Klepetalnica

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jul. 2023 2:59

Eh jaz se ne spoznam prevec na to, moja mama je naslov za taksn avprasanja, mogoce se najboljse vprasati prodajalko v trgovini, kaksni so modeli oz primeri takih,ki jih je treba manj likati. Imam pa tudi jaz zdaj sliko v glavi kot nekaksne srajce,kjer deluje material podoben lanu.

Drugace bi rekla,da vzames takoj iz stroja, ko je oprano oz cimprej, obesis na obesalnik in obesalnik na susilo ali zunaj na spago kakorkoli. Js perem standardno na 1000 obratov.

Samo ne kupuj poliestra za poleti ali pa nasploh. Sama se drzim pravila poleti izkljucno bombaz,viskoza, lan oz poliestra se izogibam v vseh letnih casih.
Sem ze vsa zadnja leta v kaksnih nizjecenovnih trgovinah obrnila celo trgovino, da sem prisla do kosa ali dveh oblekic iz bombaza/ viskoze, da ni bil poliester - iz cesar je 99% zenskih oblekic v nizjecenovnih verigah...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 22. Jul. 2023 8:46

Po mojih izkusnjah "navadno" srajco vedno rabis likati, odvisno kolk obcutljiv/-a si.

S poliestrom imam sam dobre izkusnje. Vecinoma sm jih nosil zvecer ven, a se ne spomnim, da sem svical. V sluzbo samo ob posebnih priloznostih, al pa ce me povabijo na kako konferenco/dogodek, po moznosti z DJ-jem ;)

Zdaj jih mam ene 5 teh kar sm pisal, vse z dolgimi rokavi, tak da poleti je itak cas za dopust in majice brez rokavov.

Drugo je ce pac dnevno nosis srajco v sluzbo, potem morda poliester res ni za poletje... ceprav jaz nimam nekih slabih izkusenj s temi srajcami nasploh kot ze receno :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 22. Jul. 2023 10:36

hvala za nasvete :)
prodajalko sem zadnjič vprašal, pa mi ni vedela kej dosti povedat, je pa rekla, da je tak material, da se ne vidi toliko, tudi če je malo zmečkan.

če bi jih imel več, jih redno nosil, bi se tudi likanja lotil, sam glede na to da jih imam zaenkrat samo ene par in jih zelo mal nosim, se mi pa mal brezveze zdi.

čudno mi je, zakaj majice ostanejo fajn ravne po sušenju, srajce pa ne? kot da namenoma delajo to drugače, samo da je treba likat...

poliester se mi zdi, da je odvisno od vrste. me pa zelo moti, če švicam, tako da bom raje kakšen naraven material. bom pa srajco nosil raje čez majico, ko bo mal hladneje, direkt na kožo mi ni prijetno, pa še tale lanena ki jo imam malo pika po koži, čez majico pa je super :)

najraje nosim z dolgimi rokavi, ki jih zaviham. pri takih s kratkimi mi je zoprno, ker so rokavi običajno prekratki za moj okus, ali/in preširoki.
hej norci :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Avg. 2023 10:38

Vidim, da tipi veliko nosijo "torbice"... so res praktični tile mini nahrbtniki, ker nahrbtnik je prevelik, žep mi je pa pogosto premajhen... kje kupiti kakšno "seksi" torbico za tipa, pa da ni predago? :roll:
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 01. Avg. 2023 14:05

Še nisem vidla torbice, ki bi bila na moškem seksi. :nixweiss:

Bags&more ima.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 01. Avg. 2023 15:41

Se strinjam z mayaeb. Meni osebno so nikakve.
The world is as you are.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Avg. 2023 16:15

Saj to je ona torbica, nekoč se jo je dalo preprosto okrog pasu, sedaj se jo dostikrat da na ramo. Ene sem nazadnje videl v Humanicu, ampak sem tam kupoval sandale in se mi ni dalo... sedaj poleti na morju jo je kar nekaj tipov nosilo. Pač, tudi tipi rabimo kam odložit stvari (včasih sem lahko kaj odložil v torbico od svoje :oops: ), sedaj so mobiteli že precej ogromni, pol pa če imaš sončna očala pa še kaj se stvari hitro naberejo... pozimi ni takšen problem, ker lahko daš še kaj v žepe od jakne, poleti pa res zna biti problem.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Avg. 2023 16:45

Mas kasno sliko,si ne predstavljam zdaj, kaksno torbico mislis... Moj dejansko bolj ruzak uporablja,ce rabi za stavri okrog nosit.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 01. Avg. 2023 17:55

mmm, vem kakšno imaš v mislih. Boš našel v trgovini kjer sem napisala.

Moj na srečo nosi samo telefon in denarnico. Takšnim torbicam pa pri nas rečemo pe....ša. Opažam, da so kar razširjene, sploh med določeno populacijo.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 01. Avg. 2023 18:44

Fanny pack ali sling bag se reče tej zadevi ki jo iščeš :D . uraden dres gaserjev, tako da glede na to da iščeš ženske iz "moderne" populacije, se ti investicija v tak modni dodatek morda celo splača.

meni so se najlepše za tak namen (vsakdan po opravkih recimo) manjše messenger torbe, po možnosti kaka bolj klasična usnjena opcija. se mi zdi da se jih lahko skombinira na skoraj kakršenkoli outfit/priložnost (razen na trenirko al neki)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Avg. 2023 19:25

Sarissima napisal/-a:Fanny pack ali sling bag se reče tej zadevi ki jo iščeš :D .

Ja hvala, to iščem !
Še kakšen hint ugodne trgovine?

mayaeb napisal/-a:Takšnim torbicam pa pri nas rečemo pe....ša.

Kako točno brez korekcije?

Ja, jaz pač rabim (žal) prostor še za nekaj stvari več kot samo denarnica in telefon... in bi mi res prišlo prav :roll: :)

Recimo, že za pospravit slušalke je praktično. Danes recimo sem ene pozabil na Bicikelj-u, 4 ure so bile tam in so me k sreči počakale. Po mojem če bi ga kdo vzel, niti ne bi opazil, da so na njem, saj sem jih še jaz komaj opazil. Ker jih pač ponavadi nimam tam in me je že vročina ubijala in pol res nism mislil na slušalke dokler nisem muzike hotel poslušat. Al pa ker sm zmeden morda? :?

Sem res imel srečo, da so me počakale slušalke. Saj imam jih že 2 leti in dal sem sam kakih 30 EUR za njih, ampak rabim jih pa dnevno. Pa dobre so :) Sicer počakale so me, ker je vmes padal dež, zdaj jih sušim kak dan do dva, potem pa rabim še eno srečo, da še vedno delajo. Saj praviloma so bile ugasnjene, tako da če ne bom nestrpen, ko se voda posuši, bi morale delati :)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 02. Avg. 2023 1:53

Haha jaz imam 3 razlicne fanny packe. :D sem se jim vcasih smejala, pa so tukaj v berlinu tako razsirjeni, da slej ko prej pac reces 'je*es'.

Zdej si pa sploh ne predstavljam it ven brez njega, v 'lajf' pac ne prineses celega ruzaka, niti nekih elegantnih zenskih torbic (vsaj sama ne zahajam nikamor, kjer bi se kdo oblacil elegantno).

Ko se spomnim let studenstkega zuranja po Lj v petkah in z mini torbicami mi gre samo na smeh :lach: razni kompanjerosi, cirkusi, topi... o bog.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 22. Mar. 2024 11:28

Ima slučajno katera idejo, kje kupiti res tanke gležnarje? Torej takšne, ki bi jih človek lahko nosil spomladi, morda celo poleti (lah imajo npr. na kakšenm delu malo mrežast material, da je manj vroče). Lahko iz blaga ali pa usnjene, glavno, da so čim manj vroči.
Jaz iščem kaj podobnega že vsaj 2 leti, pa vedno najdem samo ful pretople.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov