Naj parfum

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 15. Sep. 2020 12:26

hayley napisal/-a:...ali pa vse kar je ananas naštela..


ananas :D kjut

hvala! :ja:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Sep. 2020 20:13

:oops: :D .. ja, malo je pobegnla ena črka :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Okt. 2020 19:23

Nova na wl:
-D&G Light blue,
-Bvlgari Omnia Amethyste.
Še dobro, da imam kmalu rojstni dan :lach: :
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Okt. 2020 19:47

Js imam Light blue, naj bi bil bolj poletni, samo itak to so neki taki okvirji, vsak pa lahko nosi kot želi.. ( zdaj mi je prav ostalo v spominu, da sem ga nosila, ko smo bili službeno v Portorožu septembra)


Sem se naveličala vseh mojih parfumov. :lach: in mi je zdaj bolj zanimivo nositi 2 testerja, ki ju imam, en je Narciso Ambree, drug Amo Ferragamo per lei.

Je v bistvu moja bolj zimska garderoba precej bolj brez barv, zadnji čas največkrat črna in bela, bolj resna od poletne in mi posledično paše nosit bolj 'nezapletene' (zapleteni so za moje pojme npr chanelovi), lažje vonje..


Moja wish lista trenutno bi pa bila;
- eden od teh Armani - Sky/ Ocean/ Air di gioia (po spominu, bi jih mogla še enkrat poskusit)
- Dior - poison girl, ( tudi bi mogla še enkrat poskusit, me malo mika, čeprav ta ni tak najbolj za v službo/ čez dan)
- Narciso Rodrigez -Ambree

Se bom znebila/ prodala par parfumov, najverjetneje najprej Gucci Flora in Armani Si, ta dva sta tudi najstarejša/ sem ju 1. kupila.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 13. Okt. 2020 9:48

Light blue je res tak bolj svež, ja. Do zdaj ga nisem niti vzela v upoštev, ker ga je veliko punc uporabljalo, zdaj pa vem, zakaj...ker je mmm!
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Okt. 2020 14:55

Aha, jaz ga nisem kaj dosti nosila do zdaj, parkrat poleti edino, meni se sicer zdi malo bolj tak poleten..
Baje je nekaj popularen ali dober, še bolj obstojen Light blue intense, ma js nisem nikoli poskušala..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Okt. 2020 5:36

Parfumski testerčki očitno služijo svojemu namenu, mi je zdaj postal Amo Ferragamo per lei še bolj všeč od Narciso Ambree in nasploh najbolj od vseh, ki jih imam, pa skor najbolj jaz mi deluje na nek način, baje je lesni - mošusni - cvetlični.

Tako da moja wish lista:
- Amo Ferragamo per lei
- Narciso Rodrigez -Ambree
- eden od Armani kolekcije - Sky/ Ocean/ Air di gioia
- Dior - poison girl,
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 15. Okt. 2020 10:28

Zanimiva se mi zdi opredelitev Ama Ferragamo per lei, da so ga dali pod mošusne. Dejansko bi lahko dali pod mošusne 3/4 parfumov na trgu, ki ga vsebujejo in je res opazen. Se mi zdi, da je kar od nekje zdaj to.

Narciso Ambree ima mnogo bolj poudarjen mošus kot zgoraj napisani in ni v pod tako novo kategorijo. Ambree zna biti všečen v določenem delu ciklusa, ker vsebuje afrodizijak in se pozna, da enkrat je ok, drugič ne. Zanimivo kako nas lahko hormoni hecajo.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Okt. 2020 10:40

Ne ne, to sem jaz kar nekaj napisala, da je pod mosusnimi, ker tako samo piše na kartoncku, kjer je testercek- wood - floral - musky in sem si jaz tako razložila kategorijo. :lach: Mošus ima tudi noter.

Od Narciso seveda je mosusni, ker kolikor jaz vem, je Narciso med vsemi dizajnerji prav znan po mosusu in imajo vse njegove dišave precej mošusa. Čeprav! naj bi imel Ambree manj mošusa od pudreeja in rougea. Tako sem nekje prebrala. In meni ambree diši lepše od pudree in Rouge, sploh pudree mi je nekaj premočen ta pudrast vonj.
Kak afrodiziak vsebuje, katera sestavina je to?
Glede ciklusa res ne vem, nosim skor vsak dan drugega ta v službo, ali jih ene par menjam, pa ne vem katerega imam kdaj.

Meni je na splošno bolj všeč ta A. F. Per lei, ker mi deluje še bolj tak mladosten, ' fancy', cute, moderen od Ambree, ambree pa malo bolj resen mogoče.. Sta mi oba všeč, ma se malo bolj Per lei, mislim da.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 15. Okt. 2020 14:44

Musky=mošusni. Je postala nekakšna marketinška fora, ker večinoma kjer je mošus gre v promet kar pri obeh spolih. Pri moških niti ne toliko zaradi njih samih kot to, da je ženskam všeč. Kako izpade je odvisno od drugih vonjev zraven, na kakšen način ga poudari.
Je prav lep vonj, že ko samega vohaš.

Ylang ylang je znan kot afrodiziak. Vonj sladek, cvetličen ampak ga večina niti ne ovoha, doda tisto prijetnost parfumu. Med bolj znanimi, ki ga vsebujejo je Chanel no.5.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Okt. 2020 15:35

Meni, kolikor sem do zdaj imela predstave, kaj je mošus, recimo da ti Narciso rodrigez, mi ni všeč preveč močen vonj po mošusu, oz, če je mošus najbolj izstopajoča nota ( zna bit da mi je dolgočasen ali nezanimiv, če nič drugega ne izstopa, ni nujno, da mi slabo diši, bi mogla prav povohat, da bi ocenila točno), tako, da očitno mi je ta Ambree lih fajn, da ni preveč, naj bi bile ostale dišave od Rodrigeza bolj močno mošusne..

A ja Ylang ylang je meni všeč, nisem sploh vedla, da je afrodizjak, ja js ga kar razločno voham v no. 5, ker imam no. 5 edt, in me tudi ta nota v Ambree spominja na no.5 , mogoče mi je ravno zato všeč ta Ambree, sej sem nekje že to pisala o tem ylang ylang na tem forumu, ma ne vem v kateri temi..
Ylang ylang je kar močno, razločno vohati v no. 5 edt, ker sta najmočnejši noti noter ravno Ylang ylang in aldehidi..
Od ostalih parfumov, ki jih imam je Ylang ylang tudi v Coco mdemoiselle- ga praktično ni čutit in v Guerlain Terracotti - nekaj malo do srednje čutit, v Ambree in no. 5 je pa bolj močno čutit.
- očitno imajo Ylang ylang tudi Armanijevi Air/ Sun di gioia
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Okt. 2020 9:34

mayaeb napisal/-a:
Narciso Ambree ima mnogo bolj poudarjen mošus kot zgoraj napisani in ni v pod tako novo kategorijo. Ambree zna biti všečen v določenem delu ciklusa, ker vsebuje afrodizijak in se pozna, da enkrat je ok, drugič ne. Zanimivo kako nas lahko hormoni hecajo.


Jaz nisem sigurna zdaj, če vem, kaj je mošus, tisto, kar si jaz predstavljam, da je, ga niti ne voham v Ambree, sicer zdaj je že ogromno časa, kar sem ga nazadnje nosila ( pa še ne vem, če ga je sploh kaj ostalo v vzorčku, ker je samo 0,8 ml), sem veliko več Feraggamo Per lei.
Ampak jaz ne voham mošusa v Ambree, mislim, da ga veliko bolj voham v YSL Mon Paris, je tako čutit, skoraj kot bi kakšne tastarejše/ klasične od Narcisa vohala..
Me pa nek vonj ali vibe v Ambree spominja na Chanel Coco Noir, ma ne vem a je to nek tak pudrast vonj pomešan z malo pikantnim, ki me spominja na tipične ženske,/ italijanke/ pisarna parfume..

----------------
Kateri so vam pa všeč parfumi za moške? Da vidim, če bom kaj rabila te info proti koncu leta...


Moj prvi na wish listi je zdaj kar samo:
- Amo Ferragao Per lei

- bi pa še vedno poskusila te različice Armani - Air/Sky/Ocean.. di gioia ( so taki bolj lažji, airy in imam filing, da zdaj v tem letnem času, na neke takšne obleke kot so bele srajce, črne hlače..('minimalistične', nerazgibane..) bolj pašejo taki nevpadljivi vonji oz. takšni, ki se bolj zlijejo s kožo, sveži in niti ne delujejo kot parfum.. Če sem si jaz prav zapomnila, kako so mi te stvari dišale pred 2i meseci..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 31. Okt. 2020 21:49

hayley napisal/-a:Delina, je kolikor sem slišala, najbolj opevana od nišnih poleg Baccarat rouge 540, nikoli nobene od teh dveh vohala. Od Valentinota Donna tud še nisem vohala, je to una neka nova?


Delino mi je dala za probat prijateljica, na kateri sem jo zaznala in dala kompliment. Je pa cena navita, mislim da je okrog 200 €.
Valentino Donna ni nova, novejša je izdaja Donna Born In Roma. Je pa meni osebno lep vonj, tak ženstven. Na prvi špric mogoče malo vintage, potem pa se res lepo razvije.

Ker ravno omenjaš Armanijeve; Acqua di Gio (moška verzija) je tudi kar nice. Ženske verzije sem se pa prenavohala na sestri, več let ( :D ).
Dior Sauvage recimo, med bolj priljubljenimi.
Ferragamo gotovo tudi skriva kakšnega fajn za moške, po solidni ceni.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Nov. 2020 9:10

Ja, Delina je ena izmed teh dragih nišnih.. nimam pojma kako diši (ima pa eno prevladujočih not po vrtnici in meni ni toliko všeč vonj vrtnice, da je ta nota prevladujoča, baje je malo podona Girl of now Forever - ker tam je tudi prevladujoča vrtnica..). Meni recimo izrazito ni všeč od Narcisa Musc fleur, ker je tam zelo močno vrtnico čutit... Ne vem, tako nekam ' po starem' mi je prevladujoča nota vrtnice..

Imajo v (stari) Lj tudi neko trgovino s par nišnimi firmami, samo glede na to, da je že vsak parfum toliko dražji, ne vem ali imajo sploh kakšne vzorčke za poskusit, nisem nikoli tja šla, ker se mi zdi, da nima pomena, ker itak ne bi kupovala.. Sicer, če je pa nekomu en tisti parfum zelo všeč, se mi zdi bolj smiselno še vseeno kupiti enega tistega, kot recimo 3 dizajnerske..
Valentina od Valentinota je tudi bil tak ženstven (naj bi imel še neko noto tarTuf, ki je večina ostalih parfimov nima..), samo zdaj nisem nič od Valentinota poskušala, ker v Milerju niso imeli Valentinota in drugam nisem hodila..

Js bi poskusila te flankerje od Agua di gioia - sky/ ocean/light de Gioia, ne Aqua.. Sem nekje brala komentar, da kao je v Aqui di gioia, ženski verziji, menta, kar je sestavina za v zobno pasto, ne parfume in me je pol malo odvrnilo.. :D v ostalih flankerjih pa mete ni. Mislim, da ko sem enkrat vohala, mi je najlepše dišal Ocean di Gioia od teh flankerjev, ma bi mogla še enkrat poskusit..

Od moških sem nazadnje vohala samo 2, eden, ki mi je dobro dišal je bil Le beau od JPG.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Boris22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 30. 10. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris22 » 04. Nov. 2020 11:25

izbrisan link

Najboljši prfum je zagotovo Tiziana Terenzi Anniversary Collection Gumin vsaj na mene. Js ženskam sam tega kupujem... je drag ko pes :S

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov