Modna svetovalnica

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 18. Jul. 2013 19:24

Ne, jaz mam oboje UK 8 pa mi je vse prav.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 18. Jul. 2013 21:49

Mishela, nesporazum ;) Jaz sem mislila, da misliš nasplošno na Asosu, da ne veš kje piše oz. ti sploh ne piše :) Pri tisti oblekici od schpeltze pa res ne piše, ja.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 19. Jul. 2013 0:08

*Lani* napisal/-a:Ko se je že pričela debata o ASOS številkah, mi mogoče lahko katera pove, če je kakšna razlika med ASOS in ASOS PETITE številkami? :)


Petite je za nizje zenske - pod 1.60m, tako da so stvari krajse, kot pri obicajnih velikostih.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 19. Jul. 2013 17:12

CaliLove* napisal/-a:Petite je za nizje zenske - pod 1.60m, tako da so stvari krajse, kot pri obicajnih velikostih.


A res? :D
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 19. Jul. 2013 17:55

Jp, tako piše :) Podobno, kot imajo Angleži pogosto v svojih trgovinah tudi oddelke z oznako 'Tall' - s podaljšanimi hlačnicami itd. za zelo dolgonoge ženske (še v Top Shopu imajo včasih kaj iz te serije).
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 19. Jul. 2013 18:49

Hvala. :) Ker jih imam tik pod 1,60m, ampak imam tudi precej neproporcionalno postavo, z dolgimi nogami in kratkim trupom, bi mi potem predvidoma ustrezali ASOS spodnji deli in ASOS PETITE zgornji deli? Ima katera podobno postavo in kupuje na ASOSu? :)
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 19. Jul. 2013 20:50

Lol pa mam neke hlače Asos Petite pa se mi ni zdelo niti čudno da so mi čist prav :P

Lani, po moje bo ravno za noge boljši asos petite. Asos pa magari za oboje :)
Zadnjič spremenil dayđremer, dne 19. Jul. 2013 20:52, skupaj popravljeno 1 krat.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 19. Jul. 2013 20:50

2x
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 19. Jul. 2013 23:57

Pomoje ti bo vseeno petite bolj prav, ce si 1.60. Na njihovi strani pise, da imajo petite hlace dolzino 29 (74cm), tako da se izmeri, pa bos videla, koliko imas (meris od razkoraka navzdol, se pravi notranja stran hlacnice). To je povprecna dolzina seveda; potem je odvisno tudi od modela hlac.

Drugace pa - oznaka petite se uporablja mednarodno, ne samo pri Asosu. V anglescini izraz petite pomeni majhna, drobna (zenska postava).
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 20. Jul. 2013 0:17

Sej to pa pomoje vejo, podobno kot v francoščini, ja... :) Sem pa opazila, da se med znamkami kar razlikujejo velikosti, pri Juicyju recimo 'petite' oznako uporabljajo kar namesto XS (vsaj pri zgornjih delih), ponekod so pa dejansko tudi same dolžine rokavov in/ali hlačnic krajše itd. Verjetno res najbolje prebrat zraven razlago / mere pred naročilom, da si zihr glede ustreznosti.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 20. Jul. 2013 0:38

Izmeriti se vsekakor nameravam, in sem se tudi že izmerila prek prsi, pasu in bokov, a vseeno tudi vprašam, ker sem prebrala kar nekaj mnenj tu in drugod, da naj bi bilo bolje se orientirati po vsem drugem kot po ASOSovih merah, ker naj te ne bi bile natančne. Mi je jasen pomen petite v večini kontekstov, v kontekstu velikosti oblačil na ASOSu pa se mi zdi varneje še vprašati. :D :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7091
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Avg. 2013 18:33

Yay or nay?
Obožujem Nightmare before christmas... in bi si jo kupila, pa nočem izgledati kot najstnica :) je pa z naramnico daljšo, okrogla... pa bi jo skombinirala malo bolj tak, ne glih z adidasi :)

Slika
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 22. Avg. 2013 19:16

Jack Skellington je vedno YAY! :D
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 22. Avg. 2013 20:39

Go for it :D Itak se za vsako priliko mal drugače napraviš, verjetno ne lezeš povsod v petkah. Kulska torba!
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 23. Avg. 2013 10:31

Meni ne zgleda najstniško... je pa vse odvisno kako jo boš skombinirala in prilagodila svojemu stilu.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]