Drag nakit kot darilo

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 13. Feb. 2011 23:10

claire napisal/-a: je razlika, če bi mi fant kupil ajde vzemimo torbico, v kiku za 3€, ali v h&m za 20,30€. bi bila za tisto iz kika užaljena. isto bi bila užaljena, če bi mi s 50.000 € mesečne plače kupil torbico v h&m za 30€. pa ne gre za moč ljubezni, ampak to odraža njegov karakter.
in ne vem, zakaj bi mi danes fant kupil neko darilo za 3000€, če bi to pomenilo odrekanje na drugih področjih, glede na to, da me lahko za občutno manj denarja totalno razveseli.



bolj se ne bi moga strinjat... :respekt:
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 14. Feb. 2011 1:30

jullia_ napisal/-a:Mene pa ful preseneča, da ene tako zelo forsirate to enakovrednost daril. Kaj, če boste dobile partnerje, katerih zaslužek bo popolnoma neprimerljiv z vašim?
Pri nas si recimo starša ogromno privoščita iz fotrove plače. Če bi imela mami slabo vest in ne bi hotela nevemkam, ker to vse fotr plača, bi bila pa lahko več ali manj doma.

No, to, da sta tvoja starša verjetno poročena oziroma pač sta že preživela skupaj pol življenja in ga verjetno bosta še ves preostanek, dosti spremeni stvari. V primerjavi z eno 23-letnico, ki je s fantom 3 leta in še ni jasno, kako se bodo stvari razpletale.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Feb. 2011 18:38

Kaj pa vem, če je res tako enostavno. Če imaš nekoga dovolj rad, da z njim deliš svoje najglobje želje in strahove, seksaš z njim in celo ližeš njegove genitalije,... a pri denarju se pa vse neha, ker ne moreš požret tistih 20, 50, 100 evrov razlike v vrednosti darila? Meni to res ni jasno.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 14. Feb. 2011 18:41

*SunFlower* napisal/-a:Lahko potrdim, da se moški izjemno upirajo temu, da bi jim ženska kaj plačevala,


Aja? Na katerem koncu Slovenije pa živiš? :D

Se s strinjam z prispevkom nad mano :)
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 14. Feb. 2011 19:13

Ajča napisal/-a:
*SunFlower* napisal/-a:Lahko potrdim, da se moški izjemno upirajo temu, da bi jim ženska kaj plačevala,


Aja? Na katerem koncu Slovenije pa živiš? :D


V osrednjem. A mogoče moški iz kakega drugega konca lažje prenašajo, da jim ženska kaj plača? :lol:
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Feb. 2011 19:24

Verjetno ni študent.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Feb. 2011 19:35

Ta tip, ki si lahko privošči še nekoga zraven preživljat.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 14. Feb. 2011 19:45

In tebi je to čist normalno, da v vajini zvezi nisi zapravila niti centa?
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
Bumerang
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bumerang » 14. Feb. 2011 20:55

Jaz osebno se sploh ne bi pričkala s fantom, če se mu ne bi dalo dopovedat določenih stvari kar se obdarovanja tiče. Jaz si verjetno nikoli ne bi mogla privoščit, da fantu kupim nakit v vrednosti 2.000 €. Če bi pa on menil, da mu je to kot iz rokava vržt in da ga to tako oh in sploh osrečuje... potem go ahead... zaradi tega sicer ne bi bolj vrednotila tega razmerja, ampak na trepalnice se tudi ne bi šla postavljat in mu bičat z "nožem" kaj mi lahko kupi in kaj ne.

Meni se že na sploh zdi neumno, ko se partnerji prepirajo glede plačevanja, sploh na javnem mestu. Kolikokrat sem že doživela sceno, ko pride natakar k mizi, da bi pokasiral stvari, potem se pa med tipom in punco vname bitka, kdo bo plačal :roll: Na koncu si skoraj izpulita denarnici iz rok in človek bi mislil, da sta naročila najbolj drago pijačo, ki jo lokal sploh premore... potem pa natakar vrže račun z ubogim 6 € zneska. Mislim, sramota! Jaz sem čisto flegma kar se tega tiče... pač ponudim se za plačat in z določeno mero tudi vztrajam... ampak preveč prahu pa tudi ne dvigam, če vidim, da tip goni svoje.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 14. Feb. 2011 21:13

*SunFlower* napisal/-a:V osrednjem. A mogoče moški iz kakega drugega konca lažje prenašajo, da jim ženska kaj plača? :lol:

Konkubina* napisal/-a:Tak da bi se kar strinjala s tem ko je *SunFlower* napisala, da moški težko prenašajo, da bi ženska kaj plačala :D


Ah punce, hotela sem reči, da posplošujete. Če je vaš tak, še ne pomeni, da so vsi.
Samo enkrat sem imela "težavo", ko sem se ponudila za plačat (takratni FF). Drugače pa nikoli. Če vzameš denarnico ven, daš denar na mizo in rečeš, da tokrat boš pa ti plačala, se večino moških strinja. Če pa rečeš: Sej bom js plačala in ga pogledaš s puppy eyes in se ne premakneš, pa verjetno res ne boš plačala. Ne rečem, da sta vidve takšni, ampak takšno vedenje opazim pri puncah :)

Ne bi mogla biti v odnosu, kjer ne bi nič plačala in bi mi tip vse plačeval. Res je, da ker ima trenutno več denarja, da večkrat plača in mi kdaj kej kupi tudi kar tako, ampak se tudi jaz za njega po najboljših močeh potrudim (pripravim kakšno presenečenje, ki mu veliko pomeni,..). Tisto kreganje glede računa, gre tudi meni blazno na živce. Sploh pri žlahti :D. Ponavadi, če se kdo hoče z mano kregat glede računa, mu/ji potem povem, da bo on/ona naslednjič plačala. Pri nas smo navajeni: enkrat ti, enkrat js (frendi, žlahta se tut počas navaja)
Zadnjič spremenil Ajča, dne 14. Feb. 2011 21:16, skupaj popravljeno 1 krat.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 14. Feb. 2011 21:13

No, js si pa ne predstavljam bit z nekom, ki bi užaljenost kuhal, ko punca hoče plačala namesto njega. Mogoče mi bo to kul po 10ih letih zveze in več, sedaj pa definitivno še ne. Tako zastarelo se mi zdi to prepričanje moškega, da mora vse plačat. Kr neki, res...

Pa se prav nič ne kregava, kdo bo plačal. Če greva v kino se eden pač spravi karte kupit, in plača, potem drugi kokice in pijače, eden še drink. Nimava strogo ločeno.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 14. Feb. 2011 21:28

Ajča napisal/-a:Samo enkrat sem imela "težavo", ko sem se ponudila za plačat (takratni FF). Drugače pa nikoli. Če vzameš denarnico ven, daš denar na mizo in rečeš, da tokrat boš pa ti plačala, se večino moških strinja.


Če bi točno prebrala, o čem sem pisala (in kaj je pisala jullia_ en post pred mojim), bi videla, da ne govorim o tem, da mu častim pijačo ali kupim sladoled, ampak da mu dam/posodim denar, da greva lahko skupaj na počitnice. :)
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 15. Feb. 2011 9:46

Ajča napisal/-a: Če vzameš denarnico ven, daš denar na mizo in rečeš, da tokrat boš pa ti plačala, se večino moških strinja. Če pa rečeš: Sej bom js plačala in ga pogledaš s puppy eyes in se ne premakneš, pa verjetno res ne boš plačala. Ne rečem, da sta vidve takšni, ampak takšno vedenje opazim pri puncah :)
Ne bi mogla biti v odnosu, kjer ne bi nič plačala in bi mi tip vse plačeval.


1+ in za zadnji post od male 1+

seveda mi je tudi glupo, ko si plačujejo vsak zase.
da sva približno tam tam. moj je prve dvakrat nekaj sikal, potem se je pa navadil. niti približno si ne predstavljam, da bi vse plačeval on. preveč zapravljava. :D
da bi mi cunje kupoval, pa sploh ne pride v poštev.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 15. Feb. 2011 10:00

Se strinjam s predhodnico.

Vsak nekaj plača. Na koncu je vse nekje pol pol...
Seveda vsak zase plačujeva dopuste, obleke ipd...Ne predstavljam si, da bi 1x šla do njega in rekla: mi daš 100 eurov, da si grem kupit ene čevlje, ki si jih želim? Jaz nimam denarja. :D
V takem primeru rajši ničesar ne kupim, kot da bi šla njega prosit za denar. Tudi da mi ga posodi za obleke...no way.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov