Naj parfum

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 12. Sep. 2020 13:26

emanuela napisal/-a:Saarijarvi, da se malo vmešam...glede na prebrano imava obraten "okus", ker sama ne maram orientalskih ipd vonjev. S
Poskusi stestirati mogoče Dior-Addict ali pa YSL-Black Opium.


Black opium je težek orientalski. Za glavobole :)
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Sep. 2020 13:41

Odvisno tudi ali išče Saarijarvi bolj večernega, ali dnevnega, ali nekaj splošnega, kar pride v poštev za oboje/ različne priložnosti, meni ne bi prišlo na pamet recimo nosit Black opium čez dan..

Jaz sem večinoma iskala bolj dnevne parfume zase ali pa take, ki so za dan in večer, tako da Black opiuma niti nisem nikoli nekaj preveč se poglabljala, ker je itak bolj izrazit večerni..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 12. Sep. 2020 16:53

Vonj je res zelo subjektivna stvar.

Kaj dosti predlogov ne morem dodat, ker tudi ne nisem ljubiteljica orientalskih in "woodsy" parfumov.
Je pa tudi meni prišel prvo na misel Dior Addict. Za katerega je sicer en bivši komentiral da mu diši "kot kakšen sprej proti žuželkam". :lach:
Poleg Addicta mi pride na misel še YSL Manifesto, Gucci Quilty Absolute (femme), Calvin Klein Euphoria. Bvlgari vem, da ima nekaj takih bolj zemeljskih, lesnih. Če si seveda prav predstavljamo kaj želiš.

Hecno glede Black Opiuma, sama ga nikoli ne bi opisala kot (pre)močnega ali orientalskega (kot tak mi deluje bolj Addict). Se mi zdi predvsem sladek, vanilijast, z malo kave na začetku (podobna fora kot Mon Guerlain, samo, da ima ta namesto kave na vanilijo, sivko na vanilijo)... Dokaj švoh projekcija, ni dolgo obstojen. Za moje pojme zlahka zimski dnevni parfum. Ne vem no, ali pa je moj spomin popačen. Se mi zdi po projekciji npr. kakšen Flowebomb ali La Vie Est Belle veliko bolj "in your face".

Drugače pa saarijarvi, upam, da najdeš "svoj vonj". :) Pa kot je omenila hayley, vzemi si malce več časa za testiranje, če se le da na svoji koži (probaj nafehtat testerje), ker se skozi čas razvijajo in ni nujno, da ti bo nek parfum čez uro še pasal/dišal v primerjavi z začetnim sprejem (ali obratno; postal všeč, ko začetne note izzvenijo).


Glede parfumov sem res najbolj posrečene in črno-bele komentarje prejela od moških, ženske smo vedno med sabo filozofirale - ta nota, pa ona nota,... Moški repertoar pa v direktnem stilu "yay!/nay!", "old lady", "bug spray". :lol:
No, ali pa nikoli nisem naletela na poznavalca.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Sep. 2020 17:11

A sem js narobe prebrala, ma nisem razumela, da Saarijarvi išče orientalskega? Samo, da ne ve, kaj bi bil orientalski..

Moj bivši, je komentiral, da Addict diši po potu?? Ne vem, od kje mu to, potem sem js nekako poskusila povohot na nek drug način s to mislijo in sem na nek način razumela, njegovo izjavo.. ampak sicer je lep vonj, zame osebno se do zdaj nisem počutila, da bi bil prav zame, da bi ga jaz nosila, kot vonj mi je pa top..
Manifesto je bomba vanilje in samo vanilje, kot se jaz spomnim, tako da ne vohat, če ti tak stil kot je YSL Black opium ni všeč..

Moj bivši pa reče za 9/10 parfumov, da dišijo po milu.. za light blue po zobni pasti ali kremi za britje.. si nisem točno zapomnila. Coco mademoiselle in coco medemoiselle intense mupreprosto niso všeč takoj po špricanju.. Za Si, La belle in Insolence od Guerlaina (za tega sem bila kar presenečena, ker je sicer tak močen, ki ne bi bil vsem všeč..)so mu bli všeč.. Pa zraven mi je rekel, da lepo dišim naravno in ne rabim parfuma... :D A! za No. 5 edt, ko je že malo zbledel, je rekel da diši po meni, pa ne vem ali mu nos ni več delal, ali je res že toliko zbledel, da ga ni čutil...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 12. Sep. 2020 17:24

Ne vem, sama sem pomislila na orientalske, ker veliko le-teh vsebuje omenjene lesne tone; ponavadi v kombinaciji z vanilijo, začimbami, ambro (topli jesenski vonji)...
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Sep. 2020 17:48

Aja ne, jaz imam kontra asociacijo, da tistim, ki so všeč lesni, jim orientalski niso toliko, meni recimo, ko sem prvič začela vohat so mi bili všečni lesni in močni orientalski ne.. Si predstavljam, da so lesne note sicer bolj pogoste v moških parfumih in da tistim ženskam, ki so všeč lesne, so jim na splošno všeč bolj unisex parfumi in ne preveč vpadljivi..
To je bila samo moja asociacija, mogoče ni tako.

Ok za Black opium ne vem sigurno rečt ali je samo večerni, 1. ko sem vohala me na splošno ni pritegnil, v 2, ko sem vohala sem imela idejo, da ne bi bil slab za zvečer.. ma je vseeno tak moderniziran, ni tako težek, kot se spomnim, čisto nekaj drugega od originalnega opiuma, ki je res močan..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Sep. 2020 20:41

Zame so orientalski/lesni ista zadeva. Se nisem kaj preveč poglabljala v to, ker so mi te vrste premočni.
Glede moških komentarjev sem sama slišala dišiš/ta pa ne diši. To je to. Pa za enega, da smrdi ko cet za umivanje posode :lach:
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Sep. 2020 21:22

Ajaaa.. ne jaz sem si čisto drugače predstavljala, da so lesni nekako sosednja skupina s svežimi, citrusni in ji je všeč nekaj v tem smislu, samo, da niso pretirano citrusni, kot bi bi bilo čistilo, al nekaj takega..
Enkrat se še spomnem, ko sem vidla neke oznake odspodaj pod parfumi na polici v dmju, ali je lesni, ali citrusni, ali cvetlični ali orientalski..
Jaz sem si v glavi naredila predstavo, da ima lesni bolj unisex vonj, nasprotje od orientalskega, ugl, da ni ne sladek, ne orientalski/začimbni/ wanna be sexy..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Sep. 2020 5:53

- so mi na zadnje postali všeč 3 parfumi, ki so zelo taki mainstream, crowd pleasing;
1. mi je v zadnje kazala prodajalka Poison girl - Dior, je res tak lep, sexy za zvečer, prvo, ko ga povoham mi malo daje vibe neke take 'barbi' ženske, skor malo premočno je čutiti mandlje, ker meni ni všeč prav preveč po hrani dišat, ampak za zvečer, ko lahko malo pretiravaš, mi je všečen..
2. Mon guerlain, diši res tako 'comforting', sproščujoče, zelo lepo, mi pa ne deluje pretiiirano eleganten, preceeej je vanilje, pa tudi sivka je noter, precej zimski mi deluje. Za službo si ga ne predstavljam toliko nosit, mogoče za prosti čas, mi je paskoraj preveč tak 'splošen, tipičen', da bi me prav res zamikalo ga imet..
3. My way - Armani mi tudi diši lepše zdaj ,kot ko sem ga prvič poskusila, čisto malo je tak svež, malo sladek, čeprav nima sadja.. mi pa deluje bolj eleganten od prvih dveh.. ima malo tak plastičen občutek, takoj, ko ga pošpricaš, ampak še vedno na nek bolj prefinjen način, kot cheap plastičen..

Možno, da so tebi všeč taki, da imajo zraven nek pridih svežine, ampak ne toliko od citrusov, ampak od cedrovine, sandalovine..
Za moje pojme so
- vsi D&G v takem stilu, mogoče poskusi The one (Razen novejši The only one je precej sladek)
- vzorček , ki ga imam jaz in cela serija Salvaore Ferragamo - Amo Ferragamo (Per lei) je tak,
- Armani - In love with you freeze
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 15. Sep. 2020 9:18

Ooh koliko odgovorov, hvala! Bom naredila seznam in jih probala :ja: :ja:

Ne se smejat, ampak ce kaj pomaga, so mi od teh poceni za v torbico vsec tisti vijolicni od christine aguilere ( :lach: ) in pa nek limited edition iz Primarka, za katerega pise tole:

- crni ribez, mandarina in jagoda + jasmin in gardenia + sandalovina in vanilija

Toliko o tem, koliko se spoznam :lach: ampak tale zadnji je res udaril zebljico na glavico, pa mi ga je zmanjkalo. Nekaj v njem mi grozno dobro disi in mislim, da je sandalovina.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Sep. 2020 9:59

Sandalovina bi morala imet tak bolj svež vonj, kot po moških parfumih, se mi zdi, jasmin pa ne znam opisati, tak kremast vonj? Gardenija po rožah.. Za ostale stvari verjetno veš.

Js sem tudi porabila 3 ta male stekleničke od Naomi Campbell, 2 ta klasični Naomi Campbell ime nič zraven in ena Naomi Campbell private Al kako je že? Preden sem te dizajnerske začela kupovat. Samo se pa ful prej razdisijo in potem ga več porabiš, če se bolj pogosto spricas..
Unega ta klasičnega Naomi mi je ful pozitivno pokomentiral en tip na enem zuru, ampak je imel nos direkt na mojem vratu :lach: , drugače ga niti ni cutit, ker je malo bolj svoh Oz hitro gre, napram drugim parfumom..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 15. Sep. 2020 10:18

Sandalovina ima sladek, lesen vonj. Daleč od svežega je, sliči bolj na oriental. Je tipična v moških parfumih ampak svežine jim ne da sandalovina ampak kombinacije drugih sestavin.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Sep. 2020 10:24

Pol pa ne vem, meni od ostalih sestavin se mi nobena ne sliši preveč sveže, mandarina edini, če sploh je imel parfum svež pridih..
Moj vzorcek Un italijanski, ima v bazi cedarwood in sandslwood in ima nek tak svež pridih, sadje hruška, malina in cvetlice..

Ja če veš točno ime parfuma, se da pogledat na netu, katere note naj bi bilo najbolj cutit in predlogi, kateri parfumi dišijo podobno..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 15. Sep. 2020 10:42

No sej - ravno 'svezi' mi niso vsec, zato pravim.. :) Kot si omenila, ima ta od vsecnih samo pomaranco 'svezo'.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Sep. 2020 11:27

Ajaa.. Nisem nikoli vohala te aguilere, Oz kar sem vohala od teh znanih mi je bilo še najbolj od Naomi všeč..
Ja, to je pol neka kategorija orientalsko - cvetlicni. Potem pa se kakšno drugo Aguilero, ker najbrž so bolj podobne ali pa vse kar je ananas naštela plus Armani Code..Pa Jean Paul Gaultier ima take toplo sladke..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov