ostali mislim, da so mi ok..
- Eau des Merveilles Hermes
Zadnjič spremenil hayley, dne 12. Sep. 2020 7:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Sep. 2020 7:39

Saarijarvi, da se malo vmešam...glede na prebrano imava obraten "okus", ker sama ne maram orientalskih ipd vonjev. S
Poskusi stestirati mogoče Dior-Addict ali pa YSL-Black Opium.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Sep. 2020 8:05

Jaz sem razumela, da so saarijarvi všeč lesni in en tisti preveč vpadljivi..

Mogoče najboljše tudi rečt prodajalki, da so ti všeč lesni, unisex, ali pa, pa če ti predlaga kakšnega za jesen..

- mogoče tudi Gucci Bamboo ali pa tudi kakšni D&G .. tisti, ki imajo rožico za pokrovček..
- jaz večinoma ene in iste firme voham, enih pa nikoli ne, tako da ne vem povedat čisto od vseh..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 12. Sep. 2020 12:36

Hvala! Joj ravno black opium sem probala enkrat na letaliscu, ker ga je vec ljudi hvalilo, pa sva se oba s fantom strinjala, da se moram it umit pred letom :lach: :lach: mi je bil cisto prevec old-lady like. Upam, da nihce ne zameri, mi enostavno res ni pasal.

Bom pa probala druge, hvala :ja:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Sep. 2020 12:53

Hm.. ja Black opium naj bi sicer veljal bolj za mladostnega, modernega.. ampak je tak ful popularn, razširjen, če nočeš imet preveč mainstream, ti ni toliko kul..
- drugače velja za močnega, ker je bolj nočni/ večerni, mogoče se ti je zato zdel old-lady like.. Ima neke note kave, vanilje.. najbi bil sladek..
Meni tako, mi ni slab, so kakšni drugi ki veljajo za večerne/ sexy/ party parfume, ki so mi manj všeč od Black opium, ni me pa nikol povleklo, da bi si ga kupila..

Ma zdaj odvisno kak stil ti je všeč.. ali bolj sladki, ali taki, da izpadejo sexy, ali večerni, dnevni, ali bolj naravni/ ne toliko opazni.. ali taki da so zelo 'crowd pleasing', ali taki, da se raje počutiš malo drugačno..

Dosti parfumov se potem razvija na koži čez čas in ne dišijo enako, kot takoj, ko ga pošpricaš..
Mogoče ti ni všeč preveč sladko ali preveč vanilje, ker izpade malo 'težje'..

V bistvu nimam toliko občutka, kakšen stil ti je všeč in kakšen ne..
Mogoče Issey Miyake, so taki malo lažji, ne pretežki/ preglasni, eni moji prijateljici, ki je bolj umetnica, je menda najljubši en od Issey Miake, sam ne vem kateri, pa če sploh še je v prodaji..

- Drugače zelo tak lep ženstven, bolj klasičen, (ampak spet ne chanel klasičen, resen) je od Diorja Miss Dior, samo ima tud nek mandelj, ki se ga bolj čuti in tudi je malo sladek..
- Mon Guerlain je tak ženstven, comforting, samo ima precej vanilje in nekaj malega lavande zraven.., tanov od Armanija je tudi tak eleganten, malo bolj girly, svetel - My way, če ti je kakšen tak stil všeč..
- Libre YSL je precej moderen, skoraj praktično unisex, svež, ima neko noto lavande..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Sep. 2020 12:58

Saarijarvi, tudi meni je stinky. Ampak dobro, meni 3/4 parfumov ne diši lepo oz so mi premočni. Predlagala sem ga zato, ker vem za nekaj punc, ki jim je pa fajni "za ven".
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Sep. 2020 13:04

- isti prijateljici, ki je umetnica in ji je všeč Issey, je všeč tudi Chanel Chance, še najbolj lahkoten od chanelov in tak svež.. ampak še vedno je po moje bolj tak klasičen, resen, kot kakšne druge firme..

- moj zadnji kupljen je Guerlain - Terracota, če te zanima za poskusit, nekateri komentirajo, da naj bi bil ta poleten, ma jaz do zdaj nisem imela občutka, da bi bil bolj samo za poleti. Po kategoriji je orientalsko-cvetlični (belo cvetje, jasmin ,vanilja, kokos - ki ga jaz ne čutim)
Slika

- drugače meni se nasplošno zdijo D&G, da imajo tak bolj moderen vibe in ni nekih starejšega stila vonjev..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 12. Sep. 2020 13:23

Bolj lesni ženski so parfumske vodice od Sarah Jessice Parker. Nekakšen miks lesnih in cvetličnih, niso pretirani.

Lovely na osnovi cedre ampak nekoliko bolj udaren zaradi mošusa, vendar ne preveč. Mošus je tista tipična zadeva, pri močnih, zapeljivih parfumih, ki niso za vse. Zemeljskost mu daje pačuli. Kislina jabolka in mandarine nekoliko "ubijeta" mošus, da ni prehud in ne izstopa se pa ne čuti citrusa.

Stash spet cedra in pačuli. Bolj nežen, ker nima težkega mošusa. Lahkotnost mu da bela lilija.

Stash unspoken, sandalovina, mošus, kovačnik, glicinija...Nekje med lovely in stash.

Njene vodice se mi zdijo tipični predstavniki ženskih lesnih, ker imajo dodane cvetlične vonje. Samo lesni hitro delujejo preveč moški in veliko jih vsebuje težki mošus kar se pa potem nagiba bolj k orientalskim.

Montale Aoud night, huda kombinacija lesnega z orientalskim. Povsem drugo kot lesni s cvetličnimi. Kombinacija pačuli, mošus, sandalovina, usnje. Za oba spola ampak za drzne.

Orientalski so tisti težki, udarni, bolj nočni, drzni. Niso za vsakdanjo uporabo in vsako žensko.
Cvetlični nežni, romantični...
Lesni, narava, zemeljskost...ampak prav lesni lesni jih je malo.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov