Naj parfum

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Avg. 2020 21:06

Ku neumno, da tester je eno, ko kupiš pa dobiš nekaj čisto drugega. Se bom šla pritožit.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 27. Avg. 2020 21:51

Tom Ford - Black orchid
Na prvem mestu pri meni, močan, za posebne priložnosti. Enostavno obožujem vonj mošusa in kombinacija v tem parfumu je popolna.

Za vsak dan pa kakšen bolj lahek cvetlični, morda Daisy.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Avg. 2020 22:07

Hm Tom Forda nisem še nikoli probala.. v bistvu v Slo ne vem, če imajo kje to za provat..

Moj zadnji ljubljenec oz. na novo odkrita zelo všečna dišava pa je Guerlain - Insolence EDP pa še ful mi je lepa steklenička.
Pri tem imam pa filing razkošnih bolj vintage stanovanj iz nekje 50ih ali še prej.. :D

Za vsak dan, za v službo pa od teh, ki jih imam, mi deluje najbolj primeren Chanel Coco mademoiselle.

Tom Ford mi ima sicer všečne take bolj minimalistične stekleničke, tista daisy ogromna plastična roža me pa prav nič ne pritegne, ne vem zakaj, če mi steklenička iz prve ni všeč, potem me tudi vonj ne pritegne oz ga nimam sploh želje preizkusit.. :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 27. Avg. 2020 22:22

Tega, ki ga imas ti za v sluzbo ima moja sestra za posebne priloznosti. Ima veliko parfumov, a se ne parfuma nekaj. Ker mora imeti tega in onega in tako naprej. Kaj hocem reci je-tale je kar mocan in opazen. Zraven tebe v pisarni bi me bolela glava :D
So pa ti parfumi kar drag sport. Sem vesela, da ne rabim zbirke oz da je ne zelim :lach: (rece in klika za foto objektivi).
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Avg. 2020 5:26

Resno? Ne, meni je Coco mademoiselle zelo nežen, na meni so zelo poudarjene predvsem citrusne note, tak čist, nesladek, neupadljiv vonj pri mademoiselle. Meni se zdijo vsi ostali, ki jih imam močnejši od mademoiselle, razen Light blue je res tak zelo svež citrusen. Si pa dam ene 3 do 4 sprice in se jaz ne voham kaj posebno, medtem ko 1 spric La Belle je vohat precej bolj od 3 spricev Mademoiselle.
Mene bi pa bolela glava od Coco ali Addict, če bi ju bilo preveč, ta dva sta pa res v moji glavi posebne priložnosti in od njiju bi tud mene glava bolela, Mademoiselle je pa res kot ena nezna gospodična poleg njiju.

Js sem se kao malo ustavila s parfumi in zadnja dva nakupa sta bila makeup, ne neki cenovno dosti bolj prijazna. :/
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Avg. 2020 18:07

Drugače Coco mademoiselle ni moj dnevni parfum, ampak jih menjujem za v službo, imam skoraj vsakič drugega, zadnja dva dneva sem imela Coco mademoiselle.

(Ugotavljam, pa da se mi zdi ravno Coco mademoiselle najbolj primeren za službo, po drugi strani za tak bolj v izi zmenek/ pijačo, bi se mi zdel recimo preresen, prestrog, prečist, malce predolgočasen.., razen če je malo bolj fancy okolje, samo spet mi ne deluje večerni..), samo če se ti Coco mademoiselle ne zdi primeren, se ti bodo moji ostali zdeli še manj.. :D Za moje pojme je CM najbolj nevtralen od mojih parfumov in tak domač v primerjavi z ostalimi..

Noben ne sedi prav blizu mene in imam samo moške sodelavce, ki niti niso pozorni na take reči.. Enkrat je eden sodelavec opazil, da imam nekaj, ko sem samo v parfumeriji poskušala Narciso Rouge..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 28. Avg. 2020 21:01

hayley napisal/-a:Tom Ford mi ima sicer všečne take bolj minimalistične stekleničke, tista daisy ogromna plastična roža me pa prav nič ne pritegne, ne vem zakaj, če mi steklenička iz prve ni všeč, potem me tudi vonj ne pritegne oz ga nimam sploh želje preizkusit.. :)


Je tak bolj princes style, nežen a vseeno nekoliko živahen :) Kar primerna steklenička vonju. :)

Prvi je pa res ženstven, eleganten, za posebne priložnosti, če se ne motim vsebuje feromone, ki so jih sicer deležni bolj moški parfumi sploh kakšen Fordov Oud Fleur, Neroli portofino...imajo svoj namen :lol:

emanuela napisal/-a:Tega, ki ga imas ti za v sluzbo ima moja sestra za posebne priloznosti. Ima veliko parfumov, a se ne parfuma nekaj. Ker mora imeti tega in onega in tako naprej. Kaj hocem reci je-tale je kar mocan in opazen. Zraven tebe v pisarni bi me bolela glava :D


Se strinjam s teboj, med močnejšimi je. Žal, če te zadeve uporabljamo večkrat jih ne zaznamo več tako kot je treba, brez skrbi, drugi okrog nas jih :D

hayley napisal/-a:Noben ne sedi prav blizu mene in imam samo moške sodelavce, ki niti niso pozorni na take reči.. Enkrat je eden sodelavec opazil, da imam nekaj, ko sem samo v parfumeriji poskušala Narciso Rouge..


Si odličen primer za test parfuma s feromoni, glede na sodelavce :lol: :)
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Avg. 2020 21:10

Kolikor jaz vem, je Coco Mademoiselle tipičen office parfum? Pri Chanelu veljata Mademoiselle in Chance za najbolj nezna, ostali so pa tipični močnejši Chanel DNA..

Js nekako citrusni vonjev ne dojemam kot močnejše? V moji glavi so močni parfumi orientalski ali pa močneje sladki ?

Drugače meni so všeč tudi takšni močnejši vintage, aldehidni, Shalimar, Coco, tudi no. 5, no. 19 in proti takim stvarem je mademoiselle res senca..
Ne vem potem, kateri bi veljali za najbolj neopazne, edino če se edt uporablja namesto edp..

Ne vem, če prav stekam, kaj je oud. Enkrat me je tako usekal Alien oud, da skor dihat nisem mogla za kakšno sekundo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 28. Avg. 2020 21:27

Vse je stvar okusa. Nekateri citrusni delujejo sveže, morda celo nežno ampak je res odvisno od kombinacije. Meni je recimo hitro pri kombinaciji vanilija, mošus preveč in se drugo kar izgubi.

Parfum ali voda, stvar izbire, če imamo mejo pri uporabi ni panike. Nedolžna pa nobena zadeva ni pri teh sintetičnih parfumih, na dolgi rok niso najbolj zdravi ampak kaj pa je...
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Avg. 2020 21:50

Hm.. Jaz tega Mademoiselle res ne zaznavam toliko, vanilje bolj ne čutim, čeprav je noter, na koži najbolj zaznavam citruse (glede na fragrantiko, naj bi bile noti, ki bi jih ljudje najbolj zaznavali pačuli, pomaranča, vrtnica, mandarina.. Nekateri ljudje naj ne bi marali pačulija, mogoče je tudi tukaj kakšen keč, meni očitno je všeč..) in v celoti dojemam kot nek tak eleganten, svež, nevpadljiv vonj, nemotec, ampak odrasel, rahlo strog.. Celo se mi zdi precej podoben vonju kože, samo malo poudarjeni citrusni na vrhu..

Je pa neka fora, da po nanašanju parfuma ne smeš drgniti kože, recimo zapestje ob zapestje, sicer si odstraniš vrhnje note, kot so recimo pri mademoiselle citrusi..

Je pa vaniljo veliko bolj čutiti pri Coco Mademoiselle intense..

Hm ja, hkrati tudi kemikalije v kremah in kozmetiki lahko niso zdrave, so pa tudi že veliko sestavin prepovedali v zadnjih letih in reformulirali pri parfumih.. Pa tudi, če nekdo kadi, je skoraj malo nesmiselno gledati na kemikalije v parfumih..
Sicer pa jaz nisem niti nosila parfumov do pred kratkim.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 29. Avg. 2020 11:27

hayley napisal/-a:Hm ja, hkrati tudi kemikalije v kremah in kozmetiki lahko niso zdrave, so pa tudi že veliko sestavin prepovedali v zadnjih letih in reformulirali pri parfumih.. Pa tudi, če nekdo kadi, je skoraj malo nesmiselno gledati na kemikalije v parfumih..
Sicer pa jaz nisem niti nosila parfumov do pred kratkim.



Kozmetika je nekaj najhujšega kar se tiče kancerogenih kemikalij, še bolj žalostno je, da te enake kemikalije najdemo tudi v hrani in jemo pa se sploh ne zavedamo tega. Mila, šamponi, ista zadeva, dejansko se s tem polivamo po koži, ki je naš največji organ.

Marsikaj je bilo prepovedanega, še več je pa tega kar še ni bilo in bi moralo biti. Tukaj je potem tista bistvena razlika v kozmetiki, ki jo kupujemo. Ali smo pripravljeni kupovati drage priznane blagovne znamke ali poceni dobro spromovirane. Vsekakor je razlika v kvaliteti in uporabljenih kemikalijah, budget kozmetika vsebuje poceni kitajske kemikalije, tudi, če grejo čez na papirjih, bo vsebina sodčka pod vprašajem, enkrat je noter eno, drugič drugo. Priznana znamka si takšnega nihanja enostavno ne more privoščiti. Pred leti je bila recimo afera s Kylie kozmetiko, punce dobivale opekline zaradi poceni kozmetike, ki se je izkazala za ponaredke, ona pa dobivala tožbe...

Se opravičujem za off topic :roll:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Avg. 2020 11:58

Hm.. jaz se sicer nisem toliko poglabljala v kozmetiko, ampak ne vem, če se tle lahko tako loči, da je samo dražja kakovostna in cenejša manj, lahko imajo tudi dražje firme kakšno produkcijo na Kitajskem ali kupujejo določene učinkovine iz Kitajske.. se nisem kaj preveč zanimala za te stvari nikoli, da bi točno vedela.. po drugi strani, a ni Alverde nekaj naravna in hkrati poceni?

Sama sicer kar se tiče krem ali kozmetike, ne uporabljam veliko produktov bi rekla.. sem začela makeup nositi dnevno šele bolj zdaj zadnji čas, ko sem zaključila študentsko obdobje in začela s službo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Avg. 2020 16:05

hayley napisal/-a:Nekateri ljudje naj ne bi marali pačulija


:cry: :cry: :cry:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Avg. 2020 18:56

Lol
Še jaz ne vem točno katera stvar je pačuli, ampak vem, da je v vsaj ene treh parfumih, ki so mi zelo všeč. Nekje sem brala ali poslušala, da naj bi pačuli dišal nekaj podobno kot ene stvari v Indiji oz po omari s starimi oblačili, lol. Ne parfumi definitivno to drugi niso..

Sem danes poskusila tester od coco mademoiselle na listku in res diši drugače kot moj parfum na koži, ni čutit citrusev, ampk nekaj, kar očitno je pačuli, ker na fragrantici naj bi bila to najbolj izstopajoča nota pri CM. lahko je pa tudi značilnost, da je parfum malo star oz se je malo pokvaril na svetlobi in zato posledično ni več toliko prisotnih vrhnjih not - pomaranče predvsem..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 29. Avg. 2020 20:25

hayley napisal/-a:Hm.. jaz se sicer nisem toliko poglabljala v kozmetiko, ampak ne vem, če se tle lahko tako loči, da je samo dražja kakovostna in cenejša manj, lahko imajo tudi dražje firme kakšno produkcijo na Kitajskem ali kupujejo določene učinkovine iz Kitajske.. se nisem kaj preveč zanimala za te stvari nikoli, da bi točno vedela.. po drugi strani, a ni Alverde nekaj naravna in hkrati poceni?

Sama sicer kar se tiče krem ali kozmetike, ne uporabljam veliko produktov bi rekla.. sem začela makeup nositi dnevno šele bolj zdaj zadnji čas, ko sem zaključila študentsko obdobje in začela s službo..


Dražje in priznane firme si ne morejo privoščiti, da bi ena serija izdelkov odstopala od njihove kvalitete, zato je nadzor pri izdelavi toliko večji.
Recimo, da je Alverde naravna ampak poceni naravna kar pomeni poceni surovine. V kolikor bi vsebovala kvalitetne surovine bi bila cena temu primerna, nihče ne bo prodajal kvalitetnega produkta napol zastonj, ker bo vedel koliko je res vreden pa čeprav si kdo misli, da ciljajo na masovno prodajo. Te naravne kreme namesto konzervansov uporabljajo slabe alkohole, kaj dela alkohol koži vemo. Včasih navadne kreme, izdelane iz sintetike niso slabe oz.morda bolj varne od poceni naravnih. Vsekakor so bolj zanesljive v smislu, da vedno dobiš enako, pri naravnih te garancije ni, vsak naraven izdelek je malenkost drugačen v drugi seriji.
Tudi na testih se ve katere elemente se bo testiralo, neke tretje surovine se ne in potem je ni noter :D

Najbolj je pa važno kaj komu ustreza, nekomu bo poceni kozmetika odlična, drugemu morda tista ne, spet tretjemu kaj drugačnega...

Pačuli je zdravilna rožica :) Morda bi ti bil všeč My way od Armanija.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov