Kako ustvariti svojo linijo oblek?

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Goth.princess
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 16. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Goth.princess » 22. Dec. 2009 18:21

Jaz imam eno vprašanje.
Kaj je v Sloveniji sploh kakšna znana modna hiša, ki bi poceni prodajala svoje obleke in s katero postaneš malo znan?

No, s sestro sva pričeli risati oblačila za mlade 15-25 let, nekje tam približno...in ker vidim, da si mlade punce ne morejo privoščiti ne vem kakšne drage obleke, sem mislila, da bi lahko kaj ukrepala. Sicer pa sestra bo šla na študij v Milano, za tri leta, kjer šola sodeluje z Gucci, D&G, Armani... Skratka, jaz bi želela zbrati čim več informacij, če bi se dalo ustvariti kaj za mlade, ker meni se dobesedno smilijo dekleta, ki toliko denarja porabijo za te obleke... ok, priznam, tudi jaz imam ogromno oblačil in vsega, ampak... je tudi finančno stanje pri meni drugače...

Četudi je npr. v New Yorkerju poceni npr. ena majica je 12,95€, če jih vzameš več ti takoj pride na 100€...

Torej, če kaj veste, da bi lahko vprašala, mi prosim napišite... Hvala :)
Selvedin&Mihaela
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 22. Dec. 2009 19:45

v Sloveniji je v tem poslu zelo težko uspeti. Pa tudi v tujini,če ti "slučajno" rata povezat se s katerim od svetovno znanih kreatorjev oziroma pač da opazijo tvoje kreacije, bi bla skor 100% prej njihova šivilja kot pa samostojna kreatorka. Brez zamere, ampak ideja o kreiranju oblek za mlade 15-25 let verjemi ni zrasla samo na tvojem zeljniku, verjamem, da ima še ogromno deklet to isto željo, še posebno tiste punce, ki design študirajo, dve poznam osebno, ena od njiju je že končala, ampak mi je rekla da njim na faksu odkrito povejo, da je v Sloveniji v tem poslu težko uspet in sedaj je zaposlena kot murchindiserka (upam, da sem prov napisala) v H&M-u in dela za neko ubogo plačo... tko da res ne vem... razen če imata vidve s sestro kake specifične načrte oz. če prideta ven z nečim novim, česar do zdaj še nismo videli in s tem opozorita nase ... ne vem kako si si to zamislila...
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 22. Dec. 2009 20:27

Potrebuješ znanje in veščine o tem kako spraviti skupaj dobro obleko, začetni kapital da zaštartaš biznis (podjetje), da kupiš blago, šivalne stroje lalala, da začneš delati; potrebuješ prostor, kjer boš imela svoj butik in to je v grobem to. Ni nemogoče.

Ampak če imaš vse zgoraj našteto, dvomim, da ti bo šlo skoz delati poceni oblačila. Ker denarni vložek v to mora biti ogromen in če prodajaš obleko po 5evrov, boš delala v minusu. Ne 3 leta - vedno. Torej si na slabšem kot otroci, ki prisilno delajo žoge.

Idealistični plan. :) Ampak bravo za dobre želje.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 22. Dec. 2009 20:39

^^ tako.
v današnjem svetu ni šans. razen, če imaš ogromno ogromno kapitala, torej se greš nekakšnega karitasa, kar pa dvomim. da bi živela s tem pa no go. s tapocenskimi zadevami nikakor.

majico dobiš v NY recimo za 10€. a se ti zavedaš koliko je ta majica v resnici vredna?? mogoče 0,20 €. od tega so plačani: tisti, ki šivajo, pakirajo, odpošljejo, prevozniki/šoferji, trgovci, kje so pa še vsi šefi (šef dostave, šef trgovine, šef vseh trgovin v sloveniji, evropi... pa še zaslužijo!)
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 22. Dec. 2009 21:22

Nam zaupaš kak načrt imata?
Uporabniški avatar
Goth.princess
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 16. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Goth.princess » 22. Dec. 2009 22:02

v bistvu šole v sloveniji niso ne vem kako dobre. moja sestra je bila v milanu, prou na disajnerski šoli in tam ne zahtevajo poklicno šolo, lahko se vpiše kdorkoli, nimajo izpitov, edini pogoj je, da si zagotoviš mesto, torej, da takoj, ko narediš neki poklic greš plačat in diplomo prineseš naknadno. Šola se imenuje IED - Istituto Europeo di Design, če ste mogoče kdaj slišali... in tam jih ne učijo profesorji, ampak profesionalci npr. pri product design imaš profesionalca iz tega področja. Priporočljivo je, da tudi ne manjkaš, ker si ne moreš sposoditi zapiskov in šola ni poudarjena na matematiki, kemiji itd. predmetih, ampak na predmetih, ki se ukvarja s poklicem in se dela v skupinah, dobesedno se kreira že med poukom. in pa tudi na koncu tretjega letnika te povežejo iz ene znanega butika in delaš z njimi projekt. te šole pa so: v Rimu, Milanu, Benetkah, Torinu, Barceloni (španščina), Madridu in San Paoulu (brazilia). Možnost jezikov je: v italijanščini, španščini, portugalščini in angleščini.
V angleščini je seveda dražje... Za tisoč evrov...drugače pa v Milanu je 8.500€ letno vpisnina... ampak je tudi plača višja... ne glede na to, kjer delaš...res pa je, da poleg tega, da imajo vse stvari dražje...
če vas zanima in bi radi kontaktirali šolo, pa mi povejte, bom objavila... (v italiji dajo visoko štipendijo)

zdaj s sestro riševa le obleke... jaz bi le finančno pomagala, ker bo ona šla v Milano in njen fant bo šel verjetno tudi zato, ker ima disajnersko šolo (srednjo), ampak bi rad naredil kot profesionalec. jaz pa zaenkrat sem zadovoljna z navadno šolo...
in pač sem vprašala, če ima kdo kaj izkušenj, da malo precenimo, odpravimo pomanjkljivost...
sicer pa totalen načrt bom razkrila, ko ga bom zavarovala z avtorskimi pravicami, ker saj veste... nekateri ljudje kradejo po internetu ideje, ker nimajo svoje domišljije...in o podrobnostih ni še varno govoriti...
Selvedin&Mihaela
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 22. Dec. 2009 22:05

ja upam, da vama rata :wink:
Uporabniški avatar
Goth.princess
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 16. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Goth.princess » 22. Dec. 2009 22:17

jaz tudi... moji sestri so se namreč uresničile sanje, da je obiskala to šolo... in zdaj imam njeno mapo od šole pred sabo in gledam, kaj vse možnosti ponuja ta šola... :love:
Selvedin&Mihaela
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 22. Dec. 2009 23:08

^^ če jaz tebe prav razumem... je to šola, za katero je važno, da plačaš, talent gor ali dol. to torej pomeni- spet- privilegiranje bogatih. in ta stvar se mi zdi prej velik nateg kot kaj drugega. je že res, da morda uspe eden na xx.

vsekakor sem mnenja, da kakšni pogoji bi pa le morali obstajati, če gre za ne vem kake prestižne profesorje. a torej delajo z vsemi bogatimi kurami, ki si od dolgega časa nimajo kaj drugo za začet kot malo hodit v "šolo" za 8500€? tole meni zelo smrdi. ne moreš priti na AGRFT brez igralskega talenta (večina ne more). ne moreš hoditi na solo petje brez posluha. v končni fazi se tudi na farmacijo ne moreš vpisati, če ne veš kaj je H2O. tako tudi tukaj ne more kar vsak biti kreator. (služijo pa fajn ja).
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 23. Dec. 2009 0:11

Kolikor jaz vem, to ni prav šola ''šola'', ampak gre za tečaje.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Goth.princess
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 16. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Goth.princess » 23. Dec. 2009 11:30

ne, za tečaje ne gre... corso ima več pomenov, lahko rečejo tudi smeri... ah, ja, pozabila sem, da slovenci nikol ne bi dali toliko denarja... in ne, ni nateg... da te uči profesionalec, kar v sloveniji lahko sanjaš... če nimaš šol bla bla bla... npr. če v zagrebu narediš diplomo si v italiji priznan, če jo narediš v slo, pa moraš še nekaj dodatno...

ja, ampak njihov cilj je narediti iz navadnega nevedneža profesionalca, ne pa kot tu v sloveniji, kjer je pomembno, da imaš eno navadno šolo, plačan pa si like 500€ in se komaj preživiš... mislim, da je absolutno boljša šola kot pa katerakoli v sloveniji... povejte mi ime enega slovenskega modnega kreatorja, ki je znan? jaz še za nobenega nisem slišala...

in ne, ni nujno, da si bogat al ne vem kaj... dobiš lahko tudi italijansko štipendijo, če nimaš toliko denarja, da se preživljaš... na leto diplomira pri njih 250 študentov... in seveda, lahko, da služijo...ampak šola mora plačati tudi profesorje, ki poučujejo, kar je izjemno drago... in pa marsikatere druge stvari...

skratka, jaz ne bi plačala za te univerze v sloveniji, kjer nisi nič...
Selvedin&Mihaela
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 23. Dec. 2009 11:45

Goth.princess napisal/-a:ne, za tečaje ne gre... corso ima več pomenov, lahko rečejo tudi smeri...


Nisem gledala spletne strani, ampak sem se enkrat z nekom glede tega inštituta pogovarjala. In mi je rekel, da ne gre za klasično šolanje, ampak v obliki tečajev, ki lahko trajajo npr. eno leto ali več let.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 23. Dec. 2009 12:19

Goth.princess napisal/-a:
skratka, jaz ne bi plačala za te univerze v sloveniji, kjer nisi nič...


heh ... važno je znanje in ne naziv šole, ki ima visoko šolnino.
Uporabniški avatar
Goth.princess
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 16. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Goth.princess » 23. Dec. 2009 12:54

frigga napisal/-a:
Goth.princess napisal/-a:ne, za tečaje ne gre... corso ima več pomenov, lahko rečejo tudi smeri...


Nisem gledala spletne strani, ampak sem se enkrat z nekom glede tega inštituta pogovarjala. In mi je rekel, da ne gre za klasično šolanje, ampak v obliki tečajev, ki lahko trajajo npr. eno leto ali več let.


ja tipo tečaji, ampak niso tečaji v tem je štos...

in ja, važno je znanje, ampaak če iskreno povem, npr. na moji šoli, kjer sem bila štiri šolska leta so me zelo malo naučili... in poleg tega, kar učijo na teh slovenskih šolah...ajoj... na frizerski npr. primejo škarje v drugem letniku, imajo ful malo prakse in katastrofalno znanje... na eni, ne bom rekla za vse... in še bi se lahko naštevalo...
npr. v sestrini šoli želijo več prakse imeti... je na aranžerski in sicer imajo kakovostni pouk in vse, ampak želijo imeti več izdelkov, znanja... in tudi je pomankljivost ta, da nimajo vseh profesorjev, ker vsak profesor ima drugačen način učenja itd.
npr. imajo sedem ur strokovnih predmetov na teden in razdeljene na urniku tako, da komaj pripravijo stvari in je že konec... ni skupinsko delo sicer, ampak delajo ful malo stvari... jaz če bi bila v ministrstvu bi črtala nepotrebne predmete v višjih letnikih, ker že tako ali tako majo dijaki prenatrpane urnike... ok, nekaj predmetov v prvem letnikov, recimo normalnih morajo imeti... ampak ni mi jasno, zakaj bi npr. imeli angleščino tisti, ki bodo na maturi vzeli italijanščino... ok, neko osnovno znanje treba imeti, ampak vseeno...
skratka, opazila sem, da so sestrini sošolci zelo nezadovoljni, ker nimajo dosti prakse... v tem inštitutu pa nimajo poudarka na mat, kem in drugih predmetov...ampak na tistem, kar morajo vedeti... in to se mi zdi boljše...

in še nekaj sem hotela povedati... za našo italijansko majnšino v sloveniji imajo dijaki plačano od Italije... Šolanje, izlete, ekskurzije in vse ostalo... sem se pogovarjala z eno profesorico, ki je imela hčerko v italijanski osnovni in srednji šoli...
Selvedin&Mihaela
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 23. Dec. 2009 13:05

Goth.princess napisal/-a:in ne, ni nujno, da si bogat al ne vem kaj... dobiš lahko tudi italijansko štipendijo, če nimaš toliko denarja, da se preživljaš... na leto diplomira pri njih 250 študentov... in seveda, lahko, da služijo...ampak šola mora plačati tudi profesorje, ki poučujejo, kar je izjemno drago... in pa marsikatere druge stvari...


In kam dajo potem teh 250 diplomantov? Meni se to zdi ogromno. Koliko jih pa sprejmejo? Al kar vsi naredijo? Kar bi bil absurd. Na taki smeri bi moral bit grozen upad, da bi dejansko kaj pametnega ratalo iz njih.
Lepo, da se tako posvečajo oblikovanju, ampak ko to končaš, ne moreš praktično nič drugega počet, kar pa ni ravno priročno. In dejansko vsi dobijo dobre službe? Težko verjamem. Kje?

Pa malce faljen sistem, da vsak pride gor, ki ima denar. Ko bi vsaj imeli sprejemne, da nebi bila vsaka razvajena smrklja kao oblikovalka.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov