Kje kupiti...? Vse, kar se tiče oblačil, modnih dodatkov...

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Mar. 2021 14:54

S točenimi ne. V Milerju so cenejši ti od slavnih oseb. Js imam enega od Naomi Campbell, sem pa porabila eno leto nazaj 2 celi tamanjši srteklenički Naomi Campbell, dokler nisem začela kupovati dražjih. Ja, je razlika, da tisti od dizajnerejv zdržijo dlje, močneje jih je vohat, ta bolj obstojni okol 8 ur, mogoče kakšen manj obstojen 4-6 ur, ta od Naomi pa bolj malo, recimo vedno sem si ga mogla po ene 4 urah v službi na novo nanest, če sem hotla kaj vohat..

Je pa ful močen in ful priljubljen od slavnih oseb Ariana Grande Cloud, malo čez 30eur je 30 mL.
Js sem ga na listku testerčku vohala še veliko dni.. Samo je nek tak bolj specifičen vonj, ni prav tipično sladek..

Enkrat sem imela Calvin Klein in Issey Miyake, ki sem ju dobila za darilo, mislim, da sta med bolj cenejšimi znamkami. Mislim, da Issey Miyake je sicer znan bolj po svežih parfumih.

Enega od Salvatore Ferragama sem pa tudi dobila za 40eur, ko je bil še 20% znižan. (samo da sem mogoče malo falila, ker originalen je ful svež, v tamalem testerčku je bil pa bolj sladek-saden).

Mogoče za kakšno stvar, ki je malo drugačna od tega, kar Miler ponuja, bolj izvirna, ima Ikona parfumerija 2 cenjši znamki - Bon Parfumeur(po 38 eur) in The Library of fragrance ( po 20 eur).
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 23. Mar. 2021 12:53

Hvala hayley...komaj čakam da grem na lov :P!
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Mar. 2021 15:12

Alpa za Zara parfume sem tudi slišala, ma ne vem koliko so cenovno..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Mar. 2021 12:18

Pa od teh, ki so cenovno okrog 30eur, zelo lepo diši Celvin Klein In2u.
Je nekoliko citrusna, sveza, ima tudi vaniljo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 29. Mar. 2021 13:51

U, tale Celvin Klein z noto vanilije....moram še danes povonjat it :D
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 29. Mar. 2021 13:51

pardon, dvojni post
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2021 15:48

Mislim, da je najbolj svež, citrusen, samo, da ima tudi nekaj vanilje zraven. Mogoče je kakšen drugi bolj tak tipičen z vaniljo. :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Avg. 2021 14:34

A kdo ve, kje na netu se naroči vzorce parfumov? Za TOM Ford me zanima. In, da niso fake. Koliko bi bila sploh običajna cena za originalen 2 ML vzorcek?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 25. Avg. 2021 15:03

Cene originalnih 2ml vzorčkov so nekje 5-15€.

V slo originalnih vzorčkov ne boš dobila tako pakiranih. Anglija in Francija, kakšna večja spletna trgovina, ki se ukvarja s prodajo parfumov.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Avg. 2021 15:18

Aha, ja kolega mi neki išče z neke Itl. spletne strani. Me je skrbelo, da dobiš kakšne ponaredke, ker na original TF strani so vzorčki/ potovalne stekleničke? po nekje 46 eur, za ne vem kolikšno količino..

Aha.. za 10 mL, sem še enkrat pogledala.
Aha, to niti ne deluje toliko slabo (v primerjavi s private line cenami za 50 mL), bi mogla še pogledat, koliko dajo poštnine..
V bistvu orginalna cena za 50 mL, bi bila še vedno več kot 50 eur dražja od 5ih potovalnih stekleničk po 10 ml. Ne vem, če je to normalno, al potem samo zaradi originalne stekleničke toliko zračunajo... upam, da nisem na kakšni fejk TF strani.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 25. Avg. 2021 15:26

Italija je lahko rizična, odvisno kje..
Parfumi so vedno bili in bodo luksuz, prestiž, ni fora zgolj v vonju ampak celoti. Sama podoba stekleničke zaokroži celoto. Barva in oblika stekleničke poudari vonj, paše k njemu, lahko jar po nhej sklepaš kakšen vonj bo :lach:

Najbrž si opazila, da tudi vsi testerji niso v stekleni embalaži ampak v plastiki, za vonj nič dobrega.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Avg. 2021 15:54

Ne za Itl je gledal kolega za 2 mL vzorčke, kasneje sem pa sama našla Tom Ford stran, z original atomizerji, ki naj bi se iz UK poslali..


Na začetku sem ful na hitro prečekirala tisto stran in mislila da je iz US stran, potem, ko sem še enkrat preverila sem videla, da je iz UK, kar bi bilo ok..

So potovalne verzije Tom Forda tudi kar lične stekleničke https://www.tomford.co.uk/neroli-portof ... US&start=3, za moj okus, niso navadni vzorčki. Je pa še bolje original steklenička. Bi kupila za začetek, manjšo količino, da vidim, če mi je všeč zagotovo, sem samo 1x ga stestirala v trgovini do zdaj. Po drugi strani, mi je všeč nosit parfum v torbici in so te potovalne stekleničke veliko bolj praktične za to.

Cene so pa kar ja.. 305 eur za 50mL stekleničko, Neroli Portofino. Medtem, ko je potovalna verzija 10 mL za 46e plus potni, že kar bolje.


Fora je, da pred par meseci, ko sem bila v Maxiju, sem skoraj sigurna, da so ga imeli, ampak niso imeli zraven testerjev. Zdaj sem preutrujena, da bi se vozila v center in samo to stvar šla preverjat, pa še druge obveznosti me čakajo naprej.

Poleg tega, pa kot je že Žveplenka napisala, tudi jaz nisem še nobenega parfuma porabila skoraj nič, zgledajo vsi bolj polni/ novi kot ne, mogoče zato, ker jih imam več, ni niti za četertino spraznjen noben za zdaj.

30 ml bi bilo še idealno, da se ga lahko nosi tudi v torbici, 50ml ali 100ml najbrž ne bi porabila nikoli. Z izjemo Chloe Nomade edt, ki je veliko manj obstojen in bližje koži od vseh ostalih mojih parfumov in ga zato veliko večkrat pošpricam od ostalih.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Avg. 2021 17:54

Sem šla potem v Maxi in sem ugotovila, da obstaja Neroli Portofino edp tudi v 30mL verziji in sem ga vzela. Je pa ful nesorazmerno cenejši -119e napram 50 ml - 305eur. Upam, da nisem jaz kaj zaj. in vzela napačnega, ker teh modrih stekleničk je kar nekaj različnih imen in podobnih na videz.
*Sem ugotovila zdaj, da je tista cena 305e bila za 100mL.

Glede same embalaže, jaz tudi poskušam parfume glede na embalažo in na nek stil, ni da bi znala predvidet vonj, me pa pritegne določen videz in mi je po navadi potem tudi vonj bolj všeč, kot od katere druge embalaže.

- od par ostalih, ki sem jih še testirala, mi je bil še najbolj všeč Cianuro V Canto https://www.fragrantica.com/perfume/V-C ... 49535.html - Se mi je zdaj tako dobro razvil na koži, da bi soraj šla zamenjat Tom Forda za tega :D
- par Montalov sem poskusila, niso prav slabi, so pa nek premočan, preizrazit stil zame bi rekla, poskusila Intense cafe, Oud night, potem mi je prodajalka predlagala še Wood and spices in White musk. Me ni nobeden posebno pritegnil.
- na eni roki sem poskušala me M. Micallef Passion , mi je všeč, nisem pa prepričana čisto, kakšno mnenje imam o njem, na začetku me ni tako zelo pritegni, zdaj mislim, da mi je vedno bolj všeč...https://www.fragrantica.com/perfume/M-M ... 43410.html
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 25. Avg. 2021 18:50

Jaz mam to srečo da večino testerjev dobim zastonj...veze ;D
in jih mam res miljon..še teh večino nisem porabila niti polovice tako da če bi šla v nakup večjih stekleničk bi mi vonj moral biti res noro všeč da bi ga uporabljala vsak dan al neki ker drugače nevem kako sploh porabiš tako količino. Bi me pa tud take cene odvrnile od nakupa, pač večino itak dobim tiste ki mam v večjih stekleničkah so bili vsi poklon in dejansko sploh nisem vedela da nekateri dajo tud 300€za stekleničko :eek:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Avg. 2021 19:02

Meni so bili vsi, ali večina, ki sem jih kupila noro všeč. Tom Ford Neroli Portofino je noro lepo dišal na enih 30 ih stopinjah v Benetkah, kjer sem ga stestirala. Kolegu na listku najprej ni bil všeč, po ene pol ure na moji koži mu je bil ful všeč, še malo bolj kot Chloe Nomade, edt, ki sem ga nosila na drugi roki, čeprav mu je bil tudi tisti.

Nisem dobila pa danes nobenega vzorčka. V parfumeriji pri Tromostovju mi je pa letos dal 3 vzorčke, ko sem nekaj kupila.

Od vzorčkov imam zdaj samo 2 Killian - Rolling in love in Intoxicated, oba hranim bolj za posebne priložnosti ter zimska sta tudi bolj, posebi Rolling. Good girl gone bad sem pa do konca porabila ga.
Ene vzorčke sem pa tudi dala proč, ker mi niso bili všeč - JPG - So scandal in Kenzo - Flower.

Ja 300e so nekateri nišni parfumi, nekateri manj od tega, nekateri več.. Jah, verjetno ti morejo res veliko pomeniti parfumi, ali pa če ima kdo toliko viška, da vse kupuje visokocenovno.. Jaz osebno raje dam več za parfum, kot za kakšne torbice, obleke, sončna očala ali ostale modne dodatke.. Je običajno neka razlika v sestavinah, obstojnosti.. bolj originalna kombinacija not..
So pa tudi same embalaže lahko malo lepše in bolj prestižne, že zato višja cena, Amouage stekleničke imajo še neke Swarowski kristale recimo gor, magnetne pokrovčke... pa Kilian ima tudi meni zelo lepe embalaže..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov