Naj parfum

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 10. Okt. 2021 9:34

hayley, Jo Malone. Tile unisex sadni res lepo disijo
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Okt. 2021 11:43

Aha, nikoli poskušala, sem pa videla po netu, da je ta firma v Nami. Sama imam sicer že dovolj, preveč, favoritov na wish listi iz Art parfumerije pri Tromostovju, bo prišel 1x na vrsto še kakšen iz tam..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Okt. 2021 18:28

Sem bila danes v NAMI in sem 1. sprobala te Jo malone. Sem šla v bistvu z namenom kupit korektor, pol sem se pa še pri parfumih ustavila. Mislim, da sem bila 1. po par mesecih v centru, joj.

Jo malone ful lepo dišijo, so taki čisti, elegantni, minimalistični, jaz sem poskusla enega Orange blossom, Jasmin sambac& Marigold in enga tuberose neki neki.. vsi mi lepo dišijo.
Moških pa nisem, ali so bili ti mogoče uniseks, ne vem, bom mogoče če bom kupovala kaj Kju pogledala še med temi Jo malone.

Imajo ful veliko Tom Fordov, so jim pa dali kar neko svojo ceno, za 30mL, je 132 eur, v Maxiju je bil pa 119 eur 30 mlski.

- edini, ki me je pritegnil od vseh ženskih parfumov, je Tom Ford - Rose Prick, ta mi je naj od TF skupaj s tem Neroli portofino, ki ga že imam.


Sem dobila svoj no. 1. dizajnerski moški parfum - Dior homme intense. Na 2. mestu pa še vedno YSL - l'homme edp ali edt.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Okt. 2021 21:31

Če te zanimajo Jo Malone unisex, vprašaš po njih :cool:

U bistvu vse kar rabiš povedat je "Jo Malone unisex" :roll: :)

U bistvu nisem več mogel pisati o "dragih" parfumih, tuširati se pa z najbolj cheapest kombinacijo šampona+shower gela. Tale unisex lepo diši, čeprav zjutraj ga več ne voham.

https://ibb.co/zJFXW0v
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Okt. 2021 3:30

Ja saj znam sama pogugla, niti me n e zanima tako. Tisti Jasminov, mi je najbolj vsec, kar sem jih poskušala. Mogoče bom še kakšne sadne.
Za k bi mogoče pa pogledala kar za moške, razen če obstajajo samo uniseks. Oz saj je vseeno, če dobro diši, me ne zanima kakšno oznako ima, posebi če zase kupujem.
Sem precekirala, da Orange blossom je uniseks, jasmin in tuberoza sta bila pa ženska.. Od teh, ki sem jih poskusila.

Aja ti si pol vzel milo Jo malone. Ali oboje?
Aja pomegranate noir imaš. :D

Mogoče bi K ju kupila tud sam kašne reči za po britju namesto parfuma, ker imajo ene linije parfumov tudi ostale izdelke za nego.
Najbrž, če bi mu kupovala, kakršen koli parfum, bi mu mogla vsaj listke dat za poskusit, ker njemu so bolj neki nekompleksni vonji všeč, mogoče Dior homme intense, bi mu bil čuden, ker ima veliko irisa. Meni je bil v prvo, ko sem ga vohala malo čuden. Pa za Shalimarja, Chanel no. 5 je komentiral, da sta po vcju, za Black Orchid Tom Forda pa 'katastrofa'. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Nov. 2021 19:59

Je zdaj seznam parfumov na wish listi oz od katerih bi 1 nabavila in jih poskusila/ ponovno poskusila:

- Kilian - Good girl gone bad ( meni diši tako nedolžno seksi, ima nek tak kiselkasto- svež pridih, v pozitivnem smislu, ki mi je zelo všeč, od osmanthusa in mešanice cvetlic)
- Kilian Rolling in love
- Kilian Liaisons dangerouses (menda sadni- cvetlični, z breskvijo, moram probat, kot nek fancy sadni poletni koktajl, je bil nekje opisan)

-Parfums de Marly - Delina (mislim, da čez čas isto dobi nek tak kiselkasto-svež - zelen pridih kot Good girl gone bad, vsaj enkrat, ko sem imela na eni roki Delino in Rolling in love je tako dišalo, ampak to je bilo bolj od Deline, ker Rolling je samo pudrasto-mošusno-sladek)
- Oriana - neka nova od Parfums de Marly, bolj živo/ temno roza steklenička od Deline
- M.- Micaleff - Passion (ta je pa zelo tak močan, ženstven, ima tudi oud, začimbe, cimet, pomarančo, bolj za pozimi, ma če se ga poprši malo, z razdalje, je najbrž kar lep, poseben, po spominu, ga morem še 1x poskusit, K je komenitral 1x, da se mu je zdel premočan za žensko, sicer listek s parfumom je komentiral, ne na meni)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Nov. 2021 20:13

Sem šla testirat parfume in so zdaj moji top top favoriti:
Parfums de Marly - Delina (po asociaciji bolj ženska-punčkasta - nežna - nedostopna - vzvišena)
Parfums de Marly - Oriana (bolj ženska-punčkasta - nežna - bolj dostopna)
Amouage - Material (ta je pa bolj tak bossy, močan, zelo eleganten)

Sem prvič poskusla tudi Delino exclusive, ma mi ni tolk všeč ker je kot Delina plus vanilja in cuker in jaz nisem ravno fan vanilje, mi je boljši original.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Nov. 2021 9:31

Sem zdaj malo prespala te nove testerje parfumov in sem prišla da zaključka, da so moji najljubši nišni še vedno:
- Kilian - Rolling in love
- Kilian - Good girl gone bad
- in Amouage - Sunshine

Delina, kolikor sem jo do zdaj testirala ni toliko moj stil, nekaj je noter, kar me malo moti, deluje sintetično, pa tak 'presvetel' vonj je zame.
Sicer še vedno bolje narejena od dizajnerskih.
Good girl gone bad je isto tak zelo ženski parfum, ampak mi tisti osmanthus deluje zelo naravno, kot vsa mešanica v Delini.
Nekaterim je pa menda prav všeč, da deluje parfum malo umetno, si to Delino predstavljam bolj na kakšni barbiki, lutki ženski. Mogoče če bi imela pravi outfit, bi mi Delina pašala, zdaj ko sem pa večinoma v temnejših oblačilih, črnih, sivih, pa res ne gre skupaj z vonjem od Deline.
Bi bilo zanimivo imeti tudi Delino (iz vidika, kot da menjaš neko outfit, preobleko in poskusiš nekaj drugega/ novega) deluje mi bolj taka po en strani, da kliče po pozornosti, glasna, opazna, sicer mi pa bolj seksi, privlačen vonj deluje Good girl gone bad, samo ne projektira tako močno, kot Delina.

Najbrž je Delina tako popularna, že samo ker ima tako močno projekcijo, da se jo hitro zavoha, sem imela v sobi ene 8 kartončkov s parfumi in sem od vseh vohala na daleč skoraj samo Delino, čeprav sem imela tudi 2 močnejša orientalskatudi vmes.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jan. 2022 10:04

Imam preveč parfumov, ki jih ne rabim, pa še zdaj me malo bolj privlačijo nišni od dizajnerskih.

Bom dala proč ali prodala po kakšni polovični ceni (vsi so do vrha polni, razen Chloe Nomade edt, Light blue, Coco noir so nekje 80% poln):
- Armani - Si edp
- Gucci - Flora edt
- Chloe - Nomade edt
- Mugler- Alien
- Amo Ferragamo Per lei
- Naomi Campbell Naomi Campbell
- Chanel Coco mademoiselle intense
- Chanel coco noir
- D&G - Light blue


Bom od dizajnerskih obdržala Chanel No. 5 edt, Chanel Coco mademoiselle, Guerlain Terracota, TF - Neroli portofino, YSL - Mon Paris, JPG - La belle + točen Carolina Herrera Good girl.
Najljubša med dizajnerski mi sta mi TF - Neroli portofino (moji ljubi citrusi in belo cvetje) in Guerlain Teracotta.

So na moji wish listi zdaj:
M. Micallef - Mon parfum
Goldfield & Banks Australia - Silky Woods
Kilian - Love, dont be shy
Kilian - Good girl gone bad
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 22. Jan. 2022 11:46

Maš kaj Unisex za prodat? :)

No najprej bom probal. Jaz si zdej od rojstnega dne nisem več kupil parfuma, enega sem celo dobil kot darilo :razz:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jan. 2022 12:06

Ti zgoraj omenjeni so vsi ženski.

Imam pa enega Kiliana Liaisons dangerous - uniseks (čeprav meni bolj ženski deluje), mi je osebno bolj like, kot love, tako da bi ga tudi bila pripravljena prodat. Note so sadje, vrtnica, začimbe. Lahko ga poskusiš v Ikoni. https://www.ikonaljubljana.si/sl/izdele ... travel-set

Sta mi v bistvu najljubša 2 druga KIlianova (ki sta pa prav ženska) - Love, dont be shy (ta mi je ratal 'love' šele, ko sem dobila vzorček ob nakupu Liaisons dangerous) in Good girl gone bad..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jan. 2022 18:07

hayley napisal/-a:Imam preveč parfumov, ki jih ne rabim, pa še zdaj me malo bolj privlačijo nišni od dizajnerskih.

Bom dala proč ali prodala po kakšni polovični ceni (vsi so do vrha polni, razen Chloe Nomade edt, Light blue, Coco noir so nekje 80% poln):
- Armani - Si edp
- Gucci - Flora edt
- Chloe - Nomade edt
- Mugler- Alien
- Amo Ferragamo Per lei
- Naomi Campbell Naomi Campbell
- Chanel Coco mademoiselle intense
- Chanel coco noir
- D&G - Light blue

- Chanel no. 5 edt (poln)
- YSL - Mon Paris
- Amouage - Sunshine (poln)

bi se tudi znebila...

---------------------------

Od dizajnerskih bi obdržala samo TF - Neroli Portofino, Guerlain - Terracotta, JPG - La belle, Chanel - Coco mademoiselle + tisti točeN Carolina Hererra - Good girl


Sem danes že hotela kupiti Silky woods -Goldfield & Banks Australia, pa tolk časa sem se odločala ali bi ga kupila ali ne in potem, ko se odločim, da ja, mi povejo, da je razprodan :mad: . Me je prodajalec vpisal v eno svojo beležko in me bo poklical, ko ga dobijo iz Avstralije nazaj :lach: . Pa kar tko še kar nekaj ljudi je pred mano napisanih noter.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jan. 2022 8:21

Sem si že kar premislila glede prodaje parfumov, bom kar vse obdržala oz mogoče bi prodala 2 oz 3, ki so mi najmanj všeč od mojih in to so Amo Ferragamo Per lei in Armani si, Naomi Campbell.

Sem včeraj malo šla vohat tadizajnerske parfume, so mi od teh, ki jih še nimam najbolj všeč:
Chanel - Coco edp
Chanel Chance eau vive edt in
Dior - Poison girl edp

Armani - My way - mi je tako, ok, nič posebnega

YSL Libre intense - Nope

Dior- Hypnotic poison edt - no, ta je pa za moj okus 'old-ladyish', mogoče, da sem ga ko sem bila še okrog 20 ali mlajša vohala na kakšnih starejših ženskah od sebe in zato tako povezujem, ker je bil zelo popularen
Guerlain - La Petite robe noire edp - ok, ma me ne posebej pritegne

Sem še 1x potestirala M.Micaleff - Mon Parfum, ima mošus identičen kot v Narciso Rodrigez For her edt (črna steklenička), samo da je karamela, pasjonka sadje zraven...

Sem šla pogledat katere Tom Forde še imajo v centru, ma je bolj bogo, ful malo izbire, mogoče dobim na kakšnem letališču kaj več. sem hotla potestirat Noir de noir, ki je že starejši, znan od TF, ma ga nimajo... :?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Feb. 2022 7:29

Sem si že kar premislila glede prodaje parfumov, bom kar vse obdržala oz mogoče bi prodala 2 oz 3, ki so mi najmanj všeč od mojih in to so Amo Ferragamo Per lei in Armani si, Naomi Campbell.


- Dodajam Aliena na seznam, katere bi dala proč. Sem ga včeraj vohala na kavču pri psihoterapevtki in ne bi mogla rečt, da diši lepo, prej čudno + spominja na nočne klube. Isto sem ga vohala na zajtrku, ko sem bila na bonih v hotelu z mamo, pri neki ženski srednjih let, spet čisto neprimerna okoliščina za Aliena, pa tudi ni dišal lepo. 2. po vrsti pa verjetno Naomi itak in Amo Ferragamo per lei



Imam novo wish listo, sem včeraj spet vohala parfume,
moja trenutna naj sta:
*Tom Ford - Noir pour femme (diši odraslo, žensko, orientalski začimben)
*Chanel - Paris - Biarritz edt (uniseks, zeleno-citrusen, primeren tudi za moško rabo, recimo da v enem paru, bi ga lahko uporabljala oba, mogoče raahlo bolj na žensko stran vleče, ljubši mi je od prej ljubega Chanel Chancea)

Moja na wish listi od prej sta še:
*Kilian - Love, dont be shy (sladek, sočen ženski, ampak uravnovešen z nekimi neroliji, pomarančnim cvetom, bolj uravnovešen s svežimi notami, kot Poison girl, ki te bolj zabije s cukrom in mandljem)
*Silky Woods - Goldfield & Banks Australia (orientalsko začimben, z oudom, uniseks)

Sem hotela kupiti Silky woods in čakam, da ga založijo nazaj, smao zdaj ugotavljam, da če kupim zgornjega Tom forda in Chanela skupaj, bom manj denarja porabila kot za enega Silky woods.
Je pa res, da deluje Silky wood malo bolj inovativen, nov, TF je pa tak klasičen, že vohan kje..

Sem včeraj jih vohala par parfumov v navadni trgovini, ne nišnih in bi rekla, da lepo dišijo:
- Carolina Hererra - Very good girl (meni diši boljše od Delin, ker v Delinah je neka čudna mešanica, ki mi že malo slabo naredi ob vohanju, sploh ta originalne, mogoče premočna vrtnica v kombinaciji z vaniljami in rabarbaro, že tako vonja vrtnice ne prenašam, če je premočan/ preizstopajoč)
- Givenchy - L'interdit edp
- Valentino Born in Roma
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 23. Feb. 2022 20:08

Koncno lahko se jaz dodam nekaj malega sem, prvic v zivljenju sem se (s pomocjo vzpodbude prijateljev :D ) prepricala, da si enkrat lahko privoscim malo drazji parfum. Za taksne stvari sem namrec res skrta. :lach:

Disi mi pa takoooo noro dobro :love: in res se pozna obstojnost napram raznim Christina Aguilera parfumom iz DM-ja :lol:

https://www.ausliebezumduft.de/diptyque-34-boulevard-saint-germain.html

Diptique 34 BOULEVARD SAINT GERMAIN, originalno gre za vonj njihove disece svece, haha. Res lep topel in lesnat vonj - moj nos je sicer cisto nenatreniran za razliko od npr. Hayleyinega, ampak taksni lesni vonji so mi pa ze od nekdaj vsec. :) Sandalwood, cedarwood, itd.. yes please!

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov